Jak pominąć spłatę kredytu hipotecznego

17.02.2021
Category: Spłatę Kredytu

23.03.2020 | Casey Fleming | Nie ma wątpliwości, że już jesteśmy w recesji. Być może wpłynęło to na ciebie osobiście. Jeśli tak, możesz się zastanawiać, jak ominąć spłaty kredytu hipotecznego.

Podczas Wielkiej Recesji ludzie stracili domy, ponieważ nie mogli sobie pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego. Wynikające z tego egzekucje zaostrzyły spowolnienie i sprawiły, że sytuacja była znacznie gorsza, niż miałoby to miejsce w innym przypadku.

Zadaniem Rezerwy Federalnej jest utrzymanie stałego wzrostu gospodarczego (w zrównoważonym tempie) oraz – jeśli wkraczamy w recesję – jak najdelikatniejsze lądowanie. Nauczyli się wielu lekcji w latach 2008-2010 i stosują to teraz.

W rezultacie Fannie Mae i Freddie Mac (które są właścicielami około połowy wszystkich kredytów hipotecznych w USA) ogłosiły, że pozwolą serwisantom (pożyczkodawcy, któremu spłacasz kredyt hipoteczny) na odroczenie spłaty kredytu hipotecznego do 12 miesięcy bez tworzenia ujemnego znaku „opóźnionej płatności w raporcie kredytowym i bez kar.

Ale nie możesz po prostu przestać dokonywać płatności.

Jeśli potrzebujesz ulgi w spłacie, oto jak ominąć spłaty kredytu hipotecznego i czego możesz się spodziewać:

Najpierw zadzwoń do swojego serwisu. Prawdopodobnie nie skontaktują się z tobą. Poinformuj ich, że masz problemy z dokonywaniem płatności, i powinni zaoferować Ci kilka opcji. Oto, gdzie może stać się interesujący. Fannie i Freddie nie wydały żadnych zasad dotyczących tego, jakie warunki mogą ci zaoferować – tylko że nie mogą pobierać opłat za zwłokę ani zgłaszać płatności jako spóźnionej.

Tak więc po okresie odroczenia będziesz musiał jakoś nadrobić utracone płatności. Może to być nieco wyższa płatność przez pewien czas, dopóki odroczone płatności nie zostaną spłacone, lub być może dodadzą odroczone płatności do końca pożyczki. Zwróć jednak uwagę: od niespłaconego salda pożyczki nadal będą naliczane odsetki. W związku z tym na dłuższą metę zapłacisz więcej odsetek niż w przypadku dalszego dokonywania płatności. To NIE są darmowe pieniądze.

Zamiast tego pomyśl o tym jak o zaciągnięciu długoterminowej pożyczki z jakąkolwiek stopą procentową, którą obecnie spłacasz. Jeśli Twoje oprocentowanie wynosi 4%, pożyczasz co miesiąc jedną ratę kredytu hipotecznego w wysokości 4% na dowolny okres, który oferuje pożyczkodawca. Jeśli zostałeś zwolniony lub masz bardzo małe oszczędności, może to być bardzo dobra rzecz.

Wreszcie, jeśli myślisz o skorzystaniu z tej korzyści, prawdopodobnie mądrze będzie zadzwonić do swojego serwisu i zapytać go, jak pominąć spłatę kredytu hipotecznego raczej wcześniej niż później. Większość ludzi będzie czekać kilka miesięcy, zanim uznają to za absolutnie konieczne, a pożyczkodawcy nie będą mieli wystarczającej liczby pracowników, aby obsłużyć liczbę wniosków.

Pomijanie spłat kredytu hipotecznego nie zaszkodzi mojemu kredytowi?

Jeśli pożyczkodawca pozwala pominąć spłaty kredytu hipotecznego, nie może zgłosić, że masz opóźnienia w płatnościach. Jednak algorytmy scoringowe stosowane przez agencje sporządzające sprawozdania kredytowe (np. FICO) sprawdzają wzorce płatności. (Zostało to wdrożone dwa lub trzy lata temu). Nie ma pewności, że odroczone płatności nie będą miały negatywnego wpływu na Twoją zdolność kredytową. Więcej, gdy pojawią się wiadomości.

Kiedy nie prosić o odroczenie

Jeśli jeszcze nie refinansowałeś i myślisz o tym, lub jeśli jesteś teraz w trakcie procesu nie proś o odroczenie. Ani Fannie, ani Freddie nie wydały żadnych wskazówek pożyczkodawcom w chwili pisania tego tekstu, czy mogą sfinansować nową pożyczkę, gdy jesteś odroczony. Więc prawie na pewno zmniejszyłoby to twoje szanse na uzyskanie pożyczki.

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wskazówek dotyczących tego procesu, zadzwoń do mnie bezpłatnie. A jeśli myślisz o sprzedaży domu, jest wielu kupujących dom po raz pierwszy, którzy czekali na okazję do zakupu, a wiosna jest tradycyjnie, kiedy stają się poważni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co może sprzedać Twój dom na dziś, zadzwoń, a przedstawię Ci doświadczonego, etycznego pośrednika w handlu nieruchomościami, który rozumie dzisiejszy rynek i jak go sprzedać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy