Jaka jest średnia stopa procentowa dla samochodów nowych i używanych?

17.02.2021
Category: Wynik Fico

Kupując nowy lub używany samochód, Twoje oprocentowanie może mieć duży wpływ na miesięczną płatność. Ale jakie czynniki wpływają na Twoje oprocentowanie i jak możesz mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze oprocentowanie dla swojego nowego samochodu?

Jak Twoja ocena kredytowa wpływa na finansowanie samochodu

Największym czynnikiem określającym stopę procentową będzie Twoja zdolność kredytowa. Jednak ocena kredytowa używana przez pożyczkodawców w przypadku pożyczki samochodowej może różnić się od tej, którą widzisz od strony trzeciej. Może się różnić w zależności od firmy i możesz uzyskać różną ocenę w zależności od wymaganego produktu finansowego lub usługi.

Typowe oceny kredytowe zwykle mieszczą się w przedziale od 300 do 850. Im wyższa liczba, tym lepszy kredyt. Wyniki FICO można kupić bezpośrednio w FICO.

Co to jest FICO Auto Score?

FICO Auto Industry Option to ocena kredytowa specjalnie wprowadzana na rynek i sprzedawana przemysłowi samochodowemu w celu określenia zdolności kredytowej przy zakupie pojazdu. Jest to wynik branżowy, z którego korzysta większość kredytodawców powiązanych z branżą samochodową. FICO Auto Scores są dostępne tylko dla tych z branży motoryzacyjnej i nie mogą być kupowane przez konsumentów.

Typowy wynik waha się od 300 do 850, ale FICO Auto Score waha się od 250 do 900. Chociaż nie można dokładnie określić, jakich kryteriów używa FICO, Auto Scores oceniają Twoją historię kredytową inaczej niż średnia ocena kredytowa. Z większą dokładnością określa prawdopodobieństwo spłaty kredytu samochodowego.

Chociaż nie różni się on zbytnio od typowego wyniku, FICO stosuje inny zestaw standardów i koncentruje się bardziej na zdolności do spłaty kredytu samochodowego niż, powiedzmy, kredytu hipotecznego lub karty kredytowej.

Jeśli masz doskonały kredyt, automatyczny wynik FICO nie będzie miał większego znaczenia przy określaniu stawki. Jeśli jednak masz średni lub słaby kredyt, niewielkie różnice mogą mieć duże znaczenie, gdy pożyczkodawcy określają Twoje oprocentowanie.

Średnie oprocentowanie kredytów samochodowych według oceny kredytowej

Ponieważ FICO nie udostępnia ani nie sprzedaje FICO Auto Score konsumentom, możliwe jest jedynie przedstawienie średniej stopy kredytu samochodowego przy użyciu typowej oceny kredytowej.

Chociaż nie jest to tak dokładne, jak wynik używany przez przemysł samochodowy, daje przybliżone przybliżenie tego, jakie może być Twoje oprocentowanie przy zakupie samochodu.

Wyniki wahają się od 300 do 850, a Twoja stawka będzie nieco wyższa, jeśli kupujesz nowy samochód w porównaniu z używanym. Poniżej znajduje się średnia RRSO dla nowych i używanych pojazdów w oparciu o każdy zakres oceny kredytowej oraz 20% odkupu lub zaliczki.

OCENA KREDYTOWA
ŚREDNI NOWY SAMOCHÓD KWI
ŚREDNIO UŻYWANY SAMOCHÓD KWI
781-850 3,05% 3,685%
661-780 3,96% 5,42%
601-660 6,92% 10,06%
501-600 6,92% 10,06%
300-500 14, 3% 19,73%
Jak widać, Twoja ocena kredytowa może mieć duży wpływ na stopę procentową przy zakupie zarówno nowych, jak i używanych pojazdów.

Osoby z bardzo dobrymi kredytami lub „dobrze wykwalifikowanymi nabywcami będą miały wyjątkowo niskie stopy procentowe w porównaniu z osobami o przeciętnych lub słabych ocenach kredytowych. Na przykład osoby z wynikiem w przedziale od 601 do 660 zapłacą blisko 5% mniej niż osoby z niższego przedziału.

Samochody używane będą miały wyższą stawkę, ponieważ są bardziej narażone na problemy mechaniczne lub zanurzenie (stają się mniej wartościowe niż kwota pożyczki).

Należy również pamiętać, że są to średnie, a rzeczywiste stawki mogą się różnić. Najniższa obecnie dla nowego samochodu wynosi około 1,74%. Najwyższy dla nowego samochodu może oscylować wokół 24,9%.

Co kredytodawcy patrzą na inne niż ocena kredytowa

Największy wpływ na oprocentowanie kredytów samochodowych mają oceny zdolności kredytowej, ale brane są pod uwagę również inne czynniki.

ZaliczkaKwota zaliczki, którą wpłacasz przy zakupie samochodu, może oznaczać różnicę między uzyskaniem zgody na pożyczkę a odrzuceniem.

Nie ma to jednak większego wpływu na oprocentowanie kredytów samochodowych. Jeśli przyniesie to jakikolwiek efekt, będzie znikome. Ułamek procenta i nie będzie miał dużego wpływu na miesięczną płatność.

Termin pożyczkiOkres kredytowania lub czas trwania kredytu ma jednak wymierny wpływ na oprocentowanie kredytów samochodowych. Im krótszy kredyt, tym niższy będzie Twój RRSO. Typowe kredyty samochodowe udzielane są na 36, ​​48 lub 60 miesięcy. Uzyskanie krótszej 36-miesięcznej pożyczki może zaoszczędzić prawie pełny punkt procentowy Twojej APR w porównaniu z pożyczką na 60 miesięcy.

Podczas gdy miesięczna rata będzie oczywiście wyższa przy 36-miesięcznej pożyczce, na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze. Spłacisz pożyczkę szybciej i będziesz mieć niższe oprocentowanie.

Jeśli masz więcej pieniędzy na zaliczkę niż jest to konieczne, rozważ wykorzystanie ich na pokrycie różnicy między dłuższym a krótszym pożyczką.

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę samochodową może obniżyć cenę

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę samochodową, zanim postawisz stopę na parkingu dealerskim, może przynieść kilka korzyści. Możesz z wyprzedzeniem rozejrzeć się za najlepszymi ofertami i najniższymi stopami procentowymi.

Oszczędności te mogą przełożyć się na tysiące dolarów w okresie trwania pożyczki. Dowiesz się również z wyprzedzeniem, jaki będzie budżet Twojego samochodu.

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę zapewnia również lewarowanie podczas negocjowania ceny u dealera. Sprzedawcy samochodów będą postrzegać Cię jako kupującego, a nie tylko przeglądarkę.

Będą wiedzieć, że poważnie myślisz o zakupie samochodu, a teraz ich zadaniem staje się upewnienie się, że kupisz od nich samochód. Może to oznaczać otrzymywanie rabatów lub zachęt, które w przeciwnym razie mogliby pominąć.

Prawdopodobnie nie tylko uzyskasz niższą stopę procentową kredytu samochodowego, ale kwota pożyczki może być niższa, ponieważ dealer oferuje obniżkę ceny. Obniża to całkowitą kwotę pożyczki i kwotę odsetek, które płacisz za swój pojazd.

Obniżenie stopy procentowej nie wynika tylko z uzyskania lepszej RRSO, ale może również z obniżenia całkowitej kwoty, jaką płacisz za samochód, podwajając oszczędności.

Jak możesz obniżyć oprocentowanie kredytu samochodowego, jeśli masz zły kredyt?

Jeśli masz słaby lub przeciętny kredyt, zapłacisz wyższe oprocentowanie za samochód niż dobrze wykwalifikowany kupiec.

Istnieje jednak kilka taktyk, których możesz użyć, aby obniżyć stopę procentową lub przynajmniej zmniejszyć kwotę odsetek, które płacisz.

Zdobądź współsygnatariuszaJeśli taka opcja jest dostępna, rozważ podpisanie umowy o pożyczkę samochodową. Bliska relacja z lepszym kredytem może pomóc obniżyć stopę procentową i zapewnić lepsze warunki pożyczki, wspierając ją za Ciebie. Może to być przyjaciel lub członek rodziny, na przykład rodzic lub małżonek.

Chociaż cosigner ma zalety, są też wady. Kredyt cosigner prawdopodobnie odniesie sukces, pomagając Ci w zabezpieczeniu kredytu samochodowego. Ponadto, w przypadku niewywiązania się z płatności, ponoszą odpowiedzialność za pełną kwotę pożyczki.

Jeśli masz zły kredyt, możesz zostać poproszony o przedstawienie dowodu dochodu oraz miejsca zamieszkania. Możesz być również zobowiązany do wpłacenia większej zaliczki. Chociaż duża zaliczka nie wpłynie na RRSO pożyczki, ogólne odsetki będą niższe, ponieważ kwota pożyczki będzie niższa.

Refinansuj swój kredyt samochodowy, aby uzyskać lepsze oprocentowanie

Nie każdy może refinansować kredyt samochodowy, ale dla tych, którzy mogą, jest to znacznie łatwiejszy proces niż refinansowanie innych kredytów, takich jak hipoteka.

Jeśli twoja pożyczka jest do góry nogami, to znaczy, że samochód jest wart mniej niż bieżące saldo pożyczki, prawdopodobnie nie możesz refinansować. Jeśli jednak tak nie jest i spełniasz inne kryteria, możesz rozważyć refinansowanie.

Jeśli Twoja zdolność kredytowa poprawiła się od czasu dokonania zakupu, warto przyjrzeć się refinansowaniu. Jeśli stopy procentowe spadły od czasu zaciągnięcia pierwotnej pożyczki, może to być również dobry moment na refinansowanie.

Dodatkowo, jeśli Twoja stawka przekracza 6%, szukanie lepszej stawki nie zaszkodzi. Może to doprowadzić do znacznych oszczędności w stopie procentowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy