Czy pożyczka na konsolidację zadłużenia bankowego zaszkodzi mojemu kredytowi?

17.02.2021
Category: Zastaw Domu

Dzisiejsza gospodarka jest jedną z najgorszych od czasu Wielkiego Kryzysu. Jeśli jesteś typowy, możesz szukać pożyczki, która pomoże Ci zarządzać swoim długiem. Chociaż pożyczka konsolidacyjna zadłużenia może być dobrym rozwiązaniem, możesz zadać sobie pytanie: „Czy jeden z tych kredytów z banku ucierpi na mój kredyt?

Jaka jest definicja kredytu konsolidacyjnego zadłużenia

Pożyczka konsolidacyjna zadłużenia to pożyczka wystarczająca na spłatę wszystkich niezabezpieczonych długów. Innymi słowy, jest to okazja do przeniesienia zadłużenia z kilku różnych wierzycieli na jednego. Twój dług stanie się łatwiejszy do zarządzania, ponieważ będziesz mieć tylko jedną płatność na miesiąc, która będzie znacznie niższa niż łączna kwota płatności, których dokonujesz teraz.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Główną zaletą kredytu konsolidacyjnego zadłużenia jest to, że oprocentowanie będzie znacznie niższe niż obecnie. Na przykład możesz płacić odsetki sięgające 18% lub 20% zadłużenia karty kredytowej. Dla porównania, kredyt konsolidacyjny zadłużenia mógłby obniżyć ten poziom do 8% lub nawet mniej. Dodatkowo, mając kredyt konsolidacyjny, będziesz miał dużo więcej czasu na jego spłatę.

Kredyt konsolidacyjny zadłużenia ułatwia zarządzanie zadłużeniem, ponieważ musisz dokonać tylko jednej płatności w miesiącu. Nie będziesz już musiał martwić się o dokonywanie pięciu, siedmiu lub więcej płatności miesięcznie na rzecz wszystkich swoich wierzycieli. Powinno to również ułatwić tworzenie domowego budżetu, ponieważ będziesz musiał zaplanować tylko jedną płatność miesięcznie według stałej stawki.

Kwalifikacje

Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, trzeba spełnić kilka kryteriów. Ma to na celu upewnienie się, że nie unikniesz spłaty pożyczki, ponieważ będzie ona „niezabezpieczona. Oznacza to, że nie będziesz zastawiać żadnych aktywów, takich jak kapitał własny w swoim domu, w celu zabezpieczenia pożyczki. To naraża pożyczkodawcę na większe ryzyko, więc będzie bardzo ostrożny, komu pożycza pieniądze.

Aby kwalifikować się do pożyczki konsolidacyjnej, musisz najpierw być obywatelem USA. Po drugie, musisz mieć więcej niż 18 lat. Ma to na celu upewnienie się, że jesteś osobą dorosłą i możesz być prawnie odpowiedzialny za pożyczkę.

Twój przychód

Musisz także mieć miesięczny dochód, który pozwoli ci dość wygodnie spłacić pożyczkę. Będzie to oparte na dochodzie netto lub kwocie pieniędzy pozostałych po opłaceniu stałych wydatków, takich jak kredyt hipoteczny lub czynsz i opłaty za media.

Skąd wziąć kredyt konsolidacyjny zadłużenia

Większość banków i spółdzielczych kas pożyczkowych oferuje pożyczki konsolidacyjne, zwane ogólnie pożyczkami osobistymi. Możliwe jest również uzyskanie jednej z tych pożyczek ze źródła internetowego, ale jest to obszar, w którym należy zachować ostrożność. Istnieje kilka bardzo pozbawionych skrupułów firm, które tylko czekają, by polować na nieostrożnych.

Dobre rozwiązanie

Jeśli posiadasz kwalifikacje niezbędne do uzyskania kredytu konsolidacyjnego, może to być doskonały sposób na spłatę dużej kwoty zadłużenia. Pozostaje jednak pytanie: „czy pożyczka konsolidacyjna zadłużenia z banku zaszkodzi mojemu kredytowi? Prostą odpowiedzią jest: nie. Jeśli możesz dostać kredyt konsolidacyjny zadłużenia w swoim banku i dokonać wszystkich wymaganych płatności, może to mieć pozytywny wpływ na Twój kredyt. W rzeczywistości możesz uzyskać wyższą zdolność kredytową, ponieważ spłaciłeś wszystkie inne długi.

National Debt Relief to jedna z największych i najlepiej ocenianych firm rozliczeniowych w kraju. Oprócz zapewniania naszym klientom doskonałych, pięciogwiazdkowych usług, skupiamy się również na edukowaniu konsumentów w całej Ameryce, jak najlepiej zarządzać swoimi pieniędzmi. Nasze posty obejmują tematy związane z finansami osobistymi, wskazówkami dotyczącymi oszczędzania i nie tylko. Obsłużyliśmy tysiące klientów, spłaciliśmy ponad 1 miliard dolarów zadłużenia konsumenckiego, a nasze usługi zostały zaprezentowane w witrynach takich jak NerdWallet, Mashable, HuffPost i Glamour.

Główny pasek boczny

Chris był moją reprezentacją podczas tego procesu i nadal jest to początkowa część. Podpisałem kontrakt i wszystko wygląda dobrze. Chcę podkreślić oczywiste doświadczenie Chrisa; co więcej, to, co było tak imponujące, to jego umiejętność autentycznego łączenia się z autentycznymi i osobistymi doświadczeniami. Wyjaśnił, jak przeszedł przez podobne trudności jak ja i przeprowadził mnie przez cały proces – nawet będąc spokojnym i nie rozczochranym, aby odpowiedzieć na moje liczne pytania w ciągu godziny, którą komunikowaliśmy. Powiem, że Chris zasługuje na uznanie, ponieważ to właśnie tacy ludzie sprawiają, że firmy wyróżniają się jako numer jeden – jak sugerują recenzje Google. Mam nadzieję, że przez kilka następnych miesięcy cały proces przebiegnie tak dobrze, jak moja początkowa współpraca z Chrisem. Dziękuję Narodowej Umowie Długu!

Najnowsze posty o konsolidacji zadłużenia
 • Czy pożyczka konsolidacyjna jest dla mnie odpowiednia?
 • Przewodnik krok po kroku dotyczący konsolidacji zadłużeniaPożyczki konsolidacyjne za zły kredyt – dobry pomysł?Czy pożyczka pod zastaw domu to dobry pomysł na konsolidację zadłużenia?3 trudne pytania, które należy zadać firmie zajmującej się konsolidacją zadłużeniaFirma
 • O nas
 • Skontaktuj się z namiBlogKarieraZbiorowyPolityka prywatnościWarunki korzystania z witrynyZrzeczenie sięMapa stronyProdukty
 • Umorzenie długów
 • Umorzenie zadłużenia karty kredytowejKonsolidacja zadłużeniaSpłata zadłużeniaKalkulatoryFAQsZasoby dłużne
 • Debet na karcie kredytowej
 • Dług medycznyZadłużenie pożyczki osobistejBezrobocieDług rozwodowyDług emerytalnyDług weteranaDług biznesowyFinanse osobiste
 • Facebook
 • ŚwiergotLinkedinInstagramPinterest 2020, Krajowe Umorzenie Długów, Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy