Co to jest Unia Kredytowa? Plusy i minusy kontra bank

17.02.2021

W ostatnich latach było dużo sprzeciwu wobec banków w związku z opłatami i praktykami, które sprawiły, że Kanadyjczycy szukają miejsca na przechowywanie swoich pieniędzy, które nie jest związane z dużymi bankami.

Jedną z dostępnych opcji jest wybór unii kredytowej. Spółdzielcze kasy pożyczkowe różnią się od banków, a niektóre uważają nawet, że są lepsze od banków. Jeśli szukasz alternatywy dla banków, dobrym wyborem może być unia kredytowa. Dodatkowo, jako dodatkowy atut, wiele spółdzielczych kas pożyczkowych oferuje niższe oprocentowanie kredytów samochodowych i hipotecznych niż w bankach.

Co to jest Unia?

Na początku XX wieku „zwykłym pracownikom trudno było uzyskać dostęp do banków. Wielu handlowców, nauczycieli i innych osób miało trudności z budowaniem relacji z bankami. Niektórzy zdecydowali się do pewnego stopnia połączyć swoje zasoby. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe to spółdzielcze instytucje finansowe, których właścicielami są ich członkowie. Możesz zasiadać w zarządzie lokalnej unii kredytowej, uczestniczyć w spotkaniach i głosować. Rzadko się to zdarza, gdy zabierasz pieniądze do banku.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oferują szereg usług bankowych, które są Ci znane. Usługi te obejmują rachunki czekowe i oszczędnościowe, a także usługi pożyczkowe i kredytowe. Zazwyczaj karty kredytowe i debetowe można również otrzymać za pośrednictwem spółdzielczych kas pożyczkowych. Wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych ma również osoby, które mogą pomóc Ci w zakresie produktów inwestycyjnych i emerytalnych.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że unia kredytowa jest organizacją non-profit. Oznacza to, że w przeciwieństwie do banku nie chodzi o osiągnięcie zysku. Prawdą jest, że dyrektorzy, kasjerzy i urzędnicy ds. Pożyczek muszą być opłacani, ale spółdzielcze kasy pożyczkowe nie szukają dodatkowych pieniędzy przeznaczonych dla akcjonariuszy lub gromadzenia pieniędzy na zyski w przyszłości. Zamiast tego wszystkie pieniądze mają zostać wykorzystane do wspierania działalności unii kredytowej i przynoszenia korzyści jej członkom.

Istotnym wyróżnieniem jest również fakt, że SKOK posiada lokalny zarząd. Rada zarządza polityką i pomaga w ustalaniu kolejnych kroków dla unii kredytowej i jej członków.

Credit Union vs. Bank

Jedną z największych różnic między kasą a bankiem jest non-profit. Ponieważ unia kredytowa nie jest nastawiona na zysk, często może oferować niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych i inne stopy procentowe. Możesz otrzymać kartę kredytową, tak jak w dużym banku, ale możesz nie płacić takiego samego oprocentowania sald.

Aby jednak przystąpić do unii kredytowej, należy spełnić określone wymagania. Nie masz takich wymagań w banku. Tak długo, jak możesz spełnić wszelkie minimalne wymagania dotyczące depozytu i jesteś skłonny uiścić wszelkie opłaty za utrzymanie, możesz przechowywać swoje pieniądze w dowolnym banku.

Jednak spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe pierwotnie miały pomagać określonym segmentom społeczności. Musisz spełniać wymagania związane z członkostwem, na przykład być nauczycielem, mieszkać na określonym obszarze geograficznym, pracować dla firmy lub być częścią organizacji obywatelskiej. Te wymagania członkostwa zostały w niektórych przypadkach rozszerzone, aby objąć więcej osób, ale aby dołączyć do unii kredytowej, musisz spełnić jakiś rodzaj testu członkostwa. Wywodzi się z korzeni bycia spółdzielnią, której celem jest pomoc określonej grupie ludzi.

W wielu przypadkach będziesz również musiał posiadać konto typu „share, na którym wpłacisz niewielką kwotę w ramach składki członkowskiej, aby dołączyć. Kwota ta jest zwykle bardzo mała, rzędu 25 lub 50 USD i nie musisz martwić się o utrzymanie żadnych innych minimów.

Jednak pod wieloma względami kwestia unii kredytowej i banku jest kwestią wygody. Chociaż wiele produktów i usług oferowanych przez obie jest takich samych, kasy pożyczkowe mogą być mniej dostępne. Ponieważ unia kredytowa jest ograniczona do mniejszego obszaru geograficznego, możesz martwić się o dostęp do swoich pieniędzy, gdy nie ma Cię w domu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​zazwyczaj nadal możesz dostać się do swoich funduszy. Przede wszystkim karty kredytowe i debetowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych są zwykle oznaczone marką Visa lub Mastercard, dzięki czemu można ich używać wszędzie. Co więcej, Exchange Network oferuje dostęp do sieci bankomatów, które nie wymagają dodatkowych opłat. Jeśli należysz do unii kredytowej, która jest częścią sieci Exchange, możesz korzystać z tych bankomatów „bez dingów. Jeśli wiesz, że podróżujesz, sprawdź, gdzie znajdują się te bankomaty i skorzystaj z nich. Jest to druga co do wielkości sieć bankomatów w Kanadzie obok BMO, więc jest bardzo łatwo dostępna.

Prawdopodobnie zobaczysz niższe oprocentowanie wszelkiego rodzaju pożyczek, w tym hipotek, ze względu na sposób opodatkowania spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Ich status non-profit zapewnia im pewne ulgi podatkowe, których banki nie mają, a ponieważ nie próbują osiągnąć zysku, te oszczędności są przekazywane członkom.

Jedną z wad spółdzielczych kas pożyczkowych w porównaniu z bankiem jest to, że czasami spółdzielcze kasy pożyczkowe powoli wdrażają technologię. Nie mają zasobów dużej organizacji, aby wprowadzić te zmiany. Jednak wiele z nich nadrabia zaległości w dziedzinie technologii dzięki sieciom i spółdzielniom, które mają zapewnić spółdzielczym kasom pożyczkowym dostęp do większych zasobów.

Jak znaleźć spółkę kredytową

Jeśli chcesz znaleźć spółkę kredytową w Twojej okolicy, Canadian Credit Union Association ma wyszukiwarkę kas. Sporządziłem również listę niektórych większych dostępnych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych:

Credit UnionWojewództwo
Vision Credit Union AB
Servus Credit Union AB
Połącz First Credit Union AB
Prospera Credit Union pne
BlueShore Financial pne
First West Credit Union pne
Oszczędności kapitału przybrzeżnego pne
Vancity pne
Kambryjska Unia Kredytowa MB
Assiniboine Credit Union MB
Steinbach Credit Union MB
FirstOntario Credit Union NA
Alterna Savings NA
Libro Credit Union NA
Meridian Credit Union NA
Członkowie Unii Oszczędnościowo-Kredytowej NA
Unia Kredytowa Innowacji SK
Affinity Credit Union SK
Conexus Credit Union SK

Nie wszystkie banki są złe

Jedną z wielkich zalet SKOK jest społeczność z nimi związana. Możesz być zaangażowany w zarząd i prowadzenie lokalnej unii kredytowej. Nie oznacza to jednak, że wszystkie banki są złe. Wiele banków oferuje duże korzyści, działając na niewielkich zasadach. Tangerine, Simplii Financial i EQ Bank mogą być świetnym wyborem dla bankowości, są one dostępne w całym kraju i oferują wspaniałe korzyści, których nie znajdziesz w głównych bankach, a nawet w niektórych spółdzielczych kasach pożyczkowych.

Na koniec warto zbadać dostępne opcje. Nie myśl, że musisz iść z dużym bankiem tylko ze względu na rozmiar. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe wciąż się rozwijają i mogą zaoszczędzić pieniądze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy