Okłamuj kupującego o oszustwie związanym z kredytowaniem

17.02.2021
Category: Oceny Zdolności

Jak działa oszustwo

To jedna z najczęstszych sztuczek, które dealerzy samochodowi robią na niczego nie podejrzewających kupujących. Menedżer Lie-nance powie ci, że twoja zdolność kredytowa była znacznie niższa niż w rzeczywistości. Powoduje to, że oprocentowanie kredytu samochodowego jest znacznie wyższe, niż powinno. Należy pamiętać, że nie wszyscy menedżerowie finansowi są „menedżerami Lie-nance. Widzisz, sposób, w jaki stopy procentowe wpływają na pożyczki samochodowe, to im wyższa ocena kredytowa, tym niższe odsetki, które będziesz musiał zapłacić. Oczywiście, im niższy wynik kredytowy dealer może uzyskać na podstawie Twojej historii kredytowej, tym wyższy RRSO może pobrać kredyt samochodowy.

Oczywiście niektórzy sprzedawcy są bardziej chciwi niż inni. Nie chcą tak po prostu siedzieć, kiedy wychodzisz za drzwi, płacąc 3% APR, kiedy można zarobić. Pamiętaj, że ci ludzie to rekiny, które czekają, by cię pożreć, i mają dziesięciolecia doskonalenia swoich umiejętności przeciwko niedoinformowanym kupującym samochody.

Oszustwo to zazwyczaj dotyczy osób z marginalnym kredytem, ​​ale działa nawet na ludziach z dobrym kredytem. To działa, ponieważ większość ludzi nie zna własnej oceny kredytowej. Niestety, zbyt wiele osób ufa oficjalnym wydrukom sporządzonym przez dealera samochodów, nie wiedząc nawet, czy to prawda. Często znasz swój własny poziom cholesterolu, ale kiedy ostatnio sprawdzałeś swoją zdolność kredytową? Pamiętaj, że musisz zrobić coś więcej niż tylko otrzymać raport kredytowy; musisz wygenerować ten numer oceny kredytowej i znać go tak, jak twój cholesterol.

Jeden kupujący wysłał do nas e-mail na CarBuyingTips.com, aby powiedzieć, że jego ocena kredytowa wyniosła 780 (co jest całkiem znakomite) ze wszystkich 3 głównych biur kredytowych. Siedząc w biurze finansowym salonu samochodowego, cztery osoby od finansów wyszły z niego po przejrzeniu jego wniosku o pożyczkę samochodową z bardzo „zaniepokojonymi wyrazami twarzy. Mieli również oficjalnie wyglądający papier, na którym było napisane „ocena kredytowa, a także miał numer 580 zakreślony na czerwono. Chłopcze, pióro z pewnością jest potężniejsze niż miecz. Poinformowali naszego przyjaciela, że ​​mogą go sfinansować tylko przy 10,9% RRSO, a nie specjalnej stopie procentowej 0%, którą reklamował producent.

Nasza ofiara wyciągnęła następnie własną ocenę kredytową, którą właśnie uzyskał tego dnia, co dowiodło, że naprawdę miał znacznie wyższy wynik 780 w porównaniu z fałszywą oceną kredytową dealera. Widzisz, nasz przyjaciel wiedział, że miał doskonały kredyt, nigdy nie przegapił płatności i już wiedział, że będzie miał wysoki wynik. Następnie zapytał, dlaczego wynik krupiera różni się tak bardzo od jego raportu kredytowego Equifax, który pokazał im ponownie.

Nie spodziewając się, że ten kupujący samochód będzie znał jego własną zdolność kredytową, trzech bardzo zaskoczonych sprzedawców rozproszyło się, wiedząc, że zostali zatrzymani. Biedny ostatni facet okłamał kupującego, mówiąc, że „agencje kredytowe uzyskują lepsze wyniki kredytowe konsumentom niż firmom. Następnie nasz przyjaciel opuścił ten salon i kupił swój samochód w innym miejscu z niską, reklamowaną, RRSO wynoszącą 0%. To usprawiedliwiło kupującego i udowodniło, że finansiści kłamią.

Jak uniknąć oszustwa Scam Low Credit Score Scam

Nikt nigdy nie powinien wiedzieć więcej o Twojej historii kredytowej niż Ty. Jeśli wyciągną na ciebie to oszustwo, powinieneś wyciągnąć niezależnie uzyskany wynik kredytowy z TransUnion lub Experian.com i powstrzymać to oszustwo. Dlatego właśnie podkreślamy, że zanim postawisz stopę w salonie samochodowym, zawsze powinieneś mieć 100% swoich środków finansowych. Finansowanie samochodu powinno być przemyśleniem, a nie refleksją w biurze biznesowym. Prezydent Ronald Reagan miał słynny cytat „ufaj, ale weryfikuj. Mamy tutaj nasz własny podobny cytat „nie ufaj, ale sprawdź.

Jeśli spróbują zrobić na Tobie tę sztuczkę, użyj wstępnie zatwierdzonego projektu pożyczki samochodowej online lub po prostu opuść ten salon i przenieś swoją firmę gdzie indziej. Tylko dlatego, że rzucają w ciebie wydrukowaną liczbą, nie oznacza, że ​​jest poprawna. Przeczytaj nasz rozdział Porady i oszustwa związane z pożyczkami samochodowymi, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat oceny zdolności kredytowej i pożyczki samochodowej online.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy