Co to jest hipoteka?

17.02.2021
Category: Twoje Pieniądze

Rodzaje finansowania przez właścicieli mieszkań

Założenie kredytu hipotecznego to możliwość zakupu nieruchomości i zachowania pierwotnych warunków umowy po przejęciu płatności. Kiedy stopy procentowe są wysokie, znalezienie hipoteki sprzed lat może zaoszczędzić wiele tysięcy dolarów w okresie spłaty kredytu. Zrozumienie, jak działają hipoteki hipoteczne, pomoże ci zdecydować, czy chcesz go znaleźć.

Rodzaje

Założenie kredytu hipotecznego oznacza przejęcie istniejącego kredytu hipotecznego. Istnieją dwa rodzaje założeń dotyczących kredytu hipotecznego – kwalifikujące się i niekwalifikujące się. Kwalifikujące się założenie dotyczące kredytu hipotecznego wymaga od kupującego przechodzenia przez regularny proces składania wniosku o pożyczkę, w ramach którego kredyt, historia zatrudnienia i dochody decydują o tym, czy kupujący będzie mógł przejąć istniejący kredyt hipoteczny. Jeśli kupujący spełnia warunki, pożyczkodawca pozwala mu zachować pierwotne warunki umowy.

Niekwalifikujący się kredyt hipoteczny zazwyczaj nie wymaga dowodu dochodu, kontroli zdolności kredytowej ani historii zatrudnienia. Kupujący po prostu przejmuje istniejącą hipotekę, a pożyczkodawca zezwala na przeniesienie aktu ze sprzedającego na kupujących.

Założenie kwalifikujące wiąże się czasami z opłatą w wysokości 1 lub 2 procent, wypłacaną pożyczkodawcy w miejsce pieniędzy, które pożyczkodawca traci, ponieważ nie jest w stanie napisać nowej pożyczki z bieżącymi stopami procentowymi, kosztami zamknięcia i innymi strumieniami przychodów.

Hipoteka niekwalifikująca się wymaga zazwyczaj, aby zadatek był równy kwocie należnej z tytułu kredytu hipotecznego w momencie sprzedaży oraz ostatecznej cenie sprzedaży. To zapewnia właścicielowi cały kapitał na zamknięciu.

W obu typach założeń sprzedawca powinien poprosić pożyczkodawcę o podpisanie zwolnienia z zobowiązania, co oznacza, że ​​jeśli kupujący nie wywiąże się z zobowiązań, umowa kredytu hipotecznego nie zostanie zwrócona sprzedawcy.

Plusy i minusy

Zaletą hipoteki, którą można przypuszczać, jest uzyskanie lepszej stopy procentowej i blokada na podstawie poprzedniej umowy. Ponadto, gdyby na nieruchomości znajdowały się rzeczy, które kiedyś przeszły kontrolę, ale dziś by nie przeszły, eliminuje to potrzebę inspekcji, która w przeciwnym razie mogłaby wstrzymać sprzedaż.

Wadą przypuszczalnego kredytu hipotecznego jest wysoki wymóg zaliczki. Jeśli sprzedawca płaci za dom od wielu lat, zadatek może przekraczać połowę wartości nieruchomości.

Rozważania

Istnieje kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w przypadku hipoteki hipotecznej. Jeśli planujesz mieszkać w domu przez kilka lat, duży wkład może być wart inwestycji; jeśli jednak planujesz sprzedać go za kilka lat, możesz nie chcieć hipoteki hipotecznej. Jeśli sytuacja na rynku się zmieni i ostatecznie będziesz winien więcej, niż jesteś w stanie sprzedać, możesz stracić dużą zaliczkę. Jeśli nie planujesz mieszkać w domu przez kilka lat lub dłużej, Twoje pieniądze mogą być lepiej spożytkowane na fundusze inwestycyjne lub inne inwestycje.

Więcej artykułów

Czy mogę uzyskać hipotekę na mój kredyt hipoteczny? →

Przenieś kredyt hipoteczny na nowego właściciela →

Czy dom z kredytem hipotecznym można sprzedać za pomocą finansowania przez właściciela? →

  • Profesor kredytu hipotecznego: czy założenia dotyczące kredytu hipotecznego to dobry interes?
  • MortgageLoan.com: AssumableCandace Webb pisze zawodowo od 1989 roku. Pracowała jako dziennikarka w pełnym wymiarze godzin, a także współpracowała z gazetami metropolitalnymi, w tym „Tennessean. Pracowała również jako zastępca redaktora w magazynie „Nashville Parent. Webb posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie dziennikarstwa oraz nieletni w biznesie na Uniwersytecie Stanowym w San Jose.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy