Wirus Bitcoin Miner: jak go wykryć i usunąć

17.02.2021
Category: Mogą Również

Popularne tematy na całym świecie koncentrują się wokół walut cyfrowych, a Bitcoin jest jednym z najpopularniejszych. W grudniu 2017 r. Wartość Bitcoina praktycznie przekroczyła około 19 000 USD i prawie osiągnęła poziom 20 000 USD.

Jego wartość stale rosła, a niektórzy analitycy kryptowalut porównują walutę Bitcoin do bańki internetowej z późnych kwartałów lat 90.

Jednak spowodowało to, że cyberprzestępcy próbowali znaleźć metody kradzieży lub wydobywania bitcoinów. Używają różnych instrumentów, a jednym z takich narzędzi jest wirus górnika.

Niemniej jednak wydobywanie bitcoinów jest usługą przechowywania danych, która jest wykonywana za pomocą mocy obliczeniowej komputera. Transakcje są dokumentowane w Blockchain, który działa jako księga publiczna.

Kompletność i spójność Blockchain są regulowane w stanie, który jest niezmieniony przez górników i jest stale weryfikowany, gdy przyjmuje nowe transakcje transmisji. Jest znany jako blok.

Następnie cyberprzestępcy infekują podatne komputery tym wirusem Bitcoin Miner, aby ukraść moc obliczeniową komputera. To z kolei ma krytyczny wpływ na wydajność systemu.

Z tego powodu oczekuje się, że użytkownicy będą mogli przede wszystkim wykryć, a następnie usunąć wirusa Bitcoin Miner.

Objawy wirusa Bitcoin Miner

Niektóre z objawów wirusa Bitcoin Miner obejmują:

 • Przegrzanie systemu
 • Nadmierne wykorzystanie GPU i procesoraKluczowy system zwolniłTrwałe wydobywanie, ponieważ może to zepsuć sprzęt systemuJak rozprzestrzenia się złośliwe oprogramowanie The Miner

  Ze względu na różnorodne metody, złośliwe oprogramowanie Bitcoin Miner może być rozprzestrzeniane w innych miejscach, takich jak załączniki do wiadomości e-mail i na zainfekowanych stronach internetowych. Szkodliwe oprogramowanie można również znaleźć w wirusach koni trojańskich.

  Warto zauważyć, że może on rozprzestrzeniać się na wszystkie systemy Windows, wykorzystując podatność na wieczny błękit.

  Wykrywanie wirusa

  Wykrywanie wirusa Bitcoin Miner jest trudne. Dzieje się tak, ponieważ złośliwe oprogramowanie nie zawiera plików. W rezultacie zwykłe rozwiązania antywirusowe, a także najnowsze oprogramowanie antywirusowe, nie mają możliwości wykrywania złośliwego oprogramowania bez plików.

  Jednak ręczne usuwanie będzie wymagało znacznych umiejętności technicznych, ponieważ trzeba by komunikować się z wpisami rejestru, takimi jak;

  • Filtruj, aby korzystać z wiązania
  • Filtr wydarzeńOdbiorca zdarzenia aktywnego skryptuAbsolutna instrukcja timeraPonadto jest to nie tylko wrażliwe, ale także skomplikowane. Każda forma nieprawidłowej obsługi doprowadzi do zamurowania systemu.

   Oprogramowanie ochronne

   Najlepiej płatnym programem antywirusowym, którego można użyć do wykrywania i blokowania tego szkodliwego oprogramowania bez plików, jest program antywirusowy Comodo. Oprogramowanie antywirusowe Comodo należy do zabezpieczeń internetowych firmy Comodo, a także do zaawansowanego rozwiązania ochronnego Comodo.

   Zapewnia ochronę i bezpieczeństwo przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, w tym złośliwym oprogramowaniem bez plików, takim jak wirus Bitcoin Miner.

   W tym samym duchu program antywirusowy Comodo oferuje opartą na chmurze odporną domyślną ochronę, która pomaga w blokowaniu nawet nieznanych plików, w tym złośliwego oprogramowania typu zero-day.

   Każdy nieznany plik znajduje się w cyfrowym kontenerze, w którym mogą działać, gdy obserwowane jest ich zachowanie. Cyfrowa konteneryzacja, która jest wysoce wyjątkowa, sprawia, że ​​Comodo może być najlepiej płatnym programem antywirusowym, o ile może wykryć i ostatecznie usunąć wirusa Bitcoin Miner.

   Podsumowując

   Tym, którzy mają wrażenie, że ich komputer został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, sugeruję przeskanowanie go zaktualizowanym oprogramowaniem zabezpieczającym, takim jak Plumbytes Anti-Malware. Inne podobne programy mogą również pomóc w usunięciu wirusa Bitcoin z systemu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy