Gdzie powinienem zainwestować 100 000 GBP, aby wygenerować dochód?

17.02.2021
Category: Stopy Procentowej

Pytanie czytelnika:

Zostałem zwolniony i mam 100 000 funtów do zainwestowania w celu uzyskania dochodu. Mój kredyt hipoteczny jest niski i prawie się spłacił, więc muszę zainwestować, aby zwiększyć dochody. Czy kupię dom czy gdzie indziej mogę uzyskać przyzwoity zwrot?

Moja odpowiedź:

Zasadniczo zadajesz dwa oddzielne pytania:

 1. jak zainwestować 100 000 GBP, aby teraz generować dochód
 2. jak uzyskać najlepszy zwrot z 100 000 GBPInwestowanie w celu uzyskania dochodu i wzrostu to dwie bardzo różne rzeczy (chociaż można je połączyć). Najpierw zajmę się tym, jak zainwestować 100 000 funtów, aby wygenerować dochód. Na końcu tego artykułu przyjrzę się, jak zainwestować 100 000 funtów w rozwój.

  Jeśli nie masz pewności, zasięgnij niezależnej porady finansowejJeśli nie czujesz się komfortowo w prowadzeniu własnych inwestycji, sugerowałbym zasięgnięcie niezależnej porady finansowej, ponieważ przed podjęciem jakichkolwiek działań należy wziąć pod uwagę szerszą sytuację osobistą i finansową. Na przykład, ile masz lat? Czy jesteś płatnikiem podatku dochodowego o wysokiej stawce? Czy jest Pan żonaty? Jeśli tak, możesz zainwestować w imię swojego współmałżonka, jeśli nie jest on płatnikiem podatku? Jaki jest Twój stosunek do ryzyka? Jaki jest Twój czas inwestycji i czy potrzebujesz dostępu do kapitału?

  Jeśli nie masz jeszcze renomowanego doradcy finansowego, który specjalizuje się w inwestycjach i chciałbyś uzyskać pomoc w prowadzeniu własnych inwestycji, możesz znaleźć takiego w pobliżu, korzystając z pola wyszukiwania poniżej

  Rodzaje aktywów, w które można inwestować

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług doradcy finansowego, czy samodzielnie inwestujesz 100 000 funtów, przy wyborze inwestycji w celu uzyskania dochodu dostępnych jest szereg aktywów, które omówię po kolei.

  1. WłasnośćZakładając, że chcesz inwestować dla uzyskania dochodu, jedną z opcji jest kupno na wynajem. Jako naród mamy obsesję na punkcie posiadania domów, w wyniku czego nieruchomość jest często postrzegana jako bezpieczna inwestycja. Ile razy słyszałeś zdanie tak bezpieczne jak domy lub powiedziano Ci, że musisz zainwestować w nieruchomości?

  Zwroty z nieruchomości są zwykle nieskorelowane z rynkami inwestycyjnymi, ale nie są pozbawione ryzyka. W perspektywie długoterminowej ceny domów zwykle przewyższały inflację (około 2,8% powyżej inflacji rocznie od 1960 r.), Ale rynek mieszkaniowy, podobnie jak rynki inwestycyjne, doświadcza okresowych korekt cen i załamań.

  Dla inwestora kupującego na wynajem, który jest zainteresowany dochodem z najmu, średni dochód z nieruchomości w Wielkiej Brytanii wynosi około 5% brutto (tj. Przed opodatkowaniem), ale istnieją ogromne różnice regionalne. Zakup na wynajem nie powinien być lekceważony, ponieważ nieruchomość jest inwestycją niepłynną i często wiąże się z dużymi nakładami kapitału początkowego. Ponadto obniżono poziom ulg podatkowych dostępnych dla inwestorów kupujących pod wynajem, a wzrósł poziom ponoszonych opłat skarbowych (pomijając niedawne wprowadzenie urlopu skarbowego). Oznacza to, że inwestowanie z zakupem pod wynajem jest nadal atrakcyjne tylko wtedy, gdy możesz kupić nieruchomość bez kredytu hipotecznego.

  Przewodnik po zakupach na wynajemDowiedz się o potencjalnych zwrotach z inwestycji typu „kup na wynajem, a także o prawdopodobnych kosztach

  2. GotówkaChociaż wiele osób myśli o gotówce jako miejscu wyjścia, gdy chcą zainwestować w dochód, może to być ostateczne miejsce docelowe. Jeśli naprawdę chcesz mieć pewność, że uzyskasz najlepsze oprocentowanie dla 100 000 GBP lub więcej oszczędności, gorąco polecam przeczytanie mojego przewodnika 7 kroków, aby uzyskać największe odsetki od oszczędności powyżej 100 000 GBP. Jest bezpłatny i zapewnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby uzyskać największe zainteresowanie i ochronę Twoich oszczędności. Przewodnik powie ci:

  • Jak naprawdę działają konta oszczędnościowe
  • Czego szukać w tabelach best buySiedem kluczowych zasad oszczędzania dużych sum powyżej 100 000 funtówJak uzyskać największe odsetki od 100 000 GBPZapewnia 7 kroków, aby uzyskać największe odsetki od oszczędności powyżej 100 000 GBP, co zwykle skutkuje odsetkami przekraczającymi 18 000 GBP w ciągu 5 lat

   Jeśli wolisz iść sam, musisz zdać sobie sprawę, że przy inflacji przekraczającej większość stawek na rachunkach oszczędnościowych, rzeczywista wartość zdeponowanych pieniędzy może szybko spaść.

   Zazwyczaj jedynym sposobem na uzyskanie wyższego oprocentowania z konta oszczędnościowego jest zablokowanie pieniędzy na dłuższy okres. Możesz skorzystać z naszej tabeli najlepszych stóp oszczędności na kontach z natychmiastowym dostępem, aby pomóc w wyborze konta oszczędnościowego, chociaż stawki te zwykle są żałośnie niższe od inflacji. Alternatywą jest rozważenie najlepszych dostępnych na rynku obligacji oszczędnościowych o stałym oprocentowaniu, które zapewnią stopy procentowe przewyższające inflację, a dobrą wiadomością jest to, że mogą one być utrzymywane w gotówkowej ISA, więc zwroty mogą być wolne od podatku.

   Ale jedno ostrzeżenie. Obligacje te albo ograniczą dostęp do twojego kapitału w okresie obowiązywania obligacji, albo nałożą kary, jeśli chcesz wcześniej wypłacić swoje pieniądze. Jeśli w perspektywie średniookresowej stopa bazowa Banku Anglii (która wpływa na oprocentowanie oszczędności i kredytów hipotecznych) zacznie wracać do normy (około 5%), możesz utknąć w transakcji, która nie jest tak konkurencyjna jak oferowane stawki na zwykłych kontach oszczędnościowych. Coś do przemyślenia.

   Jednym z najlepszych darmowych narzędzi jest narzędzie do śledzenia stawek na koncie oszczędnościowym. Wystarczy wpisać szczegóły rachunków oszczędnościowych, które obecnie posiadasz, a system nie tylko poinformuje Cię, czy otrzymujesz dobrą ofertę, ale także będzie monitorował rynek za Ciebie i wysyłał e-mail, gdy są lepsze oferty niż Twoje istniejące konto . Upewnij się, że wprowadziłeś aktualne saldo dla każdego konta oszczędnościowego. Jeśli zdecydujesz się przelać pieniądze na konto oszczędnościowe, możesz ograniczyć kwotę przechowywaną w dowolnej instytucji finansowej do 85 000 GBP (170 000 GBP w przypadku konta wspólnego) na licencję bankową. Pamiętaj, że banki mogą udostępniać licencje bankowe. Zapewni to, że Twoje oszczędności zostaną objęte programem odszkodowań za usługi finansowe, jeśli wybrany bank zbankrutuje. Oczywiście,Krajowe rachunki oszczędnościowo-inwestycyjne są w 100% zabezpieczone przez rząd, więc nie stanowią ryzyka inwestycyjnego. Zaskakujące jest, że zyski z tych produktów są teraz dość konkurencyjne po tym, jak banki wiosną 2020 r. Obniżyły stopy procentowe. Obligacja NS&I Income wypłaca regularny miesięczny dochód z AER na poziomie 1,16%, a na produkcie można zaoszczędzić nawet 1 milion funtów.

   3. Pożyczki typu peer-to-peer (alternatywne konto oszczędnościowe)Jeśli dostępne odsetki od gotówki są dla Ciebie wystarczająco mało ekscytujące, jednym ze sposobów na uzyskanie lepszej stopy procentowej są pożyczki społecznościowe. Kiedy oszczędzający wpłacają pieniądze na zwykłe konto oszczędnościowe, bank może pożyczać te pieniądze innym osobom w formie pożyczek i tak się dzieje. Zyski, które zarabia bank, pomagają spłacać odsetki, które zarabiasz na koncie oszczędnościowym. Pożyczkodawcy peer-to-peer eliminują pośredników (bank) i pozwalają pożyczać pieniądze bezpośrednio pożyczkobiorcom w zamian za wyższe oprocentowanie. Sposób, w jaki to działa, polega na tym, że kiedy zdeponujesz swoje pieniądze, pożyczkodawca peer-to-peer podzieli je na mniejsze pożyczki, aby zarządzać ryzykiem (podobnie jak bank). Powodem, dla którego otrzymujesz znacznie lepsze oprocentowanie, jest to, że bez pośrednika (banku) zatrzymujesz więcej zysków, ponieważ nie ma oddziałów bankowych itp., Za które można zapłacić.

   Obecnie korzystanie z usług pożyczkodawcy peer-to-peer nie jest objęte systemem rekompensat usług finansowych, więc należy być świadomym. Jednak branża zyskuje coraz większe poparcie rządu Wielkiej Brytanii, ogłaszając, że pierwszy tysiąc funtów odsetek z pożyczek społecznościowych jest teraz wolny od podatku dla podatnika według stawki podstawowej, zgodnie ze zwykłymi kontami oszczędnościowymi oraz oszczędności dla rówieśników można teraz przechowywać w ramach niektórych ISA.

   4. AkcjeMożliwe jest inwestowanie w celu uzyskania dochodu bezpośrednio w akcje i miejmy nadzieję, że otrzyma strumień dochodu w postaci regularnych wypłat dywidend wraz z pewnym wzrostem wartości kapitału (za co możesz wykorzystać roczną ulgę podatkową od zysków kapitałowych, aby otrzymać zwolnienie z podatku lub przynajmniej częściowo ). Cóż, taka jest teoria. Bezpośrednie udziały kapitałowe wiążą się z dużo wyższym ryzykiem inwestycyjnym i miejmy nadzieję, że przynoszą korzyści. Problem polega na tym, że jeśli źle zaplanujesz lub przeprowadzisz badania, możesz szybko znaleźć się na ogromnych stratach i braku dochodów. (dokładnie to stało się z ludźmi, którzy zainwestowali w banki w 2008 roku). Według Barclays Equity Gilt Study, akcje przyniosły roczny zwrot w wysokości około 5,4% w ciągu ostatnich 50 lat, ale maskuje to ogromne krach i wzrosty rynkowe.

   Jeśli chodzi o generowanie dochodu, akcje mogą przynosić regularne wypłaty dywidendy. Spółki mogą zdecydować się na wypłatę części zysków akcjonariuszom w formie dywidend. Teoretycznie, jeśli posiadasz portfel akcji, z których regularnie wypłacane są dywidendy, możesz wykorzystać ten dochód na życie. Dodatkową korzyścią jest to, że obecnie pierwsze 2000 GBP dochodu z dywidendy jest wolne od podatku. Jednak zbudowanie portfela akcji, które generują rosnący i niezawodny dochód, jest trudne, ale w dalszej części artykułu opiszę lepszą metodę, wykorzystującą fundusze.

   5. ObligacjeObligacje korporacyjne to zasadniczo pożyczki dla firm, które wypłacają odsetki (kupon) oraz pierwotną kwotę pożyczki z powrotem w uzgodnionym terminie. Im bardziej ryzykowna firma, tym większe prawdopodobieństwo, że nie wywiąże się z płatności, a więc tym większy będzie Twój potencjalny zwrot w postaci odszkodowania. Ale jak zawsze z większym ryzykiem wiąże się możliwość większych strat.

   Na najbezpieczniejszym końcu spektrum mamy Gilts (które są pożyczkami dla rządu Wielkiej Brytanii), poprzez obligacje o ratingu inwestycyjnym (firmy z dobrymi ratingami kredytowymi), aż po obligacje nieinwestycyjne i obligacje o wysokiej rentowności (pożyczki dla firm o oceny). Podobnie jak akcje, możliwe jest posiadanie obligacji bezpośrednio, a wiele firm (takich jak Tesco) nawet sprzedało swoje obligacje bezpośrednio na rynku publicznym.

   Obligacje są uważane za niższe ryzyko niż akcje, a ich typowy roczny zwrot (dochód i wzrost kapitału) w ciągu 20 lat wynosił około 4,37%. Jednak dotychczasowe wyniki nie są wskazówką co do przyszłych zwrotów. Z perspektywy generowania dochodu, obligacje mają tendencję do generowania dochodu, który nie rośnie w czasie, tj. Jest ustalony na początku. Jeśli chcesz, aby Twój strumień dochodu nadążał za inflacją, zazwyczaj oznacza to inwestowanie w akcje (akcje).

   Powyższe to tylko kilka z głównych klas aktywów inwestycyjnych. Są inne, takie jak towary i fundusze hedgingowe, ale nie chcę cię oszukiwać. Najważniejsze jest to, że masz szeroki wybór aktywów, które mogą przynosić dochód.

   Ale do tego momentu mówiłem o bezpośrednim utrzymywaniu aktywów. Umieszczenie wszystkich pieniędzy w jednym aktywie (takim jak akcje jednej firmy) jest podobne do umieszczenia wszystkich swoich jajek w jednym koszyku. Jednak większość osób inwestuje za pośrednictwem opakowania inwestycyjnego lub produktu w szereg funduszy inwestycyjnych, które inwestują w szereg aktywów.

   Opakowanie / produkt

   Kiedy inwestujesz, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy, to „jak inwestujesz i „w co inwestujesz. „Jak dotyczy tego, czy inwestujesz poprzez emeryturę, obligacje inwestycyjne, grupy kapitałowe itp. Podczas gdy „co jest zwykle inwestycją bazową same w sobie, takie jak akcje, obligacje, nieruchomości itp.

   Nie próbując nadmiernie upraszczać inwestowania, spróbuj myśleć o nim jak o samochodzie. Aby przejść z punktu A do punktu B (czyli z obecnej sytuacji do pożądanego etapu życia), musisz wybrać samochód. Wybór samochodu, który najbardziej Ci odpowiada, będzie zależeć od planowanej podróży, aktualnego budżetu itp. Każdy samochód będzie miał inne koszty eksploatacji, podatek itp., A nie jeden samochód będzie pasował do wszystkich. Potraktuj to jako opakowanie inwestycji (emerytura, akcje i akcje ISA itp.). Po wybraniu samochodu musisz wlać do niego benzynę, aby dotrzeć do wybranego miejsca docelowego. Jest to podobne do podstawowych wyborów inwestycyjnych. Oczywiście benzyna napędza osiągi, ale samochód może je poprawić. Ale oczywiście nie jest dobrze kupować Ferrari, jeśli wszystko, co planujesz, to chodzić do sklepów i wracać każdego dnia. Podobnie jest z inwestycjami – nadmierne koszty mogą zniwelować wszelkie korzyści.

   Jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy, być może najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wybór najlepszej benzyny, tj. Wybór odpowiednich inwestycji / aktywów. Jednak zamiast kupować wyżej wymienione aktywa bezpośrednio, często lepiej jest zainwestować w fundusze (zwane również inwestycjami zbiorowymi) za pośrednictwem opakowania (wehikułów inwestycyjnych). W dalszej części tego artykułu przyjrzę się budowaniu portfela funduszy w celu uzyskania dochodu.

   Ale co z opakowaniem inwestycyjnym, czyli samochodem w powyższej analogii? Poniżej znajduje się wybór wehikułów inwestycyjnych. Każdy jest opodatkowany inaczej i rządzi się swoimi prawami, jeśli chodzi o dostęp i uzyskiwanie dochodu, który doradca finansowy będzie mógł szczegółowo wyjaśnić.

   Ogólne konto inwestycyjneOznacza to efektywne kupowanie funduszy (fundusze powiernicze / fundusze inwestycyjne) poza jakimkolwiek opakowaniem inwestycyjnym. Bardziej szczegółowo wyjaśniam fundusze w dalszej części tego artykułu, ale reprezentują one wiele pieniędzy inwestorów połączonych w pulę, którą zarządza menedżer inwestycyjny z określonym briefem. Może to być oparte na typie aktywów, takim jak obligacje, nieruchomości, akcje, region geograficzny lub temat, taki jak ostrożne zarządzanie. Zarządzający funduszem będzie kupował i sprzedawał znacznie większy zakres udziałów, co, miejmy nadzieję, ograniczy na przykład ekspozycję na akcje jednej spółki. Jeśli inwestycje zbiorowe są utrzymywane poza opakowaniem (na ogólnym rachunku inwestycyjnym), podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym i podatkiem od zysków kapitałowych.

   Akcje i udziały ISAJest to po prostu opakowanie podatkowe i może zawierać gotówkę, akcje i zbiorowe inwestycje (fundusze). Zaletą inwestowania w celu uzyskania dochodu za pośrednictwem ISA jest to, że dochód i zyski kapitałowe są wolne od podatku, ale w każdym roku podatkowym masz ograniczoną subskrypcję, która obecnie wynosi 20 000 GBP.

   PensjonatZdefiniowana składka lub emerytury osobiste to kolejne opakowanie podatkowe, które należy wziąć pod uwagę przy inwestowaniu w celu uzyskania dochodu, ponieważ dochód i zyski kapitałowe są wolne od podatku. Ponownie możesz inwestować w wyżej wymienione aktywa i kolektywy (ale nie w nieruchomości mieszkalne). Jeśli chcesz uzyskać dochód ze swojej emerytury, zapoznaj się z naszym artykułem „Ile dochodu mogę uzyskać z puli oszczędności emerytalnych w wysokości 100 000 GBP?

   Obligacje inwestycyjneSą to produkty oferowane przez zakłady ubezpieczeń na życie, które podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Ich elastyczność inwestycyjna jest zwykle ograniczona do szeregu funduszy inwestycyjnych.

   Budowanie portfela

   Budując portfel można zdywersyfikować swoje inwestycje, aby nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka. W związku z tym, poza kwotą inwestycji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozłożyć ryzyko poprzez inwestowanie w szereg aktywów, które zapewniają dochód. Wybierając odpowiednią kombinację aktywów i opakowania / produktu inwestycyjnego, stosownie do okoliczności, możesz zwiększyć swoje zyski.

   Większość inwestorów będzie inwestować za pośrednictwem funduszy (za pośrednictwem ogólnego rachunku inwestycyjnego lub przez emeryturę lub ISA) jako prosty sposób na uzyskanie ekspozycji na wszystkie wymienione powyżej aktywa.

   Jak inwestować w funduszeFundusze działają na zasadzie gromadzenia pieniędzy inwestorów, dzięki czemu korzystają z ekonomii skali, a także z możliwości łatwej zmiany swoich inwestycji. Zrozumienie, jak działa inwestowanie w fundusze, jest prostsze niż się wydaje. Aby pomóc Ci odnieść sukces jako inwestor typu „zrób to sam, przewodnik dotyczący inwestowania w fundusze obejmuje wszystko, w tym, jak zacząć kupować fundusze, wyjaśniając, czym są fundusze i jak działają.

   Po pobraniu DARMOWEGO przewodnika zajrzyj na stronę 3, na której wyjaśniono, czym są fundusze i jak działają. Nawet jeśli nie używasz go teraz, warto zachować kopię na przyszłość, zwłaszcza że jest bezpłatna.

   Jak inwestować w funduszeNasz zalecany przewodnik, w którym znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby skutecznie inwestować w fundusze.

   Jak więc zbudować portfel funduszu, aby wygenerować dochód? Jakiego dochodu możesz się spodziewać?

   Gotowe portfele dochodówNa szczęście specjaliści od inwestycji wykonali za Ciebie ciężką pracę. Interactive Investor (znany jako ii) stworzył szereg modelowych portfeli, w tym portfel o niskich kosztach, a także portfel o aktywnym dochodzie. Jeśli klikniesz powyższy link, zobaczysz historyczny zysk z dochodów dla funduszy w każdym portfelu, a także sugerowaną alokację. Interactive Investor jest również jedną z najbardziej opłacalnych platform inwestycyjnych do kupowania tych portfeli.

   Inną alternatywą jest samodzielne zbudowanie portfela funduszy, z których każdy może przynieść dochód. Może to być połączenie funduszy obligacji generujących dochód i / lub funduszy kapitałowych. Jeśli chcesz, aby Twoje dochody rosły w czasie i nadążały za inflacją, sugerowałbym inwestowanie w szereg funduszy kapitałowych. Kluczem jest zbudowanie kolekcji funduszy kapitałowych, które inwestują w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, które mają duże doświadczenie nie tylko w wypłacaniu dywidend, ale także zwiększaniu tych wypłat rok po roku. W przeszłości informacje potrzebne do zbudowania takiego portfela nie były łatwo dostępne, dlatego opracowuję je dla 80–20 członków Inwestorów. Możesz przeczytać więcej o tym, jak zbudować idealny portfel dochodów.

   Gotowe portfele dochodów *Zobacz, w jakie fundusze inwestują i jaki dochód generują.

   Renta

   Jeśli chcesz po prostu zainwestować w dochód bez dostępu do kapitału, możesz kupić rentę (nazywaną zakupioną rentą dożywotnią), która zapewni Ci gwarantowany strumień dochodu. Poziom dochodów będzie zależał od Twojego wieku i ewentualnie stanu zdrowia, ale po zakupie tracisz dostęp do stolicy.

   Wniosek

   Czy zatem nieruchomość jest najlepszym sposobem na zapewnienie dochodu? Niekoniecznie i moim zdaniem nie chciałbym wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka. Plony kupna pod wynajem są bardzo zróżnicowane, a związane z tym koszty są często nieprzewidziane.

   Dywersyfikacja aktywów, w które inwestujesz, nie tylko zmniejsza ryzyko, ale także dywersyfikuje źródło Twoich dochodów. Im większe ryzyko inwestycyjne, tym większa potencjalna strata. Czy możesz sobie pozwolić na utratę pieniędzy? Jeśli nie, być może będziesz musiał realistycznie określić docelowe dochody dla każdej inwestycji i zdecydować się na bezpieczniejsze aktywa.

   Wzrost – jak zainwestować 100 000 GBP, aby uzyskać najlepszy zwrot

   Inwestowanie dla wzrostu bardzo różni się od inwestowania w celu uzyskania dochodu. Dlatego stworzyłem osobny artykuł opisujący, jak zainwestować 100 000 funtów, aby uzyskać jak najlepszy zwrot.

   Mam nadzieję że to pomogło

   Damien

   Pieniądze dla mas

   Materiały zawarte w każdym e-mailu, strona internetowa Money to the Masses, powiązane strony / kanały / konta i wszelka inna korespondencja mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady inwestycyjnej, podatkowej, prawnej ani innej. Nie powinieneś polegać na tych informacjach przy podejmowaniu (lub powstrzymywaniu się) jakichkolwiek decyzji. Zawsze zasięgnij niezależnej, profesjonalnej porady dotyczącej Twojej konkretnej sytuacji. Zobacz pełny Regulamin i Politykę prywatności

   Jeśli obok linku znajduje się *, oznacza to, że jest to link powiązany. Jeśli przejdziesz przez ten link, Money to the Masses może otrzymać niewielką opłatę, która pomaga w utrzymaniu darmowego wykorzystania Money to the Mass. Poniższy link może być wykorzystany, jeśli nie chcesz pomagać Money to the Masses – Interactive Investor

   Szukasz doradcy finansowego w Twojej okolicy?Potrzebujesz porady finansowej? Niezależny doradca finansowy może pokazać, jak najlepiej

   wykorzystać swoje pieniądze. Znajdź najbliższego wykwalifikowanego i regulowanego doradcę za pomocą tego narzędzia wyszukiwania VouchedFor.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy