Jak negocjować niższe oprocentowanie swojej karty kredytowej

Jak negocjować niższe oprocentowanie swojej karty kredytowej
16.10.2020
Category: Wynik Fico

W tym artykule:

 • Jak obniżyć oprocentowanie karty kredytowej
 • Co to jest dobre oprocentowanie karty kredytowej?
 • Jak uniknąć płacenia odsetek za pomocą karty kredytowej
 • Jak niższa stopa procentowa może Ci pomóc

Jeśli martwisz się, że wysokie oprocentowanie Twojej karty kredytowej pochłonie Twoje oszczędności, powinieneś wiedzieć, że to nie jest liczba niezmienna. Większość kart ma zmienną stopę procentową, co oznacza, że ​​może się ona zmieniać w zależności od kilku czynników, w tym od decyzji wydawcy karty.

Możesz wynegocjować niższe oprocentowanie swojej karty kredytowej, dzwoniąc do wystawcy karty kredytowej – szczególnie do wystawcy konta, które miałeś najdłużej – i prosząc o obniżkę.

Chociaż wystawca nie gwarantuje, że powie tak, najprawdopodobniej odniesiesz sukces, jeśli masz historię płatności na czas, a twoja zdolność kredytowa jest dobra lub ostatnio wzrosła. Dzielenie się osobistymi okolicznościami, takimi jak bezrobocie lub inne problemy finansowe, może również pomóc w wniesieniu sprawy.

Oto, jak planować i skutecznie negocjować niższe oprocentowanie karty kredytowej – i do jakich stóp dążyć.

Jak obniżyć oprocentowanie karty kredytowej

Jeśli posiadasz saldo na karcie kredytowej, wyższe oprocentowanie, zwane także roczną stopą oprocentowania (APR), może utrudnić spłatę zadłużenia. Kiedy dokonujesz płatności kartą z wysokim RRSO, więcej pieniędzy przeznacza się na odsetki, co oznacza, że ​​spłacenie salda kapitału trwa dłużej.

Negocjowanie niższego oprocentowania karty kredytowej to jedna ze strategii wyjścia z zadłużenia. Może również zapewnić oddech, jeśli masz do czynienia z kryzysem finansowym, który wpływa na zdolność do pokrycia wszystkich rachunków. Oto jak to zrobić:

1. Zacznij od karty, którą miałeś najdłużej

Jeśli masz więcej niż jedną, dobrze jest poprosić o niższe stawki za wszystkie swoje karty kredytowe. Ale nadaj priorytet wydawcy, z którym masz najdłuższą kartę. Zwłaszcza jeśli konsekwentnie płacisz rachunek z karty kredytowej przed terminem płatności, ponieważ ta historia powinna dać ci pewną dźwignię.

Poinformuj emitenta, dlaczego starasz się o obniżenie stawki: Być może stoisz przed nowym obciążeniem finansowym, takim jak utrata pracy, obniżenie pensji lub niespodziewane rachunki medyczne. Może niedawno pracowałeś nad budowaniem kredytu i chciałbyś teraz skupić się na spłacie długu. Albo otrzymałeś oferty pocztą lub online na karty z niższymi stawkami niż obecnie.

Wspomnij, że od kilku lat dokonujesz terminowych płatności i zapytaj, czy emitent rozważyłby obniżenie oprocentowania jako sposób na nagrodzenie Twojej lojalności i wiarygodności.

Innym sposobem na rozpoczęcie jest skontaktowanie się z wydawcą karty, która ma najwyższe oprocentowanie. Spadek kursu tej karty zmniejszy kwotę odsetek o największą marżę. Ale jeśli nie masz karty zbyt długo, nie będziesz w stanie wykorzystać lojalności klientów na swoją korzyść.

2. Poproś o tymczasową przerwę, jeśli to konieczne

Jeśli Twój emitent nie chce oferować niższej stawki na czas nieokreślony, poproś o tymczasową ulgę: na przykład roczną obniżkę stawki o 1 do 3 punktów procentowych. Pamiętaj, aby wspomnieć o tym, jeśli Twoja zdolność kredytowa ostatnio wzrosła, co może wskazywać, że w zamian będziesz dokonywać płatności na czas. Możesz też poprosić o tymczasową przerwę na tak długo, jak będziesz musiał wyjść z kłopotów finansowych.

3. Spróbuj ponownie

Prowadź szczegółowe notatki ze wszystkich połączeń. Jeśli wydawca karty kredytowej nie jest w stanie obniżyć aktualnego oprocentowania, nawet na krótki czas, zadzwoń ponownie za trzy do sześciu miesięcy. Ponowne pytanie nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli nadal będziesz płacić na czas. I pamiętaj, aby w międzyczasie wspomnieć o wszelkich nowych, niższych ofertach cennika, które otrzymałeś od konkurujących wydawców.

Chociaż możesz zagrozić, że anulujesz swoją kartę kredytową, jeśli wystawca nie zgodzi się na Twoją prośbę, pamiętaj, że może to negatywnie wpłynąć na Twoje wyniki kredytowe. Anulowanie karty kredytowej zmniejsza ogólny dostępny kredyt, co oznacza, że ​​użyjesz jej większej części, jeśli masz zadłużenie na innych kartach. Wyższy wskaźnik wykorzystania kredytu może zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej.

4. Zadzwoń do pozostałych emitentów – i wykorzystaj swoje oszczędności

Powtórz ten proces z pozostałymi wydawcami. Nawet jeśli masz kartę ze znacznie niższym saldem niż inne, zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i spróbuj wynegocjować niższą stawkę. Każde zaoszczędzone pieniądze na odsetkach są pomocne i pamiętaj, aby wykorzystać te oszczędności na dokonanie dodatkowych lub większych płatności za pomocą kart o wyższych stawkach.

Spłacając dług, rozważ skorzystanie z metody lawinowej, aby spłacić najpierw swoje karty z najwyższymi stopami procentowymi. Oznacza to dokonywanie minimalnych wpłat na pozostałe karty i wkładanie jak największej kwoty do tej z najwyższym oprocentowaniem. Gdy pierwsze saldo, na które masz ustawione cele, zniknie, skoncentruj się na kolejnej karcie z najwyższą stawką i powtórz cykl. W ten sposób zaoszczędzisz z czasem najwięcej pieniędzy na odsetkach, zwłaszcza w połączeniu z niższymi stopami procentowymi wynikającymi z udanych negocjacji.

Co to jest dobre oprocentowanie karty kredytowej?

Oprocentowanie karty kredytowej, do którego się zakwalifikujesz, zależy od Twojej zdolności kredytowej, rodzaju karty, którą jesteś zainteresowany i ogólnych warunków rynkowych.

Jednym ze sposobów oceny, czy oprocentowanie karty jest „dobre”, jest porównanie jej ze średnią. Od listopada 2019 roku średnie oprocentowanie rachunków kart kredytowych, które obciążają posiadaczy kart, wynosi 16,88%. Negocjując niższą stawkę dla swoich obecnych kart, dąż do stawki niższej niż średnia.

Pamiętaj też, że karty kredytowe z nagrodami będą prawdopodobnie naliczać wyższe stawki niż karty, które nie oferują mil lotniczych ani zwrotu gotówki. Podobnie, karty kredytowe przeznaczone dla osób posiadających uczciwy lub słaby kredyt oraz detaliczne karty kredytowe często mają wyższe stawki.

Jak uniknąć płacenia odsetek za pomocą karty kredytowej

Stopy procentowe Twoich kart nie będą miały na Ciebie wpływu, jeśli co miesiąc spłacasz w całości saldo każdej karty. Może to być łatwiejsze, jeśli skorzystasz z okresu karencji karty, który oferuje większość wydawców. Okres karencji to czas między końcem cyklu rozliczeniowego a terminem płatności, zwykle od 15 do 21 dni.

Spłata całkowitego salda przed zakończeniem okresu karencji oznacza brak oprocentowania opłat. Ale jeśli utrzymujesz saldo nawet przez jeden miesiąc, Twój wystawca może zawiesić lub wyeliminować Twój okres karencji – co oznacza, że ​​będziesz płacić odsetki od pozostałego salda i wszelkich nowych zakupów począwszy od dnia ich dokonania.

Zapoznaj się z warunkami i postanowieniami karty kredytowej, aby dowiedzieć się, jak wydawca traktuje okres karencji. Możesz odzyskać przywileje związane z okresem karencji, jeśli spłacisz całkowite saldo przez kilka miesięcy z rzędu. Jednak z reguły zawsze zmniejszaj saldo do zera przed terminem płatności i nie będziesz musiał martwić się o dostęp do okresu karencji lub szybko rosnących opłat odsetkowych.

Jak niższa stopa procentowa może Ci pomóc

Obniżenie oprocentowania nawet jednej karty kredytowej może pomóc w szybszej spłacie zadłużenia, co może również zwiększyć Twoją ocenę kredytową.

Ważne jest, aby zachować dobre nawyki kredytowe po obniżeniu stóp procentowych i spłaceniu długu: unikaj obciążania większej liczby zakupów, chyba że jest nagły wypadek – a nawet wtedy awaryjne konto oszczędnościowe powinno pomóc w uniknięciu konieczności korzystania z kart kredytowych. .

Jeśli wystawcy Twojej karty wstrzymują się i nie obniżą stawek, bądź cierpliwy i dzwoń ponownie, aby okresowo negocjować. Zmiany okoliczności, dostępne oferty kart, a nawet różni przedstawiciele obsługi klienta mogą dać Ci oczekiwaną odpowiedź.

Nie aplikuj na ślepo

Ubiegaj się o karty kredytowe bez obaw, korzystając ze spersonalizowanych ofert opartych na Twoim profilu kredytowym. Zacznij od bezpłatnego FICO ® Score.

Czy mogę obliczyć swoją zdolność kredytową?
Jak długo trzeba czekać, zanim informacje pojawią się w raportach kredytowych?
Powiązane artykuły:
Najlepsze karty kredytowe na zakupy w Czarny piątek
Dlaczego powinieneś ubiegać się o kartę kredytową na podstawie swojej oceny kredytowej
Najlepsze karty kredytowe na Amazon Prime Day
Zrozumienie ochrony ubezpieczeniowej karty kredytowej
Czy potrzebujesz karty kredytowej do podróży?
Co to jest platynowa karta kredytowa?
Popularne artykuły:
Czy płacenie salda na karcie kredytowej co miesiąc pomoże mi w uzyskaniu zdolności kredytowej?
Jak mogę zaktualizować saldo mojej karty kredytowej?
Kiedy zamykać karty kredytowe z zerowym saldem
Zasoby
 • Ocena kredytowa
  • Podstawy oceny zdolności kredytowej
  • Co to jest dobra ocena kredytowa?
  • Zrozumienie punktacji kredytowej
  • Moja ocena kredytowa
  • Najczęściej zadawane pytania dotyczące oceny zdolności kredytowej
  • Co to jest wskaźnik wykorzystania kredytu?
  • Co wpływa na Twoje wyniki kredytowe?
 • Raport kredytowy
  • Podstawy raportu kredytowego
  • Naprawa kredytu: jak „naprawić” kredyt
  • Mój raport kredytowy
  • Informacje o sprawdzaniu raportu kredytowego
  • Zrozumienie raportu kredytowego Experian
  • Słowniczek statusu konta
  • Windykacja w Twoim raporcie kredytowym
  • Instrukcje dotyczące rozstrzygania sporów pocztą
  • Często zadawane pytania dotyczące sporów
  • Upadłość: jak to działa, rodzaje i konsekwencje
  • Trudne i miękkie zapytania dotyczące raportu kredytowego
  • Jak kwestionować informacje z raportu kredytowego
  • Zrozumienie ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej
  • Czy mogę zrezygnować z wstępnie zatwierdzonych ofert kredytowych?
  • Co to jest raport kredytowy?
 • Oszustwa i kradzież tożsamości
  • Zapobieganie oszustwom
  • Co to jest oszustwo kredytowe?
  • Zasoby dotyczące oszustw
  • Bezpłatne zamrażanie zabezpieczeń
  • Zapobieganie oszustwom
  • Pomoc dla ofiar
  • Co to jest kradzież tożsamości?
  • Jak zamrozić kredyt
  • Oszustwo związane z kartą kredytową: co zrobić, jeśli jesteś ofiarą
 • Etapy życia
  • Wydarzenia życiowe
  • Co się dzieje z twoim kredytem, ​​gdy bierzesz ślub?
  • Rozwód i kredyt
  • Śmierć współmałżonka
  • Ustanowienie kredytu biznesowego
  • Zakupy
  • Zatrudnienie
  • Planowanie przejścia na emeryturę
 • Popraw kredyt
  • Poprawa zdolności kredytowej
  • Jak zbudować kredyt
  • Zła historia kredytowa i ocena
  • Jak odbudować kredyt
  • Jak poprawić swoją zdolność kredytową
  • Jak „naprawić” zły wynik kredytowy
 • Finanse osobiste
  • Jak ubiegać się o kartę kredytową
  • Pożyczki osobiste: co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku
  • Czy pożyczka konsolidacyjna jest dla Ciebie odpowiednia?
  • Jak wyjść z długu
  • Jak uzyskać kredyt samochodowy
  • Jak spłacić zadłużenie karty kredytowej
  • Kup lub leasing samochodu: który jest najlepszy?
  • Zrozumienie zabezpieczonych kart kredytowych
  • Plan zarządzania długiem: czy jest odpowiedni dla Ciebie?
Najnowsze badania
 • Przegląd kredytu konsumenckiego 2019
 • Finanse konsumenckie dawniej i dziś: wielka recesja a 2020 r
 • Znaki degradujące w raportach kredytowych powolne w czasie pandemii
 • Wyświetl wszystkie badania
Najnowsze recenzje
 • Najlepsze karty kredytowe na zakupy w Czarny piątek
 • Najlepsze karty kredytowe na Amazon Prime Day
 • Jaki typ karty nagród jest najlepszy podczas recesji?
 • Najlepsze karty kredytowe na zakupy gazu
 • Najlepsze karty Cash Back już teraz
 • Najlepsze karty kredytowe do wykorzystania w sklepie spożywczym
 • Produkty
 • Bezpłatny raport kredytowy
 • Bezpłatna ocena kredytowa
 • Darmowe monitorowanie kredytu
 • Experian CreditLock
 • Raport kredytowy 3-Bureau i wyniki FICO ®
 • Ochrona przed kradzieżą tożsamości
 • CreditMatch
 • Wsparcie
 • Sprzeczanie się
 • Security Freeze
 • Ostrzeżenie o oszustwie
 • Pomoc dla ofiar kradzieży tożsamości
 • Usługa przesyłania dokumentów
 • Pokaż wszystkie
 • Edukacja i porady
 • Co to jest dobra ocena kredytowa
 • Popraw swoją zdolność kredytową
 • Zakresy punktacji FICO
 • Naprawa kredytu
 • Jak zbudować kredyt
 • Zrozumienie punktacji kredytowej

Pobierz bezpłatną aplikację Experian:

 • Warunki prawne
 • Polityka prywatności
 • Polityka prywatności CA.
 • naciśnij
 • Wybór reklam
 • Kariera
 • Relacje inwestorskie
 • Skontaktuj się z nami

Zasady redakcyjne: Informacje zawarte w Ask Experian służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej. Wyrażone tutaj opinie należą wyłącznie do autora, a nie do żadnego banku, wystawcy karty kredytowej lub innej firmy i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów. Wszystkie informacje, w tym stawki i opłaty, są aktualne na dzień publikacji i aktualizowane zgodnie z informacjami przekazanymi przez naszych partnerów.

Zarchiwizowane posty mogą nie odzwierciedlać aktualnych zasad firmy Experian, mimo że są dostępne dla Twoich informacji. Zespół Ask Experian nie może odpowiedzieć na każde pytanie indywidualnie. Jeśli jednak Twoje pytanie jest interesujące dla szerokiego grona konsumentów, zespół Experian umieści je w przyszłym poście.

Wady i zalety oferty określa nasz zespół redakcyjny na podstawie niezależnych badań. Banki, pożyczkodawcy i firmy obsługujące karty kredytowe nie odpowiadają za treści zamieszczane na tej stronie i nie popierają ani nie gwarantują żadnych recenzji.

Ujawnienie reklamodawcy: oferty wyświetlane w tej witrynie pochodzą od firm zewnętrznych („nasi partnerzy”), od których Experian Consumer Services otrzymuje wynagrodzenie; jednakże rekompensata nie ma wpływu na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Oferty na stronie nie reprezentują wszystkich dostępnych usług finansowych, firm lub produktów.

* Aby uzyskać pełne informacje, zapoznaj się z warunkami oferty w witrynie internetowej wydawcy lub partnera. Po kliknięciu „Zastosuj” nastąpi przekierowanie do witryny internetowej wydawcy lub partnera, gdzie przed złożeniem wniosku można zapoznać się z warunkami oferty. Przedstawiamy podsumowanie, a nie pełne warunki prawne – przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z pełnymi warunkami oferty przedstawionymi przez samego emitenta lub partnera. Chociaż Experian Consumer Services dokłada wszelkich starań, aby przedstawić jak najdokładniejsze informacje, wszystkie informacje o ofertach są przedstawiane bez gwarancji.

Witryny Experian zostały zaprojektowane tak, aby obsługiwały nowoczesne, aktualne przeglądarki internetowe. Experian nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer w wersji 10.0 i starszych. Jeśli obecnie używasz nieobsługiwanej przeglądarki, Twoje wrażenia mogą nie być optymalne, mogą wystąpić problemy z renderowaniem i możesz być narażony na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. Zaleca się aktualizację do najnowszej wersji przeglądarki.

2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Experian. Experian i użyte tutaj znaki towarowe Experian są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Experian i jej spółek zależnych. Użycie jakiejkolwiek innej nazwy handlowej, praw autorskich lub znaku towarowego służy wyłącznie do celów identyfikacji i odniesienia i nie oznacza żadnego związku z prawami autorskimi lub właścicielem znaku towarowego ich produktu lub marki. Inne nazwy produktów i firm wymienione w tym dokumencie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Licencje i ujawnienia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy