Co oznacza wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego? Ogromna zaleta przy zakupie domu

Co oznacza wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego? Ogromna zaleta przy zakupie domu
16.10.2020
Category: Kwoty Pożyczki

Co oznacza wcześniejsza akceptacja kredytu hipotecznego? Oznacza to, że pożyczkodawca udzielił Ci kredytu mieszkaniowego.

Uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny przed złożeniem oferty na dom to mądry pomysł. Czemu? Po pierwsze, pomoże ci ustalić, na ile domu możesz sobie pozwolić. Wstępne zatwierdzenie może również pomóc Ci wyróżnić się na tle innych nabywców domów na konkurencyjnym rynku mieszkaniowym. Krótko mówiąc, zwiększa to szanse, że Twoja podróż do zakupu domu będzie płynna i udana.

Powiązane artykuły

  • Dlaczego wstępne zatwierdzenie jest kluczowe w wyszukiwaniu w domu
  • Niezbędna lista kontrolna przed zatwierdzeniem
  • Co to jest dobra ocena kredytowa? Numer, którego potrzebujesz, aby kupić dom

Oto dlaczego wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego ma znaczenie i w jaki sposób może dać ci przewagę przy zakupie domu.

Co oznacza wcześniejsza akceptacja kredytu hipotecznego?

Wstępna akceptacja kredytu hipotecznego to zobowiązanie pożyczkodawcy do zapewnienia finansowania domu do określonej kwoty pożyczki – zasadniczo jest to pieczęć potwierdzająca, że ​​masz pieniądze, historię kredytową i inne poświadczenia, aby kupić dom za tę cenę.

„Pożyczkodawcy przeprowadzą pełną analizę dochodów, aktywów i kredytów w celu wydania wstępnej zgody” – mówi Sarah Valentini , prezes i współzałożycielka Radius Financial Group.

W jaki sposób uzyskanie wcześniejszej akceptacji kredytu hipotecznego pomaga w zakupie domu

Gdy sprzedający akceptują ofertę, chcą, aby transakcja została zawarta. Jeśli jednak kupujący nie uzyskał wcześniejszej zgody na pożyczkę, może to zagrozić całej transakcji – ponieważ jeśli pożyczka nie zostanie zatwierdzona, kupujący prawdopodobnie nie będzie w stanie jej zrealizować , mówi Chantay Bridges z TruLine Realty W Los Angeles.

W związku z tym niektórzy sprzedawcy domów nie pozwolą kupującym na zwiedzanie ich domu bez uprzedniej zgody, a niektórzy agenci nieruchomości nie będą zabierać kupujących na wycieczki, dopóki nie zostaną wstępnie zatwierdzeni.

Jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny: dokumenty, których potrzebujesz

Przygotuj się na przesłanie dokumentów, aby uzyskać wstępne zatwierdzenie. Ogólnie rzecz biorąc, dokumenty, które musisz zebrać dla swojego pożyczkodawcy, obejmują:

  • Odcinki wypłaty z ostatnich 30 dni, pokazujące dochód za cały rok
  • Dwa lata federalnych zeznań podatkowych
  • Dwa lata formularzy W2 od pracodawcy
  • 60 dni lub kwartalne zestawienie wszystkich rachunków aktywów, które obejmują rachunki czekowe i oszczędnościowe, a także wszelkie rachunki inwestycyjne, takie jak CD, IRA i inne akcje lub obligacje
  • Wszelkie inne posiadane obecnie nieruchomości
  • Historia mieszkania z ostatnich dwóch lat, w tym dane kontaktowe właściciela, jeśli wynajmowałeś

Wstępne zatwierdzenie a wstępna kwalifikacja: jaka jest różnica?

Wstępnej kwalifikacji kredytu hipotecznego nie należy mylić z wstępną kwalifikacją. Wstępna kwalifikacja opiera się wyłącznie na ustnych informacjach, które przekazujesz pożyczkodawcy o swoich dochodach i oszczędnościach, mówi Valentini. Pokazuje więc, ile teoretycznie mógłbyś pożyczyć, ale nie jest to żadna gwarancja – co oznacza, że ​​ci kupujący będą musieli później uzyskać oficjalną zgodę na pożyczkę i trzymać kciuki, że wszystko się uda.

Z drugiej strony, wstępne zatwierdzenie oznacza, że ​​pożyczkodawca przeprowadził już należytą staranność i jest skłonny pożyczyć Ci pieniądze. Poza tym masz oficjalny list od pożyczkodawcy, który mówi, że przemówi do sprzedawcy.

Wstępne zatwierdzenie zapewnia sprzedającemu dodatkowe zabezpieczenie, że zarówno chcesz, jak i możesz kupić dom. W rezultacie sprzedający prawdopodobnie wybiorą Ciebie jako kupującego zamiast kogoś bez uprzedniej zgody, ponieważ jesteś pewny i nie będą musieli wstrzymywać oddechu, aby transakcja nie została zawarta.

Konkluzja: chociaż wstępne zatwierdzenie jest uciążliwe, i tak wcześniej czy później będziesz musiał spłacić całą tę papierkową robotę. Dlaczego nie zrobić tego na wczesnym etapie i nie wyprzedzić konkurencji i bez obaw kupować wymarzony dom? Oto jak rozpocząć proces wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego.

Obejrzyj: czego życzy sobie Twój broker kredytów hipotecznych

Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy