Jaka jest średnia pożyczka na rozpoczęcie działalności?

17.02.2021
Category: Które Pomogą

Średnia długość pożyczki dla małych firm

Średnia pożyczka na rozpoczęcie działalności różni się w zależności od źródła pożyczki. Jeśli jesteś w trakcie zakładania małej firmy, konieczne będzie zastanowienie się, skąd możesz uzyskać potrzebne finansowanie. Dla wielu przedsiębiorców podejście do tradycyjnych pożyczkodawców nie jest najlepszą metodą. Dostępnych jest wiele opcji, które pomogą w sfinansowaniu nowego przedsiębiorstwa. Wiele osób zaczyna od funduszy ze źródeł osobistych, takich jak oszczędności, polisy ubezpieczeniowe lub plany emerytalne. Inni muszą szukać finansowania u zewnętrznych pożyczkodawców.

Rodzaje

Zapewnienie finansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej może być trudne. Generalnie pożyczkodawcy szukają niezawodnych biznesplanów, zabezpieczeń i innych gwarancji zwrotu pieniędzy. Popularnym źródłem kapitału dla startupów jest Small Business Administration (SBA). SBA w rzeczywistości nie pożycza pieniędzy, ale współpracuje z instytucjami pożyczkowymi. W niektórych przypadkach bank pożyczy pieniądze w oparciu o pożyczkobiorcę spełniającego jego kryteria. W innych przypadkach SBA gwarantuje część pożyczki, ponieważ pożyczkobiorca może nie spełniać standardów pożyczkodawcy.

SBA ma kilka programów pożyczkowych, w tym program mikrokredytów i program pożyczek 7 (a). Program Microloan jest zasadniczo przeznaczony dla osób z niewielkimi aktywami lub bez nich. Jest to również źródło dla osób ze złym kredytem. Z programu 7 (a) można korzystać zarówno w przypadku start-upów, jak i dojrzałych przedsiębiorstw.

Inną alternatywą, która staje się coraz bardziej popularna w finansowaniu biznesu, są kluby peer-to-peer (P2P). Organizacje te składają się z członków, którzy pożyczają pieniądze innym członkom na różne cele, w tym na założenie firmy.

Zgodnie z najnowszymi dostępnymi statystykami podstawowa pożyczka SBA, którą można wykorzystać na rozpoczęcie działalności, wynosi średnio 167 000 USD dla programu 7 (a) pożyczek. Program mikropożyczek SBA pożycza średnio 13 000 USD. Średnia pożyczka, łącznie z pożyczką na założenie firmy, wynosi 9 000 USD dla Prosper.com; 21 000 $ na Virgin Money i 15 000 $ na Lending Club.

cechy

Niektóre rzeczy, które będziesz musiał wziąć pod uwagę przy każdym rodzaju pożyczki na rozpoczęcie działalności, to warunki, odsetki wynoszą sześć 6 lat. Oprocentowanie może wynosić od 8 do 13 procent. W przypadku programu 7 (a) pożyczki pożyczkobiorca może negocjować odsetki z instytucją pożyczkową; jednak SBA nakłada górną granicę stawki, którą pożyczkodawca może pobierać. Oprocentowanie zależy od Prime Rate. W przypadku klubów P2P opłata odsetkowa jest zwykle stałą stawką, która może być inna dla każdego podmiotu P2P. Zazwyczaj pożyczki te mają maksymalny okres obowiązywania wynoszący pięć lat.

Rozważania

Niezależnie od tego, czy szukasz finansowania od tradycyjnego pożyczkodawcy, czy też decydujesz się na współpracę z organizacjami peer-to-peer, konieczne jest odpowiednie przygotowanie pakietu pożyczki przed wykonaniem prezentacji. Wiele pożyczek jest odrzucanych, ponieważ pakiet jest niekompletny lub niewłaściwie skonstruowany. Upewnij się, że oceniasz swoje potrzeby i określasz kwotę pożyczki, o którą wnioskujesz od pożyczkodawcy.

Przygotowując pakiet pożyczki, pamiętaj o uwzględnieniu podstawowych informacji finansowych, danych ogólnych i prognoz dotyczących Twojej firmy i branży. Musisz także mieć realistyczny i rozsądny plan spłaty pożyczki. W przypadku nowego przedsiębiorstwa oznacza to, że będziesz potrzebować wykonalnych prognoz przepływów pieniężnych. Pamiętaj, aby uwzględnić wszelkie założenia, na których opierają się Twoje dane.

Kolejnym obszarem do rozważenia jest zabezpieczenie. Większość pożyczkodawców będzie wymagać zabezpieczenia jako formy wtórnej spłaty w przypadku niewykonania zobowiązania. Przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej zabezpieczenie zwykle przyjmuje postać aktywów osobistych, takich jak samochód, dom lub inna własność. Inną alternatywą jest posiadanie poręczyciela, który byłby również odpowiedzialny za pożyczkę.

Wgląd eksperta

Według Bryce T. Roberts, który jest głównym partnerem zarządzającym w O’Reilly AlphaTech Ventures z siedzibą w San Francisco, najlepszym sposobem na rozpoczęcie działalności jest wykorzystanie własnego kapitału. Stwierdza: „Jeśli naprawdę chcesz zacząć, zajrzałbym do twojego własnego konta bankowego oraz do rodziny i przyjaciół. Większość osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą, robi to za pomocą kart kredytowych, pożyczek pod zastaw domu lub linii kredytowych opartych na kapitale własnym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy