Co to jest kredyt otwarty

17.02.2021
Category: Dobra Ocena

Dla przeciętnego konsumenta świat pożyczek, kredytów hipotecznych i finansowania może być zagmatwany i stresujący. Jako broker ważne jest, aby rozumieć różnicę między różnymi rodzajami kredytów i powiązanymi z nimi pożyczkami, abyś mógł doradzać swoim pożyczkobiorcom na najlepszej drodze do posiadania domu.

Kredyt zamknięty

Kredyt zamknięty to rodzaj pożyczki, w przypadku której pożyczkobiorca otrzymuje sumę z góry i jest zobowiązany do spłaty pożyczki pod koniec określonego okresu. Kwota należna obejmuje również wszelkie odsetki lub opłaty za utrzymanie naliczone przez cały okres. Pożyczki zamknięte pozwolą na natychmiastowe pożyczenie dużej sumy pieniędzy.

Pożyczki zabezpieczoneWiększość kredytów hipotecznych to pożyczki zabezpieczone i wymagają zabezpieczenia. Aby działać jako zabezpieczenie lub gwarancja, że ​​dłużnicy spłacą w całości pożyczkę, pożyczkobiorca zgadza się wystawić coś wartościowego, co posiada, aby utracić w przypadku naruszenia umowy. W przypadku kredytu mieszkaniowego lub hipoteki takim zabezpieczeniem jest sam dom. Inne rodzaje zabezpieczenia mogą obejmować samochód, kwotę zainwestowaną na koncie oszczędnościowym lub świadectwo depozytowe (CD). Z zabezpieczeniem jako formą ubezpieczenia dodaną do transakcji, pożyczkodawca może sobie pozwolić na oferowanie mniej agresywnych stawek i opłat, choć wiąże się to z dużo większym ryzykiem dla pożyczkobiorcy. Dobra ocena kredytowa jest mniej potrzebna w przypadku pożyczki zabezpieczonej, chociaż bezwzględnie wymagane jest zabezpieczenie.

Przykłady pożyczek zabezpieczonych obejmują:

 • Pożyczki FHA
 • Pożyczki VAPożyczki konwencjonalne (Fannie Mae / Freddie Mac)Niezabezpieczona pożyczkaNiektóre instytucje finansowe oferują niezabezpieczone pożyczki mieszkaniowe. Niezabezpieczone pożyczki nie wymagają zabezpieczenia, nawet domu. Jednak podczas gdy niezabezpieczona pożyczka może wydawać się atrakcyjna dla nabywcy domu, zakwalifikowanie się do niej jest często bardzo trudne, a pożyczkobiorca może zapłacić więcej w dłuższej perspektywie. Bez zabezpieczenia oferowanego przez zabezpieczenie, na kwalifikowalność dłużnika i stopy procentowe w większym stopniu wpływa jego ocena kredytowa. Stawki mogą wynosić od 5% do 35% RRSO i zazwyczaj mają być spłacane w ciągu kilku lat.

  Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki niezabezpieczonej, pożyczkodawca nie może dochodzić praw do domu. Brak praw do mieszkania oznacza, że ​​nawet jeśli pożyczkodawca zdecyduje się pozwać, kredytobiorca ma mniejsze ryzyko utraty domu w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań. Jednak standard gwarantowania pożyczek niezabezpieczonych jest znacznie bardziej szczegółowy niż pożyczki zabezpieczone, a pożyczkobiorca może potrzebować prawie idealnego kredytu, aby się zakwalifikować. Ponadto pożyczki niezabezpieczone mają zazwyczaj krótsze terminy i wyższe miesięczne raty.

  Kredyt otwarty

  Kredyt odnawialny jest powszechnie nazywany odnawialnymi liniami kredytowymi i ma strukturę wstępnie zatwierdzonego limitu kredytowego bez ustalonego czasu jego zakończenia lub wygaśnięcia. Pożyczkobiorcy mogą spłacać saldo przed terminem płatności i są na ogół dużo niżsi niż pożyczki zamknięte. W Stanach Zjednoczonych kredyty hipoteczne zamknięte są znacznie bardziej powszechne.

  HELOC (linia kredytowa pod zastaw domu)Jeśli pożyczkobiorca jest właścicielem domu od jakiegoś czasu, istnieje prawdopodobieństwo, że zgromadził znaczną ilość kapitału, dokonując spłat kredytu hipotecznego. HELOC jest podobny do hipoteki, ponieważ dom dłużnika stanowi zabezpieczenie, ale płatności są instalowane jako linia kredytowa, a wartość netto domu jest powiązana z kwotą kredytu. Aby kwalifikować się do HELOC, wymagana jest wycena i istniejąca zaliczka na dom (lub kwota pierwotnie pożyczonej linii kredytowej).

  W porównaniu z pożyczkami zamkniętymi, pożyczka bezterminowa oferuje pożyczkobiorcy istotną zaletę: elastyczność. Jednak pożyczka bezterminowa jest zwykle udzielana z oprocentowaniem zmiennym, więc zaciąganie pożyczki w ramach linii kredytowej może być ryzykowne. Jeśli oprocentowanie wzrośnie po zaciągnięciu pożyczki przez pożyczkobiorcę, może on być winien więcej, niż się spodziewał, co utrudni spłatę.

  Bluepoint to Twoje źródło kredytów hipotecznych

  W Bluepoint Mortgage naszym celem jest maksymalne uproszczenie i usprawnienie procesu kredytowego dla naszych brokerów, co z kolei uprości doświadczenie pożyczkobiorcy. Zapewniamy naszym brokerom środki na kilka rodzajów pożyczek, w tym VA, FHA, pożyczki konwencjonalne i odwrócone kredyty hipoteczne. Dowiedz się więcej o naszych produktach w zakresie kredytów hipotecznych lub skontaktuj się z nami już dziś!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy