Co jest uważane za wysokie zadłużenie pożyczki studenckiej?

17.02.2021
Category: Decyzje Finansowe

Aktualizacja: 3 września 2020 r.Robert Farrington

Istnieją tysiące produktów i usług finansowych, a my wierzymy, że pomogą Ci zrozumieć, które z nich są najlepsze dla Ciebie, jak to działa i czy faktycznie pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Jesteśmy dumni z naszych treści i wskazówek, a informacje, które udostępniamy, są obiektywne, niezależne i bezpłatne.

Ale musimy zarabiać pieniądze, aby opłacić nasz zespół i utrzymać tę stronę internetową! Nasi partnerzy wynagradzają nas. TheCollegeInvestor.com ma powiązania reklamowe z niektórymi lub wszystkimi ofertami zawartymi na tej stronie, co może mieć wpływ na to, jak, gdzie i w jakiej kolejności mogą pojawiać się produkty i usługi. College Investor nie obejmuje wszystkich firm ani ofert dostępnych na rynku. A nasi partnerzy nigdy nie mogą nam zapłacić za zagwarantowanie korzystnych recenzji (a nawet za recenzję ich produktu).

Aby uzyskać więcej informacji i pełną listę naszych partnerów reklamowych, zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą reklam. TheCollegeInvestor.com dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Informacje zawarte w naszych recenzjach mogą różnić się od tych, które znajdziesz, odwiedzając instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę internetową konkretnego produktu. Wszystkie produkty i usługi są prezentowane bez gwarancji.

Twój numer może być bardzo osobisty. Możesz być tym zawstydzony, na tyle, aby zachować to w tajemnicy przed najbliższymi. Twój numer może wpłynąć na każdą decyzję, którą podejmiesz w życiu.

Mowa oczywiście o numerze twojego kredytu studenckiego .

Wiele osób wstydzi się tego, ile mają długu studenckiego, niezależnie od tego, czy obecnie korzystają z edukacji, którą im to umożliwiło.

Ale gdzie pasujesz? Jeśli zastanawiasz się, czy twoja liczba jest wysoka, zależy to od tego, jak ją mierzysz.

Możesz porównać to do średnich, ocenić swoją zdolność do dokonywania płatności, a nawet zmierzyć to na podstawie swojej emocjonalnej reakcji na to.

Nie ma złego sposobu, aby to zmierzyć, ale powinieneś to zrobić z celem. Jeśli zdecydujesz, że twój numer jest wysoki, co z tym zrobisz? Zachęcamy do sporządzenia planu działań w celu obniżenia liczby. (Więcej na ten temat później.)

Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć lub co robić, rozważ wynajęcie CFA, który pomoże Ci w spłacie kredytów studenckich. Polecamy program The Student Loan Planner, który pomoże Ci stworzyć solidny plan finansowy dotyczący zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Sprawdź Planer pożyczek studenckich tutaj.

Czy jesteś przeciętny?

Jeśli chcesz wiedzieć, na czym stoisz w porównaniu z innymi, znalezienie średniej jest miarą, z którą należy się zmierzyć. Poniżej znajdziesz zestaw średnich zadłużenia na podstawie różnych czynników. Jednym ze sposobów zaklasyfikowania długu jako wysokiego jestprzekroczenie średniej.Spójrz na statystyki i oceń sam.

Średnia krajowa kwota zadłużenia, z którym studenci kończą studia (zarówno dla studentów studiów licencjackich, jak i magisterskich) wynosi 37 000 USD , a średnia kwota płatności to 351 USD miesięcznie . Te liczby są tak wyczerpujące, że mogą nie odzwierciedlać dokładnie Twojej sytuacji. Jeśli chcesz zagłębić się głębiej, staraliśmy się nieco bardziej rozbić liczby.

Zgodnie z naszymi badaniami dotyczącymi średniego zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego studenci studiów licencjackich zazwyczaj opuszczają college z długiem w wysokości około 30 000 USD. Jest to zgodne z maksymalną kwotą pożyczek federalnych dostępnych dla studentów pozostających na utrzymaniu (tych, którzy polegają na informacjach o dochodach swoich rodziców przy wypełnianiu FAFSA). Niezależni studenci mogą zaciągnąć federalne pożyczki studenckie w wysokości maksymalnie 57 500 USD.

Typowy absolwent kończy szkołę z 57 600 $. Nie licząc osób ze znanym z wysokich kosztów dyplomem medycznym lub prawniczym, dług absolwentów może sięgać nawet 153 000 USD.

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów, zapoznaj się z poniższymi liczbami opartymi na:

Stan, w którym mieszkasz, uporządkowany na tej ładnej mapie ze statystykami.

Rodzaj szkoły, do której uczęszczałeś – publiczna: 23 800 USD, prywatna non-profit: 34 251 USD, prywatna typu non-profit: 19 162 USD, inna: 11 944 USD

Konkretna szkoła, do której uczęszczałeś: Karta wyników uczelni (zawiera informacje o pożyczce federalnej, gdy uczniowie opuszczają szkołę)

Dane te zostały zebrane ze strony internetowej FSA, są aktualnymi szacunkami i przedstawiają tylko federalne zadłużenie studentów.

Skoncentruj się na własnych płatnościach (tj. Finansach osobistych)

To podejście opiera się na twoich własnych finansach i koncentruje się na twoich płatnościach, a nie na sumie. Nawet jeśli twój całkowity dług jest poniżej średniej, jeśli twoje płatności są zbyt wysokie, byś mógł sobie na to pozwolić, może to oznaczać, że twoja liczba jest wysoka. To jest czas, aby skupić się na swojej wyjątkowej sytuacji, zamiast porównywać się z innymi.

Jednym ze sposobów ustalenia wysokości tej liczby jest ustalenie, jaki procent dochodu stanowią Twoje płatności. W ten sposób instytucje obsługujące pożyczki rządowe i federalne określają, czy twoje płatności są nieracjonalne (i jest to podobne do sposobu obliczania płatności w ramach planów spłaty opartych na dochodach). Departament Edukacji oblicza procent dochodu, biorąc roczną kwotę płatności i dzieląc ją przez dochód uznaniowy.

Przydatne może być sprawdzenie, jak Twoje płatności układają się w stosunku do standardów Departamentu dotyczących przystępności. Jednak bardziej przydatne może być porównanie płatności z własnymi standardami przystępności.

Wymaga to dokładnego przyjrzenia się budżetowi, w tym dochodom i wszystkim wydatkom, nawet tym, które zmieniają się co miesiąc. Przedstawienie miesięcznych finansów w ten sposób da ci również wyobrażenie o tym, jak spłata kredytu studenckiego pasuje do twojego ogólnego obrazu finansowego.

Pamiętaj też o potencjalnych celach finansowych na tym etapie. Jeśli pożyczki studenckie powstrzymują Cię przed realizacją nowych celów lub, co gorsza, obniżają budżet do wartości ujemnej, liczba może być zbyt wysoka.

Dodatkowo, gdy decydujesz, czy Twoje płatności są wysokie, zwróć uwagę na to, co obejmuje każda płatność. Ile z tego wzbudza zainteresowanie? Jaka kwota jest naliczana od głównego zobowiązanego? Nawet jeśli twoja płatność nie jest wysoka według twoich standardów, możesz czuć, że nie wystarcza na kapitał. Im większa część Twojej płatności, niż żąda odsetek, tym dłużej będziesz dokonywać tych płatności.

Jaka jest Twoja reakcja emocjonalna?

Ta miara jest znacznie bardziej subiektywna niż inne i będzie się różnić w zależności od pożyczkobiorcy. Nawet jeśli całkowity dług i kwoty płatności są poniżej średniej, możesz czuć się zestresowany lub sfrustrowany zadłużeniem z tytułu kredytu studenckiego.

Stres z dowolnego źródła może powodować problemy zdrowotne, ale wykazano, że stres finansowy wpływa na produktywność i poziom koncentracji w miejscu pracy. Nie chcesz narażać swojej pracy, która umożliwia spłatę długu, martwiąc się zbytnio o swój dług!

Tak więc, jeśli zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego powoduje duży stres, możesz zdecydować, że numer kredytu studenckiego jest wystarczająco wysoki, aby skłonić do podjęcia działań.

Dlaczego to ma znaczenie?

Ustalenie, czy zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego jest wysokie, może być ważną realizacją. Wysokie zadłużenie może zająć dużo czasu, co może wpłynąć na decyzje finansowe – takie jak kupno domu lub posiadanie dzieci. Jeśli jesteś jednym z wielu, którzy odkładają na później wielkie życiowe wydarzenia, ocena zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego może być tylko pierwszym krokiem w kierunku wolności finansowej – lub przynajmniej komfortu finansowego.

Jeśli zdecydowałeś, że Twoja liczba jest zbyt wysoka, czas zaplanować jej obniżenie. W zależności od tego, która część kredytów studenckich została uznana za wysoką, możesz podjąć różne działania.

Obniż saldo pożyczki. Poniższe metody mają na celu obniżenie kapitału i ogólnie pozbycie się długu studenckiego:

Skorzystaj z programów wybaczania pożyczek, takich jak wybaczanie pożyczek na cele publiczne lub wybaczanie pożyczek dla nauczycieli, jeśli dotyczy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy