Właśnie doszło do halvingu Bitcoina w 2020 roku: Oto, co przegapiłeś

17.02.2021
Category: Który Jest

Trzeci halving Bitcoina przebiegał jak w zegarku. Jednak spadająca cena Bitcoina rzuciła cień na to wydarzenie. Oto jak poszło.

Bitcoin Zmniejsza Bitcoin

Bitcoin spadł o połowę. Oto, co musisz wiedzieć. Zdjęcie: Shutterstock.

W skrócie:
 • Właśnie doszło do halvingu Bitcoina. Ma teraz niższą inflację niż złoto.
 • Zmniejszenie o połowę jest przeszkodą dla polityki gospodarczej, takiej jak drukowanie dolara amerykańskiego.Oto, co kluczowi figuranci kryptowalut mieli do powiedzenia na temat halvingu, gdy to się stało.Halving Bitcoina, jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie kryptowalut, w końcu wydarzyło się dzisiaj o 19:23 UTC przez AntPool.Górnicy, którzy wspierają najbardziej cenioną i szanowaną sieć blockchain w ekosystemie kryptowalut, będą teraz zarabiać o połowę mniej niż kiedyś, 6,25 BTC na blok, tak jak zaprojektował Satoshi Nakamoto.

  Dzisiejszy kamień milowy nastąpił, gdy wydobyto 630 000 blok, co spowodowało zmniejszenie o 50% nagrody, jaką otrzymują górnicy.

  To była trzecia połowa, która wydarzyła się od czasu uruchomienia sieci w 2009 roku i wydarzyła się tak, jak dwie pierwsze. Jeśli (jak wielu) liczyłeś na wzrost ceny Bitcoina, byłeś bardzo rozczarowany. Ale z drugiej strony tak się nie stało podczas pierwszych dwóch połówek. Rzeczywiście, podczas ostatniego halvingu, w lipcu 2016 r., Cena BTC spadła z 1100 do 600 USD, zanim wystartował jak rakieta prawie rok później, w maju 2017 r. Nawiasem mówiąc, ten kurs był podobny do pierwszego. o połowę, w 2012 roku.

  „Kto wie, co się wydarzy? Ceny są teraz dość trudne dla wszystkich – powiedział Whit Gibbs, założyciel Hashr8, podczas transmisji na żywo Bitcoin Magazine.

  Entuzjaści bitcoinów na całym świecie dokładnie zajmowali się tym, jak to się stało, o połowę, od wydarzeń w wirtualnej rzeczywistości po dobre, staromodne transmisje na żywo. Ale dla tych, którzy oglądali tylko jedną transmisję na żywo lub nie mogli jej zrobić, oto najlepsze fragmentyDecrypt.

  Entuzjaści Bitcoinów kibicują

  Podczas transmisji na żywo Bitcoin Magazine, Bitcoiners, jak współzałożyciel CoinMetrics Nic Carter, dyrektor generalny Messari Ryan Selkis i producent treści Kraken, Pete Rizzo, świętowali halving bitcoina tak, jak to się stało – oglądając 7000 osób.

  „Czuje się jak w Nowym Roku – powiedziała Lana Schwartzman, dyrektor ds. Zgodności w Paxful.

  Emin Gun Sirer kładzie się na Bitcoin

  Nie ma to jak słuchanie sceptyka Bitcoina, aby świętować halving. W tym przypadku byk Bitcoin Bobby Lee, dyrektor generalny i założyciel Ballet, wdał się w kłótnię z niedźwiedziem Bitcoin Eminem Gün Sirerem, dyrektorem generalnym Ava Labs, na imprezie halvingowej Bitcoin CoinTelegraph.

  „Wyprzedaż jest taka: włóż wszystkie oszczędności swojego życia w Bitcoin już dziś, aby kiedy emisja spadła w przyszłości, a te rzeczy stały się naprawdę rzadkie i – to jest magiczna część – magicznie popyt nawet rośnie, a przynajmniej pozostaje tam, gdzie jest czy, gdy cena pójdzie w górę, staniesz się bogaty , powiedział, dodając:„ Jakie są szanse, że jest tak duży popyt, że wszyscy będziemy mogli wypłacić pieniądze i stać się bogatymi?

  „Ale zakładasz, że aby stać się bogatym, musisz wypłacić pieniądze. Zasadniczo nie zgadzam się z at – odpowiedział Lee. Porównał kupowanie Bitcoinów do kupowania nieruchomości w latach 90., kiedy to zakupiona wówczas nieruchomość jest teraz cenna i nie trzeba jej sprzedawać.

  Tim Draper dołącza do programu

  Inwestor venture capital, Tim Draper, podwoił swoją prognozę ceny Bitcoin na 250 000 USD w tym samym filmie.

  „Spodziewam się, że do 2020 r. Lub na początku 2023 r. Osiągnie poziom 250 000 USD i nie zdawałem sobie sprawy, że dzieje się tak, ponieważ dolar się kruszy. Nie zdawałem sobie sprawy, że zamierzają po prostu wydrukować dziewięć bilionów dolarów, aby zdegradować dolara i uczynić go bardziej interesującym dla kupujących Bitcoin – powiedział.

  Ale on nie widzi skoku cen w krótkim okresie. „Halving ma miejsce i historycznie cena pojawia się dopiero sześć miesięcy później, kiedy ludzie zdają sobie sprawę, że brakuje im Bitcoina i muszą kupić więcej, powiedział, dodając: „Spodziewam się wzrostu cen za sześć miesięcy miesięcy i do 2022/2023 zaczniemy używać Bitcoin tak samo, jak używamy dolarów, a użycie będzie się rozprzestrzeniać.

  Dodał, że koronawirus przyspieszył wykorzystanie Bitcoina. Ale to nie przyspieszy pośpiechu na Bitcoin – ponieważ potrzebuje kluczowej infrastruktury, takiej jak procesor płatności Bitcoin OpenNode.

  Draper wyjaśnił, dlaczego jest tak uparty na Bitcoinie. Powiedział, że Internet trochę otworzył granice, ale teraz mamy globalną walutę, która może działać jako zabezpieczenie przed krajami, takimi jak USA, drukującymi jeszcze więcej pieniędzy.

  Max Keiser odpala na jednym

  Podczas „Epic Anniversary Live Stream Tone Vay, prawnik Jason Seibert poruszył kwestię ETF-ów Bitcoin – i powód, dla którego nie został jeszcze zatwierdzony: manipulacje na rynku. Tylko że to poruszyło nerwy byłego maklera giełdowego i twórcy Raportu Keizera, Maxa Keizera.

  „Ten argument można łatwo obalić. Jeśli spojrzysz na te inne produkty, przez które przepuszczają i którymi handlują, są nieprzejrzyste ceny, brak widoczności i mamy przykład jawnego oszustwa , zaczął, oznaczony jako Stacy Herbert w transmisji na żywo, około 55 minut w.

  „Regulatorzy pozwolili im przejść przez te ETF-y energii i USO, to smutne i oczywiście są oni schwytanymi regulatorami – i to jest problem, postrzegają Bitcoin jako konkurencję dla zakorzenionych oligopolistów na Wall Street, oni starając się to opóźniać tak często, jak powinni. W międzyczasie Paul Tudor Jones i Mike Novogratz zarabiają miliardy na czymś, do czego każda osoba w Ameryce powinna mieć teraz dostęp , krzyczał,„ Nie czekaj na te regulacyjne bzdury .

  Ale tam nie skończył. Kiedy Seibert odpowiedział, że rynki bitcoinów są manipulowane, Kesier krzyczał: „Każdy pojedynczy rynek na świecie ma pompowanie wolumenu i manipulacje rynkowe w świecie waluty fiducjarnej, w której nie ma standardu złota, nie możesz na to wskazać i powiedzieć, że to cecha charakterystyczna rynku Bitcoin. Każdy rynek jest zmanipulowany, a nie bardziej niż rynki energii i dlaczego ich nie zamykają, a to godne ubolewania. To absolutnie śmieszne .

  Pozostałych dziesięciu panelistów, w tym wychowawca Bitcoin Jimmy Song i dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz, przyglądało się z rozbawieniem.

  Wydobywanie pierwszego bloku Bitcoin

  Bitcoin OG Charlie Shrem był transmitowany na żywo z Casa CTO Jamesonem Loppem, deweloperem Bitcoin Luke’iem Dashjrem i platformą wydobywczą Bitcoin f2pool.

  Czy zamierzasz wydobyć połowę pierwszego bloku postu? Shrem zapytał przedstawiciela kopalni – który nie był pewien.

  Następnie Lopp opowiedział o tym, o czym rozmawiał z Anthonym Pompliano, partnerem w Morgan Creek Digital, wcześniej tego dnia. „Rozmawialiśmy o warunkach makroekonomicznych, o tym, jak to jest idealny czas, aby Bitcoin zaostrzył emisję – powiedział Lopp.

  „To może być pierwszy raz, kiedy zwykli ludzie mogą zacząć zwracać na to uwagę. Przez długi czas dziwne problemy z dostosowaniem motywacji były bardziej sensowne dla ludzi w biedniejszych krajach, ale w rzeczywistości trudniej było sprzedać Bitcoin ludziom w krajach pierwszego świata. Stany Zjednoczone są najtrudniejszym miejscem do sprzedaży bitcoinów, ponieważ mieliśmy stosunkowo bezpieczną politykę inflacyjną. Mymieliśmy„, dodał.

  Co się stało na Twitterze

  Bitcoiners na Twitterze byli coraz bardziej podekscytowani zmniejszeniem o połowę na Twitterze, gdy było coraz bliżej. Prezes Binance, Changpeng Zhao, ujawnił, jak się czuł – i prawdopodobnie był zadowolony, że ostatnio kupił więcej serwerów Binance.

  „To jest jak odliczanie do Nowego Roku, ale nie wiesz dokładnie, kiedy to nastąpi. Ostatnie 10 minut będzie szalone. Mam nadzieję, że strony eksploracyjne kupiły więcej serwerów. (ryzyko zawodowe) – napisał na Twitterze.

  Ostatecznie halving Bitcoina zaczął zyskiwać na popularności. Prezes Twittera Jack Dorsey napisał na Twitterze: „Wiele innych tematów do śledzenia, w tym COVID-19, #bitcoin, wiadomości lokalne i astrologia.

  Inni starali się powstrzymać podekscytowanie. O mój Boże. 9 bloków. To się dzieje – napisał na Twitterze pseudonimowy Bitcoiner znany jako Hodlonaut, który jest znany z zapalania latarki Bitcoin Lightning Torch i został pozwany przez samozwańczego wynalazcę Bitcoin, Craiga Wrighta.

  Inni byli ostrożniejsi.

  Zarządzający aktywami cyfrowymi Charles Edwards argumentował, że halving bitcoina sprawi, że wydobycie stanie się zbyt drogie – wyceniając górników bitcoinów z rynku. Twierdził, że może to doprowadzić do znacznie większego spadku cen.

  „Będzie to najbardziej brutalny halving bitcoina w historii – przewidział.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy