Kupujący po raz pierwszy w domu; s Przewodnik

Kupujący po raz pierwszy w domu; s Przewodnik
16.10.2020
Category: Domu Możesz

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby ten duży zakup był łatwiejszy

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOT
 • LINKEDIN

Kupno domu może być wyzwaniem dla początkującego. W końcu jest tak wiele kroków, zadań i wymagań, że możesz obawiać się popełnienia kosztownego błędu. Jednak nabywcy domów po raz pierwszy cieszą się specjalnymi korzyściami stworzonymi, aby zachęcić nowych uczestników do wejścia na rynek nieruchomości. Aby zdemistyfikować proces, aby uzyskać jak najwięcej z zakupu, poniżej znajduje się podsumowanie tego, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem i czego można oczekiwać od samego procesu zakupu, a także wskazówki ułatwiające życie po zakupie pierwszego domu .

Kluczowe wnioski

 • Osoby, które kupują dom po raz pierwszy, zgodnie z definicją Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast Stanów Zjednoczonych, mogą uzyskać pomoc w postaci programów stanowych, ulg podatkowych i pożyczek wspieranych przez władze federalne.
 • Zanim zaczniesz szukać, zastanów się, jaki rodzaj miejsca zamieszkania będzie odpowiadał Twoim potrzebom, na co Cię stać, ile finansowania możesz zapewnić i kto pomoże Ci przeprowadzić poszukiwania.
 • Kupno domu wiąże się ze znalezieniem nieruchomości, zapewnieniem finansowania, złożeniem oferty, obejrzeniem domu i finalizacją zakupu.
 • Po wprowadzeniu się ważne jest, aby utrzymać dom, a także oszczędzać.

Korzyści dla kupującego po raz pierwszy w domu

Kupno domu nadal uważane jest za kluczowy aspekt amerykańskiego snu. Jako kupujący po raz pierwszy masz dostęp do programów stanowych, ulg podatkowych i pożyczek zabezpieczonych przez rząd federalny, jeśli nie masz zwykłej minimalnej zaliczki – najlepiej 20% ceny zakupu zwykłej pożyczki – lub jesteś członkiem określonej grupy (zobacz poniższe objaśnienie Ważne). Możesz kwalifikować się jako kupujący po raz pierwszy, nawet jeśli nie jesteś nowicjuszem.

Według Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) po raz pierwszy nabywca domu to osoba, która spełnia jeden z następujących warunków: 

 • Osoba, która nie była właścicielem głównego miejsca zamieszkania od trzech lat. Jeśli posiadaliście dom, a współmałżonek nie, możecie wspólnie kupić miejsce jako pierwszy kupujący dom.
 • Samotny rodzic, który był właścicielem domu tylko z byłym małżonkiem w czasie małżeństwa.
 • Przemieszczona gospodyni domowa, która posiadała własność tylko z małżonkiem.
 • Osoba fizyczna, która posiadała jedynie główne miejsce zamieszkania, które nie jest związane na stałe z fundacją zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 • Osoba, która posiadała tylko nieruchomość, która nie była zgodna z przepisami stanowymi, lokalnymi lub wzorcowymi przepisami budowlanymi – i której nie można dostosować za mniej niż koszt budowy stałej konstrukcji.

Najważniejsze wskazówki dotyczące zakupu pierwszego domu

6 pytań do rozważenia przed zakupem

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakie są Twoje długoterminowe cele i jak własność domu pasuje do tych celów. Być może po prostu chcesz przekształcić te wszystkie „zmarnowane” płatności czynszu w spłaty kredytu hipotecznego, które dają coś namacalnego: kapitał własny. A może postrzegasz posiadanie domu jako oznakę niezależności i podoba ci się pomysł bycia własnym właścicielem. Kupno domu może być również dobrą inwestycją. Zawężenie ogólnych celów związanych z posiadaniem domów wskaże ci właściwy kierunek. Oto sześć pytań do rozważenia.

1. Jak Twoje zdrowie finansowe?

Zanim przejdziesz przez strony z ofertami online lub zakochasz się w swoim wymarzonym domu, przeprowadź poważny audyt swoich finansów. Trzeba być przygotowanym zarówno na zakup, jak i na bieżące wydatki domu. Wynik tego audytu powie Ci, czy jesteś gotowy na ten duży krok, czy też musisz zrobić więcej, aby się przygotować. Wykonaj następujące kroki:

Spójrz na swoje oszczędności. Nawet nie rozważaj kupna domu, zanim nie będziesz mieć awaryjnego konta oszczędnościowego z od trzech do sześciu miesięcy wydatków na życie. Kupując dom, poniesiesz znaczne koszty z góry, w tym zaliczkę i koszty zamknięcia. Potrzebujesz odłożyć pieniądze nie tylko na te koszty, ale także na fundusz awaryjny. Kredytodawcy będą tego wymagać.

Jednym z największych wyzwań jest trzymanie oszczędności w dostępnym, stosunkowo bezpiecznym pojeździe, który nadal zapewnia zwrot, więc nadążasz za inflacją.

 • Jeśli masz od jednego do trzech lat na realizację swojego celu, świadectwo depozytowe może być dobrym wyborem. Nie uczyni cię to bogatym, ale też nie stracisz pieniędzy (chyba że dostaniesz karę za wczesną wypłatę). Ten sam pomysł można zastosować przy zakupie krótkoterminowych obligacji lub portfela o stałym dochodzie, który da ci pewien wzrost, ale także ochroni cię przed burzliwym charakterem rynków akcji.
 • Jeśli masz od sześciu miesięcy do roku, zachowaj płynność pieniędzy. Rachunek oszczędnościowy o wysokim dochodzie może być najlepszą opcją. Upewnij się, że jest ubezpieczony przez FDIC (większość banków jest), aby w przypadku upadku banku nadal mieć dostęp do swoich pieniędzy do 250 000 USD.

Przejrzyj swoje wydatki. Musisz dokładnie wiedzieć, ile wydajesz każdego miesiąca i dokąd zmierza. Ta kalkulacja powie Ci, ile możesz przeznaczyć na spłatę kredytu hipotecznego. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę wszystko – media, żywność, utrzymanie samochodu i płatności, zadłużenie studenckie, odzież, zajęcia dla dzieci, rozrywkę, oszczędności emerytalne, regularne oszczędności i wszelkie inne przedmioty.

Sprawdź swój kredyt. Ogólnie rzecz biorąc, aby kwalifikować się do pożyczki na dom, potrzebujesz dobrego kredytu, historii terminowego regulowania rachunków oraz maksymalnego wskaźnika zadłużenia do dochodu (DTI) wynoszącego 43%. Pożyczkodawcy w dzisiejszych czasach zazwyczaj wolą ograniczyć wydatki mieszkaniowe (kapitał, odsetki, podatki i ubezpieczenie domu) do około 30% miesięcznych dochodów brutto kredytobiorców, chociaż liczba ta może się znacznie różnić w zależności od lokalnego rynku nieruchomości.

2. Jaki typ domu najlepiej odpowiada Twoim potrzebom?

Kupując nieruchomość mieszkalną, masz kilka możliwości: tradycyjny dom jednorodzinny, bliźniak, kamienica, mieszkanie, spółdzielnia lub budynek wielorodzinny składający się z dwóch do czterech jednostek. Każda opcja ma swoje wady i zalety, w zależności od celów związanych z posiadaniem domu, więc musisz zdecydować, który rodzaj nieruchomości pomoże Ci osiągnąć te cele. Możesz zaoszczędzić na cenie zakupu w dowolnej kategorii, wybierając cholewkę utrwalającą, ale pamiętaj: ilość czasu, kapitał własny i pieniądze potrzebne do przekształcenia cholewki naprawczej w Twój wymarzony dom mogą być znacznie większe niż się spodziewałeś dla.

3. Jakie konkretne cechy ma mieć Twój idealny dom?

Chociaż dobrze jest zachować pewną elastyczność na tej liście, dokonujesz być może największego zakupu w swoim życiu i zasługujesz na to, aby ten zakup był jak najbardziej dopasowany do twoich potrzeb i pragnień. Twoja lista powinna zawierać podstawowe pragnienia, takie jak wielkość i sąsiedztwo, aż do mniejszych szczegółów, takich jak układ łazienki i kuchnia wyposażona w trwałe urządzenia.

4. Do jakiej wysokości kredytu hipotecznego się kwalifikujesz?

Zanim zaczniesz robić zakupy, warto się zorientować, ile pożyczkodawca da Ci na zakup pierwszego domu. Możesz pomyśleć, że możesz sobie pozwolić na dom o wartości 300 000 $, ale kredytodawcy mogą pomyśleć, że jesteś dobry tylko za 200 000 $ na podstawie takich czynników, jak wysokość innego zadłużenia, miesięczny dochód i długość obecnej pracy. Ponadto wielu pośredników w handlu nieruchomościami nie będzie spędzać czasu z klientami, którzy nie wyjaśnili, ile mogą sobie pozwolić na wydanie.

Upewnij się, że uzyskasz zgodę na pożyczkę przed złożeniem oferty na dom: w wielu przypadkach sprzedający nie przyjmą nawet oferty, której nie towarzyszy wstępna akceptacja kredytu hipotecznego. Robisz to, składając wniosek o kredyt hipoteczny i wypełniając niezbędne dokumenty. Warto rozejrzeć się za pożyczkodawcą i porównać stopy procentowe i opłaty za pomocą narzędzia takiego jak kalkulator kredytu hipotecznego lub wyszukiwanie w Google.

Dyskryminacja w zakresie kredytów hipotecznych jest nielegalna. Jeśli uważasz, że byłeś dyskryminowany ze względu na rasę, religię, płeć, stan cywilny, korzystanie z pomocy publicznej, narodowość, niepełnosprawność lub wiek, możesz podjąć pewne kroki. Jednym z takich kroków jest złożenie raportu do Consumer Financial Protection Bureau i / lub Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) USA.

5. Na ile domu możesz sobie pozwolić?

Czasami bank udzieli pożyczki na więcej domu, niż naprawdę chcesz zapłacić. To, że bank mówi, że pożyczy ci 300 000 dolarów, nie oznacza, że ​​powinieneś pożyczyć tyle. Wielu kupujących dom po raz pierwszy popełnia ten błąd i kończy się „biednym domem”, pozostawiając niewiele po spłacie miesięcznego kredytu hipotecznego na pokrycie innych kosztów, takich jak odzież, media, wakacje, rozrywka, a nawet jedzenie.

Decydując o tym, jak dużą pożyczkę faktycznie wziąć, warto przyjrzeć się całkowitemu kosztowi domu, a nie tylko miesięcznej racie. Zastanów się, jak wysokie są podatki od nieruchomości w wybranej okolicy, ile będzie kosztować ubezpieczenie domu, ile spodziewasz się wydatków na utrzymanie lub ulepszenie domu i ile będzie kosztować zamknięcie domu.

6. Kto pomoże Ci znaleźć dom i poprowadzi Cię przez proces zakupu?

Agent nieruchomości pomoże Ci znaleźć domy, które odpowiadają Twoim potrzebom i mieszczą się w Twoim przedziale cenowym, a następnie spotka się z Tobą, aby obejrzeć te domy. Po wybraniu domu do kupienia specjaliści ci mogą pomóc w negocjowaniu całego procesu zakupu, w tym złożeniu oferty, uzyskaniu pożyczki i wypełnieniu dokumentów. Doświadczenie dobrego agenta nieruchomości może uchronić Cię przed wszelkimi pułapkami, które możesz napotkać w trakcie procesu. Większość agentów otrzymuje prowizję wypłacaną z wpływów sprzedawcy.

Kredyty dla kupujących po raz pierwszy w domu

Proces zakupu

Teraz, gdy zdecydowałeś się podjąć decyzję, przyjrzyjmy się, czego możesz oczekiwać od samego procesu zakupu domu. Może to być chaotyczny czas, w którym oferty i kontroferty latają wściekle, ale jeśli jesteś przygotowany na kłopoty (i papierkową robotę), możesz przejść przez ten proces bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym. Oto podstawowy postęp, jakiego możesz się spodziewać:

Znajdź dom

Skorzystaj ze wszystkich dostępnych opcji wyszukiwania domów na rynku, w tym agenta nieruchomości, wyszukiwania ofert online i jeżdżenia po okolicach, które Cię interesują w poszukiwaniu znaków sprzedaży. Porozmawiaj z przyjaciółmi, rodziną i kontaktami biznesowymi. Nigdy nie wiadomo, skąd może pochodzić dobre referencje lub wskazówki dotyczące domu.

Kiedy już poważnie robisz zakupy w domu, nie wchodź do otwartego domu bez agenta (lub przynajmniej nie przygotuj się na wyrzucenie nazwiska osoby, z którą rzekomo pracujesz). Możesz zobaczyć, jak może nie działać w Twoim najlepszym interesie rozpoczęcie współpracy z agentem sprzedającego przed skontaktowaniem się z własnym.

Jeśli masz ograniczony budżet, szukaj domów, których pełny potencjał nie został jeszcze wykorzystany. Nawet jeśli nie stać cię teraz na wymianę okropnej tapety w łazience, możesz zechcieć z nią pomieszkać przez jakiś czas w zamian za dostanie się w miejsce, na które cię stać. Jeśli dom spełnia Twoje potrzeby pod względem dużych rzeczy, które są trudne do zmiany, takich jak lokalizacja i rozmiar, nie pozwól, aby fizyczne niedoskonałości Cię odciągnęły. Kupujący po raz pierwszy domu powinni szukać domu, do którego mogą dodać wartość, ponieważ zapewnia to wzrost kapitału i pomaga im wspinać się po drabinie nieruchomości.

Rozważ opcje finansowania i zabezpiecz je

Osoby, które po raz pierwszy kupują dom, mają do wyboru szeroką gamę opcji, które pomogą im znaleźć się w domu – zarówno te dostępne dla każdego nabywcy, w tym hipoteki zabezpieczone przez Federal Housing Authority (FHA), jak i te przeznaczone specjalnie dla nowicjuszy. Wiele programów dla początkujących nabywców domów oferuje minimalne zaliczki na poziomie od 3% do 5% (w porównaniu ze standardowymi 20%), a kilka z nich w ogóle nie wymaga zaliczki. Pamiętaj, aby przyjrzeć się lub rozważyć:

 • Lista zasobów HUD. Chociaż sama agencja rządowa nie udziela dotacji bezpośrednio osobom fizycznym, przyznaje fundusze przeznaczone dla osób kupujących po raz pierwszy w domu organizacjom zwolnionym z podatku IRS. Strona HUD zawiera szczegółowe informacje. FHA (i jego program pożyczkowy) jest częścią HUD. Wcześniejsze 
 • Twoja IRA. Każdy kupujący dom po raz pierwszy może wypłacić do 10 000 $ ze swojego indywidualnego tradycyjnego IRA lub Roth IRA bez płacenia 10% kary za wcześniejszą wypłatę (ale nadal będziesz płacić podatki, jeśli używasz tradycyjnego IRA). Oznacza to, że para może wypłacić maksymalnie 20 000 USD (10 000 USD z każdego konta) do wykorzystania na zakup pierwszego domu. Po prostu wiedz, że jeśli nie spłacisz pieniędzy w ciągu 120 dni – a masz mniej niż 59½ – zostanie to obciążone karą w wysokości 10%. Będziesz również płacić podatek dochodowy od wypłat. Wcześniejsze 
 • Programy twojego stanu. Wiele stanów, w tym Illinois, Ohio i Waszyngton, oferuje pomoc finansową w postaci zaliczek i kosztów zamknięcia, a także wydatków na remont lub ulepszenie nieruchomości dla kupujących po raz pierwszy, którzy się kwalifikują.   Zazwyczaj kwalifikowalność w tych programach zależy od dochodu i często od wielkości ceny zakupu nieruchomości.
 • Opcje rdzennych Amerykanów. Rdzenni Amerykanie kupujący domy mogą ubiegać się o pożyczkę z sekcji 184. Pożyczka ta wymaga opłaty gwarancyjnej z góry w wysokości 1,5% pożyczki oraz 2,25% zaliczki w przypadku pożyczek powyżej 50 000 USD (w przypadku pożyczek poniżej tej kwoty jest to 1,25%). Pożyczki na podstawie artykułu 184 można wykorzystać tylko na domy jednorodzinne (od jednej do czterech jednostek) i na domy podstawowe. Wcześniejsze 

Nie ograniczaj się lojalnością do swojej obecnej instytucji finansowej, starając się o wstępne zatwierdzenie lub szukając kredytu hipotecznego: rozejrzyj się, nawet jeśli kwalifikujesz się tylko do jednego rodzaju pożyczki. Opłaty mogą być zaskakująco zróżnicowane. Na przykład pożyczka FHA może mieć różne opłaty w zależności od tego, czy ubiegasz się o pożyczkę za pośrednictwem lokalnego banku, kasy pożyczkowej, banku hipotecznego, dużego banku czy brokera hipotecznego. Oprocentowanie kredytu hipotecznego, które oczywiście ma duży wpływ na całkowitą cenę, jaką płacisz za swój dom, może się różnić.

Gdy już zdecydujesz się na pożyczkodawcę i złożysz wniosek, pożyczkodawca zweryfikuje wszystkie podane informacje finansowe (sprawdzenie wyników kredytowych, weryfikacja informacji o zatrudnieniu, obliczenie DTI itp.) Pożyczkodawca może wstępnie zatwierdzić pożyczkobiorcę na określoną kwotę. Pamiętaj, że nawet jeśli otrzymałeś zgodę na kredyt hipoteczny, Twoja pożyczka może spaść w ostatniej chwili, jeśli zrobisz coś, aby zmienić swoją zdolność kredytową, na przykład sfinansujesz zakup samochodu.

Niektóre władze zalecają również pożyczkodawcę rezerwowego. Kwalifikacja do pożyczki nie jest gwarancją, że Twoja pożyczka zostanie ostatecznie sfinansowana: wytyczne dotyczące oceny ryzyka mogą ulec zmianie, analiza ryzyka pożyczkodawcy może się zmienić, a rynki inwestorów mogą się zmienić. Klienci mogą podpisywać dokumenty pożyczki i depozytu, a następnie być powiadamiani na 24 do 48 godzin przed zamknięciem, że pożyczkodawca zablokował finansowanie ich programu pożyczkowego. Posiadanie drugiego pożyczkodawcy, który już zakwalifikował Cię do kredytu hipotecznego, daje alternatywny sposób na kontynuowanie lub zbliżanie się do harmonogramu.

Złożyć ofertę

Twój agent nieruchomości pomoże Ci zdecydować, ile pieniędzy chcesz zaoferować na dom, wraz z warunkami, o które chcesz poprosić. Twój agent przedstawi następnie ofertę agentowi sprzedającego; sprzedawca zaakceptuje Twoją ofertę lub wystawi kontrofertę. Następnie możesz zaakceptować lub kontynuować chodzenie w tę iz powrotem, aż dojdziesz do umowy lub zdecydujesz się ją zakończyć.

Przed złożeniem oferty spójrz jeszcze raz na swój budżet. Tym razem weź pod uwagę szacunkowe koszty zamknięcia (które mogą wynosić od 2% do 5% ceny zakupu), koszty dojazdów do pracy oraz wszelkie natychmiastowe naprawy i obowiązkowe urządzenia, których możesz potrzebować, zanim będziesz mógł się wprowadzić. Pomyśl z wyprzedzeniem: łatwo jest zostać zaatakowanym przez wyższe lub nieoczekiwane media i inne koszty, jeśli przenosisz się z wynajmu do większego domu. Możesz na przykład zażądać rachunków za energię z ostatnich 12 miesięcy, aby zorientować się w średnich miesięcznych kosztach.

Przeglądając swój budżet, nie zapomnij o kosztach ukrytych, takich jak inspekcja domu, ubezpieczenie domu, podatki od nieruchomości i opłaty stowarzyszeniowe właścicieli domów.

Jeśli dojdziesz do porozumienia, dokonasz depozytu w dobrej wierze, a następnie proces przejdzie w depozyt. Escrow to krótki okres (często około 30 dni), podczas którego sprzedawca wycofuje dom z rynku, oczekując w umowie, że go kupisz – pod warunkiem, że nie napotkasz żadnych poważnych problemów podczas jego kontroli.

Sprawdź dom

Nawet jeśli dom, który planujesz kupić, wydaje się nieskazitelny, nic nie zastąpi wyszkolonego profesjonalisty, który przeprowadzi kontrolę domu pod kątem jakości, bezpieczeństwa i ogólnego stanu potencjalnego nowego domu. Nie chcesz utknąć w dziurze z pieniędzmi lub bólem głowy związanym z wykonywaniem wielu niespodziewanych napraw. Jeśli inspekcja domu ujawni poważne wady, których sprzedawca nie ujawnił, zazwyczaj będziesz w stanie anulować swoją ofertę i odzyskać depozyt. Alternatywnie możesz negocjować, aby sprzedawca dokonał naprawy lub obniżył cenę sprzedaży.

Zamknij – lub przejdź dalej

Jeśli jesteś w stanie dojść do porozumienia ze sprzedającym lub jeszcze lepiej, jeśli inspekcja nie ujawniła żadnych istotnych problemów, powinieneś być gotowy do zamknięcia. Zamykanie zasadniczo polega na podpisaniu mnóstwa dokumentów w bardzo krótkim czasie, jednocześnie modląc się, aby nic nie wypadło w ostatniej chwili.

Rzeczy, z którymi będziesz mieć do czynienia i za które będziesz płacić na końcowych etapach zakupu, mogą obejmować wycenę domu (firmy hipoteczne wymagają tego, aby chronić swoje interesy w domu), przeszukiwanie tytułu własności, aby upewnić się, że nikt inny niż sprzedającemu przysługuje roszczenie do nieruchomości, uzyskanie prywatnego ubezpieczenia hipotecznego lub pożyczki na zastaw, jeśli Twoja zaliczka jest niższa niż 20%, oraz wypełnienie dokumentów hipotecznych. Inne koszty zamknięcia mogą obejmować opłaty za udzielenie pożyczki, ubezpieczenie tytułu, ankiety, podatki i opłaty za raporty kredytowe.

Gratulacje, nowy właściciel domu! Co teraz?

Podpisałeś dokumenty, zapłaciłeś osobom przeprowadzającym się, a nowe miejsce zaczyna czuć się jak w domu. Koniec gry, prawda? Nie do końca. Koszty posiadania domu wykraczają poza zaliczki i miesięczne spłaty kredytu hipotecznego. Przejdźmy teraz do kilku ostatnich wskazówek, dzięki którym życie nowego właściciela domu będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Oszczędzaj dalej

Posiadanie domu wiąże się z dużymi nieoczekiwanymi wydatkami, takimi jak wymiana dachu lub zakup nowego podgrzewacza wody. Uruchom fundusz awaryjny na swój dom, aby nie dać się zaskoczyć, gdy te koszty nieuchronnie się pojawią.

Wykonuj regularną konserwację

Przy dużej ilości pieniędzy, które wkładasz do swojego domu, będziesz chciał się nim zająć. Regularna konserwacja może obniżyć koszty naprawy, umożliwiając rozwiązywanie problemów, gdy są one małe i możliwe do opanowania.

Ignoruj ​​rynek mieszkaniowy

Nie ma znaczenia, ile wart jest Twój dom w danym momencie, z wyjątkiem momentu, w którym go sprzedasz. Możliwość wyboru, kiedy sprzedajesz swój dom, zamiast bycia zmuszonym do jego sprzedaży z powodu zmiany miejsca pracy lub kłopotów finansowych, będzie najważniejszym wyznacznikiem tego, czy uzyskasz solidny zysk z inwestycji.

Nie polegaj na sprzedaży domu, aby sfinansować swoją emeryturę

Nawet jeśli jesteś właścicielem domu, powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby co roku odkładać maksimum na kontach oszczędności emerytalnych. Chociaż może wydawać się, że trudno w to uwierzyć komuś, kto widział fortuny, które niektórzy ludzie zrobili podczas bańki mieszkaniowej, sprzedając swój dom niekoniecznie dokonasz zabójstwa. Jeśli chcesz patrzeć na swój dom jako źródło bogactwa na emeryturze, po spłaceniu kredytu hipotecznego potraktuj pieniądze, które wydawałeś na miesięczne spłaty, jako źródło finansowania swoich kosztów utrzymania i leczenia na emeryturze. Ponadto emeryci często chcą pozostać na swoim miejscu (pomimo wszystkich artykułów, które widzisz na temat redukcji zatrudnienia lub przejścia na emeryturę w egzotycznych lokalizacjach).

Podsumowanie

Ten przegląd powinien pomóc Ci w wypełnieniu wszelkich luk w wiedzy dotyczącej kupowania domu. Pamiętaj, że im więcej wcześniej dowiesz się o tym procesie, tym mniej będzie to stresujące i tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz dom, który chcesz, za cenę, na którą Cię stać. Kiedy to się stanie, będziesz mieć pewność, że pomyślnie pokonasz ważny krok w swoim życiu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy