Wskazówki dotyczące pracy w kanałach bankowych QuickBooks Online: Połączenia

17.02.2021
Category: Karty Kredytowe

W tej 4-częściowej serii przedstawię kilka moich ulubionych wskazówek dotyczących pracy z kanałami bankowymi i kartami kredytowymi w programie QuickBooks Online®.

Na początek przedstawiamy pięć wskazówek dotyczących tworzenia połączeń i utrzymywania porządku w kanałach bankowych oraz wypełniania ich najnowszymi transakcjami do przejrzenia. W przyszłych artykułach podzielę się moimi radami dotyczącymi tworzenia reguł bankowych i maksymalnego wykorzystania dodawania lub dopasowywania transakcji.

Porada 1: Szukaj instytucji finansowych

Możesz użyć przycisku Dodaj konto, aby wyszukać obsługiwane banki według nazwy lub adresu URL.

URL to moje preferencje, ponieważ niektóre banki mogą mieć podobne nazwy lub mieć wiele witryn internetowych dla różnych typów kont lub kart kredytowych. Jeśli nie możesz zalogować się do witryny banku, nie będziesz mógł nawiązać połączenia z programem QuickBooks. Sprawdź, czy Twój login działa tam, jeśli masz problemy z połączeniem.

Pamiętaj, że możesz połączyć wiele banków i firm obsługujących karty kredytowe. Brak wyników? Postępuj zgodnie z rozwiązywaniem problemów lub poproś o pomoc dla banku klienta; zobacz również wskazówkę nr 3 poniżej.

Porada 2: Wybierz liczbę dni do zaimportowania

Kiedy wybierasz, które konta chcesz połączyć, oferujemy opcję wyboru krótszego okresu niż 90 dni. Czemu? Dzięki temu można zapobiec próbom dopasowywania lub dodawania transakcji w uzgodnionym okresie i utrzymywać księgi w czystości.

Moją sugestią jest oparcie tego wyboru na ostatnim uzgodnieniu tego banku w programie QuickBooks.

Kliknij łącze i wybierz opcję z menu rozwijanego. Jeśli chcesz importować tylko nowe transakcje, sugerowane jest 0 dni.

Przegapiłeś ten krok? Nie wiesz, kiedy ostatnio uzgodniono konta? Zawsze możesz wykluczyć transakcje, które nie są potrzebne podczas przeglądania transakcji.

Porada 3: użyj funkcji przesyłania plików

Masz bank bez obsługiwanego połączenia? Potrzebujesz więcej niż 90 dni na transakcje? Po co mieć trochę większą kontrolę nad importem?

Jeśli możesz pobrać dane bankowe do pliku w formacie csv, .qbo, .qfx lub .ofx, możesz przesłać transakcje do programu QuickBooks Online.

Kliknij strzałkę w dół na przycisku aktualizacji i wybierz Prześlij plik.

Pamiętaj, że konta do przesyłania plików będą pokazywać saldo bankowe 0,00 USD i trzeba będzie je ręcznie zaktualizować. Program QuickBooks wyświetli liczbę dni od ostatniego przesłania.

Porada 4: Użyj przycisku Aktualizuj

Podczas pracy w kanale bankowym upewnij się, że podłączone banki mają najnowsze dane. Kliknij przycisk aktualizacji znajdujący się w lewym górnym rogu strony Bankowość, aby odświeżyć źródło. QuickBooks będzie przechodzić między połączonymi kontami, aby pobrać nowe dane.

Nie ma potrzeby pozostawania na tej stronie podczas aktualizacji, możesz przejść do innych stron. Program QuickBooks wyświetli czas od ostatniej aktualizacji do ostatniej godziny.

Aktualizacja jest dodatkowo doskonałym pierwszym krokiem w rozwiązywaniu problemów z łącznością.

Porada 5: Zmień kolejność kont

Chcesz uważnie obserwować określone konto? Lub utrzymuj konta w porządku, jeśli masz długą listę? Zmień kolejność, w jakiej rachunki bankowe są wyświetlane na stronie głównej i na karcie bankowej.

Aby zmienić kolejność kont, przejdź do pulpitu nawigacyjnego QuickBooks Online (strona główna).

Następnie kliknij ikonę ołówka w prawym górnym rogu listy kont bankowych. Stąd przeciągnij i upuść konta do żądanej kolejności i kliknij Zapisz.

Zmiany zostaną również odzwierciedlone w kolejności kart u góry strony bankowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy