List w sprawie sporu kredytowego

List w sprawie sporu kredytowego
16.10.2020
Ostatnia aktualizacja 21 stycznia 2020 r
  • Facebook
  • Świergot
  • LinkedIn
  • Bufor

Jedną z najważniejszych uprawnień, jakie posiadasz jako konsumenta kredytu, jest możliwość wykorzystania listu w sprawie sporu kredytowego w celu zakwestionowania wszelkich nieścisłości w raporcie kredytowym.

Kiedy wysyłasz pismo w sprawie sporu kredytowego do któregokolwiek z biur kredytowych (Experian, Transunion lub Equifax), zgodnie z prawem muszą one zbadać i rozwiązać spór w ciągu 30 dni .

Pamiętaj, że masz prawo do otrzymania jednej bezpłatnej kopii raportu kredytowego rocznie od dowolnej agencji sporządzającej sprawozdania kredytowe za pośrednictwem strony Annualcreditreport.com. Istnieją inne firmy, które oferują bezpłatną usługę raportu kredytowego, ale zawsze zachowaj ostrożność w podawaniu swoich danych osobowych, takich jak numer ubezpieczenia społecznego lub data urodzenia, jakiejkolwiek firmie bez uprzedniego odpowiedniego zbadania.

Listy z formularzem sporu dotyczącego raportu kredytowego można przesyłać pocztą lub online. Zgłoszenia online zapewniają szybkość i wygodę. Jednak przesyłka polecona jest zawsze lepszą opcją, ponieważ możesz zagwarantować, że firma raportująca faktycznie otrzymała Twój list dotyczący sporu dotyczącego raportu kredytowego. Zasadniczo przesyłka polecona umożliwia śledzenie korespondencji za pomocą „potwierdzenia zwrotnego” i przechowywanie dowodów potwierdzających uruchomienie 30-dniowego zegara .

Wszystko, co znajduje się na Twoim raporcie kredytowym, podlega dyskusji. Obejmuje to zapytania kredytowe, konta windykacyjne, opóźnienia w płatnościach, orzeczenia i wszelkie inne sporne elementy, które mogą mieć wpływ na Twoją zdolność kredytową.

Kiedy zidentyfikujesz problem z raportem kredytowym, musisz zbudować przekonującą sprawę . Będziesz musiał to zrobić, aby naprawić lub usunąć problem.

Twój list w sprawie sporu kredytowego jest zasadniczo podsumowaniem Twojej argumentacji. Powinieneś wysłać go do biura informacji kredytowej wraz z wszelkimi odpowiednimi dokumentami na poparcie swojej sprawy.

Jeśli spór zakończy się sukcesem i pozycja zostanie usunięta z raportu kredytowego, prawdopodobnie zauważysz poprawę swojej zdolności kredytowej w ciągu kilku tygodni. Naprawienie błędów raportu kredytowego na koncie kredytowym szybko poprawi Twoją zdolność kredytową FICO. Negatywne wyniki kredytowe mogą mieć wpływ nawet na rachunki za media!

Jak działają listy sporów kredytowych?

Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej (FCRA) daje ci prawo do kwestionowania niedokładnych informacji w raporcie kredytowym. Możesz zrobić to polecenie, aby uchronić się przed pozbawionymi skrupułów wierzycielami i przepracowanymi biurami kredytowymi.

Jeśli podejrzewasz, że jedno lub więcej biur informacji kredytowej zgłosi nieprawidłowości w Twoim pliku kredytowym, możesz wysłać im pismo w sprawie sporu kredytowego (zobacz nasz szablon listu poniżej) . To wymaga od nich zbadania i rozwiązania Twojego roszczenia w ciągu 30 dni.

Gdy biuro informacji kredytowej otrzyma Twoje roszczenie, oznaczy pozycję, którą zgłosiłeś do przeglądu jako „sporna” w Twoim raporcie kredytowym. W ciągu następnych 30 dni biuro musi zbadać Twoje roszczenie. Poinformują Cię o swoich ustaleniach.

Jeśli uznają, że kwestionowane informacje są nieuzasadnione, ponieważ zgłoszone informacje są faktycznie zweryfikowane i uznane za dokładne, po prostu usuwają etykietę „w sporze”.

Nie podejmą dalszych działań. Jeśli są w stanie potwierdzić problem z twoją tożsamością lub jeśli nie zweryfikują lub nie potwierdzą informacji, które ktoś zgłasza, muszą usunąć kwestionowaną pozycję z twojego rejestru.

Z pewnością można zakwestionować coś online, a nawet przez telefon. Jednak zawsze warto skorzystać z przesyłek poleconych i zachować paragony.

Powinieneś to zrobić, aby udokumentować, co wysłałeś i kiedy to wysłałeś. Pomoże Ci to utrzymać biuro w wymaganym przez prawo 30-dniowym terminie.

Jakie pozycje mogę kwestionować w moim raporcie kredytowym?

Możesz zakwestionować dowolny element raportu kredytowego. Przeglądając swój raport, co należy robić okresowo, zwracaj uwagę na wszystko, co wydaje się błędne lub zduplikowane.

Istnieje kilka bardziej typowych błędów, których należy szukać. Należą do nich fałszywe konta, konta kart kredytowych oznaczone jako zamknięte, gdy nie powinno być, fałszywe zapytania, niedokładne salda, niedokładne rejestry opóźnionych płatności i niedokładne statusy kont.

Czasami te błędy są wynikiem kradzieży tożsamości (fałszywych kont). Czasami są to tylko pomyłki, takie jak nieprawidłowy numer telefonu lub dane kontaktowe, które popełnili wierzyciele lub nawet same biura.

Kradzież tożsamości może być sporym problemem. Dzieje się tak dlatego, że sprawcy często używają podrobionych lub skradzionych dokumentów, które „udowodniły”, że to Ty, otwierając konto. Może to bardzo utrudnić Ci udowodnienie, że w rzeczywistości to nie Ty otworzyłeś konto. W rzeczywistości FTC (Federalna Komisja Handlu) zakończyła badanie wykazujące, że ponad 25% Amerykanów miało do czynienia z kradzieżą tożsamości.

Kiedy masz trudne sytuacje do rozwiązania, warto zatrudnić renomowaną firmę naprawczą. Będą dokładnie wiedzieć, czego potrzebuje Twoja sytuacja, aby szybko rozwiązać problem.

Dzieje się tak, ponieważ każdego dnia radzą sobie z trudnymi problemami, takimi jak kradzież tożsamości. Tak, są opłaty. Jednak zazwyczaj jest to tego warte. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że biorąc pod uwagę cały czas i irytację, ponieśliby, radząc sobie samodzielnie.

Powinieneś upewnić się, że żadne zaległe konta nie przeżyły swojego życia w Twoim zgłoszeniu. Na przykład opóźniona płatność nie powinna mieć miejsca, jeśli wydarzyła się osiem lat temu. Według MyFico większość przestępstw nie powinna ujawniać się po siedmiu latach , chociaż bankructwo na podstawie rozdziału 7 utrzymuje się przez dziesięć lat.

Należy również dokładnie sprawdzić, czy w raporcie nie ma zduplikowanych kont . Czasami może być trudno złapać, ponieważ pożyczki można kupować i odkupywać w kółko, co ułatwia pomyłki. Jest to szczególnie częste w przypadku kredytów studenckich.

Co powinienem zrobić przed wysłaniem listu w sprawie sporu kredytowego?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że wszystkie fakty są jasne, wraz z wszelkimi udokumentowanymi dowodami, takimi jak dokumenty sądowe lub zapisy płatności, na poparcie tych faktów. Zawsze istnieje możliwość, że nie będziesz mieć wystarczającej dokumentacji na poparcie swojego roszczenia, ale posiadanie zbyt wielu dowodów nigdy nie jest złe .

Jeśli twój spór dotyczy błędu popełnionego przez określonego wierzyciela, powinieneś najpierw zadzwonić do niego. To oni przekazali negatywne informacje, więc warto najpierw zająć się tą kwestią.

Wierzyciel może od razu się przyznać i naprawić błąd, co może zaoszczędzić sporo czasu i energii. Mogą zgodzić się na rozpatrzenie roszczenia i skontaktowanie się z Tobą w jego sprawie, w takim przypadku powinieneś przypomnieć im, że mają 30 dni na udzielenie Ci odpowiedzi i poinformować, że będziesz się z nimi często kontaktować w tym okresie .

Jeśli okopią się i będą trzymali się swoich raportów, powinieneś zażądać, aby jak najszybciej przesłali dowody weryfikacji. Informacje te mogą pomóc w ustaleniu, jakie dodatkowe dowody mogą być potrzebne do dołączenia do listu w sprawie sporu kredytowego, który zamierzasz wysłać do biur informacji kredytowej.

Szablon: co powinienem zawrzeć w liście w sprawie sporu kredytowego?

Jako minimum, powinieneś załączyć raport kredytowy z zaznaczonymi pozycjami podświetlonymi, podkreślonymi lub zakreślonymi, aby pomóc im upewnić się, o co kwestionujesz.

Powinieneś również dołączyć wszelkie dokumenty potwierdzające, które potwierdzają wszelkie roszczenia, które zgłaszasz w swoim piśmie w sprawie sporu. Powinieneś zachować wszystkie oryginalne dokumenty dla siebie i wysyłać tylko kopie do biura informacji kredytowej.

Wskazane jest również przechowywanie plików elektronicznych jako kopii zapasowej , na wypadek utraty lub zniszczenia oryginalnych dokumentów.

Zamieściliśmy adresy biur informacji kredytowej:

  • Experian: PO Box 4500, Allen, TX 75013
  • Transunion: PO Box 2000, Chester, PA 19016
  • Equifax: PO Box 740256 Atlanta, GA 30374

Gotowy na swój pierwszy (lub ostateczny) projekt? Prześlij ten list do firmy wydającej karty kredytowe, dostawcy pożyczek studenckich itp. Oto przykładowy szablon listu w sprawie sporu kredytowego:

Piszę, aby zakwestionować następujące informacje w moim pliku:

Znajdziesz go również w kółku w załączonym raporcie kredytowym. Przedmiot, który zidentyfikowałem, to ponieważ.

Proszę, aby ta pozycja odpowiednio odzwierciedlała moją prawdziwą historię kredytową w załączonym raporcie.

Załączam całą niezbędną dokumentację na poparcie mojego roszczenia.

Proszę o ponowne zbadanie tego przedmiotu i mojego pliku przy najbliższej sposobności. Wysłałem ten list listem poleconym, aby upewnić się, że sprawa zostanie rozwiązana w wymaganym 30-dniowym oknie.

Oto dostępna do pobrania wersja naszego szablonu Word Document:

Dobrym pomysłem jest również dołączenie dwóch kopii dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Zwykle są to prawo jazdy i paszport. Ma to na celu ułatwienie im uwierzytelnienia. Zawsze należy wysyłać listem poleconym, aby ułatwić dokumentowanie i śledzenie 30-dniowego harmonogramu.

Co to jest list sporu 609?

Niestety, 609 listów nie jest „magiczną kulą”, za jaką uważa je wiele artykułów online. W rzeczywistości, jeśli chodzi o FCRA, „list o sporze kredytowym 609” nie jest prawdziwy.

Sekcja 609 ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z Twoim prawem do kwestionowania informacji zawartych w raporcie. Sekcja 611 obejmuje Twoje prawo do kwestionowania informacji zawartych w Twoim zgłoszeniu, które uważasz za błędne, nieprawidłowe lub niemożliwe do zweryfikowania.

To właśnie ta sekcja sprawia, że ​​standardowe listy sporów kredytowych są skuteczne (niezależnie od tego, czy używasz naszego szablonu, cudzego listu, czy piszesz własny list od zera), a nie 609. Jeśli znalazłeś niedokładne lub nieprawidłowe informacje w swoim raporcie, po prostu trzymaj do standardowego szablonu sporu – i nie martw się o reklamowane szybkie poprawki lub specjalne typy listów.

Co się stanie, jeśli moje pismo dotyczące sporu kredytowego zostanie odrzucone?

Czy Twój list przeznaczony na naprawę kredytu został odrzucony przez biuro informacji kredytowej? Masz dostępne opcje, które mogą pomóc w naprawie kredytu. Jednym z bardziej powszechnych kolejnych kroków jest złożenie odwołania do Biura Ochrony Konsumentów (CFPB).

Jeśli zdecydujesz się złożyć odwołanie do CFPB, powinieneś dołączyć wszystkie dowody potwierdzające, które pierwotnie przesłałeś do biura. Dodatkowo dołącz odpowiedź Prezydium.

Powinieneś również dołączyć szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego nie zgadzasz się z ustaleniami biura, a także wszelkie dodatkowe dowody, które mogą być pomocne, poza tym, co dołączyłeś do pierwotnego zgłoszenia.

Jeżeli rozpatrzenie odpowiedzi przez biuro zajęło zbyt dużo czasu, należy koniecznie powiadomić CFPB o tym fakcie i dołączyć wszelkie dowody potwierdzające. Dlatego też tak ważne jest, aby używać przesyłek poleconych i przechowywać wszystkie zapisy oraz pokwitowania.

Na koniec warto poświęcić czas na napisanie oświadczenia podsumowującego spór, wyjaśniającego dokładnie, co się stało i dlaczego uważasz, że przedmiot jest błędny. Oświadczenie zostanie dołączone do raportu kredytowego i chociaż nie pomoże w uzyskaniu słabej oceny kredytowej, może zapewnić wystarczający wgląd i jasność na temat oznaczonej pozycji, aby pomóc potencjalnemu pożyczkodawcy podjąć korzystną decyzję.

O Ricku Millerze

Rick jest byłym lotnikiem armii amerykańskiej, absolwentem West Point i MBA w Darden. Jest właścicielem i prowadzi odnoszącą sukcesy firmę zajmującą się inwestycjami w nieruchomości i lubi spędzać czas z żoną i trójką dzieci w Hartford w stanie Connecticut.

18 myśli na temat „Pisma w sprawie sporu kredytowego”

Zakwestionowałem elementy mojego kredytu online na podstawie karmy kredytowej. Wszystkie elementy zostały usunięte, a następnie dodane ponownie. Powiedziano mi, że może to być spowodowane tym, że agencja windykacyjna nie mogła udowodnić długu, ale potem odwróciła się i sprzedała go innej agencji windykacyjnej. Niech ktoś pomoże

Cały ten pomysł na spór to kłamstwo. Crediti burrues nie jest dla konsumenta. POWODZENIA, ponieważ akceptują wszystko, co korporacje lub firmy im przedstawiają. Oni NIE mają mocy. To jest kłamstwo. Przynajmniej dla niektórych z nas. Muszę z nimi rozmawiać, moje ciało się czołga

masz rację i nikt nie rozumie, że equifax jest najgorszy

Nina M Blackshear, mam nadzieję, że masz więcej szczęścia niż niektórzy z nas. Jakaś rada dla mnie? Zostałem zhakowany i mam wszystkie dowody w mojej sprawie. Płacę co miesiąc przed terminem, aby odzyskać kredyt. Niestety, nadal spada, zanim osiągnę poziom 600, co jest co najmniej denerwujące. Teraz próbuję to naprawić samodzielnie.

Twój wynik zależy głównie od sald kart kredytowych, więc jeśli masz karty, uważaj na raportowane saldo, nadal możesz uzyskać wynik od 600 do 700, nawet jeśli masz kolekcję, ale saldo obrotowe musi być poniżej 30%.

Nina Your Credit zmniejsza się, nawet jeśli płacisz w terminie lub przed terminem, ponieważ jeśli wydasz więcej niż 9% do 50% swojego limitu kredytowego, otrzymasz spadek punktów na swoim koncie. więc teraz ile możesz wydać, ale przejdź do trybu online i zapłać przed datą wydrukowania wyciągu, więc zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i zapytaj, jaka jest data wydruku wyciągu. po prostu utrzymuj saldo od 5 do 6% swojego limitu kredytowego, a reszta zapłacona, a następnie zobaczysz, jak rośnie Twój kredyt.

Przykład: – w pierwszej kolejności należy pamiętać o otwarciu konta internetowego swojej karty kredytowej. Teraz podaj przykład, jak to działa, Twój limit kredytu wynosi 2000 USD, a teraz wydajesz 1500 USD. 5% z 2000 USD to 100 USD, więc przejdź do trybu online i zapłać 1400 USD lub więcej przed 2–3 dniami od daty wyciągu

więc kiedy firma drukuje wyciąg, który pokazuje 100 $ lub mniej, aby zgłosić się do biura informacji kredytowej, wykorzystujesz tylko 5% lub mniej kredytu, wtedy biuro przyznaje ci 2 do 4 punktów. Mam nadzieję, że to działa dla Ciebie. Wykonałem swoją pracę doskonale.

Ile czasu (dni) powinienem dać Biuru Kredytowemu na usunięcie spornego konta z mojego pliku kredytowego po wysłaniu drugiego listu? Biuro Kredytowe nie odpowiedziało w ciągu 30 dni, wysłało 2 pismo z prośbą o usunięcie, ale nie wiesz, kiedy mam wysłać 3 pismo? Wszystko zostało wysłane listem poleconym. Dzięki.

Porozmawiaj z prawnikiem o wniesieniu pozwu o odszkodowanie i wynagrodzeniu adwokata.

OK, rozmawiałem przez telefon z Experianem. Wrócili i powiedzieli, że to „ważne”. Ale patrząc na mój formularz kredytowy, czy jakkolwiek to się nazywa, pokazuje, że jest zamknięty od 2005 roku! Dlaczego wciąż mam to na koncie? MOGĘ BYĆ WYŁĄCZONY z mojego kredytu. Jestem zdezorientowany?

Zanim wyślę im kolejny list, „przesyłka polecona”, czy robię coś nie tak?

Powiedziano mi, żebym nie wysyłał wiadomości e-mail, ponieważ rezygnujesz ze swoich praw do pozywania w przyszłości. Czy to prawda?

Podważanie czegokolwiek w Internecie nie jest dobrym pomysłem. Akceptując regulamin, rezygnujesz z prawa do ich pozywania. Mam nadzieję że to pomoże! 🙂

Cześć, mam pytanie:

Od ponad 4 lat kwestionuję kredyt samochodowy, z którym nie miałem nic wspólnego. To było mojego byłego męża. Wysłałem raporty policyjne, porównania pisma, dowód, że się rozwiedliśmy, co wskazywało, że nie było mnie w pobliżu, kiedy kupował samochód. Niedawno zostałem poinformowany, że konto zostało usunięte z jego raportów kredytowych, ale nie z mojego. Kiedy to ja zostałem dotknięty, co mam zrobić? Jestem zagubiony i zdezorientowany. Każda rada jest jak najbardziej ceniona. Dziękuję Ci.

Cześć, od dłuższego czasu próbuję wyczyścić raport kredytowy. Za każdym razem, gdy próbuję coś usunąć, jest to sprzedawane innej grupie finansowej, która następnie umieszcza to w moim raporcie kredytowym jako nowe. Mam pozycje w moim raporcie kredytowym od 2006 roku i dalej. Wygląda na to, że jest poddawany recyklingowi. Nie stać mnie na to, żeby go wyczyścić. Na moim raporcie kredytowym nie powinno znajdować się nic oprócz pożyczki szkolnej. Potrzebna jest pomoc lub wskazówki. Dziękuję Ci!

Miałem podobny problem i zalecono mi zakwestionowanie wszelkich przedmiotów, które zostały nielegalnie sprzedane stronie trzeciej. Niektóre, jeśli nie wszystkie agencje windykacyjne nie mają Twojej pisemnej zgody z podpisem, że wyraziłeś zgodę na sprzedaż konta. To jest naruszenie ustawy konsumenckiej.

Utwórz swoje konto przez CK i stamtąd spieraj się. Uważam, że możesz przeprowadzić darmowy spór za pośrednictwem TU. Jestem pewien, że możesz załatwić inne 2 biura kredytowe online za pośrednictwem ich własnej strony internetowej. Ale możesz być pewien, że jeśli nie wypróbowałeś tej metody, powinieneś. Biura te mają 30 dni na spełnienie wymagań. Powodzenia!

Cześć, dziękuję za te cenne informacje. Pracowałem dla Washington National Insurance Company i ich spółki zależnej PMA USA przez kilka miesięcy na początku 2018 r. Dość dobrze sobie radziłem w podróży, zatrudniając pracowników fizycznych w urzędach państwowych w celu uzyskania dodatkowego zdrowia i życia ubezpieczenie do czasu rozpoczęcia obciążenia zwrotnego klienta. Firma anulowała mój kontrakt w kwietniu 2018 r. I teraz utknąłem z rachunkiem za windykację w wysokości 1500 USD. Jak dotąd mam 812 punktów kredytowych. Czy powinienem zacząć wysyłać listy do 3 biur kredytowych teraz czy później, kiedy zostanie to zgłoszone? Powinienem zaczekać czy najpierw działać?

Cześć, naprawdę doceniam twoje sugestie, jak napisać skuteczny raport o sporze w celu naprawy kredytu. To była żmudna walka, ponieważ za każdym razem, gdy pytano o mój kredyt, odrzucali moją zdolność kredytową. Próbowałem skorzystać z jednej z tak zwanych grup pomocy prawnej i spieprzyli mój raport kredytowy gorzej niż na początku. Proszę, aby naprawili swój błąd, a oni powiedzieli, że tak zrobią, ale nie zrobili. Więc sam to robię. Więc dzięki za wskazówki.

Nina, czy miałaś dla mnie jakieś szczęście lub jakąś radę na przyszłość, gdy próbuję naprawić własny kredyt?

Zostaw odpowiedź Anuluj odpowiedź

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Szukasz renomowanej firmy naprawczej?

Najlepsze usługi naprawy kredytów, sprawdzone i sprawdzone przez Prevent Loan Scams.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy