Co to jest posiadacz karty kredytowej?

17.02.2021
Category: Limit Kredytowy

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania jedzenia

Karty kredytowe to odnawialne konta kredytowe, które zapewniają dużą swobodę dokonywania zakupów. Jako posiadacz karty możesz skorzystać z linii kredytowej według własnego uznania, ale jesteś również odpowiedzialny za spłatę rachunku. Według Federal Reserve Bank of San Francisco, wydawcy kart zapewniają opcje spłaty, ale jeśli nie wypełnisz odpowiedzialności finansowej, spowodujesz negatywne konsekwencje dla swojej zdolności kredytowej.

Definicja

Posiadacz karty kredytowej to osoba, która ubiega się o konto karty kredytowej lub korzysta z wstępnie zatwierdzonej oferty, aby go uzyskać. Nazwisko posiadacza karty jest wytłoczone na karcie kredytowej i na wyciągach rozliczeniowych. Informacje o koncie karty kredytowej pojawiają się w raportach kredytowych Experian, TransUnion i Equifax posiadacza karty, wyjaśnia Bank Rezerw Federalnych w San Francisco, w tym bieżące saldo, łączna linia kredytowa i płatności. W raportach pojawiają się również negatywy, takie jak karty kredytowe obciążone jako nieściągalne długi lub orzeczenia sądowe za niezapłacone rachunki.

Proces

Zostajesz posiadaczem karty kredytowej, wypełniając wniosek online lub w wersji papierowej i przesyłając go do wystawcy karty. Aplikacja wymaga podania danych osobowych i finansowych, w tym imienia i nazwiska, adresu, informacji o dochodach, innych kartach kredytowych i rachunkach bankowych. Wydawca karty ocenia informacje, sprawdza raporty kredytowe i decyduje, czy istnieje duże ryzyko dla nowego konta. Otrzymujesz limit kredytowy i kartę, za pomocą której uzyskujesz do niego dostęp po zatwierdzeniu, co czyni cię posiadaczem karty.

Alternatywny

Bycie posiadaczem karty kredytowej zwiększa Twoją zdolność kredytową, jeśli korzystasz z konta w sposób odpowiedzialny, utrzymując niskie saldo i zawsze płacąc rachunek w terminie. Karty kredytowe są również ważne dla odbudowy kredytu po problemach finansowych, ponieważ pożyczkodawcy chcą mieć dobrą bieżącą historię płatności. Zabezpieczone karty kredytowe są alternatywą, gdy nie kwalifikujesz się do korzystania z tradycyjnych kont. Możesz zostać zabezpieczonym posiadaczem karty, oszczędzając co najmniej 200 do 300 USD, zdeponując je w banku i otrzymując kartę z limitem kredytowym opartym na tym depozycie, wyjaśnia Leslie McFadden z Bankrate.com.

Rozważania

Posiadacze kart mogą dodawać upoważnionych użytkowników do rachunków kredytowych, co umożliwia wyznaczonym osobom otrzymanie własnej karty w celu obciążania rachunku. Autoryzowani użytkownicy nie mają prawnego obowiązku spłaty. W związku z tym nigdy nie udostępniaj komuś konta karty kredytowej, jeśli nie chcesz zapłacić rachunku, jeśli odmówi on zwrotu pieniędzy. Zgodnie z MSN Money, osoby fizyczne mogą również podpisać wspólną kartę kredytową innej osoby, jeśli jej ocena kredytowa nie jest wystarczająco mocna, aby kwalifikować się do konta. Podczas gdy druga osoba jest głównym posiadaczem karty, w przypadku niewywiązania się z płatności ponosisz pełną odpowiedzialność za rachunek. Biuro informacji kredytowej odzwierciedla tę linię kredytową w Twoim raporcie.

  • Bankrate.com; Zabezpieczone karty kredytowe trudniejsze do zdobycia; Leslie McFadden; Marzec 2009
  • MSN Money; Czy powinieneś wspólnie podpisać dla swoich rodziców?; Luty 2011Barb Nefer z siedzibą w Kissimmee na Florydzie jest niezależną pisarką z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jest doradcą zdrowia psychicznego, trenerem finansów i właścicielem biura podróży. Jej prace pojawiały się w takich magazynach jak „The Writer i „Grit, a także jest autorką książki „So You Want to Be Counselor.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy