Zrozumienie różnych typów kryptowalut

17.02.2021
Category: Bitcoin Jest

Różne rodzaje kryptowalut: dokładny i dogłębny przewodnik.

Ostatnia aktualizacja: 11 września 2020 r

BitDegree.org Standardy sprawdzania faktówAby zapewnić najwyższy poziom dokładności i najbardziej aktualne informacje, BitDegree.org jest regularnie audytowany i weryfikowany pod kątem przestrzegania ścisłych wytycznych redakcyjnych. Przestrzegane są jasne zasady łączenia, aby spełnić referencyjne standardy reputacji.

Cała zawartość BitDegree.org spełnia następujące kryteria:

1. Podczas tworzenia treści wykorzystywane są jedynie wiarygodne źródła, takie jak stowarzyszenia naukowe lub czasopisma.

2. Prawdziwy kontekst każdego poruszanego tematu musi być zawsze ujawniony czytelnikowi.

3. Jeżeli za badaniem, do którego się odwołujemy, nie ma zgody co do zainteresowań, czytelnik musi zawsze zostać poinformowany.

Jeśli uważasz, że treść jest nieaktualna, niekompletna lub wątpliwa, skontaktuj się z nami.

Był czas, kiedy można było policzyć liczbę i rodzaje kryptowalut na jednej ręce . Dziś nie jest to już możliwe. Rynek kryptowalut urósł, urósł i urósł jeszcze bardziej!

W tym artykule wyjaśnię trzy główne typy kryptowalut : Bitcoin altcoiny i tokeny . Pod koniec tego przewodnika będziesz wiedział:

 • Jakie są najpopularniejsze typy kryptowalut;
 • Ile jest rodzajów kryptowalut;Różnice między nimi;Wady i zalety każdego z nich.Zanim poznasz najpopularniejsze typy kryptowalut, a nawet spróbujesz zacząć handlować niektórymi z nich , ważne jest, aby zrozumieć czym jest kryptowaluta . Jeśli już czujesz się komfortowo ze swoją wiedzą w tej dziedzinie, możesz pominąć następną sekcję – przewiń w dół do „ Trzech głównych typów kryptowalut !

  Brzmi dobrze? Zacznijmy!

  Spis treści
 • 1. Co to jest kryptowaluta?
 • 2. Trzy główne typy kryptowalut2.1. Bitcoin2.2. Altcoins2.3. Tokeny (dla dApps)3. Najlepsze kryptowaluty3.1. Bitcoin3.2. Ethereum3.3. Marszczyć3.4. Litecoin4. WniosekCo to jest kryptowaluta?

  Prefiks crypto- oznacza „ kryptografię , czyli technologię, która chroni informacje przed napastnikami . Być może słyszałeś o kryptografii na lekcjach historii – była używana do wysyłania i odbierania tajnych wiadomości przez siły alianckie podczas II wojny światowej.

  10 $ bonusu
  Dla nowych użytkowników Coinbase
  Otrzymaj 10 $ bonusu, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Kliknij ten link polecający Coinbase, aby aktywować ofertę.

  10 $ bonusuDla nowych użytkowników CoinbaseOtrzymaj 10 $ bonusu, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Kliknij ten link polecający Coinbase, aby aktywować ofertę.

  Twój rabat został aktywowany!W dzisiejszych czasach technicy komputerowi używają kryptografii na wiele różnych sposobów. Jednym z takich sposobów jest kryptowaluta!

  Decryptionary.com definiuje kryptowalutę jako „ pieniądz elektroniczny stworzony za pomocą technologii kontrolującej jego tworzenie i chroniącej transakcje, jednocześnie ukrywając tożsamość swoich użytkowników . Na razie możesz zapomnieć o tym, jak powstają typy kryptowalut i zamiast tego skupić się na tym, czym one są robi .

  Dzięki kryptowalutom ludzie nie muszą już ufać bankom w zakresie obsługi ich pieniędzy i prywatnych informacji ( to samo dotyczy firm obsługujących karty kredytowe ).

  Nie potrzebujemy już banków do przetwarzania naszych transakcji. Zamiast tego transakcje w kryptowalutach są przetwarzane w łańcuchu bloków . Blockchain jest wspólną bazą danych .

  Jest współdzielony, ponieważ jest prowadzony przez wiele różnych osób i firm , a nie tylko jedną firmę, jak banki. W ten sposób nikt nie ma władzy nad transakcjami ani związanymi z nimi kryptowalutami i nie musisz ufać jednej firmie ( takiej jak bank ), aby zarządzać swoimi pieniędzmi.

  Jeśli po raz pierwszy słyszałeś o technologii blockchain, powinieneś zapoznać się z moim innym przewodnikiem „ Blockchain Explained !

  W każdym razie przejdźmy do trzech głównych typów kryptowalut.

  Najbardziej lubiane wyniki

  Szukasz bardziej szczegółowych informacji na pokrewne tematy? Zebraliśmy dla Ciebie podobne artykuły, abyś mógł poświęcić swój czas. Spójrz!

  Bitcoin Alternative: najlepsi Altcoins i najlepsi konkurenci BitcoinAlternatywny przewodnik Bitcoin: znajdź swoje najlepsze altcoiny i największych konkurentów Bitcoin w kompletnym przewodniku alternatywnym Bitcoin.

  Ethereum Fork: samouczek All-In-OnePostępuj zgodnie z tym przewodnikiem po widelcach Ethereum i poznaj twardy widelec Ethereum. Ethereum Metropolis, Classic i EtherZero opisane w kompletnym przewodniku po widelcu Ethereum.

  Cardano vs Ethereum: ostateczne porównanieCardano vs Ethereum: dowiedz się, czy Cardano jest lepszą alternatywą dla Ethereum, postępując zgodnie z tym kompletnym przewodnikiem po Cardano vs Ethereum.

  Trzy główne typy kryptowalut

  Blockchain łączy trzy główne typy kryptowalut. Bitcoin był pierwszym blockchainem ( przejdź do sekcji Bitcoin, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak się rozpoczął i co robi ).

  Po Bitcoinie powstało wiele nowych łańcuchów bloków – nazywają się one altcoinami . NEO Litecoin i Cardano to solidne przykłady altcoinów. Na koniec muszę przedstawić wam tokeny / dApps – trzeci główny typ kryptowalut . Przykłady takich rozwiązań to Civic ( CVC ) BitDegree ( BDG ) i WePower ( WPR ).

  Więc przejdźmy do tego!

  BitcoinW 2008 roku ujawniono pomysł Bitcoina. Ktoś o nazwisku Satoshi Nakamoto opublikował Białą Księgę w Internecie. Jednak później ujawniono, że Satoshi Nakamoto nie było prawdziwym imieniem tej osoby . Nawet dzisiaj nikt nie zna prawdziwego nazwiska twórcy Bitcoina!

  Wtedy nikt nie wiedział, że Bitcoin stanie się tym, czym jest dzisiaj. Nikt nie wiedział, że będzie to początek wielkiego ruchu technologicznego … ale tak było . To był początek kryptowalut – początek nowej ery.

  Prawdopodobnie wiesz, co stało się później . Minęło kilka lat, w których głównym zastosowaniem Bitcoin był handel towarami i usługami w ciemnej sieci . Słyszałeś kiedyś o Silk Road ? Tak, o tym właśnie mówię .

  W latach 2013-14 Bitcoin bardzo się rozrósł. Potem trochę zwolnił. Ale w 2017 roku rynek bitcoinów rósł, rósł i dalej. Tym razem poszło znacznie dalej.

  W grudniu 2017 roku Bitcoin osiągnął cenę 20000 USD za Bitcoin . Tak więc każdy, kto posiada 50 Bitcoinów lub więcej, został milionerem . W styczniu 2015 r. 50 Bitcoinów kosztowałoby Cię zaledwie 10 000 USD. To zysk w wysokości 990 000 $ ! Szalony, prawda?

  Co to jest?To cyfrowa waluta, którą możesz wysłać innym osobom . Może to być prezent, w zamian za usługi lub produkt. Masz pomysł – to tak jak pieniądze, których używamy na naszych rachunkach bankowych (USD, EUR itp . ) . Ale to jest cyfrowe; to nie jest fizyczne .

  Jednak to nie wszystko sprawia, że ​​jest inaczej. Jest również zdecentralizowany , co oznacza, że ​​nie polega na banku ani stronie trzeciej, aby się tym zająć – wyjaśniłem to wcześniej w mojej definicji kryptowaluty .

  W przypadku Bitcoin każda transakcja odbywa się bezpośrednio między użytkownikami – nazywa się to siecią peer-to-peer . To wszystko jest możliwe dzięki blockchainowi. Bitcoin wprowadził technologię blockchain, aby umożliwić użytkownikom wysyłanie i odbieranie Bitcoinów bez korzystania z osób trzecich.

  Ponieważ nie potrzebujesz strony trzeciej, nie musisz się identyfikować. Możesz dokonywać płatności bez ujawniania swojej tożsamości .

  Jak to działa?Kiedy ktoś wysyła Bitcoin, transakcja jest weryfikowana, a następnie przechowywana w łańcuchu bloków ( wspólnej bazie danych ). Informacje na blockchainie są zaszyfrowane – każdy może je zobaczyć, ale tylko właściciel każdego Bitcoina może je odszyfrować. Każdy właściciel Bitcoin otrzymuje „ klucz prywatny , a ten klucz prywatny służy do odszyfrowania swojego Bitcoina.

  Ale jeśli banki nie weryfikują / nie przetwarzają transakcji, to kto to robi?

  Pamiętasz, jak powiedziałem ci, że łańcuchy bloków są obsługiwane przez wiele różnych osób i firm, a nie przez jedną firmę / osobę? Cóż, ludzie i firmy, które obsługują blockchain, robią to za pomocą mocy komputera . Uruchamiają specjalne oprogramowanie na komputerze, które przetwarza transakcje w łańcuchu bloków.

  Uwaga: komputery używane do uruchamiania oprogramowania nazywane są „węzłami.

  Jednak uruchomienie tego oprogramowania zużywa dużo energii elektrycznej . Jak więc ludzie i firmy zarządzające węzłami opłacają rachunki za prąd? Witamy w górnictwie .

  Węzły są nagradzane za weryfikację transakcji – są nagradzane nowym Bitcoinem . Tak powstają nowe Bitcoiny. Można to porównać do wydobycia złota, w którym górnicy są nagradzani złotem. W kopaniu bitcoinów węzły są górnikami – wydobywają nowe bitcoiny .

  Kiedy nowy blok transakcji jest wysyłany do łańcucha bloków, górnicy / węzły zweryfikują blok za pomocą algorytmu zwanego PoW ( Proof-of-Work ). W PoW pierwszy górnik, który zweryfikuje blok, zostanie nagrodzony nowymi monetami. Istnieją inne algorytmy używane w innych łańcuchach bloków, ale przejdziemy do tego w następnej sekcji.

  (Pamiętaj, że jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii blockchain, możesz przeczytać nasz przewodnik „Blockchain Explained).

  AltcoinsNastępnie mamy altcoiny . Obecnie istnieje ponad tysiąc altcoinów ! Ale nie pozwól, aby ta liczba Cię przestraszyła – większość altcoinów to tylko alternatywne wersje Bitcoina z niewielkimi zmianami . W ten sposób otrzymali nazwę „altcoiny.

  Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że nie wszystkie altcoiny są tylko alternatywnymi wersjami Bitcoina . Są takie, które bardzo bardzo różnią się od Bitcoin i mają bardzo różne cele / cele.

  Niektóre altcoiny używają różnych algorytmów dla Bitcoin. Na przykład Factom to altcoin, który wykorzystuje PoS (Proof-of-Stake). W PoS nie ma górników. Zamiast tego są stakery .

  Stakers to ludzie, którzy weryfikują transakcje pod kątem nagród, podobnie jak górnicy. Ale zamiast ścigać się, aby zweryfikować blok, zanim zrobi to ktokolwiek inny, są wybierani jeden po drugim, aby wykonać swoją kolej. To zużywa znacznie mniej energii elektrycznej , ponieważ nie są tysiące górników wykorzystując swoją energię, aby spróbować i sprawdzić tym samym bloku. Zamiast tego jest tylko jeden „ staker na blok.

  Czy ty widzisz? Nie wszystkie altcoiny są bardzo podobne do Bitcoin.

  W rzeczywistości Ethereum i NEO są przykładami altcoinów, które są super bardzo różne od Bitcoin . Wiesz, że Bitcoin jest używany jako waluta cyfrowa, prawda? Cóż, Ethereum i NEO nie zostały zaprojektowane do użytku jako waluta cyfrowa. Zamiast tego zostały zaprojektowane jako ogromne platformy do tworzenia aplikacji w łańcuchu bloków .

  Zgadza się – na Ethereum i NEO możesz faktycznie tworzyć własne aplikacje . Jest to najczęstszy sposób tworzenia nowych kryptowalut; są tworzone na blockchainach, które umożliwiają budowanie aplikacji, takich jak Ethereum i NEO.

  To wszystko jest możliwe, ponieważ Ethereum wprowadziło nową technologię do świata kryptowalut, kiedy zostało uruchomione w 2015 roku. Ta technologia nazywa się inteligentnym kontraktem . Inteligentna umowa może automatycznie wykonywać transakcje, gdy zdarzają się pewne rzeczy .

  Te „rzeczy ( zwane również warunkami) są zapisywane w inteligentnej umowie podczas jej tworzenia. Na przykład stan może wyglądać tak, jak „ KIEDY Piotr wyśle ​​120 Etherów do inteligentnego kontraktu, WTEDY dom Johna zostanie wysłany do Piotra .

  Dzięki inteligentnym kontraktom żadna osoba trzecia nie jest potrzebna . Bitcoin oznacza, że ​​w płatnościach bezpośrednich nie jest potrzebna żadna osoba trzecia, ale inteligentne kontrakty oznaczają, że w wielu sprawach – takich jak sprzedaż domu, energia elektryczna czy akcje na giełdzie – nie jest potrzebna żadna osoba trzecia .

  Oczywiście nie możesz tak naprawdę umieścić energii elektrycznej w inteligentnym kontrakcie, prawda? Zamiast tego umieszczasz token w inteligentnej umowie który zgodnie z prawem reprezentuje energię elektryczną . To jedna z najlepszych rzeczy na temat inteligentnych kontraktów na Ethereum, NEO i podobnych altcoinach – możesz tokenizować prawdziwe rzeczy i umieszczać je na łańcuchu bloków .

  Tokeny (dla dApps)Trzecim głównym rodzajem kryptowaluty jest token – ten sam, o którym właśnie rozmawialiśmy! Spośród trzech głównych typów kryptowalut, te najbardziej mnie interesują. W porównaniu z pozostałymi dwoma głównymi typami kryptowalut są one całkowicie wyjątkowe , ponieważ nie mają własnego łańcucha blokowego.

  Są używane w dApps ( zdecentralizowane aplikacje ); to są aplikacje, o których mówiłem, które można zbudować na łańcuchach bloków, takich jak Ethereum i NEO. DApps są zbudowane tak, aby używać inteligentnych kontraktów, dlatego używają tokenów.

  Jednak ich żetony nie muszą przedstawiać żadnej fizycznej rzeczy, takiej jak elektryczność czy dom . Zamiast tego mogą być używane do kupowania rzeczy w dApp . Albo to, albo można je wykorzystać do uzyskania pewnych korzyści – takich jak obniżone opłaty i opłaty za głosowanie.

  Tokeny zawsze mają cenę, za którą można je sprzedać, dlatego niektórzy je kupują. Niektórzy ludzie kupują tokeny, aby sprzedać je później za wyższą cenę, zamiast kupować je, aby używać ich w dApp.

  Ponieważ dApps są zbudowane na innych blockchainach ( takich jak Ethereum i NEO ) transakcja tokenowa jest nadal weryfikowana przez węzły w łańcuchu bloków Ethereum lub NEO . Oznacza to, że opłata transakcyjna jest nadal płacona za pomocą Ether lub NEO, a nie tokena.

  Tak więc, aby dokonać transakcji na dApp ( tj. Użyć tokena ), musisz mieć trochę Ether lub NEO ( lub którykolwiek altcoin, na którym jest zbudowany dApp ), aby zapłacić za opłaty transakcyjne.

  Szybka wskazówka : aby poprawnie wymówić dApp, powiedz „dee-app.

  Najlepsze kryptowaluty

  Tak więc omówiliśmy teraz różne rodzaje kryptowalut.

  W tej sekcji omówię najważniejsze kryptowaluty . Pójdę na cztery z najlepszych cryptocurrencies i napisać krótką listę zalet i wad , które pochodzą z każdego z nich.

  Spójrzmy więc!

  BitcoinPonieważ omówiliśmy już Bitcoin, nie będę się powtarzał. Pominę więc opis Bitcoin i przejdę od razu do zalet i wad Bitcoina.

  Plusy

  • Zawsze będzie tylko 21 milionów Bitcoinów. Większość tych Bitcoinów została już wydobyta przez użytkowników. Obecnie jest około 17 milionów Bitcoinów , więc do wydobycia pozostało około 4 milionów. Ten niski limit dla Bitcoina jest dobry dla ceny – jeśli wiele osób chce Bitcoina, ale nie ma wielu dostępnych Bitcoinów, ludzie, którzy chcą Bitcoina, zapłacą za niego więcej. To podniosłoby cenę!
  • Bitcoin jest łatwiejszy do upłynnienia niż konkurencyjne kryptowaluty. Oznacza to, że łatwiej jest zamienić Bitcoin na gotówkę. Zgadza się – ponieważ Bitcoin jest tak popularny łatwiej jest wymienić swój Bitcoin na walutę fiducjarną taką jak USD i EUR. Ponadto Bitcoin znajduje się na prawie każdej giełdzie kryptowalut w Internecie. Oznacza to, że wolumen obrotu jest bardzo wysoki! W rzeczywistości jest to najwyższa ze wszystkich kryptowalut. Więcej sklepów akceptuje Bitcoin niż inne typy kryptowalut. Możesz kupić prawie każdy przedmiot za pomocą Bitcoin za pośrednictwem setek sprzedawców internetowych, którzy akceptują tę kryptowalutę. To kolejny sposób na zlikwidowanie bitcoinów – zamiast zamienić je z powrotem na gotówkę, możesz je po prostu wydać tak, jak w przypadku gotówki. Bitcoin to największa kryptowaluta. Bitcoin był pierwszą kryptowalutą i jest największą. Obecnie dominuje ponad 40% rynku , co jest ogromnym wynikiem! Wiele osób uważa, że ​​Bitcoin zawsze będzie największy ( ale pamiętaj, że to tylko opinia i nikt tak naprawdę nie wie, co się stanie ). Cons

   • Bitcoin podlega dużym wahaniom. Oznacza to, że cena Bitcoina zmienia się bardzo każdego dnia. W rzeczywistości Mt. Upadek Gox faktycznie spowodował, że cena Bitcoina spadła o 50% poniżej tego, co było poprzedniego dnia . Niektórzy inwestorzy lubią wahania , ale osoby, które na nich tracą pieniądze, zdecydowanie ich nie lubią.
   • Bitcoin można zastąpić lepszą kryptowalutą. Jak wspomnieliśmy w części poświęconej altcoinom, istnieją obecnie setki odmian Bitcoina . Bitcoin ma już prawie 10 lat . Każda z tych nowszych monet może w końcu zastąpić Bitcoin – są nowsze i bardziej zaawansowane. Ludzie nadal używają Bitcoina do przestępstw. Reputacja Bitcoina poprawia się od pierwszych dni na Silk Road ale nadal nie jest idealna . Słyszymy tylko o kilku osobach, które są ścigane za nielegalne używanie Bitcoina, ale prawdopodobnie znacznie więcej osób używa go nielegalnie i nie daje się złapać. Obejmuje to takie rzeczy, jak oszustwa i unikanie podatków .EthereumW przeciwieństwie do Bitcoin Ethereum to platforma, która pozwala ludziom budować dApps znaki i inteligentne kontrakty . Jego waluta nazywa się Ether (ETH) .

    Wcześniej przyjrzeliśmy się, jak ważne były inteligentne kontrakty i ile możliwości odblokowały na przyszłość. Przyjrzyjmy się teraz głównym zaletom i wadom Ethereum:

    Plusy

    • Użytkownicy dApps zbudowanych na Ethereum zawsze będą potrzebować Ether. Potrzebują Ether, aby płacić opłaty transakcyjne na dApps, ponieważ dApps działa na blockchainie Ethereum. Tak więc, podobnie jak kanapka z galaretką z masłem orzechowym , Ether nigdy nie wyjdzie z mody!
    • Na Ethereum powstaje wiele nowych projektów. Większość z tych projektów będzie rozwijać się latami, jednak wiele z nich może być ogromnych po zakończeniu. Prędkość. Ethereum może przetwarzać transakcje w ciągu kilku sekund , podczas gdy transakcje Bitcoin trwają do 10 minut . Cons

     • Monet Ether jest o wiele więcej niż bitcoinów. Wcześniej rozmawialiśmy o tym, jak część wartości Bitcoin wynika z faktu, że podaż jest ograniczona. Tak nie jest w przypadku Ethereum – w tej chwili jest prawie 100 milionów monet Ether, które nigdy nie przestaną być tworzone . Jednak tempo ich produkcji znacznie spadnie, więc moim zdaniem nie jest to duży problem.MarszczyćZasadniczo Ripple to blockchain, który został zaprojektowany do użytku przez banki w celu szybszego dokonywania płatności. Jest znany jako moneta bankiera i obecnie pracuje się nad wieloma partnerstwami z globalnymi bankami .

      Plusy

      • Duże, szanowane firmy (takie jak globalne banki) ufają Ripple. Ogromne organizacje finansowe ( takie jak banki i rządy ) nawiązały współpracę z Ripple. Wiele innych nie jest jeszcze partnerami, ale mają plany. Tak więc, jako alternatywa dla waluty fiducjarnej Ripple może być dla Ciebie najlepszą opcją w świecie finansów . Ponieważ współpracuje z rządami, władza, którą musi mieć, może być przyczyną jej sukcesu. Cons

       • W przeciwieństwie do innych kryptowalut, Ripple nie jest zdecentralizowany. Zamiast tego jest scentralizowany . Firma stojąca za Ripple (zwana Ripple Labs ) jest właścicielem większości tokenów Ripple ( XRP ). Tak więc, gdyby chcieli, mogliby sprzedać wszystkie swoje żetony, a cena XRP by zejść dużo . Jest to niezwykle mało prawdopodobne, ponieważ nie chcieliby sprzedać wszystkich swoich tokenów. Ale muszę o tym wspomnieć, ponieważ jest to nadal możliwe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy