Były szef KNF "nie przyznaje się do winy"

🕓 15.06.2019
📂 Z kraju
👁 180
🗨 0
Afer w KNF. Marek Chrzanowski nie przyznaje się do winy

Były szef Komisji Dozoru Finansowego Marek Chrzanowski (zgodził się na publikację nazwiska i wizerunku) nie przyznaje się do stawianego jemu zarzutu – powiedział po środę dziennikarzom jeden z jego obrońców Radosław Baszuk. W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej trwa przesłuchanie byłego urzędnika.

Przesłuchanie pozostało przerwane ze względu w późną porę. W środę jest kontynuowane.

"Nie przyznał się"

Były kierownik KNF usłyszał zarzut. Przesłuchanie przerwane

- Nie przyznał się do postawionego mu zarzutu - powiedział dziennikarzom mecenas Baszuk, wchodząc w środowe przesłuchanie. Pytany, czy spodziewa się wniosku o aresztowanie Marka Chrzanowskiego, odpowiedział: - Mamy nadzieję, iż nie zostaną wobec faceta zastosowane środki zapobiegawcze.

Jak mówił, jego klient czuje się "niekomfortowo". - Jak każda osoba zatrzymana i dowieziona do prokuratury obiektem przesłuchania - dodał.

Poinformował, że Marek Chrzanowski składa "obszerne wyjaśnienia i odpowiada na wszystkie pytania". - Nie przyznaje się do winy - zaznaczył.

Były szef KNF został zatrzymany we wtorek rano w Warszawie przez CBA, a następnie przewieziony do prokuratury w Katowicach. Tego dnia był tam przesłuchiwany przez ponad 9 dni. Jak mówił po wtorkowej części przesłuchania szef śląskiego wydziału PK Tomasz Tadla, Marek Chrzanowski składa bardzo obszerne wyjaśnienia, do wtorkowego wieczoru protokoły z przesłuchania podejrzanego liczyły 35 stron.

We wtorek przed godziną 23. prokuratura poinformowała dziennikarzy, że czynności spośród udziałem podejrzanego będą kontynuowane następnego dnia. Jak wyjaśnił Tadla, śledczy muszą nadal okazać podejrzanemu wiele aktów i innych dowodów zgromadzonych w tej sprawie.

Od czasu zatrzymania prokuratura ma 48 godzin na wykonanie czynności z podejrzanym. Po przesłuchaniu podejmie decyzję w sprawie stosowania w stosunku do Marka Chrzanowskiego środków zapobiegawczych.

Chrzanowski złożył dymisję

Działania dotyczące Chrzanowskiego wynikają ze złożonego przez szefa Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego zawiadomienia o ewentualności popełnienia przestępstwa przez ówczesnego przewodniczącego KNF.

Wszczęte kilkanaście dni temu śledztwo dotyczy informacji ujawnionych 13 listopada przez "Gazetę Wyborczą", która napisała, że podług Czarneckiego, ówczesny szef KNF Marek C. w styczniu 2018 roku miał zaoferować przychylność dla tego instytucji finansowej zamiast za zatrudnienie wskazanej osoby. Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Marek Chrzanowski złożył dymisję, a premier tę dymisję przyjął.

Zalążek: PAP

Autor: McKennaFan
Związane z
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
ABW bada sprawę cyberataku w system informatyczny KNF  Tech
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę cyberataku w system informatyczny Komisji Przeglądu Finansowego - poinformował rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - ABW otrzymała zgłoszenie od KNF w sprawie tych…...
6 zasad wprowadzania zmiany. «Psychologia zmiany w życiu i biznesie»
Zmiana jest prosta, co wcale nie oznacza, że jest prosta - podkreśla Angelika Chimkowska, trenerka i mówca. Przy swojej książce "Psychologia modyfikacje w życiu i biznesie" podkreśla, że nie dzierży uniwersalnych rozwiązań.…...
500 zł na dziecko. Szkolenia urzędników
300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...
500 plus dla nauczycieli. Aneks motywacyjny
- Dodatek "500 plus" gwoli nauczycieli dyplomowanych ma posługiwać motywacji nauczycieli do uszlachetniania zawodowego oraz dowartościować ich - powiedziała minister oświaty Anna Zalewska pytana o zapowiedziany dodatek do wynagrodzeń…...
2 lata rządów PiS. Premier Morawiecki i reformy. Podsumowanie
2 lata rządów PiS to kilka zaniechanych reform gospodarczych i jeszcze większą ilość mniejszych lub większych rewolucji, które wpłynęły na żywot przedsiębiorców oraz zwykłych obywateli. Historia pomysłu podatku komercyjnego czy…...
Nie znaleziono