Co to jest pożyczka USDA? Jak działają i informacje dotyczące kwalifikacji

17.02.2021
Category: Twojej Zdolności

Pożyczki mieszkaniowe USDA mogą być świetną opcją, jeśli chcesz kupić dom w wiejskiej części Stanów Zjednoczonych. Niskie stawki, brak zaliczki i możliwość sfinansowania kosztów zamknięcia mogą znacznie obniżyć koszty zakupu domu.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Kupno nowego domu może być wyzwaniem. Na szczęście, jeśli aspirujesz do posiadania domu w wiejskiej części Stanów Zjednoczonych, możesz kwalifikować się do pomocy finansowej.

Jesteś zainteresowany kupnem domu na wsi? W tym przewodniku opisano, w jaki sposób może pomóc program pożyczek na rozwój obszarów wiejskich Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Omówimy również zalety i wady kredytów mieszkaniowych w USDA oraz sposoby zakwalifikowania się.

W tym przewodniku:

Co to jest pożyczka na rozwój obszarów wiejskich (pożyczka USDA)?

Program pożyczek na rozwój obszarów wiejskich USDA ma na celu pobudzenie wzrostu i poprawę gospodarki obszarów wiejskich w całym kraju. Oferuje właścicielom domów i kupującym niedrogi, mało oprocentowany sposób zakupu lub ulepszenia nieruchomości w kwalifikujących się lokalizacjach.

Zalety pożyczek USDA
 • Nie wymagają zaliczki.
 • Możesz przenieść koszty zamknięcia do salda pożyczki.Nie ma kar za przedpłatę.Pochodzą z niskimi stopami procentowymi.Wady pożyczek USDA
 • Wymagają ubezpieczenia kredytu hipotecznego zarówno z góry, jak i co roku.
 • Musisz dokonać zakupu w kwalifikującej się lokalizacji wiejskiej.Możesz przejść tylko przez zatwierdzonych pożyczkodawców.Jak działa pożyczka USDA?

  Pożyczki USDA są oferowane za pośrednictwem Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i mają trzy formy:

  • Pożyczki bezpośrednie z sekcji 502: są one udzielane bezpośrednio przez USDA. Są zarezerwowane dla pożyczkobiorców o niskich i średnich dochodach.
  • Pożyczki gwarantowane przez USDA: Pożyczki te są oferowane przez zatwierdzonych sprzedawców i zabezpieczone przez USDA. Gwarancja kredytowa USDA ogranicza ryzyko zaciągnięcia pożyczkodawcy przez pożyczkobiorców bez innych kwalifikacji. Pożyczki i dotacje na naprawę z sekcji 504: Pomagają obecnym właścicielom domów w naprawie lub ulepszaniu ich nieruchomości. Łączna kwota pomocy wynosi 27 500 USD na całe życie, a limit pożyczki wynosi 20 000 USD.Kwalifikowalność USDA

   Finansowanie USDA jest zarezerwowane dla nabywców domów o niskich i średnich dochodach – często tych, którzy nie są w stanie spełnić wymagań kwalifikacyjnych dla tradycyjnych produktów hipotecznych lub nie mają środków na zaliczkę.

   Pożyczki hipoteczne USDA można wykorzystać wyłącznie na nieruchomości w kwalifikujących się wiejskich częściach kraju (szczegółowo opisano poniżej).

   Wymagania USDA dotyczące kredytu mieszkaniowego
  • Musisz mieścić się w granicach dochodu obowiązujących w Twoim hrabstwie. (Zobacz Gwarantowane limity dochodu, Bezpośrednie limity dochodu i Ograniczenia wielorodzinne.)
  • Preferowana jest ocena kredytowa 640, chociaż wymagania kredytowe różnią się w zależności od rodzaju pożyczki i możesz zakwalifikować się z niższym wynikiem.Dom, który kupujesz, musi znajdować się na kwalifikującym się obszarze, mieć odpowiednie media, wodę i odprowadzanie ścieków oraz być dostępny z ulicy lub drogi.Nieruchomość będzie Twoim głównym miejscem zamieszkania.Twój stosunek zadłużenia do dochodów (wydatki mieszkaniowe) nie może przekroczyć 29%, a DTI zaplecza (wszystkie spłaty zadłużenia) nie może przekroczyć 41%. Wyższe DTI mogą być brane pod uwagę, jeśli masz wysoką zdolność kredytową.Od co najmniej 12 miesięcy nie miałeś żadnych opóźnień w płatnościach ani windykacjach.Programy pożyczkowe USDA

   Istnieje kilka opcji pożyczki w ramach programu pożyczkowego USDA Rural Development. Każdy z nich obsługuje segment potencjalnych nabywców: nabywców domów, firmy lub społeczności.

   Program gwarantowanych mieszkań jednorodzinnychProgram pożyczek gwarantowanych dla mieszkań jednorodzinnych zagwarantuje do 90% kwalifikowalnych pożyczek na zakup nieruchomości wiejskich. Został zaprojektowany w celu zmniejszenia ryzyka, jakie podejmują pożyczkodawcy, oferując pożyczki USDA bez zaliczki.

   Program mieszkań jednorodzinnych DirectProgram pożyczek bezpośrednich USDA jest przeznaczony dla rodzin o niskich dochodach, którym brakuje przyzwoitych, bezpiecznych lub higienicznych mieszkań i nie kwalifikują się do innych pożyczek. Pożyczkobiorcy mogą je wykorzystać do zakupu nieruchomości o powierzchni 2000 stóp kwadratowych lub mniejszej, które nie przynoszą dochodu. Dom nie może mieć basenu w ziemi.

   Program budownictwa wielorodzinnegoProgram wielorodzinny USDA oferuje pożyczkobiorcom finansowanie na zakup nieruchomości na wynajem, które obsługują najemców o niskich dochodach, starszych i niepełnosprawnych, a także mieszkania dla pracowników rolnych.

   Wiejski program biznesowyAby zasymulować gospodarkę regionów wiejskich, USDA oferuje różne formy pomocy przedsiębiorstwom zlokalizowanym na wsi. Należą do nich pożyczki, dotacje, programy inwestycyjne i nie tylko. Zobacz pełną listę programów biznesowych na USDA.gov.

   Programy wodne i środowiskoweUSDA wspiera ulepszenia infrastruktury wiejskiej poprzez programy wodne i środowiskowe (WEP). Programy oferują pomoc społecznościom wiejskim liczącym 10 000 lub mniej osób w ulepszaniu lokalnych systemów odprowadzania wody i usuwania odpadów.

   Często Zadawane Pytania

   Rozważasz program kredytów mieszkaniowych USDA na zakup domu? Oto kilka typowych pytań i odpowiedzi.

   Pożyczki USDA na rozwój obszarów wiejskich wymagają opłacenia składki na ubezpieczenie hipoteczne FHA z góry (1% salda pożyczki) i raz w roku (0,35% salda pożyczki). Opłata roczna jest dzielona i rozłożona na miesięczne spłaty kredytu hipotecznego.

   Możesz sprawdzić, czy Twój obiekt spełnia wymagania za pośrednictwem USDA.gov. Kliknij program USDA, który rozważasz, i wybierz zakładkę „Kwalifikowalność nieruchomości. Po zaakceptowaniu zrzeczenia się odpowiedzialności możesz wprowadzić dowolny adres w USA, aby określić uprawnienia.

   Pożyczki USDA zazwyczaj wymagają zerowej zaliczki. Jeśli wolisz wpłacić zaliczkę, może to obniżyć saldo kredytu hipotecznego, a tym samym obniżyć miesięczną płatność i odsetki, które płacisz w czasie.

   Z pożyczki na rozwój obszarów wiejskich mogą skorzystać zarówno kupujący po raz pierwszy, jak i powtórnie kupujący i właściciele domów. Nie ogranicza się tylko do nowicjuszy.

   Oprocentowanie kredytu hipotecznego w przypadku pożyczek USDA Direct może być znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych kredytów hipotecznych. W przypadku pożyczek gwarantowanych przez USDA stawka zależy od Twojej zdolności kredytowej, DTI i kupowanej nieruchomości.

   Aby porównać swoje opcje, rozejrzyj się i poproś o wycenę od kilku najlepszych kredytodawców hipotecznych.

   Inne sposoby na niedrogi zakup domu

   Jeśli kupujesz dom po raz pierwszy lub o niskich dochodach, program pożyczkowy USDA nie jest jedyną opcją zakupu domu. Zapoznaj się z krajowymi i ogólnokrajowymi programami kupna domu po raz pierwszy, ponieważ mogą one znacznie obniżyć koszty.

   Sprawdź również, czy kwalifikujesz się do innych pożyczek hipotecznych wspieranych przez rząd, w tym pożyczek FHA lub pożyczek od zatwierdzonych pożyczkodawców VA.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy