Kiedy możesz odzyskać swój zadatek?

17.02.2021
Category: Zakupu Domu

20 lipca 2020 By JMcHood

Duży depozyt pieniężny może pomóc wygrać licytację domu, ale co, jeśli nie możesz go odzyskać? Czy warto ryzykować dużą sumę pieniędzy?

Na szczęście zdarzają się sytuacje, w których zadatek podlega zwrotowi. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jakie sytuacje mają zastosowanie i czy to zadziała.

Co to jest wpłata zadatku?

Najpierw przyjrzyjmy się znaczeniu wpłaty zadatku. Możesz również usłyszeć, że nazywa się to „depozytem w dobrej wierze. Ten depozyt to pieniądze, które odłożyłeś wraz z zawartą umową kupna. Nie jest to Twoja zaliczka, ale zostanie zastosowana do Twojej pierwszej wpłaty w momencie zamknięcia.

Zadatek pokazuje pożyczkodawcy, że działasz w dobrej wierze i zamierzasz kupić dany dom. Nie ma określonej kwoty, którą musisz odłożyć; różni się w zależności od prawa stanowego i indywidualnego sprzedawcy. Jednak średnio można spodziewać się obniżenia ceny zakupu od 1% do 3%.

Kto otrzymuje największe pieniądze?

Ten krok jest bardzo ważny. Nigdy nie przekazuj swoich zadatku bezpośrednio sprzedawcy. Zamiast tego powinien znajdować się na rachunku escrow prowadzonym przez stronę trzecią, taką jak firma depozytowa lub pośrednik w obrocie nieruchomościami. Pieniądze pozostają na koncie, dopóki nie zamkniesz usługi Escrow lub zakupu domu.

Kwota zadatku, którą zapłacisz z góry, zostanie odjęta od całkowitej zaliczki. Na przykład, jeśli całkowita zaliczka wyniesie 20 000 USD i wpłacisz 5 000 USD jako zadatek, do zamknięcia wpłaty wystarczy tylko 15 000 USD. Pozostała część będzie pochodzić z zadatku, kiedy zostanie zwolniony.

A jeśli nie kupisz domu?

To wtedy robi się trudne. Jeśli nie kupisz domu, technicznie rzecz biorąc, sprzedawca może zatrzymać zadatek, chyba że w umowie kupna określono inaczej.

Dlatego tak ważne jest, aby przy sporządzaniu umowy kupna skorzystać z usług prawnika od nieruchomości. Chcesz mieć pewność, że wszystkie Twoje bazy są objęte gwarancją. Zwykle w umowie kupujący będzie miał niewielką szansę na wycofanie się. Jeśli kupujący nie wycofa się przed upływem tego terminu, zadatek pozostaje w posiadaniu sprzedającego, chyba że w umowie określono warunki warunkowe.

Nieprzewidziane wydatki to jedyne wyjście z kontraktu z Twoimi zadatkami w ręku. Jeśli wycofasz się z umowy z jakiegokolwiek powodu innego niż określony w umowie w ramach kontraktu na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, sprzedawca ma prawo zatrzymać Twoje zadatek.

Najczęstsze nieprzewidziane zdarzenia, które pozwalają Ci wycofać się z umowy, to:

  • Finansowanie – jeśli nie możesz uzyskać zgody na kredyt hipoteczny przed wygaśnięciem warunkowego finansowania, możesz wycofać się z umowy.
  • Wycena – Jeśli rzeczoznawca uzna, że ​​dom jest wart mniej niż uzgodniona cena, możesz odstąpić od umowy. Jednak ocena musi zostać zakończona przed upływem terminu awaryjnego.Sprzedaż domu – jeśli masz aktualny dom, który musisz sprzedać, aby kupić nowy, możesz dodać tę ewentualność. Jeśli nie masz podpisanego kontraktu przed datą wygaśnięcia kontraktu, możesz wycofać się z kontraktu.Tytuł – jeśli egzaminator tytułu stwierdzi istniejące zastawy na nieruchomości lub problem z łańcuchem własności, możesz wycofać się z umowy z zachowaniem tego warunku.Inspekcja domu – ta ewentualność daje czas na zapewnienie inspekcji domu i przeczytanie raportu. Jeśli w domu występują poważne problemy, masz szansę wycofać się z umowy.Wspólnym mianownikiem każdego z tych zdarzeń losowych jest data wygaśnięcia. Przypadki nie są dobre na zawsze. Dostajesz określoną ilość czasu, która zwykle wynosi kilka tygodni, na zaspokojenie nieprzewidzianych okoliczności lub wycofanie się z kontraktu.

    Jeśli wycofasz się z umowy z jakiegokolwiek innego powodu lub poza datami wygaśnięcia awaryjnego, ryzykujesz utratę swoich zarobków.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy