Czy mogę (i powinienem) skorzystać z pożyczki osobistej na studia?

17.02.2021

Nie możesz wykorzystać pożyczki osobistej na opłacenie czesnego w college’u. Możesz użyć jednego na wydatki na życie, ale nie jest tani.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Pożyczek osobistych nie można wykorzystać na opłacenie edukacji w college’u, ale możesz ulec pokusie, aby pożyczyć na pokrycie kosztów utrzymania. Oto dlaczego nie powinieneś:

Spłata zaczyna się natychmiast. W przeciwieństwie do większości pożyczek studenckich, które pozwalają na odroczenie spłaty pożyczki do sześciu miesięcy po ukończeniu szkoły, pierwszy rachunek za pożyczkę osobistą byłby należny zaraz po otrzymaniu pieniędzy.

Zapłacisz wysokie stawki. O ile nie masz długiej historii kredytowej i wysokiej oceny kredytowej, zapłacisz stopy procentowe wyższe niż nawet pożyczki studenckie oferowane pożyczkobiorcom ze złym kredytem.

Będziesz mieć krótszy okres spłaty. Spłata pożyczek osobistych trwa najwyżej pięć lat. Może się to wydawać korzyścią, ale będziesz musiał spłacić, gdy będziesz chodzić do szkoły, a spłaty pożyczki będą wyższe niż w przypadku pożyczek studenckich, które mają dłuższe okresy spłaty.

Wciąż nie jesteś przekonany? Oto odpowiedzi na cztery często zadawane pytania dotyczące korzystania z pożyczek osobistych na studia.

Czy mogę skorzystać z pożyczki osobistej, aby opłacić czesne?

Każdy pożyczkodawca, który udziela pożyczki na cele edukacyjne, musi poradzić sobie z biurokracją regulacyjną zgodnie z prawem federalnym, ale pożyczki na użytek prywatny nie mają takich zasad. Dlatego pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek osobistych, nie pozwalają na wykorzystanie tych pożyczek na studia.

I tak masz dostępne lepsze alternatywy.

Uzyskaj pomoc finansową na studia, składając bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA). Jest to klucz do pomocy, takiej jak granty, stypendia i studia, które powinieneś zaakceptować, zanim zaczniesz rozważać pożyczkę. Tego rodzaju pomoc nie wymaga spłaty, więc jest to najlepsza opcja na opłacenie studiów.

Jeśli planujesz pożyczać, zawsze najpierw maksymalizuj swoje federalne pożyczki subsydiowane i niesubsydiowane, ponieważ mają one niższe stawki i oferują większą ochronę niż prywatne pożyczki studenckie.

Jeśli pożyczyłeś wszystkie pożyczki federalne, jakie możesz, i nadal potrzebujesz pieniędzy, aby wypełnić lukę w płatnościach na studia, porównaj oferty prywatnych pożyczek z banków, spółdzielczych kas pożyczkowych i pożyczkodawców internetowych.

Czy mogę wykorzystać pożyczkę osobistą na pokrycie kosztów utrzymania na studiach?

Pożyczki osobiste, podobnie jak wszystkie pożyczki, należy spłacać wraz z odsetkami. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na utrzymanie, zwróć się najpierw do innych źródeł finansowania. Możesz znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin na kampusie lub poza nim, aby pomóc w wydatkach osobistych. Lub poszukaj możliwości uzyskania prywatnych stypendiów, których nie trzeba spłacać.

Jeśli chcesz pożyczyć na pokrycie kosztów utrzymania, trzymaj się kredytów studenckich. Pożyczki osobiste nie oferują takiej samej ochrony dla studentów, jak pożyczki studenckie, zwłaszcza federalne pożyczki studenckie.

Pożyczki osobiste mają również znacznie wyższe oprocentowanie niż większość opcji pożyczek studenckich. W przypadku pożyczek studenckich terminy spłaty są zazwyczaj dłuższe – standardowo 10 lat – dzięki czemu masz więcej czasu na spłatę zadłużenia. Dzięki temu miesięczne płatności są niższe i bardziej przystępne w przypadku pożyczek studenckich w porównaniu do pożyczek osobistych.

Czy mogę skorzystać z pożyczki osobistej w nagłych wypadkach?

Jeśli potrzebujesz awaryjnych pieniędzy na studia i rozważasz pożyczkę osobistą, najpierw skontaktuj się z biurem pomocy finansowej swojej szkoły, aby omówić dostępne opcje pomocy w nagłych wypadkach.

Szkoły często mają krótkoterminowe pożyczki doraźne, stypendia, stypendia lub kupony dostępne dla uczniów w nagłych wypadkach. Sytuacja nagła, która mogłaby podlegać tym programom, zazwyczaj obejmuje stan zagrożenia zdrowia, śmierć w rodzinie, klęski żywiołowe lub utratę pracy w rodzinie.

Pożyczki osobiste z banku, unii kredytowej lub pożyczkodawcy internetowego można wykorzystać w nagłych przypadkach, ale są one oprocentowane bardzo wysoko.

Czy mogę spłacić pożyczkę osobistą na spłatę kredytów studenckich?

Jeśli myślisz o wykorzystaniu pożyczki osobistej do spłaty pożyczki studenckiej, na którą nie możesz sobie pozwolić, zamiast tego rozważ zapisanie się do planu spłaty uzależnionego od dochodów, aby miesięczne płatności były bardziej przystępne.

Jeśli chcesz znaleźć lepszą stopę procentową swojego zadłużenia, wielu pożyczkodawców specjalizuje się w refinansowaniu pożyczki studenckiej dla osób z dobrym kredytem i stałymi dochodami.

Pożyczki osobiste mają znacznie wyższe oprocentowanie niż pożyczki studenckie, a także stracisz wiele korzyści i zabezpieczeń, takich jak te:

Odroczenie i wyrozumiałość. Zarówno pożyczkodawcy federalni, jak i prywatni oferują możliwość tymczasowego wstrzymania spłaty pożyczek poprzez odroczenie i zwłokę. Może to być pomocne, jeśli zdecydujesz się wrócić do szkoły lub stracić pracę i nie możesz dokonywać płatności.

Opcje spłaty kredytu studenckiego. Jeśli weźmiesz pożyczkę od rządu federalnego lub prywatnego pożyczkodawcy, prawdopodobnie będziesz mieć różne opcje spłaty. W szczególności pożyczki federalne oferują korzystne programy, takie jak spłata uzależniona od dochodów, które ograniczają twoje płatności do procentu twojego uznaniowego dochodu.

Umorzenie kredytu studenckiego. Jeśli spłacisz pożyczki federalne pożyczką osobistą, stracisz możliwość umorzenia pożyczki, w tym wybaczenia pożyczki z tytułu usług publicznych.

Okres karencji, jeśli nie ukończyłeś szkoły. Jeśli próbujesz prześcignąć zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego, spłacając go osobistą pożyczką przed ukończeniem studiów, przegapisz sześciomiesięczny okres karencji po ukończeniu szkoły, kiedy nie będziesz musiał spłacać pożyczki.

Ulgi podatkowe. Pożyczki osobiste, w przeciwieństwie do pożyczek studenckich, nie podlegają odliczeniu od podatku. Możesz odliczyć do 2500 USD w przypadku pożyczek studenckich, jeśli Twój roczny dochód brutto jest niższy niż 80000 USD.

Jeśli chcę pożyczki osobistej, jakie mam opcje?

Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką osobistą, trudno jest ubiegać się o nią samodzielnie, bez osoby podpisującej umowę, ponieważ większość pożyczkodawców wymaga od pożyczkobiorców posiadania historii kredytowej.

Najpierw spróbuj unii kredytowej, która zwykle oferuje niższe oprocentowanie osobom ze średnim lub złym kredytem i często jest skłonna rozważyć coś więcej niż tylko kredyt.

Jeśli zastanawiasz się nad pożyczkodawcą online, Upstart jest jednym z nielicznych, którzy udzielą pożyczki studentom, którzy nie mają historii kredytowej. Zamiast tego rozważają Twój potencjał zarobkowy podyplomowy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy