Gdzie zainwestować pieniądze, gdy ceny na giełdzie są zawyżone

17.02.2021

Giełda jest na terytorium krwawiącym z nosa i wydaje się, że nie chce przestać rosnąć. Ryzyko ekonomiczne jest wszędzie. Poziomy zadłużenia są wysokie, stopy procentowe rosną, wybucha wojna handlowa, a wyceny rynkowe są na niemal rekordowo wysokich poziomach. W takich chwilach inwestorzy się boją. Hossa jest długa i „oczekuje poważnej korekty. Ale z drugiej strony, używanie terminu związanego z hazardem może nie być najlepszym wyborem przy inwestowaniu pieniędzy.

Rzadko kiedy klient nie pyta mnie, gdzie zainwestować swoje nadwyżki. Praktycznie każdy klient chce wyciągnąć pieniądze z rynku, ale nie wie, gdzie je wpłacić. Płatności ryczałtowe i skumulowana gotówka na rachunkach rynku pieniężnego budzą obawy, kiedy giełda byłaby znacznie lepszym wyborem.

Na tym poziomie moglibyśmy zapytać, o ile wyżej może to sięgnąć? Jak długo jeszcze nastąpi katastrofa? A potem indeksy rynkowe idą w górę.

Emerytura jeszcze gorzej. Jeśli twoje gniazdo wystarczy na wygodną emeryturę, ale brakuje mu nadmiaru, wzrost rynku budzi obawy. Nikt nigdy nie stracił pieniędzy na zyskach, mówi stare porzekadło z Wall Street. Ale czy to mądry pomysł na sprzedaż, gdy rynek jest wysoki, biorąc pod uwagę, że prawie zawsze jest uważany za wysoki? A jeśli sprzedaż to właściwy wybór, gdzie wkładasz pieniądze? Zajmiemy się tymi ważnymi pytaniami dzisiaj, zanim nadejdzie katastrofa.

Jesteś wysoki

Wiek ma przewagę. Kiedy już przeżyjesz kilka cykli rynkowych, zaczniesz zdawać sobie sprawę, że najlepszym wyborem jest zachowanie spokoju. Z wiadomości dowiesz się, że niebo spada. Tak nie jest.

W latach 70. i 80. XX wieku Joseph E. Granville był osobą, której należy słuchać na temat inwestowania w akcje. Kiedy przemówił Granville, rynek się poruszył. Miał system pomiaru czasu na giełdzie i talent do promocji. (Miał książki do sprzedania.) Plakat Pinterest w tym poście jego książki z 1976 roku pochodzi z mojej osobistej biblioteki. (Od bardzo dawna czytam książki o inwestowaniu).

Robert R. Prechter Jr. jest kolejnym guru z minionego wieku (w moim wieku). Prechter opublikował The Elliott Wave Theorist w latach 80.

Jedyny sposób na czas na giełdzie. Nie.

Zarówno Granville, jak i Prechter byli zegarmistrzami; coś, co wiemy, jest złym pomysłem, jeśli chodzi o inwestowanie na rynku. Warren Buffett nie pisze książek; pisze roczne raporty dla swojej firmy. Ludzie piszą książki o Warrenie Buffetcie. W przeciwieństwie do marketerów, którzy piszą książki w swoim systemie i sprzedają je masom. Zobacz różnicę. Zarabia się pieniądze i ludzie o nich piszą. Inni zarabiają pieniądze, sprzedając ci książki o tym, jak ich zdaniem powinieneś inwestować. Pomyśl o tym przez chwilę.

Nie bez powodu wspominam o Granville i Prechterze. Te i inne wzywały do ​​poważnych spadków na rynku w latach 80-tych. Pamiętam, jak oglądałem Nightly Business Report, w którym jeden z gości wyraził wielką ufność, że Dow Jones Industrial Average wkrótce przetestuje spadki z 1932 roku z Wielkiego Kryzysu, ponieważ przewidywała to teoria Elliota Wave. Ludzie faktycznie płacili za tego rodzaju rady!

Kiedy Dow był poniżej 1000, cena była zawyżona. Został zawyżony w 1932 roku, po czym został odbity od niskich 40-tych. (DJIA zamknęła się na poziomie 41,22 8 lipca 1932 r.; Jej najniższy poziom w historii). Widzicie, kiedy Dow był tak niski, ludzie mieli prawdziwe powody, by sądzić, że świat się kończy, przynajmniej ekonomicznie. Nawet z przemysłem w wieku 40 lat i zmianami na rynku był wysoki, ponieważ firmy te traciły pieniądze. Było źle, naprawdę źle. I coraz gorzej.

Potem Dow osiągnął 10 000 i był naprawdę wysoki, zawyżony i gotowy na spadek. Cóż, zanim świat faktycznie się skończył, Dow osiągnął poziom 20 000. Oczywiście było boleśnie oczywiste, że rynek musiał spaść. Wystarczy spojrzeć na klimat polityczny. Jak to możliwe, aby przejść wyżej?

Niestety będziemy musieli poczekać na trwały spadek na rynku. Wczoraj (19 września 2018 r.) Dow zamknął się na poziomie 26 405,76. I zgadłeś. Klienci nadal chcą wiedzieć, czy powinni sprzedać swoje fundusze indeksowe i przejść do gotówki.

Podałem powyżej wiele linków do pomocnych stron poświęconych omawianym przeze mnie problemom. Nie podałem linku do Amazon dla żadnej pracy Granville’a ani Prechtera. Granville faktycznie opublikował inną książkę w 2010 roku. Nie wiedziałem o tym, dopóki nie zbadałem tego artykułu. Wydaje mi się, że więcej rad dotyczących wyczucia czasu na rynku I dlatego nie podałem linku do ich pracy. Myślę, że to okropna rada.

Perspektywiczny

Spójrzmy na obecny rynek akcji z perspektywy. Na ostatnim szczycie na rynku, DJIA wynosił około 13 930 pod koniec października 2007. Gdybyś miał najgorsze szczęście i zainwestował ogromną gratkę (loteria wysłała czek z miliardów dolarów) dokładnie na szczycie, byłbyś na górze prawie 90%! (89,55% dla graczy domowych). Fundusze indeksowe ułatwiają dopasowanie się do rynku. Fundusz obejmujący wszystkie rynki lub indeks S&P 500 przyniósłby nieco inne wyniki, ale mimo to dobre zyski.

Czy powinieneś kupować giełdę na tych poziomach?

Lekcja została wyciągnięta. Nawet jeśli dzisiaj jest absolutnie najgorszy dzień do inwestowania, za dziesięć lat nadal masz całkiem niezłe szanse, że nadal będzie to dobry wybór.

Nawiasem mówiąc, nie wzywam do wzrostu rynku. Mogę być szalony, ale nie jestem głupi. Nie mam pojęcia, dokąd zmierza rynek. Wydaje mi się wysoki i zawsze tak jest. Więc przygryzam wargę i dalej inwestuję, śmiejąc się aż do … ach, funduszu indeksowego.

Długa gra jest zawsze wyższa. Jim Collins obszernie pisał o giełdzie i dlaczego zawsze rośnie. Zauważ, że nie powiedziałem, że rynek nigdy nie spada! Rynek od czasu do czasu spada, ale zawsze rośnie wyżej po chwilowych spadkach. Nie stanie się to tylko wtedy, gdy cywilizacja upadnie. Jeśli tak jest, masz większe problemy niż spadek na giełdzie.

Płynne fundusze

Powyższe informacje nie oznaczają, że każdy powinien być w pełni zainwestowany! Osoby na emeryturze lub blisko przejścia na emeryturę mogą potrzebować kilku lat płynnej gotówki na rynku pieniężnym lub rachunkach bankowych, niezależnie od poziomu giełdy. Firmy potrzebują również płynnego kapitału obrotowego. Pieniądze, które mają horyzont pięcioletni lub dłuższy, prawdopodobnie zasługują na to, by znaleźć się w akcjach.

Celowo zostawiłem obligacje poza listą. Rentowności obligacji są niskie. Poważne straty pojawiają się w przypadku obligacji długoterminowych w miarę wzrostu stóp procentowych. Jeśli stawki pozostaną niskie, nadal uzyskasz skromny zwrot. Nie widzę powodu, by rozważać obligacje, z wyjątkiem funduszy emerytalnych, banków i firm ubezpieczeniowych.

Alternatywy dla funduszy indeksowych

S&P 500 i DJIA wzrosły o ponad 300% w stosunku do najniższych poziomów sprzed dekady. Jest zrozumiałe, że niektórzy ludzie mają tremę. Panika sprzedaży to najgorszy ze wszystkich wyborów. Jeśli spadek na rynku powoduje, że tracisz sen, być może nadszedł czas, aby zgarnąć kilka żetonów ze stołu.

Jeśli otrzymasz premię lub inną gratkę, nadal sensowne jest wrzucenie kwoty ryczałtowej do szerokiego funduszu indeksowego i życie z wynikami. Dowody są jasne, że jest to właściwy wybór. Możesz mieć pecha i wybrać najgorszy dzień dekady. Są szanse, że nie będziesz. Ale jeśli to zrobisz, nadal masz doskonałą szansę na cieszenie się ładnymi zwrotami w stosunkowo krótkim czasie.

Jeśli twój temperament nie radzi sobie dobrze z rynkiem na tych poziomach, istnieją opcje. Po pierwsze, spłać dług. Nie możesz stracić zobowiązań emerytalnych. Samochód i karty kredytowe muszą być opłacone w całości. Kredyt hipoteczny to zawsze trudna sprawa. (Czekaj na nadchodzący post na temat spłaty kredytu hipotecznego o niskim oprocentowaniu w porównaniu z utrzymaniem kredytu i inwestowaniem środków w celu uzyskania większego zwrotu). Uważam, że spłacanie kredytu hipotecznego ma sens dla większości ludzi. „Bezpieczne inwestycje nie są tak wysokie, co czyni je mniej bezpiecznymi, niż się wydaje.

Po wyeliminowaniu całego długu nadal musisz zainwestować płynne środki. W tej chwili jest kilka dobrych opcji. Capital One 360 ​​i Discover Savings oferują konkurencyjne stopy procentowe, ale nadal są one stosunkowo niskie. Fundusz rynku pieniężnego Vanguard to kolejna alternatywa warta rozważenia.

Najlepsza inwestycja

Wiem, jakie to trudne, mili czytelnicy, ale fundusz indeksowy o szerokich podstawach to najlepszy wybór dla pieniędzy o horyzoncie inwestycyjnym wynoszącym 5 lat lub dłużej. Rynek jest wysoki. Zawsze jest wysokie. Najlepszy czas na inwestowanie zawsze był teraz.

Granville i Prechter przekonali pokolenie, że mogą mierzyć czas na rynku. Nikt nie robi tego konsekwentnie. Najpewniejszą drogą do finansowego sukcesu jest przywiązanie do ekonomicznego silnika praktycznie całej gospodarki. Wraz z rozwojem gospodarki Ty też.

Najlepszą i jedyną radą jest pozostanie w pełni zainwestowanym przez cały czas bez dźwigni finansowej (wykorzystanie pożyczonych pieniędzy na zakup inwestycji). Wyjątkiem jest kapitał obrotowy dla firm i płynne środki na wydatki gospodarstwa domowego na kilka lat, nieco więcej na emeryturze lub na emeryturze.

Zamknij oczy, jeśli to pomaga. Niedźwiedzie rynki zwykle szybko się kończą.

Więcej zasobów do budowania bogactwa

Kapitał osobisty to niesamowite narzędzie do zarządzania wszystkimi inwestycjami w jednym miejscu. Możesz obserwować, jak twoja wartość netto rośnie, gdy osiągasz niezależność finansową i nie tylko. Czy wspominałem, że kapitał osobisty jest bezpłatny?

Side Hustle Selling tradelines zapewnia wysoki zwrot w porównaniu z zainwestowanym czasem, nawet 1000 USD za godzinę. Firma Tradeline, której używam, to Tradeline Supply Company. Poinformuj Darrena, że ​​jesteś z The Wealthy Accountant. Zadzwoń pod numer 888-844-8910, wyślij e-mail na adres [email protected] lub przeczytaj moją recenzję.

Medi-Share to tani sposób na zarządzanie kosztami opieki zdrowotnej. Ponieważ składki na ubezpieczenie zdrowotne wciąż rosną w górę, istnieje alternatywa, która pozwoli zachować bogactwo rodzin w całej Ameryce. Oto moja recenzja Medi-Share i dodatkowych zasobów, które pomogą Ci kontrolować opiekę zdrowotną w Twoim gospodarstwie domowym.

QuickBooks to codzienna część życia w moim biurze. Zarządzanie firmą wymaga dokładnych książek bez marnowania czasu. QuickBooks to doskonałe narzędzie do zarządzania firmą, wynajmowanymi nieruchomościami, dodatkowym zajęciem i finansami osobistymi.

Badanie segregacji kosztów może zaoszczędzić 100 000 USD dla właścicieli nieruchomości dochodowych. Oto mój przegląd tego, jak działają studia segregacji kosztów i jak samodzielnie je zdobyć.

Worthy Financialoferuje zryczałtowane 5% ich inwestycji. Możesz przeczytać moją recenzję tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy