Jakiej metody użyłbyś, aby spłacić kartę kredytową o wartości 3000 USD?

17.02.2021
Category: Przy Użyciu

Ile pieniędzy zaoszczędzę dzięki niższemu oprocentowaniu mojego kredytu.

Spłata karty kredytowej może być zniechęcająca. Dzięki niebotycznym stopom procentowym dodawanym co miesiąc do Twojego salda konto karty kredytowej może zacząć przypominać niekończący się cykl zadłużenia. Zapewniamy, że nie jesteś sam w tej kłopotliwej sytuacji. Ostatnie dane pokazują, że 44 procent amerykańskich gospodarstw domowych ma zadłużenie z tytułu kart kredytowych. Ponadto osoby zadłużone na karcie kredytowej są winne średnio 15 983 USD. Jeśli chcesz spłacić swoją kartę, oto kilka strategii, których możesz użyć, aby jak najszybciej osiągnąć zerowe saldo.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)

Istnieje kilka metod spłaty salda na karcie kredytowej o wartości 3000 USD. Obejmują one dokonywanie co miesiąc kwoty większej niż minimalna płatność, przelewanie salda na kartę z zerową roczną stopą procentową i korzystanie z gotówki z konta oszczędnościowego.

Gotówka jest Twoim przyjacielem

Jeśli chcesz spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, najlepszym pierwszym krokiem jest zaprzestanie zwiększania salda. Płać gotówką lub kartą debetową, kiedy tylko jest to możliwe. Zapobiegnie to zwiększaniu się salda każdego miesiąca. Będziesz w stanie szybciej spłacić swój dług, a ponadto wydasz mniej na odsetki. Jeśli przeciągnięcie karty kredytowej jest zbyt kuszące, zostaw ją w domu lub zamknij w bezpiecznym miejscu, aby nie używać jej podczas spłaty zadłużenia.

Przekrocz kwotę minimalną

W Stanach Zjednoczonych 29 procent użytkowników kart kredytowych dokonuje co miesiąc minimalnej spłaty na swoich kontach. Ale płacenie tylko minimalnej kwoty może sprawić, że utkniesz na wysokim saldzie, który nigdy nie wydaje się zmniejszać. Oczywiście musisz płacić co najmniej minimum każdego miesiąca, w przeciwnym razie zostaną naliczone opłaty za opóźnienia, a Twój kredyt może ucierpieć. Jeśli próbujesz szybko spłacić dług, eksperci sugerują przekroczenie minimum i dokonanie wyższych wpłat na konto.

Wiele firm, takich jak Capital One, oferuje kalkulatory kart kredytowych, które pomogą Ci obliczyć, ile czasu zajmie spłata długu. Spróbuj obliczyć, ile czasu zajmie spłata karty przy użyciu minimalnej płatności. Zdziwisz się, ile lat i ile tysięcy dolarów odsetek możesz ponieść. Nawet niewielka kwota powyżej minimum może skrócić dług o lata. Im bardziej agresywne płatności, tym szybciej osiągniesz zerowe saldo. Odłóż na płatność tyle pieniędzy, na ile możesz sobie pozwolić każdego miesiąca i obserwuj, jak Twoje saldo zniknie.

Podejście lawinowe

Jeśli masz kilka kart kredytowych obciążonych długiem, eksperci sugerują skupienie się na karcie o najwyższym oprocentowaniu. Nazywa się to podejściem lawinowym. Wielu konsumentów koncentruje się na ogólnych saldach swoich kart, a nie na stopach procentowych, które płacą. Może to być kosztowny błąd. Eksperci finansowi twierdzą, że najlepszym podejściem jest dokonanie minimalnych płatności za wszystkie swoje karty, a resztę pieniędzy przeznaczenie na spłatę karty o najwyższym oprocentowaniu. Sama ta strategia może na dłuższą metę zaoszczędzić tysiące dolarów.

Karta transferu salda

Innym popularnym sposobem spłaty zadłużenia na karcie kredytowej jest użycie karty przelewu salda. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową i nie masz wielu kart kredytowych na swoje nazwisko, może to być dobra opcja. Wiele kart jest nastawionych na transfery salda. Pobierają niską lub 0-procentową stawkę początkową przez okres do 21 miesięcy. Daje to czas na spłatę karty bez martwienia się o wysokie stopy procentowe zwiększające saldo każdego miesiąca. Należy pamiętać, że większość tych kart pobiera jednorazową opłatę za przeniesienie salda w wysokości od 3 do 5 procent. Mimo to opłata ta jest znacznie niższa niż średnie oprocentowanie karty kredytowej wynoszące 16 procent. Karta przelewu salda może zaoszczędzić setki dolarów i pomóc w szybkiej spłacie długu. Tylko pamiętaj, aby najpierw przeprowadzić badania i porównać karty.

Rozważ wykorzystanie oszczędności

Jeśli masz pieniądze na oszczędności, możesz rozważyć przeznaczenie ich części na spłatę zadłużenia na karcie kredytowej. Eksperci twierdzą, że może to być dobra strategia, o ile pozostawiasz sobie wystarczająco dużo pieniędzy na awaryjne oszczędności. Dzieje się tak, ponieważ karty kredytowe są obciążone wysokimi odsetkami, a konta oszczędnościowe mają wyjątkowo niskie oprocentowanie. Jeśli masz 3000 USD zadłużenia na karcie kredytowej i 10 000 USD oszczędności, Twoje oszczędności ledwo rosną, podczas gdy zadłużenie rośnie z każdym miesiącem. Eksperci finansowi radzą, aby zachować trzymiesięczne wydatki na koncie awaryjnym. Jeśli poza tym masz wystarczająco dużo dodatkowych oszczędności, rozważ odliczenie części swojego długu. W dłuższej perspektywie znacznie ułatwi to spłatę karty.

Więcej artykułów

Spłacanie długu vs. Rezerwy gotówkowe →

Zalety i wady zamknięcia konta karty kredytowej →

Jakie są negatywne i pozytywne perspektywy korzystania z karty kredytowej? →

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy