Biznesowy dress code - braki popełniane przez kobiety

Szansę na zrobienie dobrego wrażenia ma się tylko raz. I nie wydaje się być istotne, czy jesteśmy na wstępie drogi zawodowej, gdy CV świeci jeszcze pustkami, czy legitymujemy się już dorobkiem i doświadczeniem. To, jakim sposobem jesteśmy ubrane, pokazuje nasz szacunek do partnerów biznesowych i do otoczenia, w którym przebywamy. A tu o błąd najłatwiej.

Kobiety często nie wiedzą, jak na przykład banalne błędy popełniają, dobierając garderobę. Nie mają także odpowiedniej wiedzy, którą każdego dnia posługują się styliści. Lecz tę można zawsze uzyskać, aby osiągnąć sukces wizerunkowy.

Agnieszka Martyna, stylistka, która od 20 lat związana jest ze globem mody i prowadzi warsztaty z biznesowego dress code’u, wie o błędach całość. Od lat pomaga kobietom zwiększyć pewność siebie i wiarygodność, a także podpowiada, jak przyodziać się na zgromadzenie biznesowe, aby skutecznie oddać to, co mamy do odwiedzenia powiedzenia.

Stylistka współdziała z magazynami kobiecymi a także prowadzi szkolenia dla największych korporacji. Dziś tą zasobem wiadomości dzieli się z naszym biurem.

Oto pięć najczęstszych błędów, jakie kobiety mechanicznie popełniają, budując swój wizerunek w biznesie:

1. Niewłaściwe obuwie

Foto: Getty Images

Żelazna reguła - spojrzenie rozmówcy zawsze padnie dzięki buty. Zawsze. I nie ma co tego kwestionować.

- Doradzam kobietom, żeby nosiły obcasy. Warunek jest jeden - wybieramy tylko takie, w wskazane jest umiemy się poruszać - mówi Agnieszka Martyna.

Przy wyborze obuwia dziewczyny często popełniają wiele defektów. Jednym z największych jest noszenie do pracy wysokich, lakierowanych szpilek. Zdaniem stylistki, rodzą one skojarzenia seksualne u mężczyzn. To jest zauważalny błąd w biznesowym dress codzie.

- Jeśli chcemy, aby nas wysłuchano, nie możemy pozwolić sobie dzięki odciąganie uwagi od owego, co mówimy - tłumaczy Martyna. - Zwłaszcza, że obecnie wiele sal konferencyjnych ma szklane stoły. Błyszczący pod nim "bucik", jak najbardziej, zwróci męską uwagę, ale nie w taki sposób, w jaki kobiety przy biznesie by sobie owego życzyły - dodaje stylistka.

Kolejną ważną i kompletnie niedocenianą rzeczą jest grubość obcasa. Powinien być on dostosowany do proporcji budowy ciała kobiety:

Panie, które mają mocną łydkę, nie powinny nosić cienkich szpilek, bo to jeszcze bardziej podkreśli pierwotnego masywność. Czy ta schadzka biznesowe, czy osobista relacja, zakładajmy obcasy. Ale pamiętajmy, że jego wysokość powinna stać się uporządkowana do naszego komfortu. Jeśli chodzi o szyk, w najwyższym stopniu elegancko wyglądają buty zamszowe.

Zapamiętaj:

  • nie zakładaj lakierowanych szpilek do pracy
  • dobierz obcas do swojej budowy ciała
  • wybieraj buty ze skóry licowanej lub zamszowe, ponieważ te są najbardziej eleganckie

Szukasz pracy albo pracownika? Chcesz znaleźć pracę marzeń? Grupa StepStone prowadzi własną działalność na kilkudziesięciu rynkach Europy i świata. Sprawdź oferty na StepStone. pl!

dwa. Zbyt krótka spódnicaAktualności

dlaczego w PLL LOT brak skórzanej tapierki? Krzysztof Moczulski

Dlaczego w PLL LOT brak skórzanej tapierki? Krzysztof Moczulski

- Albo bądź duży, albo znajdź niszę, w której będziesz dobry - mówi Krzysztof Moczulski, dyrektor biura podróży produktu w Polskich Liniach Lotniczych LOT. To mężczyzna i jego zespół postanawiają…...

die Welt: budowa Nord Stream 2 grozi izolacją Niemiec w Europie  Wraz z świata

Die Welt: budowa Nord Stream 2 grozi izolacją Niemiec w Europie Wraz z świata

Dostali wiele euro dopłaty do samochodu. Teraz muszą oddać pieniądze Bolesny czerwiec Niemców. Od czasu aut, przez rząd, po klęskę na mundialu Niemieckie auta z silnikiem Diesla mogą znacznie potanieć…...

«Depozyty w SKOK-ach są bezpieczne»  Pieniądze

«Depozyty w SKOK-ach są bezpieczne» Pieniądze

- Depozyty w kasach są bezpieczne, bo ów do 100 tys. euro objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Czyli o ile ktoś ma depozyt niżej tej kwoty, to w ogóle…...

debiut Getbacku na GPW. Kurs akcji wzrósł

Debiut Getbacku na GPW. Kurs akcji wzrósł

Debiut GetBacku na warszawskim parkiecie. Kursem akcji byłej spółki polskiego miliardera Leszka Czerneckiego na razie bardzo równo buja. Notowania spółki na otwarciu sesji najpierw wzrosły o 2, 05 proc.…...

dalsze kroki Brexitu  Ze świata

Dalsze kroki Brexitu Ze świata

May przejmuje kontrolę nad negocjacjami w sprawie brexitu Premier May do obywateli Unii: możecie zostać i pragniemy, żebyście zostali Londyn zamieni Europę na Azję? "Zachowamy otwarty umysł" Kontrowersyjna ustawa o brexicie…...

czym jest biologia syntetyczna?

Czym jest biologia syntetyczna?

Staram się śledzić informacje związane spośród dokonaniami współczesnej nauki. Tym chętniej, gdy dotyczą ów kredyty możliwości połączenia badań biologicznych z technologiami informatycznymi. Pewne idee to prawdziwa historia intelektualna. Obszarem…...