640 punktów kredytowych. Czy 640 to dobry wynik kredytowy czy zły?

17.02.2021
Category: Decyzje Finansowe

„Mój wynik kredytowy to 640! Co ja robię?

Posiadanie 640 punktów kredytowych nie jest dobrym wynikiem. Aby uzyskać „dobry kredyt, musisz uzyskać wynik 700 lub wyższy. Jednak wynik 640 też nie jest zły. W rzeczywistości jest to „uczciwa ocena kredytowa. Nie ma znaczenia, czy twój wynik kredytowy 640 jest dobry czy zły, nadal musisz mieć uporządkowane finanse, abyś mógł je poprawić.

Nie bój się. Niska zdolność kredytowa nie jest złą rzeczą, jeśli nie masz zbyt dużej historii kredytowej. Ale jest to coś, co musisz naprawić, jeśli chcesz uzyskać przystępne ceny. Chociaż wynik nie jest zły, możesz zostać zablokowany przed uzyskaniem zgody na pożyczki i najlepszych stóp procentowych.

W rezultacie będziesz mógł otrzymać pożyczkę lub kartę kredytową z 640 punktami kredytowymi. Jednak odrobina poprawy zdolności kredytowej pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze i zapewni więcej opcji. Przy pewnej poprawie zdolności kredytowej będziesz mieć więcej opcji i więcej możliwości uzyskania większej ilości pieniędzy.

Tutaj pokażemy Ci, do czego możesz się ubiegać, biorąc pod uwagę aktualną zdolność kredytową, typy osób, które mają ocenę kredytową A 640 oraz procedurę, która zapewnia więcej opcji i pomaga zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Wyniki kredytowe zmieniają się codziennie lub co tydzień, więc już będziesz mieć większy wynik kredytowy, niż myślisz. Upewnij się, że będziesz aktywny w zarządzaniu finansami, aby mieć pewność, że Twój wynik wzrośnie w dłuższej perspektywie.

Co oznacza 640 punktów kredytowych?

Więc co to jest 640 punktów kredytowych?

Ogólnie rzecz biorąc, ocena kredytowa 720 lub wyższa jest uważana za dobry wynik. Ponieważ Twój wynik wynosi 640, wystarczy dokonać kilku korekt, aby mieć dobrą kondycję finansową.

Z wynikiem 640 możesz otrzymać kilka pożyczek, ale nadal jesteś w gorszej sytuacji. Nie podejmując właściwych kroków w celu podniesienia wyniku, może to utrudnić wykonanie pewnych czynności i osiągnięcie kamieni milowych w Twoim życiu.

Brak podniesienia oceny kredytowej negatywnie wpłynie na Twoją zdolność do uzyskania kredytów samochodowych, kart kredytowych i kredytów hipotecznych. Dodatkowo może uniemożliwić zaspokojenie podstawowych potrzeb związanych ze stylem życia, takich jak ubieganie się o media (prąd, gaz itp.).

Bez względu na to, w jaki sposób osiągnąłeś swoje 640 wyników, pokonanie twojego kredytu zajmie trochę czasu. Żadna ocena kredytowa nie jest trwała. Oznacza to, że możesz je z czasem zwiększać, podejmując skuteczne działania. Jeśli spojrzysz na swój raport kredytowy i przeanalizujesz swój wynik FICO, możesz zidentyfikować wiele zdarzeń, które obniżyły Twój wynik.

W miarę upływu czasu wydarzenia, które miały negatywny wpływ na Twój wynik, będą się zmniejszać. Jeśli jesteś cierpliwy, unikaj popełnienia tych samych błędów i podejmij odpowiednie kroki, aby poprawić swoją zdolność kredytową, a Twoja ocena kredytowa zacznie rosnąć.

Co może dać Ci 640 punktów kredytowych?

Znalezienie miejsca do życia jest trudne, a posiadanie 640 punktów kredytowych może skomplikować Twoje poszukiwania. Większość potencjalnych wynajmujących może, ale nie musi, stworzyć sztywną granicę poniżej lub powyżej Twojego wyniku.

Mogą mieć złe doświadczenia z „uczciwymi kredytodawcami i obawiać się ponownego oszukania. Nie da się tego określić.

Jedyną rzeczą, na którą możesz liczyć, jest klasyczna zasada ekonomiczna „podaży i popytu. Jeśli Twój właściciel posiada ładny kompleks mieszkaniowy w popularnej dzielnicy, może on mieć możliwość wyboru bardziej wykwalifikowanego najemcy.

Posiadanie 640 punktów kredytowych może postawić Cię w niekorzystnej sytuacji. Wobec braku dużego popytu potencjalny wynajmujący może spojrzeć na Twój wynik podczas oceny zdolności kredytowej. Mogą oprzeć swoją decyzję na podstawie historii płatności, referencji lub historii płatności od poprzednich właścicieli.

Niektóre stany pozwalają przyszłym pracownikom przyjrzeć się ważnym czynnikom, które składają się na twoją zdolność kredytową. Mogą to zrobić za Twoją zgodą i zobaczyć tylko mniejszą wersję tego, co zostało przekazane wierzycielom, i nie będą w stanie wyświetlić Twojej zdolności kredytowej.

Pamiętaj, że posiadanie 640 punktów kredytowych nie jest straszne, ale może utrudnić Ci życie. Sugerujemy proaktywne zarządzanie swoją zdolnością kredytową, tak aby mogła się poprawić w ciągu następnych miesięcy.

Co to znaczy, że masz 640 punktów kredytowych i rośniesz?

Mając 640 zdolność kredytową, jesteś po średniej stronie spektrum, ale jest jeszcze kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby go zwiększyć. Pamiętaj, że różnica między posiadaniem złych ocen na swojej zdolności kredytowej a brakiem historii kredytowej jest ważna, aby uzyskać lepszy wynik.

Pełne wyjście z upadłości może zająć średnio około 10 lat. W przypadku pożyczek hipotecznych rekonwalescencja zajmie około 3-8 lat, jeśli spóźnisz się z miesięcznymi płatnościami. Aby oszacować, FICO stwierdza, że ​​Twój wynik spada o około 80-100 punktów, jeśli spóźnisz się z kredytem hipotecznym o 30 dni.

Dodatkowe krople w raporcie kredytowym mogą stać się śmiertelne, gdy spadną o około 140-250 punktów po bankructwie lub przejęciu. Czynnik decydujący o tym, jak daleko spadnie twoja ocena kredytowa, zależy od twojego poprzedniego wyniku.

Tak czy inaczej, brak płatności może spowodować poważne szkody dla 640 punktów kredytowych. Naprawienie zdolności kredytowej oznacza, że ​​będziesz musiał usunąć złe znaki z historii kredytowej, dokonywać płatności na czas i konsolidować swój dług w osobistą pożyczkę.

Tylko dlatego, że kwalifikujesz się do pożyczki w wysokości 640, nie oznacza, że ​​powinieneś skoczyć na pierwszą ofertę. Większość portali oferujących pożyczki osobiste udziela pożyczek pożyczkobiorcom z wynikiem 540 lub niższym. Widzieliśmy też, że pożyczki samochodowe są dostarczane pożyczkobiorcom w zakresie 400.

Chociaż oprocentowanie pożyczki będzie niższe niż kwota, którą zapłacisz za zaliczkę z góry, nadal będzie Cię to kosztować tysiące odsetek do czasu spłaty. Poświęcenie kilku miesięcy na zwiększenie zdolności kredytowej może mieć ogromny wpływ na obniżenie stóp procentowych.

Bez względu na swój stan finansowy musisz podjąć odpowiednie kroki, aby Twoja zdolność kredytowa odzyskała dobrą opinię. Chociaż Twój wynik wynosi 640, Twój wynik może zmienić się do 480, jeśli nie jesteś pilny w swoich finansach.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, musisz być proaktywny. Korzystaj z oprogramowania do śledzenia wydatków, rozmawiaj z wierzycielami, którzy wydali Twoją kartę kredytową, stwórz kalendarz do oznaczania terminów płatności. Postępując zgodnie z tymi krokami, masz szansę zwiększyć swój wynik do 700 lub więcej.

Co to znaczy, jeśli masz 640 punktów kredytowych i spadasz?

Jeśli Twoja zdolność kredytowa spada, ryzykujesz finansowo. Oznacza to, że musisz stworzyć strategię, aby podejmować lepsze decyzje finansowe, aby Twój wynik nie spadał.

Konsolidacja zadłużenia może pomóc pożyczkobiorcom w zmniejszeniu zdolności kredytowej w większości scenariuszy, ale sugerujemy skorzystanie z naprawy kredytu, ponieważ powoduje ona niezliczoną liczbę poprawek w przypadku poprawy zdolności kredytowej.