500 zł na dziecko. Szkolenia urzędników

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

Tysiące urzędników w pełnym kraju uczą się na temat tym, kto może dostać świadczenie w zakresie programu Familia 500 plus. Obsługa programu pochłonie polski 350 mln zł. Do jego realizacji oddelegowanych zostanie około 7 tys. urzędników.

Ruszyły szkolenia dla pracowników gmin, którzy będą przyjmować wnioski i wypłacać świadczenia po ramach programu Rodzina pięć stów plus. Pracownicy resortu dzinki odwiedzą wszystkie województwa.

- Zależy nam w tym, by samorządy, które będą odpowiedzialne za należności tych pieniędzy, otrzymały od nas kompleksowe wsparcie i były całkowicie przygotowane na 1 kwietnia - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

500 złotych na dziecko bez zastrzeżeń. Sprawdź, jak wypełnić prawidłowo wniosek

Wszystko, co musisz wiedzieć o programie Rodzina 500 plus.

Podręcznik

Dlatego ministerstwo przygotowało podręcznik instruktażowy dla samorządów. Mieszczą się przy nim informacje m. in. o założeniach programu, regułach ustalania dochodu rodziny, składaniu wniosku drogą elektroniczną oraz procedurze przyznawania świadczenia.

Podręcznik zawiera również okazy, które pomogą urzędnikom poprawnie oceniać, czy konkretna rodzina powinna otrzymać świadczenie. Instrukcja szczegółowo i na przykładach określa również zasady ustalania dochodu, który jest centralny w przypadku, kiedy przy rodzinie jest jedno maluch.

Ilu urzędników?

Przyjmowaniem i sprawdzaniem morałów w zakresie programu Rodzina pięćset plus będą zajmowali się urzędnicy samorządowi. Aby sprostać tak ogromnemu zadaniu, wymagane będzie zatrudnienie w gminach około 7 tys. oryginalnych pracowników.

W ustawie wprowadzającej program 500 plus zapisano, że na kadrę programu w tym roku kalendarzowego zagwarantowano samorządom 2 proc. całego transferu, czyli nieopodal 350 mln zł (w kolejnych latach ma to być 1, 5 proc. ). Według planów rządu program ruszy 1 kwietnia br. Wsparciem objętych pozostanie 2, 7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3, 7 mln dzieci.

Dla kogo?

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł netto rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do przeprowadzenia przez nie 18. r. życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł brutto na osobę wsparcie otrzyma rodzina też na pierwsze lub wyjątkowe dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł brutto.

Wniosek o świadczenie wychowawcze możesz złożyć w gminie, za pomocą Poczty Naszej oraz w sieci. E-wniosek na temat świadczenie wychowawcze będzie możemy złożyć za pomocą portalu empatia. mrpips. gov. pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.

Zobacz, jak na przykład wypełnić poprawnie wniosek stopniowo.

Kalendarium programu Rodzina 500 plus.Aktualności

gUS: w pierwszym półroczu 2016 r. spadła liczba Polaków

GUS: w pierwszym półroczu 2016 r. spadła liczba Polaków

Liczba ludności Polski w pierwotnym półroczu 2016 r. zmniejszyła się o ponad dziesięć tys. osób. To obecnie piąty raz z rzędu. Oznacza to, że po pierwszym półroczu 2016 r., w następstwie…...

facebook zaproponuje nowy model kooperacji dla wydawców medialnych  Media

Facebook zaproponuje nowy model kooperacji dla wydawców medialnych Media

Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały Technologiczni giganci a podatki. Ile trafiło do naszego fiskusa? "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły również prywatne wiadomości użytkowników Facebooka Szef Facebooka przyznaje. Jego dane…...

donald Tusk do imigrantów: nie przyjeżdżajcie do Europy  Ze świata

Donald Tusk do imigrantów: nie przyjeżdżajcie do Europy Ze świata

Zemke: chodzi na temat to, żeby Tuska gnębić Saryusz-Wolski zamiast Tuska? Siemoniak: nie ma żadnych szans Duda: Nord Stream dwa to inwestycja polityczna. Tusk: nasze oceny są podobne Tusk…...

cyfrowi nomadzi  kim będą i czym się zajmują?

Cyfrowi nomadzi kim będą i czym się zajmują?

Nieraz pisaliśmy o ludziach, jacy sprzedali to, co posiadali i zdecydowali się na pracę w ciągłej podróży lub postawili na minimalizm, co pozwala im spontanicznie podejmować decyzje o wyprawie z kraju…...

chojna-Duch: Marek Belka to dobry szef, szkoda by rezygnował  Informacje

Chojna-Duch: Marek Belka to dobry szef, szkoda by rezygnował Informacje

Luksus na czterech kołach. Współczesna hybryda kontra elegancki zabytek Luksusowe hybrydy hitem Motor Show w Paryżu Złoto, srebro i miedź po odwrocie. "Niewypał inwestycyjny" Słowacja, Niemcy czy Polska. Który…...

ceny paliw - diesel etylina autogaz prognoza 22-28 sierpnia 2016

Ceny paliw - diesel etylina autogaz prognoza 22-28 sierpnia 2016

Benzyna Pb98 za 4, 61-4, 69 złotych, benzyna Pb95 za cztery, 25-4, 34 zł, diesel za 4, 05-4, szesnascie zł, autogaz LPG zbytnio 1, 77-1, 83 złotych to prognoza cen paliw w…...