Czym zajmuje się pierwotny pożyczkodawca?

17.02.2021
Category: Jaka Jest

Specjaliści ds. Kredytów hipotecznych łączą pożyczkobiorców z kredytami mieszkaniowymi

Kiedy ktoś kupuje lub refinansuje dom, jest wiele osób, które pomagają mu przejść przez proces kredytowy.

Pierwotny pożyczkodawca hipoteczny (MLO) jest kluczową częścią tego systemu. Ta osoba pomaga nabywcy domu lub refinansującemu wybrać pożyczkę i zrozumieć wszystkie związane z nią stawki i warunki.

Krótko mówiąc, MLO jest podstawowym łącznikiem między pożyczkobiorcą a jego firmą udzielającą kredytów hipotecznych.

W tym artykule (przejdź do…)

Kim jest pierwotny pożyczkodawca?

Pierwotne pożyczki hipoteczne, podmioty obsługujące pożyczki i subemitenci są częścią zespołu specjalistów zajmujących się kredytami hipotecznymi zaangażowanymi w tworzenie pożyczki mieszkaniowej.

Jedną z najważniejszych osób w tym procesie jest specjalista ds. Kredytów hipotecznych. Lub, jak stali się bardziej znani, inicjatorem pożyczek hipotecznych (MLO).

Pierwotny pożyczkodawca hipoteczny zwykle pracuje dla banku lub pożyczkodawcy hipotecznego i pomaga pożyczkobiorcom w procesie składania wniosku.

Twórca kredytu hipotecznego może pomóc Ci znaleźć odpowiedni rodzaj kredytu, a także najkorzystniejsze dla Ciebie warunki kredytu hipotecznego.

Czym zajmuje się pierwotny pożyczkodawca?

Pierwsi pożyczkodawcy muszą posiadać wszechstronną wiedzę na temat produktów kredytowych, reguł i przepisów w branży bankowej oraz dokumentacji wymaganej do uzyskania kredytu.

„Urzędnicy ds. Pożyczek oceniają, autoryzują lub zalecają zatwierdzenie wniosków pożyczkowych dla osób i firm, według US Bureau of Labor Statics.

Wymaga to doskonałych umiejętności interpersonalnych.

Dobry pożyczkodawca sprawia, że ​​jego klienci czują się swobodnie w trakcie tego procesu, jednocześnie edukując ich o ich decyzji.

Pożyczanie pieniędzy może być stresującym doświadczeniem. Dobry pożyczkodawca sprawia, że ​​jego klienci czują się swobodnie w trakcie tego procesu, jednocześnie edukując ich o ich decyzji.

Specjaliści ds. Kredytów hipotecznych zbierają również i weryfikują wszystkie wymagane dokumenty finansowe od wnioskodawców.

Wykorzystają te informacje do ustalenia, czy kredytobiorca hipoteczny kwalifikuje się do otrzymania pożyczki z punktu widzenia zdolności kredytowej, dochodów i aktywów. Pomogą również pożyczkobiorcom zdecydować, który rodzaj pożyczki jest dla nich odpowiedni na podstawie ich finansów i ceny zakupu.

Zawód wiąże się z dużą ilością papierkowej roboty i zarządzania logistyką w całym procesie kredytowym.

Czy urzędnicy zajmujący się kredytami hipotecznymi muszą mieć licencje?

Przed kryzysem mieszkaniowym inicjatorzy kredytów hipotecznych nie musieli mieć licencji.

W dzisiejszych czasach konsumenci mają znacznie lepszą ochronę, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne. Wszyscy urzędnicy zajmujący się pozabankowymi pożyczkami hipotecznymi muszą teraz posiadać licencje w stanach, w których udzielają pożyczek.

Jeżeli pożyczkodawca jest zatrudniony przez bank, spółkę zależną banku lub spółdzielczą pożyczkę, nie musi uzyskiwać licencji pożyczkodawcy.

W przypadku wszystkich innych urzędników zajmujących się pożyczkami hipotecznymi do uzyskania licencji niezbędny jest dość dokładny proces.

 • Pokaż odpowiedzialność finansową, charakter i ogólną sprawność jako pożyczkodawcy
 • Ukończ co najmniej 20 godzin edukacji przed uzyskaniem licencjiZdobądź co najmniej 75 procent z testu pisemnego NMLSPrześlij odciski palców do NMLS w celu sprawdzenia historii kryminalnej stanu FBI i krajowej przeszłości kryminalnejPrześlij do NMLS dokładną i szczegółową historię osobistą i dokument z doświadczeniem, który zawiera niezależny raport kredytowy, a także wszelkie informacje dotyczące ustaleń administracyjnych, cywilnych lub karnych w dowolnej jurysdykcjiLicencjonowanie kredytów hipotecznych jest nadzorowane przez Ogólnokrajowy system licencjonowania wielostanowego, ogólnie określany jako „NMLS. NMLS wydaje licencje potencjalnym MLO, którzy spełniają wymagania.

  Jak otrzymują wynagrodzenie urzędnicy ds. Kredytów hipotecznych?

  Firmy pożyczkowe zazwyczaj pracują wyłącznie na prowizji, otrzymując zapłatę tylko wtedy, gdy pożyczka zostaje zamknięta.

  Może to być korzystne dla Ciebie jako konsumenta. Daje to pierwotnym pożyczkodawcom zachętę do pomocy wnioskodawcy w zwiększeniu jego szans na zatwierdzenie.

  Po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego i przyznaniu środków pożyczkowych pierwotny pożyczkodawca otrzyma procent od całkowitej kwoty pożyczki.

  Procent prowizji, który otrzymują urzędnicy ds. Pożyczek, różni się w zależności od instytucji pożyczkowej. Jednak firmy pożyczkowe otrzymują średnio około 1% kwoty pożyczki w formie prowizji.

  Na przykład, jeśli kupujesz dom o wartości 250 000 $ i odkładasz 20%, kwota pożyczki wyniesie 200 000 $. W takim przypadku urzędnik ds. Pożyczki, który pomógł Ci przejść od złożenia wniosku do zamknięcia, może otrzymać 1% prowizji w wysokości 2000 USD.

  Jaka jest typowa pensja pierwotnego pożyczkodawcy?

  Według US Bureau of Labor Statistics, przeciętny pierwotny pożyczkodawca hipoteczny zarabia nieco ponad 63 000 dolarów rocznie.

  Ale pamiętaj – MLO zazwyczaj nie otrzymują pensji, ale prowizji. Więc urzędnik zajmujący się pożyczkami hipotecznymi udzielający wielu pożyczek w drogich miastach lub na rynkach może przynieść do domu znacznie wyższe wynagrodzenie.

  To powiedziawszy, niektóre nowsze firmy hipoteczne rezygnują z modelu wynagrodzeń prowizyjnych dla urzędników pożyczkowych.

  Na przykład Better Mortgage zlikwidował prowizje MLO w celu uczynienia pożyczkobiorców bardziej przejrzystymi. Według szacunków firmy Better model bez prowizji zapewnia, że ​​urzędnicy ds. Pożyczek zawsze mają na uwadze najlepszy interes pożyczkobiorcy.

  Jak wybrać pierwotnego pożyczkodawcę

  Ponieważ specjalista ds. Pożyczek jest kluczowym graczem w procesie kredytowania domu, wiedza o tym, jak go wybrać, jest niezbędna, aby zapewnić Ci najlepszy kredyt hipoteczny z możliwie najlepszym doświadczeniem.

  Oprócz pomocy przy składaniu wniosku o pożyczkę, dobry pierwotny pożyczkodawca będzie dysponował różnorodnymi umiejętnościami.

  Z odpowiednią równowagą wiedzy branżowej, umiejętności komunikacyjnych i uczciwości, pierwotny kredyt hipoteczny może sprawić, że złożoność kredytu hipotecznego wydaje się znacznie łatwiejsza – a proces znacznie płynniejszy.

  Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, że współpracujesz z dobrym doradcą ds. Pożyczek, jest odrabianie lekcji na jego / jej lub ich firmę.

  Nawet przy wszystkich ostatnich postępach wprowadzonych przez Consumer Financial Protection Bureau (CFPB) w celu ochrony kredytobiorców hipotecznych, nadal może być możliwa współpraca z pożyczkodawcą pozbawionym skrupułów.

  Dlatego urzędnicy pożyczkowi są uczciwi i uczciwi i są koniecznością.

  Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, że współpracujesz z dobrym doradcą ds. Pożyczek, jest odrabianie lekcji na jego / jej lub ich firmę.

  Na szczęście dzięki technologii wykonanie szybkiej analizy due diligence jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

  Krótki czas spędzony w Internecie może wiele powiedzieć. Sprawdź media społecznościowe i witryny z recenzjami online. Możesz się tutaj wiele nauczyć, ponieważ urzędnikowi ds. Pożyczki i / lub jego firmie trudno jest uniknąć negatywnych recenzji.

  Chociaż technologia sprawia, że ​​praktycznie nigdy nie musisz rozmawiać z urzędnikiem pożyczkowym, nadal powinieneś. Jeśli nie możesz spotkać się twarzą w twarz ze swoim specjalistą ds. Pożyczki, zaproponuj spotkanie Zoom.

  Ponieważ pośrednicy w obrocie nieruchomościami i prawnicy codziennie współpracują z urzędnikami ds. Pożyczek, mogą oni być świetnym źródłem poleceń, aby znaleźć dobrego urzędnika ds. Pożyczek.

  Spotykając się z urzędnikiem ds. Pożyczek osobiście lub online, najprawdopodobniej będziesz w stanie zorientować się w jego etyce pracy i zdecydować, czy będziecie współpracować w sposób kompatybilny.

  Dobrzy pierwotni pożyczkodawcy zazwyczaj ciężko pracują, aby w miarę możliwości rozwijać nowe możliwości biznesowe.

  Będą aktywnie pracować nad budowaniem relacji z pośrednikami w obrocie nieruchomościami i prawnikami. Ponieważ osoby te codziennie współpracują z urzędnikami ds. Pożyczek, mogą być świetnym źródłem poleceń, aby znaleźć dobrego urzędnika ds. Pożyczek.

  Koniecznie sprawdź ocenę firmy i pożyczkodawcy w Better Business Bureau. Poproś o referencje od poprzednich klientów, przeczytaj referencje online i, co najważniejsze, idź z przeczuciami.

  Odpowiedni pierwotny pożyczkodawca hipoteczny dla Ciebie

  Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy dom, czy refinansujesz już istniejący, proces pożyczki domu może wydawać się przytłaczającym doświadczeniem.

  Właściwy pożyczkodawca może zmniejszyć – lub wyeliminować – ten ból głowy. Dlatego upewnij się, że znalazłeś odpowiedni produkt dla siebie i swoich potrzeb.

  Podobnie jak w przypadku innych zawodów, niezależnie od tego, czy jest to lekarz, mechanik czy hydraulik, być może trzeba będzie przeprowadzić trochę badań.

  Ale czas, który spędzisz na poszukiwaniu odpowiedniego pierwotnego pożyczkodawcy, może zmienić złożone doświadczenie związane z kredytem hipotecznym w takie, które będzie bezproblemowe i przyjemne.

  Czytaj dalejNajlepsi pożyczkodawcy hipoteczni na rok 2020: recenzje i stawki9 najlepszych pożyczkodawców hipotecznych dla Poniżej to dziewięciu najlepszych pożyczkodawców hipotecznych w tym roku. Wybraliśmy te firmy na podstawie ich obsługi klienta, wiedzy, wyboru produktów pożyczkowych oraz […]

  Najlepszy sposób na refinansowanie: uniknij tych 6 błędówOsoby ubiegające się o refinansowanie mogą obniżyć swoje koszty, unikając błędów w trakcie procesu składania wniosku. To najlepszy sposób na refinansowanie.

  Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni VA: stawki i recenzje na rok 2020Przegląd najlepszych pożyczkodawców VA, w tym stawki VA, oceny obsługi klienta i minimalne oceny kredytowe. Znajdź najlepszego pożyczkodawcę VA dla siebie.

  popularne artykułyInformacje zawarte na stronie The Mortgage Reports służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią reklamy produktów oferowanych przez Full Beaker. Poglądy i opinie wyrażone w tym dokumencie są poglądami autora i nie odzwierciedlają polityki ani stanowiska firmy Full Beaker, jej kierowników, rodziców ani podmiotów stowarzyszonych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy