Afer w KNF. Marek Chrzanowski nie przyznaje się do winy

Były szef Komisji Dozoru Finansowego Marek Chrzanowski (zgodził się na publikację nazwiska i wizerunku) nie przyznaje się do stawianego jemu zarzutu – powiedział po środę dziennikarzom jeden z jego obrońców Radosław Baszuk. W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej trwa przesłuchanie byłego urzędnika.

Przesłuchanie pozostało przerwane ze względu w późną porę. W środę jest kontynuowane.

"Nie przyznał się"

Były kierownik KNF usłyszał zarzut. Przesłuchanie przerwane

- Nie przyznał się do postawionego mu zarzutu - powiedział dziennikarzom mecenas Baszuk, wchodząc w środowe przesłuchanie. Pytany, czy spodziewa się wniosku o aresztowanie Marka Chrzanowskiego, odpowiedział: - Mamy nadzieję, iż nie zostaną wobec faceta zastosowane środki zapobiegawcze.

Jak mówił, jego klient czuje się "niekomfortowo". - Jak każda osoba zatrzymana i dowieziona do prokuratury obiektem przesłuchania - dodał.

Poinformował, że Marek Chrzanowski składa "obszerne wyjaśnienia i odpowiada na wszystkie pytania". - Nie przyznaje się do winy - zaznaczył.

Były szef KNF został zatrzymany we wtorek rano w Warszawie przez CBA, a następnie przewieziony do prokuratury w Katowicach. Tego dnia był tam przesłuchiwany przez ponad 9 dni. Jak mówił po wtorkowej części przesłuchania szef śląskiego wydziału PK Tomasz Tadla, Marek Chrzanowski składa bardzo obszerne wyjaśnienia, do wtorkowego wieczoru protokoły z przesłuchania podejrzanego liczyły 35 stron.

We wtorek przed godziną 23. prokuratura poinformowała dziennikarzy, że czynności spośród udziałem podejrzanego będą kontynuowane następnego dnia. Jak wyjaśnił Tadla, śledczy muszą nadal okazać podejrzanemu wiele aktów i innych dowodów zgromadzonych w tej sprawie.

Od czasu zatrzymania prokuratura ma 48 godzin na wykonanie czynności z podejrzanym. Po przesłuchaniu podejmie decyzję w sprawie stosowania w stosunku do Marka Chrzanowskiego środków zapobiegawczych.

Chrzanowski złożył dymisję

Działania dotyczące Chrzanowskiego wynikają ze złożonego przez szefa Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego zawiadomienia o ewentualności popełnienia przestępstwa przez ówczesnego przewodniczącego KNF.

Wszczęte kilkanaście dni temu śledztwo dotyczy informacji ujawnionych 13 listopada przez "Gazetę Wyborczą", która napisała, że podług Czarneckiego, ówczesny szef KNF Marek C. w styczniu 2018 roku miał zaoferować przychylność dla tego instytucji finansowej zamiast za zatrudnienie wskazanej osoby. Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Marek Chrzanowski złożył dymisję, a premier tę dymisję przyjął.

Zalążek: PAPAktualności

gUS: w pierwszym półroczu 2016 r. spadła liczba Polaków

GUS: w pierwszym półroczu 2016 r. spadła liczba Polaków

Liczba ludności Polski w pierwotnym półroczu 2016 r. zmniejszyła się o ponad dziesięć tys. osób. To obecnie piąty raz z rzędu. Oznacza to, że po pierwszym półroczu 2016 r., w następstwie…...

facebook zaproponuje nowy model kooperacji dla wydawców medialnych  Media

Facebook zaproponuje nowy model kooperacji dla wydawców medialnych Media

Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały Technologiczni giganci a podatki. Ile trafiło do naszego fiskusa? "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły również prywatne wiadomości użytkowników Facebooka Szef Facebooka przyznaje. Jego dane…...

donald Tusk do imigrantów: nie przyjeżdżajcie do Europy  Ze świata

Donald Tusk do imigrantów: nie przyjeżdżajcie do Europy Ze świata

Zemke: chodzi na temat to, żeby Tuska gnębić Saryusz-Wolski zamiast Tuska? Siemoniak: nie ma żadnych szans Duda: Nord Stream dwa to inwestycja polityczna. Tusk: nasze oceny są podobne Tusk…...

cyfrowi nomadzi  kim będą i czym się zajmują?

Cyfrowi nomadzi kim będą i czym się zajmują?

Nieraz pisaliśmy o ludziach, jacy sprzedali to, co posiadali i zdecydowali się na pracę w ciągłej podróży lub postawili na minimalizm, co pozwala im spontanicznie podejmować decyzje o wyprawie z kraju…...

chojna-Duch: Marek Belka to dobry szef, szkoda by rezygnował  Informacje

Chojna-Duch: Marek Belka to dobry szef, szkoda by rezygnował Informacje

Luksus na czterech kołach. Współczesna hybryda kontra elegancki zabytek Luksusowe hybrydy hitem Motor Show w Paryżu Złoto, srebro i miedź po odwrocie. "Niewypał inwestycyjny" Słowacja, Niemcy czy Polska. Który…...

ceny paliw - diesel etylina autogaz prognoza 22-28 sierpnia 2016

Ceny paliw - diesel etylina autogaz prognoza 22-28 sierpnia 2016

Benzyna Pb98 za 4, 61-4, 69 złotych, benzyna Pb95 za cztery, 25-4, 34 zł, diesel za 4, 05-4, szesnascie zł, autogaz LPG zbytnio 1, 77-1, 83 złotych to prognoza cen paliw w…...