Stawki refinansowania FHA

Stawki refinansowania FHA
16.10.2020
Category: Będziesz Chciał

Dzisiejsze stawki refinansowania FHA

Poniższa tabela zawiera obszerne krajowe badanie pożyczkodawców hipotecznych, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jakie są najbardziej konkurencyjne stawki refinansowania FHA. Ta tabela stóp procentowych jest aktualizowana codziennie, aby zapewnić najbardziej aktualne stawki przy wyborze refinansowej pożyczki mieszkaniowej FHA.

  • Zakup
  • Refinansowanie
Produkt Oprocentowanie KWI Stawka FHA na 30 lat

30-letnia stała stawka

20-letnia stała stawka

15-letnia stała stawka

Kurs 10/1 ARM

7/1 ARM Rate

Współczynnik 5/1 ARM

30-letnia stawka VA

30-letnia stała stawka Jumbo

15-letnia stała stawka Jumbo

7/1 ARM Jumbo Rate

Szybkość Jumbo 5/1 ARM

2,960% 3,650%
3,010% 3,230%
2,920% 3,070%
2,480% 2,710%
2,970% 3,400%
2,900% 3,480%
2,890% 3,610%
2,940% 3,110%
3,030% 3,100%
2,460% 2,510%
2,840% 3,320%
2,750% 3,370%
Produkt Oprocentowanie KWI Stawka FHA na 30 lat

30-letnia stała stawka

20-letnia stała stawka

15-letnia stała stawka

Kurs 10/1 ARM

7/1 ARM Rate

Współczynnik 5/1 ARM

30-letnia stawka VA

30-letnia stała stawka Jumbo

15-letnia stała stawka Jumbo

7/1 ARM Jumbo Rate

Szybkość Jumbo 5/1 ARM

2,930% 3,620%
2,970% 3,100%
2,890% 3 000%
2,510% 2,640%
3,220% 3,470%
3,110% 3,490%
3,070% 3,580%
2,920% 3,110%
2,950% 2,990%
2,490% 2,520%
3,080% 3,400%
2,980% 3,420%

Stawki z 24 września 2020 r. O godzinie 6:30

Co to jest refinansowanie FHA?

FHA to skrót od Federal Housing Administration i jest częścią amerykańskiego Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Ta kategoria pożyczek rozpoczęła się w latach trzydziestych XX wieku w celu zwiększenia sprzedaży domów. Rząd USA nie udziela pożyczek, ale je ubezpiecza.

„Program został stworzony dla początkujących nabywców domów o niskich lub średnich dochodach, którzy mają słabszy kredyt i są zainteresowani niższymi opcjami spłaty”, wyjaśnia Robert Heck, szef początków w Morty, platformie technologii hipotecznej. Prawdopodobnie będziesz chciał monitorować stawki refinansowania FHA, ponieważ zmieniają się one w czasie.

Stopy refinansowania i pożyczki FHA są dostępne tylko dla tych, którzy odłożyli mniej niż 20 procent na swoją pierwszą wpłatę. (Pożyczkobiorcy mogą jednak odłożyć zaledwie 3,5 procenta). W rezultacie wszyscy posiadacze kredytów hipotecznych FHA są zobowiązani do wpłaty na fundusz ubezpieczenia hipotecznego prowadzony przez FHA. „Wymaga to wpłaty z góry, którą można pokryć z kwoty pożyczki, a także miesięcznych opłat ubezpieczeniowych” – mówi Heck. „Wymagane kwoty różnią się w zależności od procentu zaliczki”.

Stawki refinansowania FHA: czego się spodziewać

Istnieje kilka zmiennych, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na 20-letnie lub 30-letnie konwencjonalne oprocentowanie kredytów hipotecznych i stopy refinansowania FHA. Oba rodzaje oferują kredyty hipoteczne o stałym i zmiennym oprocentowaniu, a stopy procentowe mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, oceny kredytowej i rynku. Niezależnie od tego, jaką opcję pożyczki wybierzesz, ważne jest, aby uwzględnić wszystkie wydatki związane z kredytem hipotecznym (opłaty HOA, ubezpieczenie kredytu hipotecznego i ubezpieczenie domu), aby określić, co pasuje do Twojego budżetu.

Jaki rodzaj pożyczkobiorcy mógłby skorzystać na refinansowaniu pożyczki FHA?

Dostępność stawek refinansowych FHA dzisiaj może być dobrą wiadomością dla kredytobiorców, którzy uważają, że nie mogą kwalifikować się do otrzymania pożyczki. „Kredytobiorcy, którzy mają mniej lub mniej ustalony kredyt, a także osoby, które chcą je spłacić, najbardziej korzystają z pożyczek FHA, (as) 3,5 procent to minimalna kwota zaliczki” – wyjaśnia Heck. „Jednak programy pomocy w postaci zaliczki są dozwolone i mogą pomóc w dalszym zmniejszeniu całkowitych kosztów zamknięcia”.

Kto kwalifikuje się do pożyczki FHA?

Pożyczki refinansowe FHA mogą być dostępne dla osób ze słabym kredytem, ​​w tym osób z oceną kredytową FICO tak niską jak 500, w zależności od rodzaju transakcji. „Największym ograniczeniem dla pożyczek FHA jest maksymalna kwota pożyczki, która jest obliczana na podstawie mediany cen domów” – mówi Heck.

Jeśli chcesz refinansować, prawdopodobnie natkniesz się na FHA usprawniające refinansowanie oraz refinansowanie według stawek i terminów i będziesz chciał je zrozumieć, zanim zdecydujesz, co jest dla Ciebie odpowiednie. „FHA usprawnienie jest formą ograniczonej wypłaty, która jest tym samym, co refinansowanie oprocentowane i terminowe” – wyjaśnia Heck.

Jeśli kwalifikujesz się do tych produktów hipotecznych, możesz kwalifikować się do obniżenia dochodów i wymagań dotyczących dokumentacji kredytowej, a także do zmniejszonych lub zniesionych wymogów dotyczących wyceny.

„Możesz także obniżyć miesięczną składkę MIP (składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego)” – mówi Heck. „Wszystko to prowadzi do szybszego i łatwiejszego usprawnienia procesu, który powinien zmniejszyć koszty zamknięcia i ból głowy, który jest zwykle związany z procesem kwalifikacji kredytu hipotecznego”. Należy również zauważyć, że w celu usprawnienia refinansowania FHA pierwotna pożyczka musiała być również pożyczką FHA.

Jakie są zalety refinansowania FHA?

Pożyczki refinansowe FHA są atrakcyjne z wielu powodów. Często mogą oznaczać niższe koszty odsetek i niższe miesięczne raty oraz potencjalnie niższe miesięczne raty ubezpieczenia hipotecznego.

Jakie są wady?

Jeśli chodzi o refinansowanie FHA, wszystkie pożyczki wymagają od pożyczkobiorcy opłacenia składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (MIP), nawet jeśli zapłaciłeś już ponad 80 procent wartości domu.

„Refinansowanie uruchamia ponownie ten zegar i wydłuża czas, w którym musisz opłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego, w porównaniu z tym, kiedy potencjalnie byłbyś w stanie pozbyć się tych płatności za pomocą pierwotnego kredytu hipotecznego” – wyjaśnia Heck. „Być może będziesz musiał ponownie zapłacić MIP z góry, w zależności od tego, kiedy Twoja pierwsza pożyczka FHA została zamknięta, co zwiększa łączne koszty odsetek / opłat finansowych.

Proste w porównaniu do pożyczek refinansowych FHA typu cash-out

Prosty refinansowanie FHA lub jego brak to taki, w którym wszystkie wpływy z nowej pożyczki FHA są przeznaczane tylko na spłatę istniejącej pożyczki FHA i kosztów transakcji. Pożyczkobiorca refinansuje tylko saldo kwoty głównej lub ewentualnie mniej.

Z kolei w przypadku refinansowania FHA typu cash-out pożyczkobiorcy korzystają z możliwości otrzymania gotówki, ponieważ spłacili znaczną część swoich kredytów hipotecznych. Należy pamiętać, że pożyczkodawcy będą wymagać wyższej oceny kredytowej dla refi wypłaty, co najmniej 600 do 660, a może więcej. Maksymalny stosunek wartości kredytu do wartości pożyczki gotówkowej FHA wynosi 80 procent aktualnie oszacowanej wartości.

Proste w porównaniu do pożyczek refinansowych FHA typu cash-out

FHA usprawniające refinansowanie jest tym, czym się wydaje: stosunkowo prostą drogą do zastąpienia istniejącej pożyczki FHA inną – w celu obniżenia stopy procentowej i miesięcznych płatności. Pożyczki te obejmują mniej formalności i uproszczone wymagania. Pozwalają pożyczkobiorcom na pominięcie sprawdzania zdolności kredytowej, ale musisz spłacić kredyt hipoteczny na czas w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie ma wymogu weryfikacji dochodów ani ponownego obliczenia wskaźnika zadłużenia do dochodów.

Jeśli udowodniłeś, że masz wysokie ryzyko kredytowe dla istniejącej pożyczki FHA, nie ma wymogu nowego obliczenia wskaźnika zadłużenia do dochodów. W ramach programu optymalizacji FHA Twoja nowa pożyczka nie może przekraczać pierwotnie pożyczonej kwoty. W zależności od istniejącego kapitału własnego i salda pożyczki może być wymagana wycena. Jeśli nieruchomość zyskała na wartości w wystarczającym stopniu, rozsądne może być dokonanie ponownej wyceny, jeśli chcesz kwalifikować się do wyższej kwoty, na przykład w celu opłacenia ulepszeń. Ale maksymalna gotówka, jaką możesz zdobyć, to zwykle 500 $.

Ile kosztuje refinansowanie FHA w porównaniu do oszczędności?

To, ile możesz zaoszczędzić dzięki refinansowaniu FHA i ile może on kosztować, zależy od wielu czynników, w tym aktualnych stawek refinansowania FHA i rodzaju wybranego produktu.

„Refinansowanie do niższej stopy procentowej i produktu krótkoterminowego pomoże Ci zaoszczędzić na kosztach odsetek przez cały okres trwania pożyczki”, mówi Heck, choć może nie obniżyć miesięcznych płatności. Dodaje, że jeśli celem refi jest obniżenie miesięcznych płatności, zazwyczaj „najkorzystniej jest to zrobić w ciągu pierwszych trzech do pięciu lat” od momentu zaciągnięcia pierwotnej pożyczki i ponownego uruchomienia zegara z podobną długością okresu. Powód: odsetki są obciążane z góry we wczesnych latach kredytu hipotecznego, więc unikasz ryzyka spłaty znacznie wyższych odsetek, jeśli, powiedzmy, refinansujesz inny 30-letni kredyt hipoteczny, któremu zostało tylko 20 lat.

Będziesz także chciał ocenić wymagane ubezpieczenie kredytu hipotecznego – zarówno miesięcznie, jak i przez cały okres trwania pożyczki – ponieważ może to być znaczny koszt. Koszty zamknięcia są kolejnym czynnikiem i będą się różnić w zależności od pożyczkodawcy.

Jeśli chodzi o czas, mądrze jest kupować stawki refinansowania FHA i ich zmiany w czasie. Zawsze ważne jest, aby rozejrzeć się, aby znaleźć pożyczkodawcę, który odpowiada Twoim potrzebom. Może to oznaczać banki lub instytucje niebankowe, które obsługują większość pożyczek FHA.

Wyraźny minus: składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (MIP)

Wadą kredytu refinansowego FHA jest to, że wszystkie kredyty FHA wymagają ubezpieczenia hipotecznego, co oznacza kosztowną składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego płaconą przez kredytobiorców. Z drugiej strony, konwencjonalne pożyczki wymagają ubezpieczenia, znanego jako prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI), tylko wtedy, gdy zaliczka jest mniejsza niż 20% ceny zakupu nieruchomości.

Każda pożyczka FHA wymaga zarówno premii z góry w wysokości 1,75 procent kwoty pożyczki, jak i rocznej premii w wysokości 0,45 procent do 1,05 procent. Dokładny moment wygaśnięcia tych kosztów zależy od okresu kredytowania, pożyczonej kwoty i stosunku wartości kredytu do wartości kredytu.

Te składki mogą znacznie zwiększyć koszty pożyczki – i miesięcznej raty. Jeśli już płacisz PMI za swój kredyt hipoteczny, może to nie być tak wielka sprawa, w zależności od względnych kosztów, ponieważ zastępujesz jedną składkę inną. Ale jeśli spłaciłeś 20 procent istniejącego kredytu hipotecznego, a tym samym nie zapłaciłeś składek ubezpieczeniowych – lub zgromadziłeś wystarczający kapitał, aby pożyczkodawca przestał wymagać tych składek – ten wymóg FHA może spowodować przerwę i skłonić rozważ inne sposoby finansowania, aby uniknąć tego kosztu.

Dowiedz się więcej o stawkach poszczególnych rodzajów pożyczek

Rodzaj pożyczki Ceny zakupu Stawki refinansowania
Powyższa tabela zawiera linki do treści dotyczących poszczególnych pożyczek, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o oprocentowaniu według rodzaju pożyczki.
Pożyczka na 30 lat Stawki 30-letniego kredytu hipotecznego 30-letnie stawki refinansowania
Pożyczka na 20 lat Stawki kredytu hipotecznego na 20 lat 20-letnie stawki refinansowania
Pożyczka na 15 lat 15-letnie oprocentowanie kredytu hipotecznego 15-letnie stawki refinansowania
Pożyczka na 10 lat Oprocentowanie 10-letniego kredytu hipotecznego 10-letnie stawki refinansowania
Pożyczka FHA Stawki kredytów hipotecznych FHA Stawki refinansowania FHA
Pożyczka VA Stawki hipoteczne VA Stawki refinansowania VA
Pożyczka ARM Stawki kredytu hipotecznego ARM Stawki refinansowania ARM
Pożyczka Jumbo Stawki kredytów hipotecznych Jumbo Stawki refinansowania Jumbo

Kalkulator porównania kredytów

Oszacuj kwotę kredytu hipotecznego, która najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy