Wskazówki dotyczące uzyskania kredytu hipotecznego z oceną kredytową 680

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowej

Czy mogę otrzymać kredyt hipoteczny z wynikiem 680 FICO?

Nabywca domu z oceną kredytową 680 prawdopodobnie zostanie zaakceptowany w przypadku większości rodzajów kredytów hipotecznych, pod warunkiem spełnienia również innych kryteriów.

Jednak 680 znajduje się na dolnym końcu „dobrego spektrum. Oznacza to, że nie otrzymasz takich samych stóp procentowych, jak główny pożyczkobiorca (tj. Osoba z oceną kredytową 720+ i dużą zaliczką).

Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​nawet z kredytem w latach sześćdziesiątych prawdopodobnie uzyskasz teraz lepszą stopę procentową niż ktoś z „prime kredytem, ​​który uzyskałby rok lub dwa lata temu.

Dzisiejsze oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło do tego stopnia, że ​​niezależnie od kredytu, są dobre oferty dla tych, którzy poświęcają czas na rozejrzenie się.

W tym artykule (przejdź do…)

Czy 680 to dobra ocena kredytowa?

FICO umieszcza ocenę kredytową 680 w „dobrym przedziale. Oznacza to, że ocena kredytowa 680 jest wystarczająco wysoka, aby kwalifikować się do większości pożyczek.

Jednak chociaż 680 to dobra ocena kredytowa, nie jest najbardziej konkurencyjna .

Co przez to rozumiemy?

Cóż, w drugim kwartale 2020 roku mediana zdolności kredytowej dla nowych kredytów hipotecznych wyniosła 784. A około 75% kredytobiorców hipotecznych miało punktację powyżej 700.

Kiedy więc kredytodawcy hipoteczni patrzą na wynik kredytowy 680, zazwyczaj uznają go za wystarczająco dobry, aby kwalifikować się do otrzymania pożyczki – ale nie wystarczająco wysoki, aby zaoferować bardzo niskie stopy procentowe.

Oznacza to, że przed podjęciem decyzji o pożyczce hipotecznej niezwykle ważne jest rozejrzenie się z kilkoma różnymi pożyczkodawcami.

Wszyscy pożyczkodawcy nieco inaczej oceniają kredyt, a niektórzy są specjalnie nastawieni na pożyczkobiorców o umiarkowanych wynikach kredytowych.

Jedna z tych firm będzie w stanie zaoferować niższą stopę procentową niż pożyczkodawca, który preferuje pożyczkobiorców z wynikami od średnio do wysokich 700.

Pożyczki hipoteczne możesz otrzymać za 680 kredytów

Jak wspomniano powyżej, ocena kredytowa 680 jest wystarczająco wysoka, aby kwalifikować się do większości głównych programów pożyczek mieszkaniowych.

To daje pewną elastyczność przy wyborze kredytu mieszkaniowego. Możesz zdecydować, który program będzie dla Ciebie najlepszy, na podstawie Twojej zaliczki, budżetu miesięcznego i celów długoterminowych – nie tylko swojej zdolności kredytowej.

Oto ogólne porównanie różnych kredytów hipotecznych, które można uzyskać z oceną kredytową 680:

Fannie Mae HomeReady /

Freddie Mac Home Possible

Nabywcy domów z zakresu 680 mogą znaleźć się w wyborze pomiędzy pożyczką FHA a pożyczką konwencjonalną.

Jeśli możesz wpłacić 20% zaliczki, uzyskanie konwencjonalnej pożyczki nie powinno być trudne, ponieważ zaoszczędzisz na kosztach ubezpieczenia kredytu hipotecznego.

Jeśli wpłacasz mniejszą zaliczkę, może być lepiej, jeśli masz tradycyjną pożyczkę z 3% oprocentowaniem niż pożyczka FHA. Opcje obejmują konwencjonalną pożyczkę 97, pożyczkę Fannie Mae HomeReady i pożyczkę Freddie Mac Home Possible.

Oba typy – konwencjonalny i FHA – wymagają ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Jednak zwykła pożyczka umożliwia późniejszą rezygnację z ubezpieczenia kredytu hipotecznego bez refinansowania kredytu. Ponadto w przypadku konwencjonalnej pożyczki nie ma opłaty za ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry, tak jak w przypadku pożyczki FHA.

FHA jest zazwyczaj lepszym wyborem dla osób z wynikami kredytowymi w przedziale od 500 do 600, które nie przekraczają jeszcze progu kwalifikującego do tradycyjnej pożyczki.

A dla każdego, kto kwalifikuje się do służby wojskowej, pożyczka VA jest często najlepszym wyborem. Stawki pożyczki VA są zwykle najniższe na rynku i nie jest wymagana żadna zaliczka. Więc jeśli jesteś członkiem służby, weteranem lub masz inną przynależność wojskową, ta opcja jest warta rozważenia.

Kredyty hipoteczne, które są trudniejsze do uzyskania przy 680 kredytach

Istnieje kilka rodzajów kredytów hipotecznych, które będą trudniejsze do uzyskania przy 680 kredytach. Mianowicie: