Czy zawarcie małżeństwa wpływa na Twoją zdolność kredytową?

17.02.2021
Category: Będziesz Chciał

Kiedy się zakochujesz i znajdujesz „jedyną, często pojawia się wiele nieujawnionych informacji. W rzeczywistości większość par nawet nie rozmawia o pieniądzach, dopóki nie wyjdą za mąż. Jest to jeden z powodów, dla których wiele małżeństw kończy się rozwodem. Często nie ma dyskusji finansowych na temat tego, ile długu ma dana osoba, jakie są jej oprocentowanie na karcie kredytowej, saldo konta oszczędnościowego lub kwoty planu emerytalnego. (A kiedy bierzesz ślub, będziesz dzielić się swoimi aktywami, w tym długiem. Więc chociaż nie wpływa to indywidualnie na twoją zdolność kredytową, może zmienić sposób zarządzania długiem. Jeśli jesteś w stanie wspólnie zaciągnąć pożyczkę i skonsolidować zadłużenie w jedną płatność za pośrednictwem instytucji pożyczkowej, takiej jak Upstart, prawdopodobnie możesz uzyskać lepszą stopę procentową i poprawić swój wynik w tym samym czasie, gdy zostaniesz wolnym od długu).Konieczne jest, abyś przed ślubem wiedział, na jakim etapie jest Twój partner pod względem zdolności kredytowej. Kiedy składasz przysięgi, mówisz „tak również przy ich dobrych lub złych decyzjach kredytowych.

Aby pomóc Ci poruszać się po świecie finansów po zawiązaniu węzła, odpowiedzieliśmy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego, co dzieje się z Twoim kredytem po ślubie. Niezależnie od tego, w jaki sposób małżeństwo wpływa na Twoją zdolność kredytową lub co oznacza małżeństwo dla wspólnego konta rozliczeniowego, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby uzyskać odpowiedzi na pytania finansowe.

W tym artykule:

Co to jest ocena kredytowa?

Cofnijmy się i dowiedzmy się, czym dokładnie jest zdolność kredytowa. Istnieją dobre, średnie i złe oceny kredytowe. Twoja ocena kredytowa jest używana przez pożyczkodawców do określenia, czy jesteś potencjalnym kandydatem do udzielenia kredytu. Jeśli masz niską zdolność kredytową, zostaniesz ukarany wyższymi opłatami i wyższą stopą procentową. Ratingi kredytowe wahają się od 300 do 850 punktów – im wyższa liczba, tym lepsza ocena kredytowa. Ochrona prywatności zapewnia bogatą wiedzę, jeśli chodzi o wszystko, co dotyczy kredytu. Na swojej stronie internetowej klasyfikują: doskonały / bardzo dobry kredyt 700 do 850, dobry kredyt 680 do 699, średni kredyt 620 do 679, niski kredyt 580 do 619, słaby kredyt 500 do 579 i zły kredyt 300 do 499. pytanie, jaka jest dobra ocena kredytowa, powiedzielibyśmy, że pożądanym zakresem jest 650 lub więcej.

Jak zawarcie małżeństwa wpływa na Twoją zdolność kredytową?

Teraz, kiedy lepiej rozumiesz wyniki kredytowe, jak małżeństwo wpływa na kredyt? Kiedy bierzesz ślub, twoje wyniki kredytowe pozostają takie same. Pomysł, że twoje wyniki kredytowe łączą się lub obniżają, jest tylko mitem. Przed podjęciem wspólnych decyzji finansowych warto zasięgnąć porady ekspertów kredytowych. EVEN Financial to bogata witryna, która zapewnia łatwe, szybkie i kompleksowe wyszukiwanie pożyczek online od najlepszych dostawców. Często pary małżeńskie opłacają rachunki ze wspólnego konta czekowego. EVEN Financial oferuje świetne pożyczki na konsolidację, aby zagwarantować, że pary nie płacą absurdalnych opłat.

Ważne jest, aby wiedzieć, że przeszła historia kredytowa współmałżonka nie wpłynie na Twój profil. Jednak po otwarciu wspólnego konta Twoje informacje mogą być udostępniane w raportach innych osób. „Dokumenty kredytowe ustalone przed ślubem nigdy nie są dzielone, dziedziczone ani łączone – mówi prawnik rozwodowy Bruce Provda. „Małżeństwo nie wpływa na twoją zdolność kredytową, jeśli weźmiesz nazwisko współmałżonka. Każdy ma swój własny raport kredytowy i wyniki, nawet jeśli mieszka w państwie będącym własnością wspólnoty.

Mimo to, jeśli chcesz razem kupić dom, negatywna historia kredytowa współmałżonka może wpłynąć na oprocentowanie kredytu hipotecznego, ponieważ obie historie kredytowe są weryfikowane podczas zatwierdzania. Jeśli Ty lub Twój współmałżonek macie mniej niż akceptowalną zdolność kredytową, firma pożyczkowa może wahać się przed udzieleniem pożyczki. Wcześniejsze złe kredyty zostaną odzwierciedlone w rocznej stopie procentowej. Zanim dokonasz dużego zakupu, takiego jak dom, jeśli jeden z was ma złą zdolność kredytową, korzystne byłoby poprawienie tej złej oceny kredytowej przed dokonaniem większego zakupu. Tak, może to opóźnić plany, ale ogólnie rzecz biorąc, otrzymasz lepszą stopę procentową, która pozwoli Ci zaoszczędzić duże pieniądze na dłuższą metę. „Twoja zdolność kredytowa będzie nadal monitorowana oddzielnie i jest powiązana z Twoim indywidualnym numerem ubezpieczenia społecznego.Tylko długi i rachunki, które otworzysz wspólnie, będą śledzone w obu historiach kredytowych – mówi Anthony Criscuolo, Certified Financial Planner w Palisades Hudson Financial Group.

Czy wspólne konto rozliczeniowe wpływa na zdolność kredytową?

Tradycyjnie większość par łączy swoje pieniądze na wspólnym koncie. Ostatecznie oznacza to połączenie wypłat, powtarzających się dochodów i zwrotów podatków na jednym koncie bankowym. Jednak w niedawnym badaniu TD Bank wykazał, że 42 procent osób będących w związku, które mają wspólne konto bankowe, ma również konta indywidualne. Po otwarciu wspólnych rachunków bankowych każdy posiadacz rachunku otrzymuje kartę debetową, książeczkę czekową oraz upoważnienie do dokonywania wpłat i wypłat środków z konta. Każda osoba powinna również mieć dostęp do narzędzi i informacji online, aby można było śledzić pieniądze na koncie (kontach). Ważne jest, aby wiedzieć, że w przypadku rozwodu małżonków i konieczności dzielenia funduszy trwają długie procesy prawne. Jednak jednym z głównych powodów, dla których pary decydują się na wspólne konto, jest to, żełatwiej jest śledzić jedno konto rozliczeniowe niż przeglądać wiele kont, aby dowiedzieć się, dokąd trafiają ich pieniądze. Niektóre pary nie lubią, gdy ich małżonek wie, na co wydają każdego dolara, lub mają problem z zakupem prezentu dla współmałżonka, ponieważ pojawi się on w historii transakcji ich wspólnego konta. Dlatego możesz zdecydować się na prowadzenie indywidualnych kont bankowych, jeśli chcesz dokonać zakupu prezentu lub wydać pieniądze.

Istnieją również wady wspólnego konta bankowego, które mogą wpływać na twoją zdolność kredytową. Jeśli ktoś z was nie radzi sobie z pieniędzmi, może konsekwentnie je przesadzać, przez co nie będziecie mieli wystarczającej ilości pieniędzy na opłacenie rachunków. Wierzyciele będą wtedy zgłaszać opóźnienia w płatnościach lub ich brak w ogóle, co będzie miało wpływ na każdą osobę, której nazwisko widnieje na karcie kredytowej lub pożyczkowej. Ważne jest, aby być z góry, jeśli chodzi o ujawnienie swojego długu. Jeśli nie ujawnisz współmałżonkowi, że masz pożyczki studenckie, karty kredytowe, alimenty, alimenty na dzieci lub inne długi, wówczas rachunki te nie są przeznaczone na wydatki wychodzące.

Czy należy połączyć konta kredytowe?

Odpowiedź na to pytanie zależy wyłącznie od was jako pary. Ale przed podjęciem decyzji zalecamy przeprowadzenie dokładnej rozmowy na temat historii kredytowej i zachowań związanych z płatnościami. Konsolidacja rachunków może ułatwić prowadzenie dokumentacji i wspólne przygotowywanie podatków, ale pamiętaj, że wszelkie narosłe długi staną się długiem wspólnym, a nieuregulowane płatności negatywnie wpłyną na Twoje wyniki kredytowe – niezależnie od tego, kto był za to odpowiedzialny. To z kolei może wpłynąć na twoją zdolność do wspólnego pożyczania.

Czy zmiana nazwiska ma wpływ na Twój kredyt?

Wiesz już, co stanie się z twoją zdolnością kredytową, gdy wyjdziesz za mąż (nic), ale co jeśli zmienisz nazwisko? Jeśli przyjmiesz nazwisko współmałżonka, nie będzie to miało wpływu na Twój kredyt. Powiedziawszy to, będziesz chciał powiadomić swoich obecnych wierzycieli i Administrację Ubezpieczeń Społecznych i poprosić ich o zaktualizowanie nowego nazwiska.

Czy po ślubie dzielisz dług?

Odpowiedź na to pytanie naprawdę sprowadza się do miejsca zamieszkania. Ogólnie rzecz biorąc, dług, który ty i twój małżonek narosły przed zawarciem małżeństwa, pozostanie oddzielny. Jednak w niektórych stanach dług, który nabywasz jako małżeństwo, może stać się długiem wspólnym, nawet jeśli jeden z małżonków nie wie o zaciągnięciu długu przez drugiego. W innych państwach małżonek może wziąć odpowiedzialność za indywidualne długi, ale para może również wspólnie zdecydować o zaciągnięciu wspólnego długu, jeśli będzie to korzystne dla obu stron.

Zakochanie się jest stosunkowo łatwe, ale ważne jest, aby pamiętać, że zdrowe małżeństwo oznacza także zdrowe perspektywy finansowe. Bądź uczciwy wobec współmałżonka i ujawnij cały swój dług. Może to powodować początkową frustrację; Jednak na dłuższą metę może to uratować twoje małżeństwo. Powinieneś usiąść jako para z obiema punktami kredytowymi w ręku i dokładnie przeanalizować, jakie elementy można poprawić. Ponadto wykorzystaj ten czas na wyznaczenie celów finansowych. Na przykład, jeśli myślisz o zakupie domu lub posiadaniu dzieci, zastanów się, jakie finansowe kamienie milowe musisz osiągnąć, zanim te działania będą mogły się wydarzyć. Niemniej jednak nie myśl, że zawsze będziesz zadłużony lub nigdy nie unikniesz złych decyzji kredytowych z przeszłości. Wszystko jest możliwe. Jeśli ty’jesteś gotów dołożyć starań, aby poprawić swoją historię finansową, razem zbierzecie korzyści i na końcu będziecie o wiele szczęśliwsi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy