7 łatwych sposobów na rozpoczęcie inwestowania za niewielkie pieniądze

7 łatwych sposobów na rozpoczęcie inwestowania za niewielkie pieniądze
16.10.2020
Category: Możesz Sobie

Data modyfikacji: 13 września 2020 r

Dla wielu ludzi słowo „inwestowanie” kojarzy się z mężczyznami w garniturach, monitorującymi wymianę milionów dolarów na indeksie giełdowym.

Jestem tutaj, aby ci powiedzieć: nie musisz być Wilkiem z Wall Street, aby zacząć inwestować. W porządku, jeśli jesteś bardziej myszką z Main Street. Nawet jeśli masz tylko kilka dolarów do wydania, Twoje pieniądze będą rosły wraz z odsetkami składanymi.

Kluczem do budowania bogactwa jest rozwijanie dobrych nawyków – takich jak regularne odkładanie pieniędzy co miesiąc. Zamień cappuccino zrobione przez baristów na kawę w domu, a już możesz zaoszczędzić ponad 50 USD miesięcznie.

Gdy będziesz mieć trochę pieniędzy do gry, możesz zacząć inwestować.

W 2020 roku możesz umówić się na randkę, przejażdżkę lub pizzę jednym ruchem ekranu smartfona. Inwestowanie nie jest inne. Jeśli możesz zautomatyzować swoje rachunki, dlaczego nie inwestycje? To równie łatwe.

Z robo-doradcą lub kontem oszczędnościowym możesz zarabiać pieniądze podczas gry. Dzięki aplikacji do handlu akcjami możesz grać za niewielkie pieniądze i jednocześnie uczyć się cennych lekcji inwestowania. Podobnie jak kostiumy na Halloween, inwestowanie przybiera wiele różnych form. To nie powinno być przerażające słowo.

Przy tak wielu różnych opcjach inwestowanie dla początkujących jest prostsze i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wkrótce przekonasz się, jak uzależniające może być zarabianie pieniędzy.

Oto siedem prostych sposobów, aby się tam dostać:

1. Wypróbuj podejście słoika z ciasteczkami

Oszczędzanie pieniędzy i ich inwestowanie są ze sobą ściśle powiązane. Aby zainwestować pieniądze, musisz najpierw trochę odłożyć. Zajmie to dużo mniej czasu, niż myślisz, i możesz to zrobić bardzo małymi krokami.

Jeśli nigdy nie byłeś osobą oszczędzającą, możesz zacząć od odkładania zaledwie 10 USD tygodniowo. Może się wydawać, że to niewiele, ale w ciągu roku dochodzi do ponad 500 dolarów.

Spróbuj włożyć 10 dolarów do koperty, pudełka po butach, małego sejfu, a nawet tego legendarnego banku pierwszej instancji, słoika z ciastkami. Choć może to zabrzmieć głupio, często jest to konieczny pierwszy krok. Nabierz nawyku życia za nieco mniej, niż zarabiasz, i przechowuj oszczędności w bezpiecznym miejscu.

Elektronicznym odpowiednikiem słoika z ciasteczkami jest internetowe konto oszczędnościowe; jest oddzielony od twojego konta rozliczeniowego. W razie potrzeby pieniądze można wypłacić w ciągu dwóch dni roboczych, ale nie są one powiązane z Twoją kartą debetową. Kiedy skrytka będzie wystarczająco duża, możesz ją wyjąć i przenieść do rzeczywistych pojazdów inwestycyjnych.

Zacznij od niewielkich kwot, a następnie zwiększaj je, gdy poczujesz się bardziej komfortowo. Może to być kwestia rezygnacji z chodzenia do McDonald’s lub przekazywania filmów, a zamiast tego wrzucenie tych pieniędzy do słoika z ciastkami.

Chime oferuje obecnie silną RRSO 1,00% dla swojego konta oszczędnościowego online. Nie jest wymagana minimalna wpłata, a dochód jest uzyskiwany ze wszystkich sald (nie jest wymagane minimalne saldo).

Chime to także nasz pierwszy wybór, jeśli chodzi o Twoje oszczędności, ponieważ zawiera zestaw innych funkcji, które naprawdę koncentrują się na indywidualnym oszczędzaniu.

  1. 38 000 bezpłatnych bankomatów
  2. Funkcja Spot Me, która oznacza, że ​​w przypadku przekroczenia salda nie zostanie naliczona opłata za debet
  3. Bezpośredni depozyt, dzięki któremu zapłacisz 2 dni szybciej

A jeśli potrzebujesz trochę przyspieszenia, aby zacząć oszczędzać, jednocześnie zarabiając na RRSO, Chime może zaokrąglić Twoje zakupy do najbliższego 1 USD, aby pomóc Ci szybciej oszczędzać i zarabiać.

2. Pozwól doradcy robo zainwestować za Ciebie pieniądze

Robo-doradcy weszli na scenę inwestowania około dekady temu i sprawiają, że inwestowanie jest tak proste i dostępne, jak to tylko możliwe. Nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia w inwestowaniu, ponieważ robo-doradcy eliminują wszelkie domysły związane z inwestowaniem.

Robo-doradcy pracują, zadając kilka prostych pytań, aby określić cel i tolerancję na ryzyko, a następnie inwestując Twoje pieniądze w wysoce zdywersyfikowany i niedrogi portfel akcji i obligacji. Doradcy Robo używają algorytmów do ciągłego równoważenia Twojego portfela i optymalizacji go pod kątem podatków.

Nie ma łatwiejszego sposobu na rozpoczęcie inwestowania długoterminowego. Większość robo-doradców potrzebuje zaledwie 500 $ lub mniej, aby rozpocząć inwestowanie i pobiera bardzo skromne opłaty w zależności od wielkości twojego konta. Wszystkie oferują automatyczne plany inwestycyjne, które pomogą Ci zwiększyć saldo.

Jeśli są jakieś wady Robo-doradców, to kosztuje. Doradcy Robo pobierają roczną opłatę równą niewielkiemu procentowi Twojego salda. Średnia w branży wynosi około 0,25%. Tak więc, jeśli zainwestujesz 10 000 USD, zapłacisz 25 USD rocznie. To nie jest dużo pieniędzy, ale zaczyna się sumować, jeśli zgromadzisz setki tysięcy dolarów.

Należy pamiętać, że opłaty doradców robo są dodatkami do opłat pobieranych przez fundusze ETF (ETF), które robo-doradcy kupują w celu uzupełnienia portfela. Możesz uniknąć płacenia opłat za robo-doradcę, budując swój własny portfel funduszy ETF lub funduszy inwestycyjnych. Jednak dla zdecydowanej większości inwestorów to dużo dodatkowej pracy i odpowiedzialności.

Podsumowanie? Robo-doradcy są tani i naprawdę warto.

Wealthfront

Robo-doradcą, którego gorąco polecam początkującym inwestorom, jest Wealthfront . Ich opłaty są rozsądne i wynoszą 0,25%, ale kicker polega na tym, że pierwsze 5000 USD można uzyskać bezpłatnie (dotyczy czytników MU30).

Jeśli więc chcesz zacząć inwestować za niewielkie pieniądze, najlepszym rozwiązaniem może być Wealthfront. Aby rozpocząć korzystanie z Wealthfront, potrzebujesz 500 $, więc miej to na uwadze.

M1 Finance

Jeśli nie masz salda początkowego w wysokości 500 $, nadal masz do dyspozycji świetne opcje w obszarze doradztwa Robo. M1 Finance nie pobiera prowizji ani opłat za zarządzanie, a ich minimalne saldo początkowe wynosi zaledwie 100 USD.

Możesz wybrać jeden z gotowych, zróżnicowanych portfeli lub dostosować swój własny, kupując akcje i fundusze ETF za pośrednictwem ich platformy. Interfejs użytkownika jest bardzo łatwy w użyciu.

Doskonalenie

Jeśli zaczynasz z mniej niż 100 USD, możesz rozważyć Betterment , który nie ma żadnego minimalnego salda początkowego. Podobnie jak M1, jest również świetny dla początkujących, ponieważ zapewnia super prostą platformę i bezproblemowe podejście do inwestowania.

3. Zacznij inwestować na giełdzie za niewielkie pieniądze

Jeśli chodzi o inwestowanie na giełdzie, często barierą wejścia jest koszt. Zarabianie pieniędzy wymaga pieniędzy, prawda?

Nigdy więcej. Internet ułatwił konsumentom rozpoczęcie pracy przy niewielkich nakładach z góry. Oznacza to, że możesz włożyć kilka dolarów, aby zapoznać się z inwestowaniem, zanim podejmiesz większe zobowiązanie. To świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak inwestować, jednocześnie narażając bardzo małe pieniądze na ryzyko.

Obecnie rośnie liczba opcji, które otworzyły drzwi dla nowego pokolenia inwestorów – pozwalając Ci zacząć już od 1 dolara i nie pobierają żadnych prowizji.

W przeszłości maklerzy pobierali prowizje w wysokości kilku dolarów za każdym razem, gdy kupowałeś lub sprzedawałeś akcje. To sprawiło, że inwestowanie w choćby jedną akcję za mniej niż setki lub tysiące dolarów było zbyt kosztowne. W rzeczywistości prowizje w wysokości 0 USD na całym świecie były tak skuteczne, że zrujnowały całą branżę inwestycyjną i zmusiły wszystkich głównych brokerów – od ETrade do Fidelity – do pójścia w ich ślady i obniżenia prowizji.

Dodatkowo możliwość inwestowania w spółki z udziałami ułamkowymi / częściowymi całkowicie zmienia zasady inwestowania. Dzięki udziałom ułamkowym możesz jeszcze bardziej zdywersyfikować swój portfel, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Zamiast inwestować w cały udział, możesz kupić ułamek udziału. Jeśli chcesz na przykład zainwestować w drogie akcje, takie jak Apple, możesz to zrobić za kilka dolarów zamiast płacić za jedną pełną akcję, która, jak to piszę, wynosi około 370 USD.

Publiczny

Public , aplikacja do inwestowania, oferująca tysiące akcji i funduszy ETF bez prowizji od transakcji i bez minimalnych kwot na koncie. W przypadku Public możesz kupić większość akcji za pośrednictwem tego, co Public nazywa „plasterkami” – więc nie musisz tracić tysięcy dolarów, aby stać się udziałowcem wielkich firm, w które chcesz inwestować, ale nie możesz sobie na to pozwolić.

Publiczne sprawia, że ​​inwestowanie jest łatwe i przyjazne dla użytkownika: po prostu wybierasz akcje i fundusze ETF, wprowadzasz kwotę, którą chcesz zainwestować, a publiczny „odcina” część udziału, aby dopasować ją do wybranej kwoty.

Public oferuje również doświadczenie w zakresie inwestowania społecznościowego, co czyni go doskonałą opcją dla początkujących inwestorów. Stajesz się bardziej kompetentny w zakresie finansów, obserwując, co inni robią ze swoimi inwestycjami. To jak zaglądanie do czyjegoś konta inwestycyjnego w poszukiwaniu pomysłów – ale to jest to, co wszyscy robią i całkowicie uzasadnione.

Robinhood

Robinhood jest również przeznaczony dla młodych traderów, którzy są nowicjuszami w inwestowaniu, a Robinhood obecnie wdraża inwestowanie ułamkowe, aby ułatwić rozpoczęcie inwestowania przy niewielkich nakładach finansowych.

A co najlepsze? Robinhood daje Ci jedną bezpłatną akcję za samo dołączenie. To daje twojemu portfelowi mały start bez żadnych kosztów.

Co ważne, Robinhood promuje równość dostępu przy minimalnym koncie wynoszącym 0 USD i bez opłat transakcyjnych. Robinhood oferuje również darmowy handel opcjami. Użytkownicy, którzy zdecydują się na konto premium Robinhood Gold, płacą 5 USD miesięcznie za dostęp do dodatkowych korzyści, takich jak handel po godzinach.

W przeciwieństwie do robo-doradców, Robinhood wspiera i zachęca do aktywnego handlu akcjami. Moim zdaniem handel akcjami to nie to samo, co inwestowanie pieniędzy na dłuższą metę. Ale handel to świetna zabawa i świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak działa rynek i jak wyceniane są firmy. A jeśli możesz spróbować swoich sił w handlu za niewielkie kwoty, jest jeszcze lepiej. Platforma Robinhood sprawia, że ​​handel jest bardzo prosty.

Ujawnienie reklamodawcy – ta reklama zawiera informacje i materiały dostarczone przez Robinhood Financial LLC i jej podmioty stowarzyszone („Robinhood”) oraz MoneyUnder30, stronę trzecią niezwiązaną z Robinhood. Wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem, a wcześniejsze wyniki papieru wartościowego lub produktu finansowego nie gwarantują przyszłych wyników ani zwrotów. Papiery wartościowe oferowane przez Robinhood Financial LLC i Robinhood Securities LLC, które są członkami FINRA i SIPC. MoneyUnder30 nie jest członkiem FINRA ani SIPC ”.

4. Zanurz się w rynku nieruchomości

Wierz lub nie wierz, ale nie potrzebujesz już dużych pieniędzy (lub nawet dobrego kredytu), aby inwestować w nieruchomości. Nowa kategoria inwestycji, znana powszechnie jako „finansowanie społecznościowe nieruchomości”, umożliwia posiadanie ułamkowych udziałów w dużych nieruchomościach komercyjnych bez bólu głowy związanego z byciem właścicielem.

Inwestycje w nieruchomości finansowane społecznościowo wymagają większych minimalnych inwestycji niż robo-doradcy (na przykład 5000 USD zamiast 500 USD). Są to również bardziej ryzykowne inwestycje, ponieważ całe 5000 USD zainwestujesz w jedną nieruchomość, a nie w zdywersyfikowany portfel setek pojedynczych inwestycji.

Zaletą jest posiadanie prawdziwego aktywa fizycznego, który niekoniecznie jest skorelowany z rynkiem akcji.

Podobnie jak w przypadku robo-doradców, inwestowanie w nieruchomości za pośrednictwem platformy finansowania społecznościowego wiąże się z kosztami, których nie zapłaciłbyś, gdybyś sam kupił budynek. Ale tutaj zalety są oczywiste: dzielisz koszty i ryzyko z innymi inwestorami i nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za utrzymanie nieruchomości (ani nawet załatwianie papierkowej roboty, aby ją kupić!)

Myślę, że crowdfunding na rynku nieruchomości może być intrygującym sposobem, aby dowiedzieć się o inwestowaniu w nieruchomości komercyjne, a także zdywersyfikować swoje aktywa. Nie przeznaczyłbym wszystkich pieniędzy na te platformy, ale stanowią one intrygującą alternatywną inwestycję, zwłaszcza w czasach bezprecedensowej zmienności rynku i żałosnych rentowności obligacji.

Dzięki naprawdę łatwej w obsłudze platformie internetowej Fundrise potrzebujesz po prostu początkowej minimalnej inwestycji w wysokości 500 USD. Więc jeśli jesteś inwestorem bez akredytacji, możesz kupować nieruchomości bez płacenia tych bardzo wysokich opłat, które kończą się niepowodzeniem, jeśli chcesz zacząć parać się nieruchomościami. Zarządzając własnym portfelem, opłaty wynoszą zaledwie 1%, a Fundrise zawsze oferuje 90-dniową gwarancję satysfakcji.

5. Zapisz się do planu emerytalnego swojego pracodawcy

Jeśli masz napięty budżet, nawet prosty krok zapisania się do planu 401 (k) lub innego planu emerytalnego pracodawcy może wydawać się poza twoim zasięgiem. Ale możesz zacząć inwestować w program emerytalny sponsorowany przez pracodawcę z kwotami tak małymi, że nawet ich nie zauważysz.

To jest jeden krok, który każdy powinien zrobić!

Na przykład zaplanuj zainwestowanie zaledwie 1% swojej pensji w plan pracodawcy.

Prawdopodobnie nie przegapisz nawet tak małej składki, ale to, co sprawia, że ​​jest to jeszcze łatwiejsze, to fakt, że ulga podatkowa, którą za to otrzymasz, sprawi, że składka będzie jeszcze mniejsza.

Po zobowiązaniu się do wniesienia wkładu w wysokości 1% możesz go stopniowo zwiększać każdego roku. Na przykład w drugim roku możesz zwiększyć składkę do 2% swojego wynagrodzenia. W trzecim roku możesz zwiększyć składkę do 3% swojego wynagrodzenia i tak dalej.

Jeśli zaplanujesz podwyżki z roczną podwyżką, zauważysz wzrost składki jeszcze mniej. Więc jeśli otrzymasz 2-procentowy wzrost pensji, będzie to efektywnie rozdzielać podwyżkę między Twój plan emerytalny a rachunek bieżący. A jeśli Twój pracodawca zapewni odpowiednią składkę, będzie to jeszcze lepsze.

Blooom to świetne narzędzie do bezobsługowego zarządzania inwestycjami 401 (k). Otrzymasz bezpłatną analizę 401 (k), która powie Ci, gdzie i jak mogą zoptymalizować Twoje inwestycje. Sprawdź naszą recenzję blooom; jeśli zdecydujesz się skorzystać z ich usług, zostaniesz obciążony rozsądną opłatą w wysokości 10 USD miesięcznie.

A Blooom ma teraz specjalną promocję: Uzyskaj 15 $ zniżki na pierwszy rok rozkwitu dzięki kodowi BLMSMART

6. Umieść swoje pieniądze w funduszach inwestycyjnych o niskim poziomie inwestycji początkowej

Fundusze inwestycyjne to inwestycyjne papiery wartościowe, które umożliwiają inwestowanie w portfel akcji i obligacji w ramach jednej transakcji, co czyni je idealnymi dla nowych inwestorów.

Problem polega na tym, że wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych wymaga początkowych minimalnych inwestycji w wysokości od 500 do 5000 USD. Jeśli jesteś inwestorem po raz pierwszy i masz mało pieniędzy do zainwestowania, te wartości minimalne mogą być nieosiągalne. Jednak niektóre towarzystwa funduszy inwestycyjnych zrzekną się minimów na koncie, jeśli zgodzisz się na automatyczne miesięczne inwestycje w wysokości od 50 do 100 USD.

Automatyczne inwestowanie jest wspólną cechą kont funduszy inwestycyjnych i kont ETF IRA. Jest to mniej powszechne w przypadku kont podlegających opodatkowaniu, chociaż zawsze warto zapytać, czy są dostępne. Towarzystwa funduszy powierniczych, o których wiadomo, że to robią, to Dreyfus, Transamerica i T. Rowe Price.

Automatyczna umowa inwestycyjna jest szczególnie wygodna, jeśli możesz to zrobić dzięki oszczędnościom płacowym. Zazwyczaj możesz ustawić automatyczną wpłatę za pośrednictwem listy płac, w podobny sposób jak w przypadku planu emerytalnego sponsorowanego przez pracodawcę. Po prostu zapytaj dział kadr, jak to skonfigurować.

7. Graj bezpiecznie ze skarbowymi papierami wartościowymi

Niewielu małych inwestorów rozpoczyna swoją podróż inwestycyjną od papierów skarbowych USA, ale możesz. Nigdy nie staniesz się bogaty dzięki tym papierom wartościowym, ale jest to wyjątkowo bezpieczne miejsce na zaparkowanie pieniędzy – i zarobienie przynajmniej części odsetek – dopóki nie będziesz gotowy na inwestycje o wyższym ryzyku / wyższym zwrocie.

Skarbowe papiery wartościowe, znane również jako obligacje oszczędnościowe, można łatwo kupić za pośrednictwem portalu obligacji Departamentu Skarbu USA, Treasury Direct. Można tam kupić amerykańskie papiery wartościowe o stałym dochodzie z terminem zapadalności od 30 dni do 30 lat, w nominałach nawet do 100 USD.

Możesz również skorzystać z Treasury Direct, aby kupić skarbowe papiery wartościowe chronione przed inflacją lub TIPS. Nie tylko płacą odsetki, ale także dokonują okresowych korekt kapitału, aby uwzględnić inflację w oparciu o zmiany wskaźnika cen konsumpcyjnych.

Podobnie jak w przypadku funduszy inwestycyjnych, możesz również zadbać o to, aby Twoje konto Treasury Direct było finansowane z oszczędności płacowych.

Niestety, rentowności obligacji skarbowych od jakiegoś czasu zbliżają się coraz bardziej do 0% i nie widać końca ich słabych wyników. To sprawia, że ​​skarbce są głównie miejscem do przechowywania gotówki na przechowanie, a nie sposobem na powiększanie pieniędzy.

Pomysł na bonus – rozważ zwrot 5% z Worthy Bonds

Za jedyne 10 USD możesz zainwestować w Worthy Bonds . Worthy Bonds to obligacje o stałym oprocentowaniu, które finansują pożyczki dla amerykańskich przedsiębiorstw posiadających zdolność kredytową. Obligacje mają okres obowiązywania 36 miesięcy, ale odsetki są wypłacane co tydzień i możesz wypłacić swoje pieniądze w DOWOLNYM czasie, bez żadnych kar. Kup tyle obligacji o wartości 10 USD, ile chcesz.

Prosty pomysł jest taki, że Worthy weźmie pieniądze, które wykorzystujesz do zakupu obligacji i zainwestuje je w firmy o zwrocie większym niż 5%. Wygrywają, Ty wygrywasz i jest to stała stopa zwrotu, więc wiesz, jaka jest stopa zwrotu każdego dnia.

Platforma jest otwarta dla wszystkich inwestorów z USA i może być świetnym sposobem na dywersyfikację portfela dzięki rozwiązaniu o niskim ryzyku. Worthy inwestuje tylko w w pełni zabezpieczone pożyczki (aktywa płynne o wartości znacznie większej niż kwota pożyczki), więc jakość pożyczki i inwestycji jest zawsze wysokiego kalibru.

streszczenie

Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie inwestowania za niewielkie pieniądze, a wiele platform internetowych i opartych na aplikacjach sprawia, że ​​jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wszystko, co musisz zrobić, to gdzieś zacząć. Kiedy to zrobisz, z biegiem czasu będzie to łatwiejsze, a twoje przyszłe ja będzie cię za to kochać.

Czytaj więcej

  • Najlepsze rachunki inwestycyjne dla młodych inwestorów
  • Zacząć teraz! Przewodnik dla początkujących: oszczędzanie na emeryturę
  • 10 wskazówek, które pomogą Ci zacząć inwestować
  • Jak inwestować na giełdzie – nasz kompletny przewodnik

Zacznij inwestować za niewielkie pieniądze

  • Polecany Wealthfront wymaga minimalnej inwestycji w wysokości 500 USD, ale nie pobiera żadnych opłat, dopóki saldo nie wzrośnie do 10000 USD lub więcej. Odwiedź stronę

Brak minimalnej opłaty Roboadvisor bez minimalnej inwestycji. Tworzy w pełni zautomatyzowane portfele na podstawie żądanej alokacji. Odwiedź stronę

Minimalne finansowanie M1 w wysokości 100 USD zapewnia korzyści związane z robo-doradcą pod kontrolą tradycyjnego biura maklerskiego. M1 nie pobiera żadnych prowizji ani opłat za zarządzanie, a ich minimalne saldo początkowe wynosi zaledwie 100 USD. Odwiedź stronę

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy