Jaki dług należy spłacić w pierwszej kolejności

Jaki dług należy spłacić w pierwszej kolejności
16.10.2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 23 stycznia 2020 /
  • 4 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Jeśli masz dług na więcej niż jednej karcie kredytowej lub pożyczce, nie jesteś sam. Przeciętny Amerykanin ma 4192 USD zadłużenia na karcie kredytowej, co nie obejmuje dodatkowych długów, takich jak kredyty hipoteczne, pożyczki samochodowe i zadłużenie studenckie. Wielu z nas próbuje jednocześnie spłacać kilka kont kredytowych.

Przy tych wszystkich niespłaconych saldach, który dług należy spłacić jako pierwszy? Chociaż zawsze powinieneś spłacać co najmniej minimalną miesięczną spłatę każdego długu, który jesteś winien, może być trudno wiedzieć, jak ustalić priorytet wszelkich dodatkowych dolarów spłaty długu każdego miesiąca.

Podczas gdy spłata długu o najwyższym odsetku w pierwszej kolejności jest powszechną strategią, istnieją korzyści z radzenia sobie najpierw z najmniejszym długiem, niezależnie od odsetek, i dojścia do największego zadłużenia. Przyjrzyjmy się, jak wybrać, który dług spłacić jako pierwszy, a także wady i zalety różnych scenariuszy spłaty zadłużenia.

Dlaczego najpierw powinieneś spłacić najwyższe odsetki

Jest dobry powód, aby najpierw spłacić swój najwyższy dług – to dług jest najbardziej obciążony! Karty kredytowe z wyższymi niż przeciętne RRSO mogą być szczególnie trudne do spłacenia, a każdy, kto ma kredyt studencki lub kredyt hipoteczny, wie, że frustracja związana jest z dokonywaniem miesięcznych płatności, które służą jedynie do spłaty odsetek, a nie kapitału.

Jeśli chcesz jak najszybciej pozbyć się długu o wysokim oprocentowaniu, zacznij najpierw koncentrować się na spłacie długu na długu o najwyższym odsetku. Dokonuj minimalnych miesięcznych płatności za wszystkie swoje karty kredytowe i pożyczki, ale każdy dodatkowy grosz, jaki możesz, przeznacz na kartę lub pożyczkę o najwyższym oprocentowaniu. Jeśli potrzebujesz pomocy, oto lista siedmiu kroków, które pomogą Ci spłacić dług tak szybko, jak to możliwe.

Skoncentrowanie się najpierw na długu o najwyższym oprocentowaniu jest mądrym posunięciem, ale niekoniecznie jest to najlepsza opcja dla wszystkich. Na przykład, jeśli dokonujesz miesięcznych spłat wielu różnych długów, możesz nie mieć dużo dodatkowych pieniędzy, które możesz przeznaczyć na pokrycie swojego najwyższego oprocentowania. W takim przypadku mądrzejszym rozwiązaniem może być spłacenie małych długów tak szybko, jak to możliwe – co prowadzi nas do następnej strategii spłaty zadłużenia.

Dlaczego najpierw powinieneś spłacić najmniejsze konto

Podczas gdy niektórzy ludzie decydują się na spłatę zadłużenia w oparciu o stopę procentową, inni przyjmują inną taktykę: najpierw spłacają najmniejsze zadłużenie i dochodzą do największego zadłużenia. Ta metoda spłaty zadłużenia nazywana jest kulą śnieżną długu, spopularyzowaną przez finansowego guru Dave’a Ramseya, ponieważ zaczyna się od niewielkich rozmiarów i rośnie z czasem.

Metoda kuli śnieżnej działa, ponieważ spłata długu w całości zachęca cię do dalszej pracy nad swoim celem – a gdy będziesz spłacać mniejsze długi jeden po drugim, będziesz mieć więcej pieniędzy, które możesz przeznaczyć na większe długi. Tak, możesz zapłacić więcej odsetek niż zapłaciłbyś, gdybyś najpierw zajął się swoim najwyższym długiem odsetkowym, ale psychologiczne korzyści płynące z jak najszybszej spłaty tych mniejszych długów mogą być bardzo satysfakcjonujące.

Aby zacząć od kuli śnieżnej zadłużenia, wymień wszystkie swoje bieżące długi – i ich bieżące salda – od niskiego do wysokiego. Kontynuuj spłacanie minimalnej miesięcznej spłaty wszystkich swoich długów, jednocześnie przeznaczając jak najwięcej dodatkowych pieniędzy na pokrycie najmniejszego zadłużenia. Gdy ten dług zostanie spłacony, odłóż dodatkowe pieniądze na kolejny najmniejszy dług i tak dalej. Im większa śnieżka zadłużenia zostanie zbudowana, tym bliżej będziecie do wolności od zadłużenia.

Jak wybrać, który dług spłacić jako pierwszy

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, który dług spłacisz jako pierwszy, kalkulator spłaty zadłużenia Bankrate pomoże Ci stworzyć zoptymalizowany plan spłaty zadłużenia. Po prostu wprowadź wszystkie swoje niespłacone długi, stopy procentowe i minimalne miesięczne płatności, a także kwotę dodatkowych pieniędzy, które możesz przeznaczyć na spłatę zadłużenia każdego miesiąca.

Kalkulator przeprowadzi obliczenia dla Ciebie i zapewni Ci spersonalizowaną strategię spłaty zadłużenia, która dokładnie powie Ci, ile pieniędzy musisz spłacić za każdy dług każdego miesiąca, a także ile czasu zajmie, zanim będziesz wolny od długów. Poinformuje Cię również, gdzie wpłacić dodatkowe pieniądze na spłatę długu – więc jeśli pod koniec miesiąca otrzymasz trochę dodatkowej gotówki, będziesz wiedział, na jaki dług należy ją zadłużyć.

Rozważ konsolidację zadłużenia

Jeśli chcesz skonsolidować swój dług w jedną miesięczną płatność, masz kilka opcji. Możesz przenieść istniejące salda karty kredytowej na kartę kredytową typu „Balance Transfer”, z których wiele ma długie, zerowe, początkowe okresy APR. Karty kredytowe typu top balance transfer oferują od 15 do 21 miesięcy zerową stopę APR na transfer salda, dając Ci wystarczająco dużo czasu na rozpoczęcie spłaty zadłużenia bez płacenia odsetek od przeniesionego salda.

Możesz także wziąć pożyczkę osobistą i spłacić te pieniądze na spłatę długu o wysokim oprocentowaniu. Tak, nadal będziesz musiał spłacić swoją pożyczkę osobistą, ale jeśli znajdziesz pożyczkę, która oferuje znacznie niższe stopy procentowe niż te, które obecnie płacisz, może to być sposób na obniżenie całkowitego kosztu procesu spłaty długu . Skorzystaj z kalkulatora konsolidacji zadłużenia Bankrate, aby dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić, zaciągając pożyczkę osobistą.

Na koniec możesz rozważyć konsolidację swoich długów za pośrednictwem pożyczki pod zastaw domu lub linii kredytowej pod zastaw domu. Kalkulatory kapitału własnego Bankrate’a mogą pomóc Ci określić, czy wykorzystanie kapitału własnego domu w celu spłaty długów pozwoliłoby Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Pamiętaj, że jeśli zalegasz ze spłatami kredytu hipotecznego, ryzykujesz przejęcie nieruchomości – więc zastanów się dobrze, zanim zaciągniesz drugi kredyt hipoteczny, aby spłacić inne długi.

Podsumowując

Decyzja, który dług spłacić jako pierwszy, jest mniej ważna niż zobowiązanie się do spłaty długów. Skoncentrowanie się na zadłużeniu o najwyższym oprocentowaniu i najmniejszym zadłużeniu ma swoje zalety, a kalkulatory zadłużenia mogą pomóc w optymalizacji planu spłaty zadłużenia i zdecydować, czy konsolidacja zadłużenia jest dla Ciebie odpowiednia – ale pod warunkiem, że wydajesz jak najwięcej pieniędzy na swoje długi, jesteś na dobrej drodze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy