Jak otworzyć plik kredytowy firmy

Jak otworzyć plik kredytowy firmy
16.10.2020

Dzielić

Dzielić

Dzielić

Nawet jeśli masz świetny kredyt osobisty, jako nowy właściciel firmy możesz nie rozumieć, jak otworzyć plik kredytowy dla swojej firmy. Chociaż kredyt osobisty i biznesowy mają wiele podobieństw, istnieją również różnice. Tylko dlatego, że wiesz, jak działa kredyt osobisty, nie oznacza, że ​​wiesz, jak zbudować solidne wyniki biznesowe, które mogą pomóc Twojej firmie prosperować i rozwijać się.

Prawdopodobnie masz już otwarty plik kredytowy firmy – sprawdź swój za darmo

* Gdy zarejestrujesz darmowe konto Nav. Pozwoli ci to sprawdzić, czy biura informacji kredytowej mają już Ciebie w aktach. Sprawdzanie nie wpłynie negatywnie na Twoje wyniki kredytowe

Klikając „Zarejestruj się” powyżej, potwierdzasz, że akceptujesz Regulamin, potwierdzasz otrzymanie naszej Informacji o polityce prywatności i zgadzasz się na jej warunki.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, jeśli chodzi o zakładanie pliku kredytowego firmy, mamy Cię pod ochroną. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działa kredyt biznesowy i jakie kroki należy podjąć, aby otworzyć plik kredytu biznesowego dla swojej firmy.

Jak szybko zbudować kredyt biznesowy?

Różni pożyczkodawcy i usługodawcy przeanalizują wnioski o finansowanie Twojej firmy na podstawie danych z różnych komercyjnych biur informacji kredytowej i różnych ocen kredytowych. Te komercyjne raporty kredytowe i oceny wpłyną na twoją zdolność dostępu do kapitału lub czasami usług dla twojej firmy.

Rozsądnie jest założyć dokumentację kredytową swojej firmy w każdej z głównych komercyjnych agencji informacji kredytowej – Experian, Equifax i Dun & Bradstreet. Oto zestawienie, w jaki sposób można założyć dokumentację kredytową dla każdej z trzech głównych firm zajmujących się kredytami biznesowymi.

Sprawdź Business Boost

Uzyskaj pełne raporty kredytowe i wyniki, PLUS Nav raportuje płatności na Twoim koncie do biur biznesowych.

Experian Business

Experian jest potęgą w zakresie sprawozdawczości kredytowej, zarówno w zakresie kredytów osobistych, jak i biznesowych. Biznesowe raporty kredytowe i wyniki z Experian są powszechnie używane przez pożyczkodawców i dostawców, którzy chcą ocenić ryzyko udzielenia kredytu Twojej firmie.

Aby ustanowić dokumentację kredytową firmy w Experian, zaleca się wykonanie następujących kroków:

 1. Załóż oddzielny podmiot prawny, taki jak korporacja lub LLC.
 2. Złóż wniosek o numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) w IRS.
 3. Otwórz konto bankowe na oficjalną nazwę swojej firmy.
 4. Uzyskaj dedykowany numer telefonu do firmy.
 5. Złóż wniosek o kredyt biznesowy w oficjalnej nazwie swojej firmy (i upewnij się, że wierzyciel lub sprzedawca przekazuje dane Experian Business).

Możesz również utworzyć bezpłatne konto Nav lub skorzystać z usługi BizVerify firmy Experian, aby sprawdzić, czy masz już plik kredytu biznesowego utworzony w Experian. (Jeśli masz plik kredytowy firmy Experian, powinieneś potwierdzić, że informacje w raporcie kredytowym firmy są dokładne).

Nie masz jeszcze pliku kredytowego firmy w Experian? Możesz ustalić kredyt u dostawcy lub pożyczkodawcy, który zgłasza dane do tego biura informacji kredytowej.

Experian nie zapewni Ci bezpłatnego dostępu do raportu dotyczącego Twojej firmy. Zamiast tego biuro pobiera opłatę za sprawdzenie Twojego kredytu, zaczynając od 39,95 USD i więcej. Możesz jednak sprawdzić informacje o kredytach firmowych Experian bezpłatnie w ramach bezpłatnego konta Nav.

Kredyt biznesowy Equifax

Utworzenie pliku kredytowego w Equifax Business jest bardzo podobne do procesu wymaganego przez Experian. Gdy Twoja firma zostanie wiarygodnie skonfigurowana, musisz otworzyć konta u wierzycieli lub dostawców, którzy przekazują dane do Equifax Business.

Jeśli Twoim celem jest utworzenie biznesowego pliku kredytowego w Equifax, powinieneś poszukać wydawców kart, pożyczkodawców lub dostawców, którzy zgłaszają dane do tego biura informacji kredytowej. W razie wątpliwości zawsze możesz zadzwonić do firmy i zapytać, do których biur informacji kredytowej się zgłaszają, zanim wypełnisz wniosek o nowe konto.

Wystąp o numer DUNS

Otwarcie pliku kredytu biznesowego w Dun & Bradstreet wygląda trochę inaczej. W przeciwieństwie do Experian i Equifax, w których możesz założyć plik kredytowy po prostu otwierając firmowe konto kredytowe, może być konieczne złożenie wniosku o bezpłatny numer DUNS w D&B, jeśli Twoja firma jeszcze go nie posiada.

Oto trzy kroki, aby utworzyć plik kredytowy firmy w Dun & Bradstreet:

 1. Skontaktuj się z Dun & Bradstreet, aby sprawdzić, czy Twoja firma jest już zarejestrowana w celu uzyskania numeru DUNS.
 2. Jeśli nie znajdziesz swojej firmy na stronie D&B, złóż wniosek o bezpłatny numer DUNS, aby zarejestrować swoją firmę. (Otrzymanie numeru DUNS może zająć do 30 dni).
 3. Złóż wniosek o kredyt biznesowy w oficjalnym imieniu swojej firmy (i upewnij się, że wierzyciel lub sprzedawca przekazuje dane firmie Dun & Bradstreet).

Firmowe karty kredytowe mogą być świetnym narzędziem, które pomoże Ci założyć biznesowy plik kredytowy w różnych komercyjnych agencjach sprawozdawczych. Oto przewodnik przedstawiający kilka firmowych kart kredytowych i biura kredytowe, którym wystawcy kart kredytowych raportują każdego miesiąca. Możesz rozważyć otwarcie rachunków u dostawców, którzy również raportują do biur informacji kredytowej.

Zbuduj kredyt biznesowy w 30 dni

Nie powinieneś oczekiwać przejścia od zerowej historii kredytowej do doskonałego kredytu biznesowego w ciągu kilku krótkich tygodni. Zbudowanie solidnego pliku kredytu biznesowego, który może otworzyć drzwi do lepszych stóp procentowych i wyższych zezwoleń na pożyczki, wymaga czasu.

Niemniej jednak możesz już teraz zacząć robić postępy w realizacji swoich biznesowych celów kredytowych. W rzeczywistości możliwe jest rozpoczęcie budowania kredytu biznesowego już w 30 dni.

Oto sześć kroków, których możesz użyć, aby utworzyć plik kredytowy dla firmy w ciągu 30 dni:

 1. Przejrzyj swoje biznesowe i osobiste raporty kredytowe . Pożyczkodawcy przeanalizują te informacje, gdy będziesz ubiegać się o pożyczkę, dlatego należy wcześniej sprawdzić swoje raporty. Jeśli zauważysz błędy w którymkolwiek ze swoich raportów, zakwestionuj je z odpowiednimi biurami sprawozdawczości kredytowej. Dowiedz się więcej o zgłoszeniach do UCC i punktach kredytowych dla firm.
 2. Uwiarygodnij swoją firmę w oczach pożyczkodawców . Oznacza to, że musisz założyć oddzielną osobę prawną dla swojej firmy, taką jak LLC lub korporacja. Powinieneś także otworzyć konto czekowe na oficjalną nazwę swojej firmy. Na koniec ustal oddzielny adres pocztowy, numer telefonu i stronę internetową swojej firmy, aby Twoja firma wyglądała na legalną, gdy ubiegasz się o finansowanie.
 3. Załóż konta u dostawców, którzy raportują do komercyjnych biur informacji kredytowej . Zawsze możesz zapytać dostawców, czy zgłaszają dane do głównych biur informacji kredytowej (i do których biur zgłaszają), zanim złożysz wniosek o nowe konto.
 4. Otwórz biznesową kartę kredytową . Poniżej znajdziesz wskazówki, jak otworzyć odpowiednią kartę kredytową dla małej firmy dla swojej firmy.
 5. Opłać rachunki wcześniej. Nie ma szybszego sposobu na pogorszenie wyników kredytowych firmy niż dokonywanie opóźnionych płatności za zobowiązania kredytowe. Jeśli jednak zapłacisz na czas lub wcześniej, zazwyczaj zostaniesz nagrodzony wyższymi wynikami biznesowymi. Dowiedz się więcej o tym, jak zgłaszać się do firmowych biur kredytowych.
 6. Monitoruj swój kredyt . Ważne jest, aby wyrobić sobie nawyk częstego przeglądania raportów kredytowych, najlepiej raz w miesiącu. Kiedy będziesz obserwować swoje raporty, będziesz bardziej dostrojony do kondycji kredytowej Twojej firmy. Będziesz także w stanie szybko zareagować, jeśli kiedykolwiek pojawią się problemy w Twojej dokumentacji kredytowej, takie jak kradzież tożsamości lub błędy w raportach kredytowych.

Możesz być mile zaskoczony, jak duży postęp możesz zrobić, wykonując tylko sześć powyższych kroków. Większość właścicieli firm nie sprawdza swojego kredytu biznesowego, a tym bardziej nie próbuje go zbudować. Jeśli będziesz konsekwentnie wykonywać powyższe kroki, powinieneś zacząć widzieć wyniki.

Jak otworzyć kartę kredytową Small Business?

Karta kredytowa małej firmy może być świetnym narzędziem dla Twojej firmy. Może pomóc w oddzieleniu finansów osobistych i biznesowych. Firmowe karty kredytowe są przydatne, gdy chcesz zwiększyć przepływ gotówki. Kiedy dodasz potencjał do zdobycia wartościowych nagród i utworzysz plik kredytowy dla swojej firmy, podjęcie decyzji, czy otworzyć małą firmową kartę kredytową, jest praktycznie oczywiste.

Gdy już zdecydujesz, że jesteś gotowy, aby otworzyć biznesową kartę kredytową dla swojej firmy, następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego konta. Poniższe wskazówki mogą pomóc.

 • Przed złożeniem wniosku przejrzyj swój kredyt osobisty i biznesowy. Pomoże Ci to zrozumieć aktualny stan Twoich raportów kredytowych i wyników. Pamiętaj, że zarówno Twój osobisty raport kredytowy, jak i osobista ocena kredytowa będą miały znaczenie, gdy będziesz ubiegać się o wizytówkę.
 • Wyszukaj oferty firmowych kart kredytowych, które pasują do Twojej zdolności kredytowej (słaba, dobra, dobra lub doskonała). Jeśli nie masz pewności, do których firmowych kart kredytowych prawdopodobnie się kwalifikujesz, bezpłatne konto Nav może pomóc Ci znaleźć najlepsze oferty w oparciu o Twój profil kredytowy. Możesz również umówić się na rozmowę ze specjalistą ds. Kredytów i pożyczek Nav.
 • Zrozum znaczenie gwarancji osobistej . Większość wydawców kart wymaga, abyś, jako właściciel firmy, podpisał osobistą gwarancję, gdy otwierasz nową biznesową kartę kredytową dla swojej firmy. Gwarancja osobista oznacza, że ​​zgadzasz się być osobiście odpowiedzialnym za zadłużenie karty kredytowej swojej firmy w przypadku, gdy Twoja firma nie zapłaci zgodnie z ustaleniami.
 • Złóż wniosek o kartę z funkcjami i nagrodami, na których Twoja firma może skorzystać najbardziej . Pamiętaj, że najlepiej nie składać wniosków o konta, do których prawdopodobnie nie będziesz się kwalifikować, na podstawie Twojej firmy i osobistej oceny kredytowej.

Czy obecnie masz słabą osobistą historię kredytową? Na razie zabezpieczona karta kredytowa może być lepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy, aby pomóc w utworzeniu biznesowego pliku kredytowego.

Gratulacje po zatwierdzeniu karty kredytowej dla małej firmy! Nadszedł czas, aby zarządzać kontem, aby uzyskać jak najwięcej potencjalnych korzyści z oceny kredytowej.

Oczywiście będziesz chciał dokonać każdej płatności na czas. Jeszcze lepiej, spróbuj zapłacić wcześnie, ponieważ może to dać ci dodatkowe punkty w niektórych komercyjnych modelach punktacji kredytowej, takich jak PAYDEX Score Dun & Bradstreet.

Należy również dążyć do całkowitego spłacenia salda co miesiąc. W rzeczywistości jest to dobra zasada, której należy przestrzegać zarówno w przypadku firmowych, jak i osobistych kart kredytowych.

Płacenie co miesiąc pełnego salda karty kredytowej nie tylko pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na kosztownych opłatach odsetkowych, ale może również pomóc w utrzymaniu niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu. Niektóre modele punktacji biznesowej, takie jak Intelliscore Plus firmy Experian, uwzględniają współczynnik wykorzystania kredytu (im niższy, tym lepszy) przy obliczaniu oceny kredytowej firmy.

Jak wyciągnąć raport kredytowy mojej firmy

Zakładanie kont to tylko połowa sukcesu, gdy próbujesz zbudować silny biznesowy profil kredytowy. Musisz także nabrać nawyku sprawdzania raportów kredytowych i sprawdzania ich dokładności.

Sprawdzanie raportów kredytowych pod kątem błędów jest ważne, zarówno osobiście, jak i dla Twojej firmy. Dostęp do bezpłatnych kopii raportów kredytowych klientów i wyników jest łatwy. Oto lista ponad 150 miejsc, w których możesz bezpłatnie uzyskać swoje oceny kredytów konsumenckich. Jednak znalezienie bezpłatnych kopii raportu biznesowego nie jest takie proste.

Dzięki osobistemu raportowi kredytowemu masz prawo żądać bezpłatnego rocznego raportu kredytowego raz na 12 miesięcy od każdej dużej agencji informacji kredytowej – Equifax, TransUnion i Experian. Firmy nie mają tego prawa. Niewiele jest też miejsc, w których można bezpłatnie rozdawać komercyjne raporty kredytowe i wyniki.

Jednak tylko dlatego, że dostęp do kredytu biznesowego nie jest tak łatwy, nie oznacza, że ​​jest to niemożliwe. Możesz uzyskać dostęp do bezpłatnych raportów biznesowych i osobistych, zakładając konto w Nav.

Oprócz bezpłatnego konta Nav, większość komercyjnych biur informacji kredytowej umożliwia zakup raportu biznesowego lub zapisanie się do płatnej miesięcznej usługi, która obejmuje dostęp do pliku kredytu biznesowego. Ceny za biuro są różne, ale te usługi mogą sięgać nawet 199 USD miesięcznie.

Powolny i stabilny wygrywa wyścig

Kuszące może być traktowanie celu, jakim jest budowanie kredytu biznesowego, jak wyścigu. Jednak powinieneś postrzegać ten proces bardziej jako maraton, a mniej jako sprint.

Musisz nie tylko założyć konta kredytowe dla swojej firmy, ale także odpowiednio zarządzać tymi zobowiązaniami kredytowymi. Niektóre korporacyjne modele oceny zdolności kredytowej opierają Twoją biznesową ocenę kredytową w 100% na historii płatności. Nawet w przypadku modeli punktacji, które uwzględniają inne czynniki, możesz być pewien, że historia płatności Twojej firmy z tytułu zobowiązań kredytowych będzie miała duży wpływ na Twoje wyniki kredytowe.

W miarę jak Twoja firma się starzeje, staje się bardziej dochodowa i gdy we właściwy sposób zarządzasz swoimi zobowiązaniami kredytowymi, wyniki Twojej firmy powinny z czasem ulec poprawie. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale jeśli będziesz konsekwentnie monitorować swój kredyt, powinieneś być w stanie śledzić poprawę swoich komercyjnych wyników kredytowych (pod warunkiem, że po drodze nie ma żadnych niepowodzeń).

Twoim celem w przypadku kredytu biznesowego jest ostatecznie wiedzieć, że możesz uzyskać niedrogie finansowanie, kiedy go potrzebujesz (i być może zaoszczędzić trochę pieniędzy po drodze). Postępowanie zgodnie z krokami opisanymi powyżej w tym przewodniku może pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu w zakresie kredytu biznesowego.

Powiązane artykuły z zasobami:

Ten artykuł został pierwotnie napisany 23 maja 2019 roku i zaktualizowany 30 stycznia 2020 roku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy