W ten brytyjski startup zainwestował lokalny fundusz i WeWork. W tym momencie tworzy u nas środek badawczo-rozwojowe

🕓 19.06.2019
👁 194
🗨 0
Andiamo - brytyjski startup konstruuje centrum badawcze w Polsce

Andiamo to brytyjski startup, założony przez rodziny niepełnosprawnego syna, którzy zmotywowani własnymi doświadczeniami, stworzyli oprogramowanie komputerowe do projektowania trójwymiarowych ortez, czyli stabilizatorów medycznych na rzecz dzieci.

W startup zainwestowali Polacy oraz WeWork, globalna firma, która udostępnia przestrzenie do pracy.

Andiamo stworzył w Gdańsku globalne centrum badawczo-rozwojowe. Przyjął do pracy w nim kilkanaście ludzi, m. in. inżynierów aplikacji, specjalistów od wizji cyfrowej, automatyzacji procesów technologicznych i uczenia maszynowego.

Pracują nad oprogramowaniem, które umożliwi pełną automatyzację trójwymiarowego kształtowania ortez medycznych.

- Inżynierowie i projektanci przy centrum R&D w gdańskim Wrzeszczu będą pracować morzem przełomowymi rozwiązaniami z obszarów projektowania i modelowania 3D, by stworzyć najlepsze ortezy na świecie - tłumaczy Lee Provoost, CTO jak i również współzałożyciel Andiamo.

Zapytaliśmy przedstawicieli firmy, dlaczego wybrała właśnie Gdańsk. Wymienili 2 powody. Obecność wykwalifikowanych zatrudnionych i wzrost kosztów egzystencji w kluczowych hubach technologicznych na świecie takich, jak na przykład Dolina Krzemowa, Londyn lub Sztokholm.

Andiamo a mianowicie co dokładnie robi firma

Andiamo powstał w 2014 roku. Twórcy firmy - Samiya i Naveed Parvez a mianowicie sami mieli problem wraz z znalezieniem odpowiednich ortez na rzecz swojego syna, który urodził się z porażeniem mózgowym i potrzebował pomocy poprzez 24 godziny na dobę.

Foto: materiały prasowe Samiya Parver, Chief Family Officer, współzałozycielka Andiamo

Stworzyli więc firmę, której obiektem jest dostarczanie młodym pacjentom uszytych na miarę ortez. Pracują też nad tym, by nie trzeba stało na nie długo oczekiwać. Przygotowanie pojedynczej ma zająć tydzień. W tym czasie pacjenci potrzebujący ortezy oczekują na nie nawet kilka miesięcy.

Technologia stosowana przez brytyjski startup pozwala na wykonanie trójwymiarowego skanu wybranej części ciała maluszka w ciągu kilkudziesięciu sekund i wydruk ortezy w ciągu 48 godzin.

Firma zapewnia, że taki skan pozwala na nawet 300 razy dokładniejsze odtworzenie układu ciała niż w przypadku klasycznego odlewu gipsowego. Niezgodności między skanem 3D a kształtem rzeczywistym wynoszą do granic możliwości 0, 1 mm. Ortezy Andiamo są na tak wiele cienkie, że dziecko odrzucić potrzebuje butów ortopedycznych.

Drukowane w 3D projekty ortez Andiamo w ramach pilotażu dostarczane są do klinik m. in. w Ogromnej Brytanii i Norwegii.

Andiamo - plany startupu

Andiamo zamierza teraz kontynuować prace związane z automatyzacją sporu przetwarzania danych uzyskanych spośród trójwymiarowego skanu. Będą odruchowo przekształcane w model umożliwiający wydruk 3D.

Do tej pory tym przebiegiem zajmował się wykwalifikowany profesjonalista.

- Szacujemy, iż produkty Andiamo w możliwości 10 lat poprawią doniośle jakość życia 50, jedenastu milionów osób - pacjentów i ich rodzin a mianowicie mówi Samiya Parves, Chief Family Officer i współzałożycielka Andiamo. Magazyn "Forbes" umieścił ją na liście 100 kobiet, których działalność wskazane jest obserwować.

Polski Alfabeat zainwestował w Andiamo 700 tys. euro, amerykański WeWork natomiast 500 tys. euro, startup ma jeszcze poszczególnego inwestora – jest zanim brytyjski NCL Technology Ventures.

Alfabeat to fundusz kapitałowy, który inwestuje przy firmy we wczesnej fazie rozwoju, dostarczające rozwiązań chmurowych dla korporacji, tworzące oprogramowanie i rozwijające inne "twarde" projekty technologiczne.

Fundusz powstał w 2015 roku kalendarzowego, a zaczął inwestować w 2017 roku.

Dysponuje kapitałem w wysokości siedmiu mln euro. Pochodzi pan od inwestorów prywatnych jak i również partnerów zarządzających oraz grantu od Narodowego Centrum Doświadczeń i Rozwoju (BRIdge Alfa).

Oprócza Andiamo, ulokował też w firmy: Daily, Intiaro, DEBN i Fibratech. Twórcami funduszu są: Jan Wyrwiński, wcześniej prezes Aiton Caldwell oraz Bartosz Lipnicki, który pracował wcześniej dla Ericssona, Gemalto i CLX Communications.

Autor: Paradoxen
Związane z
Technologie
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Amerykanie wpompują mniej pieniędzy przy gospodarkę. Fed tnie skup aktywów do 15 mld dol.  Informacje
"To rekord! ". Ambasador USA o handlu z Polską Amerykanie zadowoleni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo właściwie! " Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Organizacji Handlu USA wstępnie…...
Amazon wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 r.
Amazon pod koniec kwietnia opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 r. Cena akcji wzrosła o 12 proc. w handlu posesyjnym. Oto najważniejsze dane ze sprawozdania Amazona.…...
Alma Market - emisja ratunkowa akcji
Notowania akcji Delikatesów Alma drożeją po środę, (4 stycznia) na temat prawie 20 proc. Bodziec? Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zadecydowano o ratunkowej emisji dla upadającej spółki – podaje „Puls Biznesu”. Oryginalne…...
Akcje i surowce - prognozy na 2017 rok
Hossa na GPW kwitnie. I nie to tylko słowa, bo poprawę nastrojów widać po notowaniach. Dość powiedzieć, że rejestr WIG20, który na warszawskiej giełdzie grupuje dwadzieścia najpopularniejszych spółek, wzrósł od lipcowego…...
Agencja TVN i Associated Press przedłużyły współpracę  Informacje
Agencja TVN i Associated Press (AP) przedłużyły o następne dwa lata rozpoczętą w 2009 r. współpracę agencyjną. Agencja TVN będzie zaopatrywać newsowe materiały wideo z Polski do dalszej sprzedaży wśród klientów AP…...
Afera w Volkswagenie. Co mogą zrobić właściciele aut?  Tech
Następcy Włochów poszukiwani. Nowy odcinek A1 ma stanowić gotowy "na Sylwestra" Szybciej na Pomorzu Zachodnim. W pierwszej kolejności samochody pojechały nową trasą Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej…...
Afer w KNF. Marek Chrzanowski nie przyznaje się do winy
Były szef Komisji Dozoru Finansowego Marek Chrzanowski (zgodził się na publikację nazwiska i wizerunku) nie przyznaje się do stawianego jemu zarzutu – powiedział po środę dziennikarzom jeden z jego obrońców Radosław Baszuk.…...
ABW bada sprawę cyberataku w system informatyczny KNF  Tech
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę cyberataku w system informatyczny Komisji Przeglądu Finansowego - poinformował rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - ABW otrzymała zgłoszenie od KNF w sprawie tych…...
Nie znaleziono