Co to jest linia kredytowa?

17.02.2021
Category: Twoja Karta

Nawet jeśli starannie zbilansujesz swoje księgi, pojawią się problemy z przepływem gotówki. Klienci ociągają się z opłacaniem faktur, ale nadal musisz płacić swoim pracownikom. Twoja lodówka biurowa psuje się i tworzy stopiony bałagan z resztek lodów z przyjęcia urodzinowego pracowników w zeszłym tygodniu, ale nie masz budżetu na naprawę lodówki. Twój dostawca ma ogromną sprzedaż, ale nie będziesz miał kapitału obrotowego, aby z niego skorzystać do przyszłego miesiąca.

Właściciele firm często doświadczają tego rodzaju problemów z przepływami pieniężnymi. Jeśli nie jesteś przygotowany, mogą stanowić poważny problem.

Na szczęście linia kredytowa (LOC) może złagodzić trudności w przepływie środków pieniężnych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak linia kredytowa może pokryć krótkoterminowe potrzeby finansowe Twojej firmy.

Co to jest linia kredytowa?

Jak działa linia kredytowa

Linia kredytowa zapewnia właścicielom firm elastyczną formę finansowania. Działa jak kredyt odnawialny – to znaczy masz limit kredytowy i możesz wykorzystywać i spłacać fundusze w razie potrzeby. W przeciwieństwie do pożyczki, Twoja linia kredytowa będzie obciążona odsetkami tylko od faktycznie wykorzystanych pieniędzy.

Na przykład, powiedzmy, że otwierasz LOC z limitem kredytowym, powiedzmy, 50 000 USD. Będziesz pobierać pieniądze w razie potrzeby – może 1000 USD na zakup zapasów z dużym rabatem i może 30 000 USD, aby móc płacić w dniu wypłaty. Zapłacisz odsetki od tych 31 000 USD i pozostanie Ci 19 000 USD do wykorzystania. Ale jeśli zwrócisz 10 000 $, będziesz miał 29 000 $ do wykorzystania.

To prawdopodobnie brzmi jak twoja karta kredytowa, ale nie myl tych dwóch. Zarówno linia kredytowa, jak i biznesowa karta kredytowa zapewniają kredyt odnawialny z limitami kredytowymi, harmonogramami płatności i odsetkami od tego, z czego korzystasz, ale istnieją pewne kluczowe różnice.

Linia biznesowa pozwala w prosty i tani sposób otrzymać zaliczkę gotówkową, podczas gdy karty kredytowe często pobierają duże opłaty za pożyczkę gotówkową. Podobnie, karty kredytowe mają zwykle wyższą RRSO niż linie kredytowe. Ponadto prawie zawsze będziesz dokonywać miesięcznych płatności kartą kredytową, w przeciwieństwie do bardziej elastycznego harmonogramu spłat linii kredytowej.

Biznesowa linia kredytowa a biznesowa karta kredytowa

Prosty przepływ gotówki

Wysokie opłaty za zaliczki gotówkowe

Zmienny harmonogram spłat

W przeciwieństwie do firmowej karty kredytowej lub pożyczki terminowej, biznesowa LOC sprawdza się najlepiej w przypadku dużych (ish) krótkoterminowych potrzeb kredytowych, takich jak spłacanie listy płac lub zajmowanie się niespodziewanymi wydatkami – więcej o tych i innych zastosowaniach w ciągu minuty. Ale najpierw porozmawiajmy o tym, dlaczego chcesz otrzymać linię biznesową zamiast kredytu terminowego.

Złóż wniosek o pożyczkę z naszym przewodnikiem, aby znaleźć najlepszą dla siebie.

Rejestrując się zgadzam się z Regulaminem.

Różnica między pożyczką terminową a LOC

Zarówno pożyczka, jak i linia kredytowa zapewniają fundusze na potrzeby Twojej firmy, ale działają one zupełnie inaczej.

W przypadku pożyczek biznesowych, zaciągając pożyczkę, otrzymujesz ryczałt z góry. Pożyczkę spłacasz w całości wraz z odsetkami przez określony czas. Jeśli potrzebujesz więcej pieniędzy, będziesz musiał złożyć wniosek i zaciągnąć kolejną pożyczkę.

Dysponując linią kredytową, otrzymujesz limit kredytowy, a następnie w razie potrzeby pobierasz pieniądze z tego limitu. Dokonujesz płatności tylko za pobrane pieniądze (plus odsetki). Jako forma kredytu odnawialnego będziesz mieć stały dostęp do większej ilości środków podczas dokonywania płatności. Wydajesz, spłacasz. Wydaj, spłać. Spłucz, powtórz.

Linia kredytowa ma zazwyczaj niższą RRSO niż pożyczka biznesowa o tej samej kwocie, a maksymalny limit kredytowy w LOC jest zwykle niższy niż maksymalna kwota kredytu terminowego. Dzieje się tak, ponieważ warunki pożyczki i linie kredytowe mają bardzo różne zastosowania.

Jak korzystać z biznesowej linii kredytowej

Chociaż możesz używać LOC do prawie wszystkiego, prawdopodobnie nie powinieneś. Właściciele firm powinni przede wszystkim wykorzystywać swoją linię kredytową na krótkoterminowe wydatki jako sposób na poprawę przepływu środków pieniężnych.

Na przykład, jeśli ostatnio wykonałeś kilka dużych zleceń dla kilku klientów, możesz spodziewać się dużej wypłaty. Twoje rachunki nie czekają jednak na należności. W przypadku takich problemów z przepływem gotówki możesz skorzystać z linii kredytowej, aby uzyskać środki na opłacenie rachunków. Następnie, gdy otrzymasz nieoczekiwaną kwotę należności, możesz ją wykorzystać do spłaty swojego LOC.

Ale to tylko jeden z wielu sposobów wykorzystania LOC do uzupełnienia przepływu gotówki. Możesz go również użyć do takich celów:

  • Zrób listę płac
  • Obsługuj niespodziewane naprawy i wymiany
  • Kup zapasy lub materiały eksploatacyjne
  • Unikaj sezonowych zmian przychodów
  • Skorzystaj z możliwości, które są ograniczone w czasie

Pamiętaj tylko, zarezerwuj linię kredytową na potrzeby krótkoterminowego kredytu na pokrycie luk w przepływie gotówki.

W przypadku niewielkich, codziennych wydatków (pomyśl o zszywaczach, przekąskach w pokoju socjalnym i gadżetach zespołowych) lepiej jest użyć firmowej karty kredytowej. W przypadku dużych, długoterminowych wydatków (takich jak rozwój nieruchomości lub floty) będziesz potrzebować pożyczki terminowej.

Należy pamiętać, że krótkoterminowe wydatki, na które chcesz otrzymać linię kredytową, często pojawiają się nieoczekiwanie. Nikt nie planuje, aby ich ekspres do cappuccino eksplodował lub aby ich konkurent miał oszałamiającą sprzedaż po wyjściu z biznesu.

Dlatego nie powinieneś czekać, aż będziesz miał już przepływ gotówki, aby zacząć szukać pożyczkodawców. Uzyskaj linię kredytową, zanim będziesz jej potrzebować. W ten sposób nie znajdziesz się w strumieniu bez zaliczki w gotówce.

Oprócz wykorzystania jako krótkoterminowego rozwiązania kredytowego, linia kredytowa pomaga w budowaniu kredytu biznesowego. Po prostu skorzystaj z linii kredytowej, a następnie spłać ją niezwłocznie. Zbudujesz solidną historię kredytową, która pomoże Ci uniknąć przyszłych problemów z uzyskaniem pożyczki ze złym kredytem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy