Biznesowy dress code - braki popełniane przez kobiety

Szansę na zrobienie dobrego wrażenia ma się tylko raz. I nie wydaje się być istotne, czy jesteśmy na wstępie drogi zawodowej, gdy CV świeci jeszcze pustkami, czy legitymujemy się już dorobkiem i doświadczeniem. To, jakim sposobem jesteśmy ubrane, pokazuje nasz szacunek do partnerów biznesowych i do otoczenia, w którym przebywamy. A tu o błąd najłatwiej.

Kobiety często nie wiedzą, jak na przykład banalne błędy popełniają, dobierając garderobę. Nie mają także odpowiedniej wiedzy, którą każdego dnia posługują się styliści. Lecz tę można zawsze uzyskać, aby osiągnąć sukces wizerunkowy.

Agnieszka Martyna, stylistka, która od 20 lat związana jest ze globem mody i prowadzi warsztaty z biznesowego dress code’u, wie o błędach całość. Od lat pomaga kobietom zwiększyć pewność siebie i wiarygodność, a także podpowiada, jak przyodziać się na zgromadzenie biznesowe, aby skutecznie oddać to, co mamy do odwiedzenia powiedzenia.

Stylistka współdziała z magazynami kobiecymi a także prowadzi szkolenia dla największych korporacji. Dziś tą zasobem wiadomości dzieli się z naszym biurem.

Oto pięć najczęstszych błędów, jakie kobiety mechanicznie popełniają, budując swój wizerunek w biznesie:

1. Niewłaściwe obuwie

Foto: Getty Images

Żelazna reguła - spojrzenie rozmówcy zawsze padnie dzięki buty. Zawsze. I nie ma co tego kwestionować.

- Doradzam kobietom, żeby nosiły obcasy. Warunek jest jeden - wybieramy tylko takie, w wskazane jest umiemy się poruszać - mówi Agnieszka Martyna.

Przy wyborze obuwia dziewczyny często popełniają wiele defektów. Jednym z największych jest noszenie do pracy wysokich, lakierowanych szpilek. Zdaniem stylistki, rodzą one skojarzenia seksualne u mężczyzn. To jest zauważalny błąd w biznesowym dress codzie.

- Jeśli chcemy, aby nas wysłuchano, nie możemy pozwolić sobie dzięki odciąganie uwagi od owego, co mówimy - tłumaczy Martyna. - Zwłaszcza, że obecnie wiele sal konferencyjnych ma szklane stoły. Błyszczący pod nim "bucik", jak najbardziej, zwróci męską uwagę, ale nie w taki sposób, w jaki kobiety przy biznesie by sobie owego życzyły - dodaje stylistka.

Kolejną ważną i kompletnie niedocenianą rzeczą jest grubość obcasa. Powinien być on dostosowany do proporcji budowy ciała kobiety:

Panie, które mają mocną łydkę, nie powinny nosić cienkich szpilek, bo to jeszcze bardziej podkreśli pierwotnego masywność. Czy ta schadzka biznesowe, czy osobista relacja, zakładajmy obcasy. Ale pamiętajmy, że jego wysokość powinna stać się uporządkowana do naszego komfortu. Jeśli chodzi o szyk, w najwyższym stopniu elegancko wyglądają buty zamszowe.

Zapamiętaj:

  • nie zakładaj lakierowanych szpilek do pracy
  • dobierz obcas do swojej budowy ciała
  • wybieraj buty ze skóry licowanej lub zamszowe, ponieważ te są najbardziej eleganckie

Szukasz pracy albo pracownika? Chcesz znaleźć pracę marzeń? Grupa StepStone prowadzi własną działalność na kilkudziesięciu rynkach Europy i świata. Sprawdź oferty na StepStone. pl!

dwa. Zbyt krótka spódnicaAktualności

gUS: w pierwszym półroczu 2016 r. spadła liczba Polaków

GUS: w pierwszym półroczu 2016 r. spadła liczba Polaków

Liczba ludności Polski w pierwotnym półroczu 2016 r. zmniejszyła się o ponad dziesięć tys. osób. To obecnie piąty raz z rzędu. Oznacza to, że po pierwszym półroczu 2016 r., w następstwie…...

facebook zaproponuje nowy model kooperacji dla wydawców medialnych  Media

Facebook zaproponuje nowy model kooperacji dla wydawców medialnych Media

Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały Technologiczni giganci a podatki. Ile trafiło do naszego fiskusa? "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły również prywatne wiadomości użytkowników Facebooka Szef Facebooka przyznaje. Jego dane…...

donald Tusk do imigrantów: nie przyjeżdżajcie do Europy  Ze świata

Donald Tusk do imigrantów: nie przyjeżdżajcie do Europy Ze świata

Zemke: chodzi na temat to, żeby Tuska gnębić Saryusz-Wolski zamiast Tuska? Siemoniak: nie ma żadnych szans Duda: Nord Stream dwa to inwestycja polityczna. Tusk: nasze oceny są podobne Tusk…...

cyfrowi nomadzi  kim będą i czym się zajmują?

Cyfrowi nomadzi kim będą i czym się zajmują?

Nieraz pisaliśmy o ludziach, jacy sprzedali to, co posiadali i zdecydowali się na pracę w ciągłej podróży lub postawili na minimalizm, co pozwala im spontanicznie podejmować decyzje o wyprawie z kraju…...

chojna-Duch: Marek Belka to dobry szef, szkoda by rezygnował  Informacje

Chojna-Duch: Marek Belka to dobry szef, szkoda by rezygnował Informacje

Luksus na czterech kołach. Współczesna hybryda kontra elegancki zabytek Luksusowe hybrydy hitem Motor Show w Paryżu Złoto, srebro i miedź po odwrocie. "Niewypał inwestycyjny" Słowacja, Niemcy czy Polska. Który…...

ceny paliw - diesel etylina autogaz prognoza 22-28 sierpnia 2016

Ceny paliw - diesel etylina autogaz prognoza 22-28 sierpnia 2016

Benzyna Pb98 za 4, 61-4, 69 złotych, benzyna Pb95 za cztery, 25-4, 34 zł, diesel za 4, 05-4, szesnascie zł, autogaz LPG zbytnio 1, 77-1, 83 złotych to prognoza cen paliw w…...