Wystarczająca praktyka – spraw, aby Twój wynik kredytowy był doskonały!

17.02.2021
Category: Przykład Jeśli

Data modyfikacji: 20 sierpnia 2020 r

Ocena kredytowa FICO może determinować bardzo dużą liczbę decyzji w Twoim życiu. To, gdzie mieszkasz, czym jeździsz, gdzie pracujesz i gdzie Ty i Twoje dzieci chodzicie do szkoły, może zależeć od trzycyfrowej liczby magicznej. Zakres wyników zaczyna się od 300 dla osób w życiu, które ogłosiły bankructwo 13 razy w miesiącu, a kończy się wynikiem idealnym na poziomie 850, w przypadku których banki płacą ci za pożyczenie pieniędzy (cóż, nie do końca). Doskonała lub prawie idealna ocena kredytowa należy do nielicznych elit. Według myFICO .com około 13% wyników FICO mieści się w przedziale 800+, podczas gdy tylko około 1% ma doskonały wynik FICO wynoszący 850. Jeśli zastanawiasz się, czym jest dobra ocena kredytowa, to generalnie wszystko jest ponad 700.

Jak więc wyglądają akta kredytowe osoby z doskonałą zdolnością kredytową? Chociaż formuła FICO jest dobrze strzeżoną tajemnicą, mając wystarczającą ilość danych, możemy połączyć wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać wynik 800+ FICO. Ocena kredytowa FICO jest generowana głównie na podstawie pięciu kryteriów opisanych poniżej.

Wzięliśmy te informacje i przeszukaliśmy Internet w poszukiwaniu informacji, co jest potrzebne do osiągnięcia doskonałości. Mając dane w dłoni, przyjrzyjmy się tym czynnikom i temu, jak każdy z nich może pomóc w osiągnięciu doskonałej oceny kredytowej.

Spis treści:

Historia płatności – 35%

Terminowe regulowanie rachunków jest niezwykle ważne. Chociaż większość wierzycieli nie zgłosi opóźnień w płatnościach, chyba że są one opóźnione o 30 dni, mogą istnieć wyjątki, że nawet jeśli spóźnisz się kilka dni, możesz zostać zgłoszony do biura informacji kredytowej. Zwykle występują cztery rodzaje opóźnień w płatnościach: spóźnienie o 30, 60, 90 i ponad 120 dni może zepsuć Twoją zdolność kredytową przez lata, więc postaraj się co najmniej terminowo dokonywać co najmniej minimalnych płatności każdego miesiąca.

 • Doskonała ocena kredytowa wskazywałaby, że średnio w ciągu ostatnich 7 lat nie ma żadnych opóźnionych płatności żadnego zadłużenia
 • Ocena kredytowa 800+ generalnie nie wykazuje żadnych opóźnień w płatnościach w ciągu ostatnich czterech latKwoty należne – 30%

  Tylko dlatego, że masz dostęp do długu, nie oznacza, że ​​powinieneś pożreć jak najwięcej i tak szybko, jak to możliwe. Duża część Twojego wyniku FICO jest oparta na kwocie pieniędzy, którą jesteś winien swoim dłużnikom w porównaniu z całkowitą kwotą dostępnego kredytu, jaki masz. Znane jako „wykorzystanie, jest to po prostu stosunek Twojego zadłużenia do limitu kredytowego. Na przykład karta kredytowa z saldem 5000 USD i limitem kredytowym w wysokości 10 000 USD miałaby wykorzystanie 50% (5000/10 000). W związku z tym maksymalne wykorzystanie kart kredytowych obniży Twoją zdolność kredytową. Sprytnym posunięciem byłoby wykorzystanie 30% lub mniej limitu kredytowego. Formuła FICO uwzględnia również liczbę rachunków z saldami, proporcje pożyczek ratalnych (np. Pożyczki na kartę lub pożyczki szkolnej) nadal zadłużone oraz kwoty zadłużenia na określonych typach rachunków (np. Kredyt odnawialny, pożyczki ratalne).

  • W przypadku rachunków odnawialnych (np. Kart kredytowych) te z doskonałą zdolnością kredytową mają zazwyczaj bardzo niski wskaźnik wykorzystania, mniejszy niż 10%.
  • W przypadku pożyczek ratalnych wysokie oceny kredytowe zwykle przypadają tym, którzy spłacili co najmniej 35% pierwotnego salda.Długość historii kredytowej – 15%

   Dobre rzeczy stają się lepsze z wiekiem, a twoja zdolność kredytowa nie jest wyjątkiem. Młodemu profesjonaliście bardzo trudno jest mieć bardzo wysoką zdolność kredytową, ponieważ dopiero niedawno zaczęli otwierać konta kredytowe i pożyczać pieniądze.

   • Osoby z doskonałym kredytem otworzyły swoje pierwsze konto średnio prawie 20 lat temu.
   • Średni wiek konta wynosił aż 12 lat, a 10 lat pozytywnej historii jest generalnie wymagane, aby uzyskać ocenę kredytową powyżej 800.Nowy kredyt – 10%

    Jak często w ciągu ostatnich 24 miesięcy ubiegałeś się o kredyt i odmówiono Ci przyznania kredytu? Jeśli odpowiedź jest dużo, oznacza to, że Twoja zdolność kredytowa spada. Ubieganie się o kredyt stale pokazuje, że prawdopodobnie potrzebujesz pieniędzy jak najszybciej, co mówi pożyczkobiorcom, że jesteś ryzykowną inwestycją. Czasami konieczne jest złożenie wniosku o kilka linii kredytowych, na przykład jeśli szukałeś dobrej oferty karty kredytowej.

    • Idealna ocena kredytowa nie powinna obejmować więcej niż 2 zapytań w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
    • Wiele osób z doskonałym kredytem nie otrzymało żadnych zapytań w ciągu ostatnich 12 miesięcyOceny kredytowe uwzględniają typy otwartych kont, a osoby z wysokim kredytem zazwyczaj mają udokumentowaną historię odpowiedzialnego korzystania z różnych typów kontRodzaje wykorzystanych kredytów – 10%

     Kiedy myślisz o zdywersyfikowanym portfelu, prawdopodobnie myślisz o akcjach i funduszach inwestycyjnych. Tę ideologię należy również zastosować do twojego kredytu. Posiadanie różnych rodzajów długów jest ponownie postrzegane jako odpowiedzialne i, jeśli to możliwe, powinno być wykorzystywane. Karty kredytowe, rachunki detaliczne, pożyczki ratalne, kredyty hipoteczne i rachunki Consumer Finance to tylko kilka przykładów rodzajów kredytów ocenianych przez FICO.

     • Osoby z doskonałą zdolnością kredytową mają zazwyczaj około sześciu kont opłacanych zgodnie z ustaleniami
     • Chociaż nie ma określonej liczby otwartych kont, zbyt wiele kont może ostatecznie obniżyć Twój wynikNie zniechęcaj się, jeśli Twój wynik nie jest taki, jak chcesz, aby był teraz. Ustaw kilka krótkich celów krótkoterminowych i pamiętaj, aby często sprawdzać swoją zdolność kredytową, aby śledzić swoje postępy. Dostępnych jest nieograniczona liczba bezpłatnych wersji próbnych, które pozwolą Ci bezpłatnie sprawdzić swoją zdolność kredytową. Oto dwa świetne sposoby na bezpłatne uzyskanie oceny zdolności kredytowej:

      1. Credit Karma oferuje bezpłatną usługę monitorowania kredytu, która ułatwia dostęp do wyników i raportów kredytowych w dowolnym momencie.
      2. Inną opcją jest Experian. Raport kredytowy Experian i wynik FICO otrzymasz po zarejestrowaniu się w narzędziu Experian’s Score Tracker. Otrzymujesz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy