Dlaczego cena Bitcoina rośnie?

17.02.2021
Category: Istnieje Wiele

W maju bieżącego roku nastąpił nowy Halving Bitcoina. Wcześniej ekonomiści i handlowcy mieli różne opinie na temat tego, jak zareaguje na to rynek Bitcoin.

Niektórzy uważali, że zmniejszenie ilości bitcoinów, które uzyskaliby górnicy, poświęcając ten sam czas i wysiłek niż wcześniej, uczyniłoby to nieopłacalnym.

Stało się to jednym z największych obaw inwestorów, którzy zaczęli szukać innych kryptowalut, które mogą wymagać mniejszego nakładu pracy i inwestycji, aby zyskać na tym.

Jednak inni ekonomiści przepowiedzieli, że tak jak to miało miejsce w przypadku poprzednich halvingów, wartość bitcoina wzrośnie po pierwszych miesiącach.

Nie jest dla nich zaskoczeniem, że rzeczywiście cena tej kryptowaluty rośnie i osiągnie nieoczekiwaną wartość przed końcem roku.

Jednak część wydarzeń w tym roku nie była przewidziana, co sprawia, że ​​ludzie zadają sobie pytanie, co się zmieniło.

Skomplikowany rok

W marcu COVID-19 dotknął całą planetę, zmuszając rządy we wszystkich krajach do stworzenia środków w celu ochrony obywateli.

Pomiędzy tymi środkami zdecydowali się zatrzymać produkcję wielu firm i zastosować blokadę, co doprowadziło do zmiany w światowej gospodarce, ponieważ ludzie nie mogli iść do pracy, a wiele sklepów musiało zostać zamkniętych.

To wydarzenie wpłynęło również na rynek kryptowalut, ponieważ ludzie zaczęli nadawać więcej priorytetów innym rzeczom, które mają być w domu i bezpieczne podczas pandemii.

Bitcoin miał wtedy poważną awarię. Koronawirus pojawił się zaledwie kilka miesięcy przed majowym Halvingiem Bitcoina.

Po raz trzeci liczba bitcoinów, które ludzie otrzymywaliby podczas wydobywania, miała zostać zmniejszona o połowę od czasu jego pojawienia się w 2008 r., Pozostałe dwa zdarzenia Halvingu miały miejsce w 2012 i 2016 r.

Ustalono, że na świecie będzie ograniczona liczba aktywnych Bitcoinów; gdy ta liczba zostanie osiągnięta, nie będzie więcej wydobywania.

Aby przedłużyć ten czas, firma związana z Bitcoinem zdecydowała się co cztery lata stosować Halving.

Gdy zbliżała się data Halvingu, ludzie zaczęli oszczędzać swoje Bitcoiny.

Rynek bitcoinów spadł z nadzieją, że po maju cena wzrośnie bardzo szybko. Nagle pojawił się COVID-19 wraz z lokautem. Katastrofa była bardziej znacząca niż oczekiwano.

W takim razie, jak to się dzieje, że Bitcoin przekroczył 10 000 USD i rośnie?

Świetlana przyszłość dla kryptowalut

Lokaut, który na początku przynosił wiele problemów w świecie finansów, dał także ludziom nowe spojrzenie na walutę cyfrową i inne korzyści płynące z transakcji online.

Ludzie zaczęli robić zakupy online, aby uniknąć wychodzenia z domu, a te sklepy z opcjami online dla swoich klientów mniej cierpiały z powodu problemów, jakie przyniosły środki dotyczące COVID-19.

Wydarzenie to podkreśliło znaczenie liczenia walutą, z której można korzystać w dowolnym kraju bez konieczności polegania na podmiotach bankowych i opłatach podatkowych. Głównym powodem, dla którego nadal brano pod uwagę kryptowalutę, były jej wahania i niestabilność.

W przypadku lokautu było oczywiste, że większość podmiotów bankowych nie może oferować ludziom swoich usług tak skutecznie, jak sobie tego życzyli. Ludzie nie mogli mieć dostępu do swoich pieniędzy, nawet jeśli je mieli.

Po tym wydarzeniu i widząc, że problem COVID-19 nadal występuje, rozważane są nowe środki. Jednym z nich jest to, że podmioty bankowe zaczną akceptować kryptowaluty w swoim systemie. Ta decyzja otwiera wyścig do tego, jakie kryptowaluty będą brane pod uwagę w tej nowej erze cyfrowej.

Bitcoin, lider kryptowalut

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, która się pojawiła i jest dziś również najbardziej ceniona. Jest to trzeci składnik aktywów z największą liczbą inwestycji za złotem i ropą na rynku. Osoby stojące za tą kryptowalutą stale ulepszają nowe środki bezpieczeństwa i sposoby łatwiejszego dostępu do Bitcoin niż wcześniej.

Sprzymierzyli się z odpowiednimi podmiotami bankowymi, takimi jak Visa, aby stworzyć karty debetowe Bitcoin. To narzędzie może obsługiwać kryptowalutę i pozwoli ludziom używać ich w różnych krajach bez konieczności zmiany ich lokalnych pieniędzy na walutę tego kraju.

Chociaż wiele kryptowalut również zyskuje uznanie w tych trudnych czasach, Bitcoin pozostaje na szczycie jako utalentowani handlowcy, inwestorzy i firmy inwestują w niego na przyszłość.

Różnice w cenach między Bitcoinem a drugą najlepszą kryptowalutą, jaką jest Ethereum, są ogromne. Pozostałym kryptowalutom trudno marzyć o zbliżeniu się do wartości Bitcoina.

Wniosek

Z upływem czasu świat cyfrowy staje się coraz ważniejszy. Technologia Blockchain daje ludziom możliwość ukształtowania nowego systemu finansowego, który może przynieść korzyści wszystkim bez konieczności polegania na stronach trzecich w dokonywaniu transakcji i zarządzaniu swoimi pieniędzmi.

W tej nowoczesnej erze musi istnieć nowa waluta, która sprawia, że ​​Bitcoin jest potencjalną główną walutą do rozpoczęcia tych projektów.

Decyzje podmiotów bankowych o akceptacji waluty cyfrowej są pierwszym krokiem do przekształcenia kryptowalut w niezawodną opcję, pozwalającą zmniejszyć zmienność, która często występuje na tych cyfrowych monetach. Zapewnia również poprawę bezpieczeństwa zarządzania i przechowywania kryptowalut.

Chociaż istnieje wiele opcji w portfelach cyfrowych i świetnych platformach, które oferują te usługi, lawina, jaką renomowany bank może dać walucie cyfrowej, pomaga przekształcić ją w stabilną walutę.

W ten sposób będzie to bardziej brane pod uwagę przez znaczące firmy, które do tej pory niestrudzenie przyjmowały Bitcoin i inne kryptowaluty do swoich finansów.

Jednak inwestorzy muszą uważać na to, jak sytuacja może się zmienić w kolejnych miesiącach.

Mimo że w bieżących dniach liczby są dodatnie i wydaje się, że Bitcoin będzie nadal rósł, prawdopodobieństwo drugiej blokady przed końcem roku może przynieść kolejną krach na rynku Bitcoin.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy