Czego nie robić, żeby okazać się bogatym

Według Steve'a Siebolda, milionera i autora lektury "How Rich People Think", do której przepytał 1300 bogatych osób, każdy z nas ma szansę, by zbudować majątek. Rzecz przy tym, że poniektóry chwyta tę okazję.

Oczywiście, bogacenie się nie wydaje się być ani szybkie, ani łatwe - chyba, że stworzymy niesamowity biznes. Dlatego zebraliśmy dla was 10 oznak świadczących o tym, hdy podążacie nie tą jezdnią, którą powinniście, jeśli pragniecie zbudować fortunę.

1. Pracujesz ciężko, ale nie zaakceptować inteligentnie

- W szkołach uczymy się pracować ciężko i że to da naszej firmie przewagę w życiu. Jednak to tylko połowiczna racja - twierdzi w rozmowie z Business Insiderem Ric Edelman, jeden z topowych amerykańskich doradców finansowych. a mianowicie Jeśli pracujesz tylko trudno, nigdy nie będziesz bogaty - podkreśla.

By budować majątek, musisz działać równie inteligentnie, co trudno. Edelman wyjaśnia, że ma tutaj na myśli np. inwestowanie pieniędzy poprzez akcje czy fundusze inwestycyjne. Chodzi o to, by skorzystać z procenta składanego naprawdę, by pieniądze zarabiały finanse.

- Można wówczas zrobić bez podejmowania dużego ryzyka, bez dużego wysiłku i bez poświęcania na tek krok dużo czasu - zaznacza Edelman.

2. Kładziesz zbyt duży nacisk na oszczędzanie, a zbyt drobny na zarabianie

Oszczędzanie jest główne dla budowania bogactwa, lecz nie chcesz skupiać się na nim tak bardzo, że zapomnisz o zarabianiu, do którego z kolei skupiają się bogaci ludzie.

- Ludzie czasem istnieją tak skupieni na zbieraniu kuponów i skromnym istnieniu, że pomijają największe okazje - wskazuje Steve Siebold. Jeśli więc chcesz stanowić bogaty, przestań martwić się o to, że zabraknie ci pieniędzy i skup się na tym, jakim sposobem zarabiać więcej, radzi milioner. Warto przy tym nie zapominać, że najbogatsi zawsze konstruują kilka źródeł dochodów i wyrabiają w sobie nawyki oszczędzania.

3. Kupujesz rzeczy, na które ciebie nie stać

Jeśli będziesz istnień ponad stan, nigdy nie zdobędziesz fortuny. Nawet o ile nagle zaczniesz zarabiać dużo więcej, nie traktuj tego jako usprawiedliwienia dla ulepszenia poziomu luksusu w swoim życiu.

- Nie popisuj się drogimi rzeczami - radzi milioner Grant Cardone:

Nie nabyłem pierwszego luksusowego zegarka czy samochodu, dopóki moje biznesy i inwestycje nie były bezpiecznymi i oddzielnymi źródłami dochodu. Wciąż jeździłem toyotą camry, gdy zostałem milionerem.

Poza tym nie zapomnij, że to, jak zarządzasz 100 złotymi, pokaże, jak na przykład będziesz zarządzać też milionem, jak przekonuje doradczyni pieniężna Patrice C. Washington.

4. Zadowala cię stabilna pensja

Przeciętni ludzie przeliczają własna płacę wedle przepracowanych dni, czy to w wielkości miesiąca, czy tygodnia. Bogaci ludzie otrzymują zaś finanse za efekty swojej pracy i zazwyczaj pracują na rzecz siebie, a nie gwoli kogoś, wskazuje Steven Siebold:

Nie jest prawdą, że nie istnieją topowi pracownicy, którzy otrzymują finanse za godziny pracy, ale w większości jest wówczas najwolniejsza ścieżka do dobrobytu, chociaż promowana jako najbezpieczniejsza. Najlepsi jednak wiedzą, iż najszybsza droga to bogactwa to samozatrudnienie.

- Masy zapewniają sobie żywot przeciętne finansowo, pozostając zadowolonymi z niezłej pensji i rocznych podwyżek - akcentuje Siebold.

5. Odrzucić inwestujesz

W długim okresie inwestowanie to najefektywniejszy sposób mnożenia pieniędzy - i dywanom wcześniej zaczniesz, tym lepiej dla ciebie.

Ramit Sethi, autor bestsellera "I Will Teach You Wówczas Be Rich", wskazuje po książce, że milionerzy inwestują około 20 proc. profitów gospodarstwa domowego rocznie. - Ich bogactwo nie jest liczone tym, ile rocznie zarabiają, ale ile odkładają i inwestują po dłuższym czasie - pisze.

Nie musisz stanowić ekspertem od finansów, aby bezpiecznie inwestować, ani opóľniać na to wielkich kwot. Ważne jest, by zapoczątkować i robić to systematycznie.

6. Rzadko opuszczasz strefę komfortu

Wychodzenie ze tereny komfortu to umiejętność wspólna dla większości ludzi sukcesu, na co wskazuje 2 słynnych badaczy zajmujących się kwestiami bogactwa i biedy: Thomas C. Corley jak i również Steven Siebold.

Obaj w swoich książkach podkreślają, że przeciętni ludzie, z klasą średnią włącznie, poszukują strefy komfortu, dzięki której czują się pewnie. Bogaci zaś odnajdują komfort w wątpliwości.

Zamożni ludzie zasobem wiadomości, przekonuje Siebold, że załatwianie strachu i podejmowanie kalkulowanego ryzyka to kluczowe składniki osiągania sukcesu. Niestety, szczególnie młodzi ludzie mają obecnie problem z opuszczaniem swojej strefy komfortu.

7. Nie masz planu gwoli swoich pieniędzy

Jeśli chcesz tworzyć bogactwo, będzie to na temat wiele łatwiejsze, gdy określisz jasne cele dotyczące swoich finansów. Chcesz kupić gmach? Mieszkać poza krajem? Jeździć po podróże raz na miesiąc? Zarobić na wygodną emeryturę? Spisz te cele.

Bogaci ludzie wiedzą albowiem, że pieniądze to tylko narzędzie do osiągania zamysle. Wyznaczenie celów i skonstruowanie planu znacznie ułatwi bogacenie się, wskazuje T. Harv Eker, milioner. Jeśli zupełnie gubisz się w swoich finansach, tutaj radziliśmy co zrobić, by zaplanować domowy budżet i rozpocząć oszczędzanie.

8. Najpierw opłacasz innym, a dopiero w końcu sobie

- Pierwsza kwestia, którą większość ludzi wykonuje po zarobieniu, to opłacanie innym -pisze Bach przy książce „The Automatic Millionaire”.

Płacą właścicielowi mieszkania, operatorowi karty kredytowej, spółce telekomunikacyjnej, rządowi i faktycznie dalej. Żeby zrozumieli, że potrzebują określonego budżetu, trzeba uświadomić im, ile posiadają płacić innym, aby w koniec miesiąca, roku lub kariery zawodowej zostały dywanom środki na własne los.

Zapłać najpierw osobiście. Oznacza to po prostu traktowanie swoich oszczędności tak samo priorytetowo, jak taryfę za czynsz lub weksel za gaz, a jeżeli musisz ograniczyć wydatki, nie zaakceptować rób tego kosztem zaoszczędzone pieniądze. Oczywiście istnieją wyjątki — osoby, które rzeczywiście nie mają możliwości naprawy swojego budżetu — lecz jeśli jesteś w stanie swobodnie spłacać długi, oszczędzanie nie będzie żadnym problemem.Aktualności

dlaczego w PLL LOT brak skórzanej tapierki? Krzysztof Moczulski

Dlaczego w PLL LOT brak skórzanej tapierki? Krzysztof Moczulski

- Albo bądź duży, albo znajdź niszę, w której będziesz dobry - mówi Krzysztof Moczulski, dyrektor biura podróży produktu w Polskich Liniach Lotniczych LOT. To mężczyzna i jego zespół postanawiają…...

die Welt: budowa Nord Stream 2 grozi izolacją Niemiec w Europie  Wraz z świata

Die Welt: budowa Nord Stream 2 grozi izolacją Niemiec w Europie Wraz z świata

Dostali wiele euro dopłaty do samochodu. Teraz muszą oddać pieniądze Bolesny czerwiec Niemców. Od czasu aut, przez rząd, po klęskę na mundialu Niemieckie auta z silnikiem Diesla mogą znacznie potanieć…...

«Depozyty w SKOK-ach są bezpieczne»  Pieniądze

«Depozyty w SKOK-ach są bezpieczne» Pieniądze

- Depozyty w kasach są bezpieczne, bo ów do 100 tys. euro objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Czyli o ile ktoś ma depozyt niżej tej kwoty, to w ogóle…...

debiut Getbacku na GPW. Kurs akcji wzrósł

Debiut Getbacku na GPW. Kurs akcji wzrósł

Debiut GetBacku na warszawskim parkiecie. Kursem akcji byłej spółki polskiego miliardera Leszka Czerneckiego na razie bardzo równo buja. Notowania spółki na otwarciu sesji najpierw wzrosły o 2, 05 proc.…...

dalsze kroki Brexitu  Ze świata

Dalsze kroki Brexitu Ze świata

May przejmuje kontrolę nad negocjacjami w sprawie brexitu Premier May do obywateli Unii: możecie zostać i pragniemy, żebyście zostali Londyn zamieni Europę na Azję? "Zachowamy otwarty umysł" Kontrowersyjna ustawa o brexicie…...

czym jest biologia syntetyczna?

Czym jest biologia syntetyczna?

Staram się śledzić informacje związane spośród dokonaniami współczesnej nauki. Tym chętniej, gdy dotyczą ów kredyty możliwości połączenia badań biologicznych z technologiami informatycznymi. Pewne idee to prawdziwa historia intelektualna. Obszarem…...