BZ WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska

Zwołane na szesnascie maja walne zgromadzenie Instytucji finansowej Zachodniego WBK zdecyduje na temat zmianie nazwy banku a mianowicie wynika z projektów uchwał. Akcjonariusze zdecydują również o zmianie siedziby banku z Wrocławia na Warszawę. Konkluzja w tej sprawie został zaakceptowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Zmiany statutu, obejmujące nową nazwę instytucji finansowej oraz zmianę siedziby, wymagają uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy banku oraz wpisu do rejestru przedsiębiorców. Po przyjęciu stosownej uchwały przez walne zgromadzenie bank złoży wniosek do sądu rejestrowego.

Od dnia rejestracji w KRS bank będzie działał pod nową nazwą a mianowicie Santander Bank Polska S. A. Bank zakłada, iż nową nazwą będzie posługiwał się od września br.

Właściciel giganta

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego ostrzega przed wojną handlową

BZ WBK to trzeci największy bank w Naszym narodzie. Jego głównym akcjonariuszem wydaje się być hiszpański Banco Santander, pierwszy bank w strefie € i 11. na kuli ziemskiej pod względem kapitalizacji.

"Dzięki nawiązaniu do nazwy jednej z najbardziej niepowtarzalnych marek bankowych w Polsce i na świecie, konsumenci naszego banku jeszcze silniej odczują przynależność do dużej międzynarodowej grupy finansowej. Pula już dziś udostępnia własnym klientom wiele rozwiązań, wypracowanych wspólnie z grupą, po oparciu o jej międzynarodowe doświadczenia, wiedzę ekspertów jak i również potencjał rynkowy" - głosi komunikat banku.

Warto przypomnieć, że nie wydaje się to pierwsze podejście do zmiany nazwy. Wcześniej, nadal kiedy prezesem banku był obecny premier Mateusz Morawiecki, na zmianę nie wyraziła zgody Komisja Nadzoru Finansowego.

Duże przejęcie

Główna taka sytuacja w instytucjach finansowych od 19 lat. To efekt "repolonizacji" Pekao

To nie koniec zmian. Dzięki ostatni kwartał 2018 r. planowana jest finalizacja zestawienia BZ WBK z elementem Deutsche Bank Polska i przejęcie kontroli nad domem maklerskim DB Securities.

W marcu Urząd Gwarancji Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie, stwierdzając, że taka transakcja odrzucić narusza konkurencji.

W grudniu 2017 roku BZ WBK podpisał umowę przejęcia części działalności Deutsche Bank Polska. Wstępna cena zbytnio przejęcie aktywów to 1-wszą, 29 mld zł, wraz z których 20 proc. ma być płatne w gotówce, a 80 proc. przy formie akcji nowej emisji BZ WBK.

Zgodnie z umową BZ WBK kupi wydzieloną działalność detaliczną oraz MŚP (małych jak i również średnich przedsiębiorstw) Deutsche Pula Polska od Deutsche Bank AG z wyłączeniem m. in. walutowych kredytów i pożyczek hipotecznych oraz segmentu bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej DB Polska.

Do Banku Zachodniego WBK włączona zostanie także sieć jednostek przejmowanego banku. Po finalizacji transakcji klienci Deutsche Pula Polska staną się odbiorcami BZ WBK.Aktualności

gUS: w pierwszym półroczu 2016 r. spadła liczba Polaków

GUS: w pierwszym półroczu 2016 r. spadła liczba Polaków

Liczba ludności Polski w pierwotnym półroczu 2016 r. zmniejszyła się o ponad dziesięć tys. osób. To obecnie piąty raz z rzędu. Oznacza to, że po pierwszym półroczu 2016 r., w następstwie…...

donald Tusk do imigrantów: nie przyjeżdżajcie do Europy  Ze świata

Donald Tusk do imigrantów: nie przyjeżdżajcie do Europy Ze świata

Zemke: chodzi na temat to, żeby Tuska gnębić Saryusz-Wolski zamiast Tuska? Siemoniak: nie ma żadnych szans Duda: Nord Stream dwa to inwestycja polityczna. Tusk: nasze oceny są podobne Tusk…...

cyfrowi nomadzi  kim będą i czym się zajmują?

Cyfrowi nomadzi kim będą i czym się zajmują?

Nieraz pisaliśmy o ludziach, jacy sprzedali to, co posiadali i zdecydowali się na pracę w ciągłej podróży lub postawili na minimalizm, co pozwala im spontanicznie podejmować decyzje o wyprawie z kraju…...

ceny paliw - diesel etylina autogaz prognoza 22-28 sierpnia 2016

Ceny paliw - diesel etylina autogaz prognoza 22-28 sierpnia 2016

Benzyna Pb98 za 4, 61-4, 69 złotych, benzyna Pb95 za cztery, 25-4, 34 zł, diesel za 4, 05-4, szesnascie zł, autogaz LPG zbytnio 1, 77-1, 83 złotych to prognoza cen paliw w…...