3 sposoby inwestowania pieniędzy jako początkujący

3 sposoby inwestowania pieniędzy jako początkujący
16.10.2020
Category: Jaki Sposób

Główne klasy aktywów do inwestycji: akcje, obligacje, nieruchomości

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

W większości przypadków najlepszym sposobem rozpoczęcia inwestycji jest podjęcie decyzji, które klasy aktywów chcesz posiadać: nieruchomości, akcje lub stały dochód. Każdy ma unikalne ryzyka, możliwości i zasady podatkowe. Chociaż zbudowanie pełnego portfela może wydawać się trudne, dywidendy, odsetki i czynsze mogą być tego warte.

Prawdopodobnie będziesz skłaniać się ku określonym klasom aktywów w oparciu o swoje preferencje, ale ważne jest również, aby zrozumieć, że różne klasy aktywów mogą spełniać różne potrzeby w określonych momentach Twojego życia. Na przykład, gdy jesteś młodszy i masz przed sobą więcej czasu, większy potencjał wzrostu akcji ma większy sens. Jeśli masz 70 lat i jesteś na emeryturze, stabilniejszy dochód z obligacji jest rozsądny.

Prawie wszystkie główne aktywa, które prawdopodobnie weźmiesz pod uwagę, inwestując pieniądze, należą do kategorii własności biznesowej, pożyczania pieniędzy lub nieruchomości.

Nabycie udziałów w firmie

Historycznie rzecz biorąc, posiadanie dobrze prosperującej firmy było wielkim źródłem akumulacji bogactwa. Posiadanie zapasów w odnoszącym sukcesy biznesie można osiągnąć na kilka różnych sposobów.

Kup akcje firmy notowanej na giełdzie . Odbywa się to poprzez zakup akcji zwykłych w korporacji notowanej na jednej z giełd, takiej jak New York Stock Exchange (NYSE). Możesz inwestować za pośrednictwem kont maklerskich, planu 401 (k), IRA, planów bezpośredniego zakupu akcji lub kont funduszy inwestycyjnych.

Dla nowych inwestorów łatwym sposobem na nabycie udziałów w firmie jest po prostu zakup części jej akcji.

Załóż własną firmę . Możesz to zrobić, zakładając jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę jawną, spółkę komandytową, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub korporację. Jeśli masz talent, umiejętności, dyscyplinę i szczęście znakomitego operatora, jest to często najbardziej lukratywna droga do bogactwa inwestycyjnego, ponieważ możesz kupić firmę po wartości księgowej, a Twój kurs skumulowany równy jest zwrotowi z kapitału lub ROE .

Kup w czyjąś prywatną firmę. Zastanów się, czy zostać partnerem lub w inny sposób kupić prywatną firmę, być może w zamian za pieniądze lub siłę roboczą, na prywatnie wynegocjowanych warunkach. Niektórzy inwestorzy specjalizują się w private equity, ograniczając się do określonych sektorów gospodarki, w których czują, że mają przewagę, takich jak technologia czy produkcja.

Pożyczanie oszczędności

Pożyczanie pieniędzy jest tak stare jak cywilizacja. Inwestor oszczędza majątek, a następnie pozwala innym pożyczyć go z obietnicą spłaty wraz z odsetkami zależnymi od ryzyka i długości pożyczki. Udzielenie pożyczki, czy to firmie, osobie czy bankowi, to powszechny sposób inwestowania pieniędzy.

Istnieje wiele sposobów pożyczania pieniędzy:

Kup obligacje . Obligacje to papiery dłużne emitowane przez rządy państw – w tym obligacje skarbowe lub obligacje oszczędnościowe – a także gminy, korporacje, organizacje non-profit lub inne podmioty. Można je łatwo kupić za pośrednictwem konta maklerskiego. Wcześniejsze  

Istnieje wiele sposobów pożyczania pieniędzy i otrzymywania odsetek, ale jednym z najłatwiejszych dla nowych inwestorów jest kupowanie obligacji.

Złóż bezpośrednią pożyczkę. Jest to pożyczka negocjowana prywatnie z pożyczkobiorcą na podstawie pisemnej lub ustnej umowy zawierającej szczegółowe warunki, harmonogram spłaty i stopę procentową.

Złóż pożyczkę peer-to-peer. Pożyczanie za pośrednictwem platform rynkowych, takich jak Lending Club czy Prosper, pozwala na licytowanie niewielkiego procentu danej pożyczki i sfinansowanie jej części. Wcześniejsze  

Uzyskaj certyfikat depozytowy (CD). Kiedy kupujesz płytę, bank lub inna instytucja finansowa oferuje Ci odsetki w zamian za depozyt, który zgadzasz się pozostawić na miejscu przez określony czas. Wcześniejsze  

Podobnie jak w przypadku inwestowania pieniędzy w biznes, składana roczna stopa wzrostu, którą możesz zarobić, pożyczając pieniądze, zależy od Twoich umiejętności.

Weźmy jeden przykład: emerytka sprytnie nabywa domy, które wynajmuje na własne warunki rodzinom, które inaczej nie kwalifikowałyby się do kredytu hipotecznego. Po uwzględnieniu różnych czynników, takich jak podatki i alimenty, jej stopa kapitalizacji wynosi 13%. To znacznie lepszy zwrot niż 2% odsetek za CD lub 0,10% oferowane w przypadku obligacji oszczędnościowych. Wcześniejsze  

Przy ocenie nieruchomości „stopa kapitalizacji”, czyli stopa kapitalizacji, pomaga zrozumieć potencjalny zysk nieruchomości. Aby znaleźć stopę kapitalizacji (wyrażoną w procentach), podziel dochód operacyjny netto nieruchomości przez jej bieżącą wartość rynkową.

Nikt nie reklamował takiej inwestycji; stworzyła go samodzielnie. Dostrzegła okazję i długopisem, prawnikiem, notariuszem i swoimi oszczędnościami znalazła sposób na zaspokojenie potrzeb innych ludzi.

Inwestowanie pieniędzy w nieruchomości

Zarabianie na posiadaniu nieruchomości, poza pożyczaniem pieniędzy, należy do najstarszych odnotowanych operacji finansowych. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości – domu, biura lub działki – możesz zarabiać na poborze czynszu.

We współczesnej gospodarce istnieje kilka sposobów pozyskiwania nieruchomości pod inwestycje:

Kup dom dla swojej rodziny. Jest to bardziej ograniczenie kosztów niż inwestycja, ale mimo to należy do tej kategorii.

Firmy, które gromadzą pieniądze, aby inwestować w nieruchomości w ten sposób, są znane jako fundusze inwestycyjne w nieruchomości (REIT) i często można je nabyć, tak jak inne akcje, za pośrednictwem konta maklerskiego. Istnieją nawet fundusze ETF i fundusze inwestycyjne, które specjalizują się w REIT, które można kupić jak każdy inny kapitał.

Kup nieruchomość i wynajmij ją. Kiedy jesteś właścicielem nieruchomości, możesz ją wynająć najemcom.

Kup nieruchomość i sprzedaj ją z zyskiem . Nazywa się to czasami „flippingiem”, co oznacza ulepszenie lub rozbudowę nieruchomości w jakiś sposób, a następnie jej sprzedaż.

Transakcje leasingu / wykupu środków . W takich sytuacjach kupujesz nieruchomość, a następnie wynajmujesz ją sprzedającemu.

Połącz pieniądze, aby kupić nieruchomość za pośrednictwem trustu. Najpowszechniejszą techniką stosowaną w tej metodzie jest wpłacanie pieniędzy innym inwestorom na zakup nieruchomości za pośrednictwem firm uprzywilejowanych pod względem podatkowym, zwolnionych z podatków od przedsiębiorstw (w większości przypadków).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy